Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Na moich kieszonkach jest zalecenie prania w 60 stopniach, i tak tez robie...
    --
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Ja robiłam tak, że prałam na 40, czasem na 60 (jak mocniej zabrudzone) i raz na jakis czas same wkłady i formowanki na 90, zeby je porządnie odkazić i wypłukać (wtedy zawsze prane były drugi raz, po zwykłym praniu, bez proszku lub z samym nappy freshem). Jeszcze wywieszone latem na słońcu robiły się cudne, bialutkie i pachnące.
    Ogólnie rzecz biorąc:
    samym kieszonkom (otulaczom) pomagało pranie na 60
    formowankom i wkłądom - na 90.
    Standard, to 40, by pieluchy się za szybko nie zuzywały.
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    TEORKA: a chłoną tak samo dobrze ?

    tak :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    U nas nadal nic nie śmierdzi, a pierzemy prawie zawsze wszytko w 40 stopniach. :boogie:

    Mam pytanie: w jakim wieku miej więcej dziecko się odpieluchowuje?
    Wiem, że to indywidualnie itp. ale chodzi mi czy ok. 1 r.ż czy 2 r.ż.

    Ps. Ale te pieluchy uzależniają!. Czemu one są takie ładne, kolorowe?- non stop bym je kupowała.
    Wczoraj byłam w pieluszkarni na Nowym Świecie w Warszawie i nie mogłam wyjść ze sklepu zanim nie pogrzebałam tam już chyba setny raz (za każdym razem nie mogę szybko wyjść) w szafie z pieluchami.:rainbow:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    jeżynka: U nas nadal nic nie śmierdzi, a pierzemy prawie zawsze wszytko w 40 stopniach. :boogie:


    u nas też nie śmierdziało dopóki Nina nie zaczęła jeść innych rzeczy niż mleko i ząbkować...
    wtedy mocz ostrzejszy
    wiec pewnie i Was to dopadnie
    ale przynajmniej już będziesz wiedziała co pomaga :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    TEORKA: ale przynajmniej już będziesz wiedziała co pomaga :wink::wink::wink::wink:

    znając życie zapomnę i będę się głowić od czego - hi hi.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    Wygotowałam wkłady, kieszonki wyprałam w 60 stopniach - to jest to! Działa!Samo pranie wszystkiego w 60 stopniach nie przyniosło takich efektów.
    Zębów nadal nie ma, dziąsła spuchnięte, więc ten sposób naprawdę daje radę :)

    Treść doklejona: 18.07.12 14:08
    Pozbyłyśmy się smrodku!!!
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    My musimy się pochwalić, że były już u Nas 3 próby spania w wielo- udana tylko jedna.
    1 próba- kupa od razu po założeniu,
    2 próba- udana i przespana cała nic jak w pampku do 4:30,
    3 próba- kupa również od razu po założeniu.
    Wychodzi na to, że gdyby nie kupa (chyba podoba się jej materiał w odczuciu hi hi)to byśmy spali już non stop w wielo.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    u nas noce są tylko w wielo :) ale specjalnie zakupiliśmy super formowanki na noce, polecam monkey snuggles i tots bots :) Mały sadzi ze dwa porządne kupsztale jak już się na dobre obudzi, więc idę na łatwiznę ostatnio i rano zakładam dwa pampki, a jak kupa już pójdzie to wracamy do wielo :) Jaś zadowolony, bo pupa ładna i mama też bo nie musi zapierać pieluch :D
    --
  1.  permalink
    Ja wlasnie zakupilam 5 kieszonek i 2 otulacze i zamierzam tuz po urodzeniu pieluchowac go w jednorazowkach tak przez dwa tyg poki pepek sie choc troche nie zagoi i poki kupki sa b.czesto. Potem mam plan wsadzac go w wielorazowki na dzien a noc w jednorazowki poki nie bedzie przesypial wiekszosci nocy... Nie wiem jak to wyjdzie w praktyce i ile czasu to zajmie bo jednak w wiekszosci chcialabym pieluchowach w wielo. Ile formowanek schodzi sie w ciagu jednej nocy, mniej wiecej? Czekam wlasnie na dostawe z Ecopi newborn i nie wiem ile kupic...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 20th 2012 zmieniony
     permalink
    jeżynka: Wczoraj byłam w pieluszkarni na Nowym Świecie w Warszawie

    na NŚ jest pieluszkarnia? :shocked: w tym mieście, w którym wypada miec pięc psów ze schroniska i cztery koty, ale dziwne jest mieć dziecko i karmić piersią??? :shocked: :wink: :devil:
    Muszę zajrzeć w takimr azie, choć pryzpuszczam, ze ceny niekonkurencyj ne w stosunku do oferty z internetu.
    Jeżynka, a czemu korygujesz Hani wiek o 3 tygodnie? tak z ciekawości pytam, sorry.
    CiastoMiłości: Ile formowanek schodzi sie w ciagu jednej nocy, mniej wiecej?

    wszystko zależy od tego, czy dziecko je w nocy. Ja widziałam po mojej. Jak był czas, że jadła o 19 i potem dopiero o 4., to o 4 pieluszka była prawie sucha. Potem jednak zaczeła dojadac w nocy i za każdym razem kończyło ise przesikaniem pieluchy, wiec na noc przeszłyśmy na jednorazy, które i tak czasem musze wnocy zmienić, jak mała sie nabombi mlekiem.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Magdalena: Muszę zajrzeć w takimr azie, choć pryzpuszczam, ze ceny niekonkurencyj ne w stosunku do oferty z internetu

    ceny są takie same, nieraz tam kupowałam (głównie nappy fresh :wink:)
    --
  2.  permalink
    Magdalena: w tym mieście, w którym wypada miec pięc psów ze schroniska i cztery koty, ale dziwne jest mieć dziecko i karmić piersią???


    Ubawiłaś mnie :)) po pachy, bo mieszkałam w tym mieście i zwiałam na moją prowincję po 4 latach hehe cudny opis :))
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    a ja odkad przerzucilam sie na wielo, jednorazowki odstawilam na bok (no, z wyjatkiem momentu plazowania, ale to tylko dlatego, ze tam gdzie jezdzimy nie ma odpowiednich warunkow sanitarnych - brak WC - taka dzika plaza, wiec nie byloby jak kupy splukiwac :bigsmile:)
    uzywamy wielorazowek rowniez w nocy, bo anastasia kupy wtedy nie robi wiec nie ma problemu. nadrabia za to w dzien, bo co zmiana pieluchy to praktycznie jest kupa. tak 3-4 razy dziennie :bigsmile:
    zakupilam dwa rodzaje kieszonek: male me i bobolider. pierwsze jak dla mnie rewelacyjne; oprocz tego, ze maja piekne wzory sa porzadnie wykonane (polecam te z materialem coolmax w srodku), szybko schna i absolutnie wszystko ladnie sie dopiera! bialutkie i jak nowe po kazdym praniu (producent zaleca pranie w 60 stopniach).
    z boboliderem juz tak nie jest, bo pierze sie je w 35stopniach (wedlug wskazowek na etykietce) wiec kupa juz tak nie schodzi. zaryzykowalam i wypralam w 60 - efekt zadowalajacy, choc nie idealny. no, ale ceny porownywanych pieluszek tez sa zupelnie rozne...
    w obu pieluszkach anastasia wyglada slicznie i nic nigdy nie wylecialo gora ani po bokach (jak to sie nieraz zdarzylo w jednorazowkach).
    zaluje, ze przygody z ekopieluchowaniem nie zaczelam wczesniej, bo doszlam do wniosku, ze kupe mlodszego od anastasii dziecka jest na pewno ladniej z pieluchy wyeliminowac (bardziej plynna), a myslalam, ze bedzie odwrotnie! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Tez zamowilam pieluszki male me.... juz sa w domu ale w polsce .. przyjada razem z bratem za tydzien .... po uzyciu dam znac jak sie u mnie sprawuja :)
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Też muszę zamówić jakieś kieszonki na dzień, skusiłam się na początku pieluchowania na jakieś pieluchy z allegro po 15 zł i to była porażka :( po trzech miesiącach pieluchowania, wyglądają żałośnie, zszarzały i zaczynają się pruć :-/ Polecacie male me? mślałam o nich i o nappime, mam jedną nappime kupioną na bazarku chustowym, pul jest cieniutki, a pieluszka bardzo zgrabna i nie robi dużej pupy, z drugiej strony ciekawi mnie ten coolmax... hmm...
    --
  3.  permalink
    Ja tez zamowilamMale Me, ogladalam je w sklepie, sa super, pozatym mam Grovia i Charli Bannana
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Magdalena Hania jest wcześniakiem, urodziła się w 36 tc.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    gilese: Polecacie male me?

    ja polecam, sa super!

    Treść doklejona: 20.07.12 13:31
    dodam, ze nie jestem pieluchowym ekspertem i wyprobowalam tylko te dwie marki, ale male me z pewnoscia moge polecic.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    A my wczoraj przerobiłyśmy prefoldy i formowanki na dzień. Małej trochę pupa urosła, ale nadal pływa w otulaczach ;) Zaryzykowałam i nic nie wypłynęło na zewnątrz. Sama nie wiem ile razy zmieniałam pieluchy :wink: generalnie jestem zadowolona, myślałam, że będzie gorzej.
    A no i papierki są super wynalazkiem, bo nie musiałam za każdym razem spłukiwać kup, a było ich sporo ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  4.  permalink
    papierki zdały egzamin? a ponoć piszą że nie warto na początku bo kupki luźne i spływają...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 20th 2012 zmieniony
     permalink
    No zdały zdały, mi to zaoszczędza po prostu czas, bo kupa niby luźna ale się nieźle wiąże z podłożem i zwyczajnie trochę to zajmuje, żeby ją spłukać. A tak to biorę papierek i sru do wc i po problemie, a pielucha tylko mokra i do wiadra.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    penny: A tak to biorę papierek i sru do wc i po problemie, a pielucha tylko mokra i do wiadra.

    No cos Ty? :shocked: u nas te luzne kupy przesiakały cale przwz papierek, dlatego nie uzywalam i płukalam jazda pieluszke. Moze jakies fajniejsze papierki masz.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.07.12 19:11</span>
    jeżynka: Magdalena Hania jest wcześniakiem, urodziła się w 36 tc.

    Aaa. Bo ja policzylam, ze jak odejmujesz 3tyg od terminu porodu (wg om zawsze na pocz 41tc), to mi wyszlo 37tc i juz myslalam, ze to nowa moda na korygowanie wieku nawet o tydzień :wink:
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Magdalena: No cos Ty? u nas te luzne kupy przesiakały cale przwz papierek

    Kupiłam je na bazarku na chustowym forum jakiś czas temu i nie pamiętam już jakiej firmy ;/ No w każdym razie nie przepuszczają kupy dalej. Jedyne porównanie jakie mi przychodzi na myśl, to takie, że są jakby taką cieniutką śliską przeźroczystą flizeliną...
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeJul 20th 2012 zmieniony
     permalink
    nana81: Wygotowałam wkłady, kieszonki wyprałam w 60 stopniach - to jest to! Działa!Samo pranie wszystkiego w 60 stopniach nie przyniosło takich efektów.
    Zębów nadal nie ma, dziąsła spuchnięte, więc ten sposób naprawdę daje radę :)


    Nana, widzę, ze skorzystałaś z mojego doswiadczenia w tym względzie ;)

    Treść doklejona: 21.07.12 00:48
    gilese: Też muszę zamówić jakieś kieszonki na dzień, skusiłam się na początku pieluchowania na jakieś pieluchy z allegro po 15 zł i to była porażka :( po trzech miesiącach pieluchowania, wyglądają żałośnie, zszarzały i zaczynają się pruć :-/ Polecacie male me? mślałam o nich i o nappime, mam jedną nappime kupioną na bazarku chustowym, pul jest cieniutki, a pieluszka bardzo zgrabna i nie robi dużej pupy, z drugiej strony ciekawi mnie ten coolmax... hmm...


    Gilese, zapraszam do mnei na bloga, moze skusisz się na jedna kieszonke ode mnie na wypróbowanie?
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Dzięki za przepis :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorcalisto1411
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Mam dwójkę dzieci. Jedna córcia 3,5 lat, a druga 0,5 roku. Z początku używałam pieluch wielorazowych w tradycyjnej formie, ale rozleniwiłam się trochę i przeszłam na jednorazówki. Znam za i przeciw jednym i drugim. Znalazłam też "nowoczesną" wersję tetry i planuję taką uszyć i spróbować.
    Nie zależnie czy mam małą w tetrze czy w jednorazówce i tak potrzebuję pełnego zestawu, tzn. chusteczki wilgotne, kremik, pielucha. Żeby nie nosić ze sobą ciągle dużej torby, albo wszystkiego w rękach, uszyłam sobie takie etui na pieluchy. Muszę powiedzieć, że bardzo poręczne i przydatne. A jak wy sobie z tym radzicie?
    niezbednik niemowlaka




    [dyskusja przeniesiona przez moderatora]
    -- przytulasie-nasze.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    dyskusja o pieluchach jest TUTAJ
  5.  permalink
    A tu jest dyskusja jak te pieluszki pakować i przenosić
    -- przytulasie-nasze.blogspot.com
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Calisto - jeżeli to reklama (na blogu można kupować "przytulasie") to marna.
    --
  6.  permalink
    Nie reklama, tylko chciałam porozmawiać. Życzliwość mnie powala The Fragile.
    -- przytulasie-nasze.blogspot.com
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Calisto, jeśli chcesz porozmawiać to MrsHyde była na tyle uprzejma, żeby odesłać Cię do właściwego wątku. Spokojnie możesz tam porozmawiać o pakowaniu i przenoszeniu pieluszek.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    calisto1411: A tu jest dyskusja jak te pieluszki pakować i przenosić


    Calisto, a potem założysz jeszcze wątki "Wzory pieluszek dla chłopców i dziewczynek", "W czym prać pieluszki" "Jak suszyć pieluszki" itp itd? Mrs Hyde poinformowała, że wątek pieluszkowy już jest. Jesteś tu nowa, więc może przybliżę politykę portalu- nie tworzymy tutaj miliona wątków dotyczących jednego tematu. O wszystkim można napisać/przeczytać tam, gdzie już jest stworzone odpowiednie miejsce.
    To samo powiedziała Ci The_Fragile. Po prostu niepotrzebny nam bałagan, a i informacji lepiej szuka się zawsze w jednym wątku, a nie w namnożonych podwątkach.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    calisto1411: A jak wy sobie z tym radzicie?


    ja po prostu wszystko wrzucam do torby i dla mnie to żaden problem a i żadna różnica czy niosę torbę czy niosłabym uszyte przez Ciebie etui :updown:

    w sumie nawet nie ! jest różnica !
    bo jak się gdzieś z dzieckiem wychodzi to sie zwykle zabiera [oprócz pieluch i czegoś do umycia tyłka] również jakieś zapasowe ubranka [jak dzieć przesika], jakąś butelkę z piciem, grzechotkę itp
    więc tak czy siak torba się przydaje
    no chyba, że do tego "gustownego etui" te inne rzeczy upchasz
    jak nie to pomysł z dupy bo gdzie weźmiesz resztę rzeczy ?
    do torby ! więc tak czy siak wychodzi na to, że wynalazek zbędny na maksa :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    TEORKA: gdzie weźmiesz resztę rzeczy

    No u mnie właśnie tylko torba się sprawdza. I to taka wypchana po brzegi. Żadne półśrodki nie zdały rezultatu (np. wpychanie podstawowych rzeczy do mojej torebki - zawsze czegoś mi potem brakowało).
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Dziewczyny a można prać pieluchy w orzechach?
    Wiem że gdzieś już to było pisane ale za leniwa jestem aby sobie poszukać.:shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    jeżynka: Dziewczyny a można prać pieluchy w orzechach?

    nie można, bo są tłuste.
    --
  7.  permalink
    He he a ja mam foliówkę w koszu pod wózkiem, w której mam wrzucone jak cie florek wszystko :D albo mega torebkę, do której toż samo wrzucam jak bez wózka idę, bo nawet układanie w torbie do wózka zabierało mi za dużo czasu w tych wymyślnych przegródkach.

    Mam kłeszczyn takiejże natury - teraz jest ciepło i młody leje na potęgę. Mam do tych moich slicznych ( nie wkurzaj się TEO:devil:) kieszonek wkłady wyglądają mi na duże i grube z mikrofibry, ale zdarza się, że młody przeleje - może jak siusiak się w bok ułoży czy coś, bo najczęściej właśnie gdzieś przy nogawce. Dwa mi włożyć na dzień jakoś nie pasuje.
    Pytanie jest banalne, ale ja ciemna z urodzenia jestem - jakie wkłady są najbardziej chłonne, albo jak złożyć tetrę najsensowniej do takiej kieszonki?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2012 zmieniony
     permalink
    mariamateria: jakie wkłady są najbardziej chłonne, albo jak złożyć tetrę najsensowniej do takiej kieszonki?


    ja standardowo powiem [ale z doświadczenia, żeby nie było że sobie jak mantrę klepię :cool:], że wg mnie najbardziej chłonna jest TETRA :smile:
    a składasz ją tak, żeby Ci do kieszonki pasowała
    recepty nie ma na składanie zwłaszcza, ze tetra tetrze nierówna
    powiem Ci jeszcze, że ja sobie ją składam i wsuwam tak, żeby ona wypełniała całą kieszonkę [lekko nawet zawijała się do góry] i po bokach nie zostawał ani 1 mm luzu bo wtedy przesikanie bokiem prawdopodobne wielce :wink:





    mariamateria: ( nie wkurzaj się TEO:devil:)



    :middlefinger::middlefinger::middlefinger:
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    mariamateria, a dlaczego 2 wkladow nie pasuje wlozyc na dzien? Jak musi na dluzej/wiekszy strumien wystarczyc, to jak najbardziej wsadz dwa :) Inna sprawa: czy dobrze dobierasz rozmiar (masz kieszonki one-size, tak?) ? Bo jak za luzno zapiete to moze przesikiwac.
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    mariamateria: jakie wkłady są najbardziej chłonne
    bambusowe :) u nas najlepiej sprawdzają się właśnie takie :)
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    O, Teo, tos mi chyba podsunela rozwiazanie mojego "problemu" - jutro sprobuje maksymalnie doladowac tetry do brzegow jednej z moich kieszonek i zobacze czy to to, czy ona franca jednak felerna jest jakas.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    no odkąd ja tak tetrę wkładam to mi Nina tylko raz pieluche przesikała
    jak była w niej 6 godzin [ :shamed::shamed::shamed: ] co oczywiście zdarzyło się tylko raz jeden, nie że zawsze tak u nas sie dzieje ahahahha :devil:
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    :bigsmile: po 6 godz.to miala prawo przesikac. Jak pomysle o ekslodujacej niemalze jednorazowce po ok.5 godz.wybyciu w plener bez mozliwosci zmiany pieluchy... O aromatach nie wspominajac...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    hmm jeden wkład u nas najczęściej był przesikiwany i prawie zawsze Nat ma 2
    ___
    Wczoraj Syn sam chciał siadać na nocniczek bez pieluszki! nic nie zrobił ale posiedział i kilka razy zdejmowałam pieluszkę by usiadł sobie. Sam daje pieluchę gdy chce by go przebrać - mądrala mały :) Chyba trzeba sie za niego poważniej zabrać :shamed::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    hej widzialam ze pare lat temu-dokldanie 3 byl podejmowany tu temat majteczek treningowych, za duzo stron by przegladac co z tego wyniknelo, w kazdym razie czy w koncu ktos kupil takie majtki (chyba pytala o nie szczypta chili), jak tak to jaka byla opinia? a moze ktos ostatnio kupil takie majty, jak tak to prosze o wypowiedz czy przydatne, bo moim zdarza sie popuszczanie niestety a nie chce ciagle ich pilnowac w zwyklych majtkach bo mnie i ich to stresuje, czy nie zrobia na kanape, dywam itd co gorsza remik potrafi zrobic i kupke w gatki wiec niefajnie dosc :/
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Agunia05: prawie zawsze Nat ma 2


    a ja raz z ciekawości wsadziłam do kieszonki dwa wkłady jednocześnie i jakoś sobie nie wyobrażam żeby taką wielką [grubą w sensie] pieluchę Ninie na dupkę zakładać :neutral:
    może dziecku chodzącemu już to prędzej ale takiemu co dopiero niedawno nauczyło się raczkować, siadać itp i robi to jeszcze momentami niezdarnie to jakoś nie bardzo wg mnie bo takie grube "coś" między nogami może ograniczać trochę swobodę ruchów...
    tzn tak mi się wydaje bo nigdy jej takiej kieszonki nie założyłam

    poza tym dla mnie te wkłady są felerne skoro żeby dobrze "działały" trzeba wkładać dwa na raz :tongue::tongue:
    to tak jakbym kupiła podpaski Always i musiała na majtki naklejać 2 jednocześnie bo inaczej nie spełni swojej funkcji
    nielogiczne co nie ?




    dlatego zawsze, z uporem maniaka będę powtarzać że TYLKO TETRA :wink:
    a i schnie dużooo szybciej :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    hmm wiesz to może zależy i od potencjału dziecka - a właściwie jego ruchliwości - i ilości szczoszka jednocześnie :P tetrę dawałam na początku w kieszonkę na wierzch wkład - obecnie jedno siku i to jest przelane Dlatego też zaczęłam robić tak że wkład w kieszonkę i na wierzch i idzie przeżyć Choć inny minus - Nat odpina pieluszki więc zapinana na szybko nie jest dobrze ułożona i może stąd częste przesiki
    Zyzia ja się przymioerzałam ale w końcu nie kupiłam bo najzwyczajniej żal mi kasy... a że mam wielo to nie mam presji aż takiej
    --
  8.  permalink
    Dzięki dziewczyny za podpowiedź!
    Ano własnie, bo te wkłady takie w sumie duże, ale są przerwy między wkładem a brzegiem pieluszki i może tu jest pies pogrzebany :) A dwa właśnie ze względu na rozmiar tyłka po włożeniu mnie nie kręcą
    Jutro upcham tetrę i zobaczymy. Macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę od porządnej tetry? Bo te moje były kupowane raczej z myślą o wycieraniu paszczy, więc są takie dość cienkie.
    Nie wiem jak ja ale stachu został fanem wielo. Jak mu zakładam jednoraza z rana, co by złapać kupę, to awantę urządza. A jak mu zakładamy wielo, to nie marudzi. heh...
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Mariamateria, ja uzywam tetry prefold (poskladane i przeszyte) z pieluszkarni. Jak dla mnie jest swietna!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.