Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    hmm no to pewnie ja też będę musiała machnąć bo jagody to chyba b, ciężko doprać :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Teo a wiesz co moze pomoc?
    Ostatnio kupilam sobie te kulki ekologiczne (jeszcze ich nie uzylam ale to sie wytnie) i do nich byl dolaczony jakis taki eco cos tam odplamiacz - bez zadnych toksycznych chemikalii itp..
    Moze sprobuj gdzies obczaic taki odplamiacz - na necie pewnie sa jakies takie ECO odplamiacze, moze takimi mozna "potraktowac" pieluchy jak sa plamy po kupie z jagodami..
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Eko odplamiacz to kwasek cytrynowy i sok z cytryny... Tylko że ja machnęłam ręką - w końcu pieluchy są do dupy a nie buzi i nie uniknione są odbarwienia tym bardziej gdy dzieć wchodzi w wiek owoców i marchewek ale i później - nadal potrafi nam się zrobić nowa plama a pieluchy nie są śnieżnobiałe ale zszarzałe (tzn kieszonki - ten mikro polar itd) ooo a jak wspaniale tetra łapie plamy i szarość - mega wprost :P po 2 latach szmaty a nie pieluszki hahaha
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Teo w zwykły słoneczny dzień próbowałaś je suszyć, bo ponoć nic tak nie wybiela jak słońce :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    penny: Teo w zwykły słoneczny dzień próbowałaś je suszyć, bo ponoć nic tak nie wybiela jak słońce :wink:


    jeszcze nie próbowałam bo nie mam posprzątanego balkonu [jesteśmy świeżo po przeprowadzce]
    ale jak tylko będę miała okazję to spróbuję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    penny: bo ponoć nic tak nie wybiela jak słońce

    Nie ponoć, a na pewno :-)
    Zeszły mi nawet plamy, które "odziedziczyłam" po moim siostrzeńcu, a z którymi nie poradziła sobie moja siostra.
    Mydełko Dr.Beckmann też z większością plam radzi sobie nieźle :-)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    A my się musimy pochwalić że od ok. 1,5 tygodnia używamy już wielo :clap:.
    Najlepiej na razie sprawdzają się u nas plefordy i pieluszki muślinowe (super chłoną).
    Dziś byliśmy u lekarza i jak przyjechaliśmy to był jeden wielki płacz- dopiero jak założyłam wielko moje dziecko się uspokoiło i poszło spać (śpi już ok 1h w wielo).
    Czy tylko mi tak strasznie śmierdzą chemią przesikane Pampers newBaby?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    Jeżynkanie tylko Tobie :wink: to jest niewątpliwy plus wielo, że zdecydowanie lepiej pachną :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeMay 26th 2012
     permalink
    No właśnie dziewczyny, mam pytanie. Mój synek ma skończone 8 miesięcy. Pampersy walą mi chemią okrutnie i już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad pieluszkami wielorazowymi i NHN. Jak zacząć? Tzn. co kupić dla niemowlaka w tym wieku? Ile takich pieluszek będę potrzebować biorąc pod uwagę, że chcę zacząć go pomału wysadzać?
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Cześć dziewczyny,
    przymierzam się do używania właśnie takich wielorazowych ekologicznych pieluszek.
    Myślałam, że na początku, kiedy będę musiała się oswoić z faktem, że moja córka jest już poza brzuchem - jednym słowem - zanim się ogarnę z tym wszystkim, co nowe, będę używać jednorazówek.
    A jak już się siebie nauczymy, będę wiedziała w jakim rozmiarze jest pupcia mojego dziecka to wtedy zainwestuję w zakup wielorazówek.

    I teraz pytanie do was: co polecacie dla jak najmniejszego dziecka? Czy kieszonki z wkładami czy otulacze ze składaną tetrą? Mam od teściowej chyba ze 150 pieluch tetrowych, tylko nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak taka duża, poskładana pielucha ma się zmieścić mojemu dziecko między nogami? :shocked:

    Jakoś tak czytam i czytam o wielorazówkach i nie mogę się połapać w tych wszystkich pojęciach i możliwościach.
    Gdyby któraś z was miała za dużo wolnego czasu i trochę chęci to może mogłaby mi to wszystko łopatologicznie wytłumaczyć?

    Byłabym zobowiązana. :)
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Marakuya u nas w użytku jest 12 kieszonek (używam raz jako kieszonki, raz jako otulaczka) - te wg mnie najlepiej się sprawdzają aktualnie, z tym, że Młody jest wysadzany i część siuśków i większość kup trafia do nocnika
    pranie robię średnio co dwa dni
    wysadzanie warto zacząć w określonych porach: po wspaniu ze spania, po jedzeniu

    easyshare u nas na początku w użyciu była tetra składana wg tego wzoru oraz otulacze, najlepszy wg mnie to Flip
    od kiedy Młody zaczął byc bardziej ruchliwy i miał okres uciekania, kiedy chcieliśmy mu zmieniać pieluchę, to wtedy sprawdziły nam się najlepiej kieszonki - używamy ich ciągle
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Marakuja Masz już spore dziecko, może kup na początek parę kieszonek, nie od razu tych najdroższych, powiedzmy tych z średniej półki. Nie wiadomo co Twojemu dziecku będzie pasować, więc możecie też spróbować otulaczy, a do nich wkłady. Wkładem zarówno do kieszonki jak i otulacza może być: specjalny wkład, tetra, pieluszka składana, pieluszka formowana,mały ręczniczek, no cokolwiek co wchłonie siuśki. Ja kupiłam wszystkiego "po trochu", bo nie wiem co będzie małej odpowiadać. Nie wiem ile będziesz potrzebować pieluszek, bo nigdy nie miałam dziecka, dopiero się spodziewam, ale przy noworodku jest inaczej niż przy starszym dziecku. Tu pomogą babeczki, które mają starsze pociechy ;) A no i ponoć fajnie jest mieć papierki takie specjalne do kupek. Jak dzieć wytworzy coś stałego, to się ten papierek z kupką wyrzuca do wc. zaoszczędzi to prania wstępnego a także pielucha będzie dłużej biała ;) Oczywiście nie jest to konieczne.

    Easy ja też jak tylko wyjdę ze szpitala i w miarę się ogarnę od razu zaczynam serwować małej na dupkę wielorazowe pieluchy. Kieszonki dla noworodka będą po prostu za duże, jak trochę podrośnie to możecie już ich śmiało używać. Ja na początek kupiłam parę malych otulaczy Bambino Mio i wełniane Storchenkindery, do tego małe prefoldy z żółtym obszyciem z pieluszkarni, będę je zapinać na snappi. Uszyłam i nabyłam również chłonniejsze pieluszki formowane do tych otulaczy. Tetrę zamierzam używać, ale jak Mała trochę podrośnie, jak będzie mieć miesiąc czy dwa, bo teraz po protu jej nie upchnę do tych otulaczy, jest za duża ;) ale docelowo chcę jej używać. No i jak podrośnie to zamierzam jej zaserwować na tyłek kieszonki, bo wydają mi się najwygodniejsze, no i najładniejsze ;) Aha jeszcze są pieluszki AIO, czyli all in one, to tak jakby otulacz z wszytym wkładem, ja się na to nei zdecydowałam, bo się obawiam że przy złęj pogodzie będą długo schły, wydają mi sie ogromne, no i cena odstraszająca przynajmniej jak dla mnie. Sumując dla noworodka najlepiej otulacz plus jakiś wkład do niego, później tetra, a jak Ida podrośnie to już będziecie mieć na tyle doświadczenia, że sami zdecydujecie co Wam pasuje :) Wszystko tzależy od tego jak szybko się ogarniecie, ale ponoć wbrew pozorom pieluchowanie wielorazowe wcale nie jest takie trudne i straszne i śmiało można rozpocząć po urodzeniu. Ja tak myślę, że po 2 tygodniach od porodu spróbuję. Polecam to forum i wątek o pieluchowaniu noworodka:

    http://chusty.info/forum/showthread.php?t=45747

    Posiedzisz nad tym dwie trzy godzinki i wszystko będzie jasne :)

    Masz tu jeszcze film, jest ich cała seria na youtube:

    http://www.youtube.com/watch?v=u5E9mHZy7AY&list=UUWUfL6J3s9GWazdTlfQIyrw&index=5&feature=plcp
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Próbowałam wrzucić linka i mi nie wyszło ale chodziło mi o stronę podana przez Tuli_pani - oprócz wzoru składania można znaleźć tam zwięzłe i konkretne informacje, w zasadzie wszystko co potrzebujesz wiedzieć na początku:)
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź.
    Oczywiście przeczytam wszystko, co się da, ale na razie mam kilka, może głupich pytań:

    - czy do pieluszki formowanej stosujemy jeszcze jakiś wkład, oprócz ewentualnie jednorazowego cienkiego papierka?
    - czy dodatkowe wkłady chłonne, takie np z bambusa czy mikrofibry stosuje się do pieluszek formowanych w otulaczu czy na tetrę też?
    - co myślicie o pieluszkach - kieszonkach? Do kieszonki wkładamy wkłady chłonne czy prefoldy czy tetrę, bo się zgubiłam?
    - jaka kieszonka/jaki otulacz będzie najbardziej przewiewny, tzn sprawdzi się nam od początku: sierpień, wrzesień?
    - używacie wielorazowych myjek zamiast jednorazowych chusteczek? jeśli tak, to czym myjecie pupę, samą wodą czy z jakimś dodatkiem?

    Weszłam sobie na pieluszkarnię i przeraziłam się ogromem możliwości i rodzajów tego wszystkiego.
    Najchętniej zleciłabym zakupy w tym temacie komuś innemu, jak mogę zapłacić, ale decyzji nie potrafię podjąć :(

    A jeszcze do rozgryzienia mam temat chust do noszenia :D

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.06.12 09:32</span>
    Aha, jak myślicie, lepiej poczekać z zakupami do czasu, jak już Ida się pojawi, żeby lepiej dobrać rozmiar?
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    easyshare: - czy do pieluszki formowanej stosujemy jeszcze jakiś wkład, oprócz ewentualnie jednorazowego cienkiego papierka?

    nie, pieluszka formowana to część, która chłonie, do niej potrzebny jest otulacz, żeby ubranie nie przemokło
    easyshare: - czy dodatkowe wkłady chłonne, takie np z bambusa czy mikrofibry stosuje się do pieluszek formowanych w otulaczu czy na tetrę też?

    wkład chłonny jak nazwa wskazuje ma chłonąć, może nim być właśnie formowanka, tetra, bambus, mikrofibra, można je ze sobą mieszać, choć nie widzę takiej potrzeby, te bardziej chłonne materiały typu bambus nadają się na dłuższe wyjścia, na noc (o ile będziesz stosować wielorazówki w nocy)
    easyshare: - co myślicie o pieluszkach - kieszonkach? Do kieszonki wkładamy wkłady chłonne czy prefoldy czy tetrę, bo się zgubiłam?

    kieszonki są super :bigsmile: możbna do nich wkładać wszystko, byle chłonęło :wink:
    easyshare: - jaka kieszonka/jaki otulacz będzie najbardziej przewiewny, tzn sprawdzi się nam od początku: sierpień, wrzesień?

    ogólnie wszystkie PULe (czyli materiały, z których zrobione są otulacze, czy kieszonki) są przewiewne, jednak najbardziej oddychające sa otulacze wełniane
    easyshare: - używacie wielorazowych myjek zamiast jednorazowych chusteczek? jeśli tak, to czym myjecie pupę, samą wodą czy z jakimś dodatkiem?

    nie, u nas na początku używaliśmy zwykłych płatków kosmetycznych, takich w większym rozmiarze oraz wody + ew. żel do mycia, taki dla maluchów, my mamy J&J 3w1
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    easyshare: - co myślicie o pieluszkach - kieszonkach? Do kieszonki wkładamy wkłady chłonne czy prefoldy czy tetrę, bo się zgubiłam?


    do kieszonek możesz wkładać dosłownie wszystko :smile:
    z tego co wyczytałam na forum to dziewczyny nawet ściereczki Jana Niezbędnego wkładaly :devil::devil::devil:

    ja osobiście używam tylko tetry
    wg mnie jest najlepsza, najszybciej schnie i jej plusem jest to, że rozkładam w kieszonce tak, żeby cała powierzchnia pokryta była i dzięki temu się nie zdarzają przesikania bokiem jak to miało miejsce przy wkładach


    easyshare: - używacie wielorazowych myjek zamiast jednorazowych chusteczek? jeśli tak, to czym myjecie pupę, samą wodą czy z jakimś dodatkiem?


    ja używam wacików kosmetycznych i wody czystej
    jak jest kupa i pupka lekko zabarwiona to wtedy używam mydła bo sama woda nie domywa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    - używacie wielorazowych myjek zamiast jednorazowych chusteczek? jeśli tak, to czym myjecie pupę, samą wodą czy z jakimś dodatkiem?

    my używamy tych myjek i są super, myję samą wodą.
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Nie mogę rozgryźć czym się różni otulacz od kieszonki.
    W jedno i w drugie wkładamy np. tetrę, prefold lub wkład chłonny? To jaka jest różnica?

    Fajnie, że chce się wam odpowiadać na te wszystkie, z waszego punktu widzenia, lekko głupawe pytania :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    easyshare: Fajnie, że chce się wam odpowiadać na te wszystkie, z waszego punktu widzenia, lekko głupawe pytania :bigsmile:


    wcale nie głupawe...
    ja sama parę miesięcy temu pytałam o to samo :wink:

    niestety nie pomogę czym sie różni otulacz od kieszonki bo my tylko kieszonki i nic więcej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    easyshare: Nie mogę rozgryźć czym się różni otulacz od kieszonki.
    W jedno i w drugie wkładamy np. tetrę, prefold lub wkład chłonny? To jaka jest różnica?

    W przypadku kieszonki wkład znajduje się w środku tejże.
    Otulacz tylko "otula" wkład.
    W naszym przypadku lepiej sprawdziły się kieszonki, bo w bezpośrednim zetknięciu z pieluchą tetrowa czy wkładem pojawiały się zaczerwienienia, których nie ma w przypadku użycia kieszonek.
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Może lepiej to zrozumiem, jak będę miała w ręce jedno i drugie.
    Muszę poszukać sklepu, który oferuje wielorazowe pieluszki w mojej okolicy i tam ich zamęczę pytaniami :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny, ale super, że odpowiedziałyście na wszystkie pytania! Kochane jesteście. :)))

    Easy, super, że pytałaś o to wszystko, o co sama chciałam zapytać :)

    Ja zdecydowałam się na mix kieszonek i tzw. all-in-one. Czy któraś z Was stosuje te drugie? Ile powinnam zamówić sztuk?
    Papierki też na pewno zakupię. Wkłady kupię różne, zobaczę na żywym przykładzie co się bardziej sprawdza :)
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny, ale super, że odpowiedziałyście na wszystkie pytania! Kochane jesteście. :)))


    Prawda, że dziewczyny wymiatają?

    Zrozumiałam różnicę między otulaczem i kieszonką, chyba na początek, jeszcze zanim urodzi się Ida kupię kilka różnych kieszonek i wkładów a także kilka otulaczy i jak już będę miała na kim, to przetestuję.

    Jeszcze raz dziękuję, jesteście kochane :heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    jesli chodzi o all-in-one to uważam je za najmniej praktyczne - trzeba wsystko od razu prać, poza tym dłużej schnie, bo wszystko jest pozszywane
    lepsze sa kieszonki, bo raz możesz użyć kieszonki z wkładem w środku, a drugi raz kładąc wkład na wierzch
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    My używamy pieluszek PUL ido tego wkłady z mikrofibry, plefordy, muśliny i tetrę.
    Uważam, że te kieszonki są super- jedna kieszonka starcza nam na dużo- jak bym chciała to bym nie zmieniała jej cały dzień- Hania ładnie robi siusiu że nie "przesisia" na maxa wkładów, ponieważ od razu informuje, że ma mokro :)- nieraz mamy za jednym razem 2-3 wycieczki na przewijak bo zdarza nam się robić siku "hurtowo" - he he.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    są jeszcze pieluszki snap-in-one, gdzie wkłady są dopięte do otulacza za pomocą napów, więc takie "rozłożone na części" na pewno znacznie szybciej schną niż all-in-one. i też można otulacz użyć co najmniej dwukrotnie, wypinając zużyty wkład i wkładając tetrę, prefold czy cokolwiek innego ;) z tym że ja na razie zakupiłam, ale jeszcze nie eksperymentowałam, bo synuś ma się wykluć dopiero w sierpniu :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Co do myjek wielorazowych, jak weszłam na stronę pieluszkarni to się za głowę złapałam widząc cenę. Ja nabyłam myjki z frotki bambusowej 10 sztuk za 25 zł plus przesyłka, dziewczyna z chustowego forum je szyje. Dotarły do mnie niedawno i są tak mięciutkie, że sama bym się nimi najchętniej myła ;)

    Dziewczyny co Wy na to by umieścić podstawowe informacje na temat pieluszek wielorazowych w bazie wiedzy ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Easyshare a propos rozmiaru, bo jeszcze o to pytałaś, ja planuje wielo od narodzin dlatego zainwestowałam w otulacze w rozmiarze newborn, mam tez kilka S i one size ale tak naprawdę okaże się które z nich kiedy będą dobre, na razie córka jest malusia więc może będę zmuszona zaczekać z wielo aż mi podrośnie:)
    --
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    a ja jeszcze zadam głupie pytanie :shamed: wybaczcie, ale dla mnie nie jest to do końca oczywiste...
    czy używając takich wielorazowych myjek, to je jakoś rozdzielacie, w sensie, że te do buzi, a te do pupki, czy to zupełnie nie ma znaczenia? i jak z praniem? wszystkie razem, czy rozdzielone?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Do buzi używam jasne, a do pupy ciemne myjki. Piorę je razem z pieluchami w 60 st.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Ja mam zwykłe kieszonki PUL - takie z allegro za ok 20 zł. z regulacją rozmiaru (napy) i są ok.
    Używamy już je odkąd Hania miała ok.3,8kg i się sprawdzają- polecam, ponieważ są uniwersalne.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    jusia_k: są jeszcze pieluszki snap-in-one, gdzie wkłady są dopięte do otulacza za pomocą napów, więc takie "rozłożone na części" na pewno znacznie szybciej schną niż all-in-one.
    Naj pieluszki jakie mam i żałuję że się ich bałam i mam tylko 5! Poważnie!!
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny co Wy na to by umieścić podstawowe informacje na temat pieluszek wielorazowych w bazie wiedzy ?


    Penny, ja jestem za, nawet bardzo!
    --
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJun 1st 2012 zmieniony
     permalink
    bladykot: Do buzi używam jasne, a do pupy ciemne myjki. Piorę je razem z pieluchami w 60 st.

    dziękuję za odpowiedź ;) tak sobie właśnie kombinowałam, że tak to ma wyglądać :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Bladykocie i u mnie taki podział będzie istnieć, specjalnie kupowałam myjki w dwóch kolorach co by się nie pomylić ;) Zakupiłam jeszcze takie z welurkiem, jestem z nich bardzo zadowolona, mam nadzieję, że Małej tez będą odpowiadać :)

    Easy tak pomyślałam, ze mogłoby to być wygodne, byłoby jaśniej na początek dla kogoś kto jest zupełnie zielony ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJun 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    A ja zrobiłam myjki sama - pocięłam i obrobiłam na maszynie flanelkę - niebieskie mamy do pupy, a różowe, mniejsze, do buźki. Te do pupy piorę z pieluszkami, a te do twarzy z ubrankami (bo ja akurat piorę pieluszki i rzeczy osobno). Do takiego szczelnie zamykanego pudełeczka wlewam wodę, czasami dodam kropelkę olejku rumiankowego i/lub lawendowego - to do pupy. A te olejki to podpatrzyłam właśnie na pieluszkarni, u tych oryginalnych drogich myjek. Aha, i te myjki od pupy wrzucam do mniejszego, szczelnego pojemnika z olejkiem herbacianym, czyli podobnie, jak pieluchy do wiaderka, tylko w wersji mini :) Zwykle do prania te myjki wkładam do woreczka z siatki, łatwiej się je wtedy wyjmuje z pralki.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Easyshare, jeszcze w kwestii różnicy kieszonka vs potulacz, większość kieszonek (choć oczywiście nie wszystkie) mają warstę wewnętrzną (tę dotykającą pupy) z mikropolaru, który daje uczucie suchości. przepuszcza siki wgłąb pieluchy, a sam zostaje suchy (oczywiscie do czasu;). w ten sposób dziecko ma uczucie suchości jak w pampersie, dopóki porządnie nie przeleje pieluchy.
    W otulaczu tego nie masz, ponieważ przy pupie masz wkład chłonny. (chyba, że na wierzchu położysz wkąłdkę z mikropolaru).
    U nas to było kluczowe, zależało mi na poczuciu suchości.

    Co do papierków na kupę, to one się sprawdzają jak dziecko już je inne rzeczy niż mleko - kupa jest bardziej stała. Bo dopóki jest na samym mleku, zwłaszcza na piersi, to robi taką sraczke, że na nic papierek, i tak trzeba to spierać.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    Od kilku dni testuję te ręczniczki z IKEA jako wkłady do kieszonek. Jak na razie jestem zadowolona- są chłonne, a przy tym łatwo się składają ( do szału doprowadza mnie czasem składanie powyciąganej we wszystkie strony tetry) i szybko schną.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    ostatnio wieszam tetrę złożoną na pół i nie muszę jej potem wyciągać.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy wy prasujecie tetrę/muśliny po praniu?.
    Przyznam się szczerzę, że ja nie prasuję - piorę tylko w Nappy Fresh w 40 c i składam.
    Tak samo jak nie używam kremów na pupę i zdarza mi się bardzo często że zapominam obmyć, wytrzeć dupcie po siuśkach.
    Czy któraś też tak ma?.
    U nas na razie nic się nie dzieję, żadnego uczulenia, odparzeń itp.
    Obawiam się, że moje postępowanie/zapominanie może zaszkodzić dziecku.:(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Tetry nie prasuje się- po prasowaniu traci chłonność.
    Przy wielorazówkach nie trzeba smarować pupy- poza tym kremy mogą wpłynąć na chłonność pieluszek.
    Też czasem zapomnę obmyć po siuśkach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    _sushi_: Tetry nie prasuje się- po prasowaniu traci chłonność.

    a to nie wiedziałam :/.
    _sushi_: Też czasem zapomnę obmyć po siuśkach

    to dobrze, że nie jestem sama.:tooth:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    jeżynka: Tak samo jak nie używam kremów na pupę i zdarza mi się bardzo często że zapominam obmyć, wytrzeć dupcie po siuśkach.
    Czy któraś też tak ma?.
    U nas na razie nic się nie dzieję, żadnego uczulenia, odparzeń itp.


    No to jak sie nic nie dzieje, to znaczy że wszystko ok, więc nie martw się na zapas :wink: Wyczytałam, że przy wielorazówkach mamy nie używają tych wszystkich specyfików kremowych, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby, bo dupcie są różowe, zdrowe i bez odparzeń. Tak jak napisała Sushi tetry się nie prasuje, bo traci właściwości chłonne
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    _sushi_: Też czasem zapomnę obmyć po siuśkach :wink:


    i ja również :shamed::wink:
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny,
    dzięki za radę dotyczącą nieprasowania pieluch tetrowych - nie wiedziałam, zawsze prasowałam :shocked:

    Jak już pisałam mam od teściowej jakieś 120 pieluch tetrowych, stąd moje pytanie - czy któraś z was używała do kieszonek jedynie tetry?
    Jak się sprawdzała?
    Czy może lepsza byłaby muślina? No ale skoro mam taki zapas pieluch tetrowych, to szkoda by ich było nie wykorzystać.
    A może tetra + wkład np. bawełniany lub bambusowy - ale to już dwie warstwy, chyba za dużo.0

    Help!
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Easy moim zdaniem spokojnie do kieszonki używaj tetry skoro i tak jej tyle macie ;) Muśliny szkoda wkładać do kieszonek, bo wydaje mi się, że w nich bardziej chodzi o to że są delikatne dla pupy dziecka i super by się w otulaczach sprawdziły, gdy są bezpośrednio przy tyłku. W kieszonce chodzi o to by cokolwiek do niej włożyć, bo i tak warstwą przy skórze dziecka jest wspomniany mikropolar. Ja bym nie wydawała kasy na żadne wkłady bambusowe, bo są drogie. No chyba że właśnie do otulaczy czy formowanek ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Penny, jeszcze raz, jak dla lekko opóźnionej :wink: :
    Czyli do kieszonki, wkładamy jakiekolwiek wypełnienie, np. tetrę, a ciała dziecka dotyka mikropolar, z którego w kroku uszyta jest kieszonka?
    Jak mi się mała zleje, to kieszonkę myk z tyłka i do pralki? Czy tylko tetrę, a przesikany mikropolar zostaje na tyłku?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    easyshare: Czyli do kieszonki, wkładamy jakiekolwiek wypełnienie, np. tetrę, a ciała dziecka dotyka mikropolar, z którego w kroku uszyta jest kieszonka?

    zgadza się.

    Ja robię też tak - nie wkładam do kieszonki nic tylko na wierzch wkładam, wtedy kieszonka służy mi na parę przewinięć- w sumie z kieszonki robię sobie a'la otulacz.
    Do kieszonki "wkładam" :plefoldy, tetrę, muśliny, wkłady z mikrofibry.
    -- [/url]
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    a robię też tak - nie wkładam do kieszonki nic tylko na wierzch wkładam, wtedy kieszonka służy mi na parę przewinięć


    Czyli gdybyś wkładała np. tetrę do środka, to po każdym siku trzeba by też zmienić kieszonkę? Żeby małą nie nosiła zasikanego mikropolara na pupie?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.