Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorbulinka23
    • CommentTimeOct 13th 2008
     permalink
    czy moze mi ktos powiedziec, czy jak biore Aulin na bole miesiaczkowe (1-2 tabletki na miesiaczkowanie) to moze wplynac na moje problemy z zajsciem w ciaze, biore ten lek juz dlugo, ale jak napisalam 1-2 tabletki na krwawienie (bo wytrzymac sie nie da). Staramy sie o dzidziusia od 4 miesiacy i znow nic. Boje sie ze tym lekiem sobie cos "zepsulam" Jestem zalamana z tego powodu. prosze o odpowiedz
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 13th 2008
     permalink
    Czytałaś ulotkę? Pytałaś gina o ew. wpływ na płodność?
    --
    • CommentAuthorbulinka23
    • CommentTimeOct 13th 2008
     permalink
    pytalam i powiedzial ze tak napisali bo niepamietam ( ale nic waznego) i ze moze mi cos innego przepisac. A ja czytalam wlasnie ulotke i teraz sie boje ze za pozno. A z drogiej strony tylko one mi pomaglay na te straszne bole.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Po pierwsze: cztery miesiące starań to jeszcze nie długo. O problemach można mowić po roku nieudanych starań.
    Po drugie: aulin (nimesulid) jest lekiem typowo p/zapalnym i przyznam szczerze dziwi mnie, że ktoś zalecił go przy bólach miesiączkowych. Byćmoże istnieje jakies uzasadnienie w mechanizmie działania, które mogłoby tłumaczyć takie postepowanie, ale jak na moją wiedzę nigdy o nim nie słyszałam.
    Po trzecie: Ja wiem, że nie jest zalecany u kobiet planujących ciąże. Lek wpływa na syntezę prostaglandyn i przez to może niekorzystnie wpływac na rozwijającą się wczesną ciąże.
    Zapytaj jeszcze raz lekarza o ten lek i ewentulanie poproś o zmianę na inny. No i czy mówiłaś lekarzowi, ze planujesz ciąże, bo jeśli nie to nie sądzę, ze przepisał go nie będąc świadom jego działania.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorbulinka23
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    wlasnie nie mam jak sie zapytac bo nie jestem w polsce, ten lek mam juz chyba od roku przepisany, i jak bylam ostatnio to sie specjanie pytalam o ten problem, a na ulotce pisze ze na bole miesiaczkowe.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Tak, ale nie nadaje się dla planujących ciąże i to też jest w ulotce. Po raz kolejny pytam, czy mówiłaś lekarzowi, ze planujesz ciążę?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorbulinka23
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    mowilam, ale przy tym okresie juz nie biore, ratuje sie innymi przeciwbolowymi ktore troche pomagaja
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    To nie ratuj sie przez przypadek tymi, które zawierają ibuprofen :)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    Dyskusja umarła, ale dodam - znacznie lepiej ratować się nospą.
    -- serce przestało bić.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.