Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    niasia - blokada działa do tygodnia także efektów jej już na pewno nie ma. Jest to forma leczenia bólu czyli objawu a nie przyczyny :)
    Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok!
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Blokada do tygodnia? Ja dostałam potrójny zastrzyk. Zaczęło działać po 3 miesiącach i działa od ponad 2 lat.
    -- []
    • CommentAuthorgasiorek1
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Oj, dziewczyny, poczytałam i raźniej mi, że nie jestem w tym bólu sama. Ja miałam wypadek samochodowy z pęknięciem kręgów szyjnych. Leczenie polegało wyłącznie na usztywnieniu i środkach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.Potem rehabilitacja... Ruchomość 50%. I bardzo się boje operacji . Ja byłam w sanatorium, większość chorych z podobnymi problemami miała szwedzkie poduszki ortopedyczne Sissel. Mówili, że to najlepsze poduszki ortopedyczne. Po powrocie kupiłam sobie taka poduszkę i śpi się na niej dużo lepiej. Głowa i szyja jest podparta na specjalnej gąbce odkształcającej się pod wpływem temperatury. Zawsze będę zwolenniczką takich rehabilitacyjnych rozwiązań niż operacji. w moim przypadku zagrożenie uszkodzenia szyjnego odcinka jest wyjątkowo duże.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeFeb 21st 2015
     permalink
    Hej hej, dawno mnie nie bylo ale...nie mialam kiedy zajrzec, w polowie stycznia mialam wypadek samochodowy-jechalam prosta droga, z tylu corcia w foteliku, I nagle katem oka zauwazylam ze zaraz ktos we mnie uderzy.Baba wyjezdzala z parkingu przy drodze z przeciwlegleblgo pasa I "nie zauwazyla mnie"- 3 metrowe czarne auto? Wbila sie, zatrzymala I ruszyla dalej niszczac caly prawy przod, zatrzymala sie 2 metry dalej, wysaiadla z auta, popatrzyla sie, wrocila do auta I w dluga. A ja w szoku za nia-klakson Idogonilam ja. "Myslalam ze nic sie nie stalo I pojechalam" No tak nic!!! Tylko pol auta mi zmiotla. Na szczescie corcia ok-zadnych obrazen ani szoku. Niestety u mnie pojawil sie bol szyi I calej prawej reki I trwa do tej pory, palce mi dretwieja-jak walnela gola mi odbila w lewo , szarpnelo mna niezle. I niestety powrocil bol w nogach. Wkurzona jestem bo tyle walczylam o te blokade a orzez gluipa babe wwszystko powrocilo. Niestety lekarze kaza mi brac tylko leki przeciwbolowe te co mam.

    Treść doklejona: 21.02.15 21:23
    Nie moga na razie nic zrobic. Czekamy na opinie lekarza bieglego I dopiero wtedy zdecyduja co dalej robic. I teraz pytanko czy mam walczyc znow o blokade skoro ta ustapila czy moze o operacje (wstawienie siatek), bo na pewno zaproponuja mi znow fizjo co dla mnie jest absurdem bo I tak nie pomoze skoro wuadomo ze to ucisk obustronny na nerw kulszowy. Z drugiejbstrony co moze byc przyczyna bolu szyi I reki-jeszcze jakis ucisk po wypadku? Ehhhh a juz bylo zycie bez bolu. :(
    •  
      CommentAuthorniasia76
    • CommentTimeFeb 22nd 2015
     permalink
    Ojeju współczuje bardzo tych wszystkich przeżyć i wydarzeń.Dobrze,że małej się nic nie stało .A tobie pewnie coś się znowu poprzestawiało pod wpływem udwrzenia.Niestety wystarczy niewielki ruch ,wstrząs żeby kręgi to odczuły a tym bardziej jak już jest z nimi problem.Zyczę ci z całego serca dużo sił ,wytrwałości i wreszcie żeby cię te bóle opuściły i lekarze podjęli jakąś konkretną decyzję.Przecież to nie jest normalne,żeby tak funkcjonować i ciągle brać przeciwbólowe .
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 22nd 2015
     permalink
    bas, mój M pare ladnych lat temu miał mała stłuczkę, koleś na skrzyżowaniu wjechal mu w tył auta, niby tylko głowa mu sie o zagłowek obila, a po paru godzinach na IP wylądował bo zaczeła go szyja boleć i ramiona, że sie ubierać nie mogł... Trwalo to jakis czas i przeszło, był na przeciwbolowych, bo to bardzo częste w tego typu przypadkach. Ale to w większości od mięsni jest.
    Nie twierdzę, że i w Twoim przypadku tak jest, ale oby to tylko to było:) Bo wtedy przejdzie nawet nie zauważysz kiedy. Może warto żebyś poduche ortopedyczną kupila, bardzo dobrze robi na mięśnie karku, a przy tym i cały kręgosłup.

    Treść doklejona: 22.02.15 16:14
    bas Ty jestes z UK, prawda? W czwartek w Lidlu pojawily sie poduszki, sa na prawde dobre i relatywnie tanie. Ja uzywam je od paru lat i nie wyobrazam sobie spac na zwykłej:)
    -- []
  1.  permalink
    witam. Mam problemy z kręgosłupem odkąd zaszłam w ciążę 4 lata temu. w ubiegłym roku zaostrzyły mi się bóle. Taki kryzys miałam we wrześniu- ból odcinka lędźwiowego promieniujący do biodra i aż do stopy. Dostałam skierowanie do neurologa, czekałam na niego do listopada i wtedy dostałam skierowanie na rezonans ponieważ lekarz podejrzewa przepuklinę kręgosłupa. Niestety terminy na to badanie są strasznie dluuuuugie. Na razie sobie radze i już nauczyłam się odpowiednio poruszać ta,k aby nieobciazac odcinka lędźwiowego, ale nie o bólu chce pisać. Chcemy z mężem starać się o dzidziusia. Czy rezonans w ciąży jest bezpieczny? Jeżeli wszystko poszłoby tak jakbyśmy chcieli to podczas badania na NFZ byłabym w 4 miesiącu ciąży. Czy jednak zrobić badanie przed dzidziusiem prywatnie?
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    Olenko-niestety dopiero teraz przeczytalam Twoj wpis. Za pozno-poduszke kupie przez internet.
    Jestem pod kontrola gp, bole nie przeszly dodatkowo wznowily sie bole wczesniejsze-gp stwierdzil ze wskutek uderzenia blokada puscila i wyslal mnie na kolejna blokade. Teraz czekam na list ze szpitala. Ehhh oby ta zadzialala I na dluzej.
    A mam dziewczyny do Was pytanie-ostatnio czytalam ze jest nowa metoda "usowania" wypadnietych krazkow, cofaja przepukline I zakladaja specjalna siatke ktora utrzymuje krazek we wlasciwym miejscu. Czy orientujecie sie gdzie w pl mozna to zrobic, ile sie czeka (zrobila bym to na kase angoli) I ile by to kosztowalo? Bede wdzieczna za kazde info :)

    Treść doklejona: 11.04.15 22:18
    Misia-rezonans nie jest szkodliwy dla ciazy I jej przebiegu. Problem raczej by byl dla Ciebie skoro juz teraz silnie odczuwasz bol rosnacy brzuszek-obiazenie dla kregoslupa, a I niemozliwosc przyjmowania tabletek przeciwbolowych.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    Hehe! W czwartek 9 znowu sie pojawiły. One co jakiś czas wracają.
    -- []
    •  
      CommentAuthorniasia76
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Bas ,coś kiedys słyszalam o takiej metodzie ale nie wiem gdzie robią bo się nie interesowałam tym.Nie wiem tylko czy można to zrobić na fundusz,bo ktoś o tej metodzie opowiadał to mówił,ze robił prywatnie.Warto się rozejrzeć i sie zorientować w temacie.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Bylam dzis I niestety nie bylo.
    Zrobie prywatnie tylko czesc kosztow zwroci mi nhs.
    Wczoraj czytalam o roznych innych metodach (o tej co pisalam nigdzie nie znalazlam) I najbardziej jestrm za IDETc- tylko znow jest problem, czy te metode wykonuja w przypadku takim jak moj czyli przepukliny obustronnej. NA INNA SIE NIE PISZE -ZA DUZE RYZYKO USZKODZENIA A W TEJ jest minimalna to ingerencja I omija sie wsztko z czego jesy zbudowany kregoslup.. 5tys wiec jeszcze by mnie bylo na nia stac.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Bas a podasz jakiś link do tej metody? Jak wpisuje na wyszukiwarce ten skrót to nie okazuje mi tego co trzeba.
    -- []
    •  
      CommentAuthorniasia76
    • CommentTimeApr 13th 2015 zmieniony
     permalink
    http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/kregoslup/nowoczesne-operacje-kregoslupa_39727.html

    Tu można sobie co nieco przeczytać ale o większości i tak decyduje lekarz.Nie zawsze można wykonać zabieg tą metodą którą my byśmy chcieli-niestety.Mam nadzieję,że w Twoim przypadku uda się wykonać zabieg jak najmniej inwazyjny dla Ciebie i kręgosłupa a przynoszący pożądany efekt.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    dziewczyny potrzebuje rady, jak moge sobie ulzyc jak mi dretwieje cala reka?
    prawdopodobnie od kregoslupa chociaz ten boli mnie tylko w odcinku dolnym a zawsze myslalam ze to objawy problemow z gornym
    na poczatku w niedziele mialam zdretwiala tylko dlon, teraz juz az po bark, mam problem z odrecznym pisaniem bo palce mam skolowaciale
    rodzinny dal mi dzisaij skierowanie na rtg ale to dopiero jutro moge zrobic i opis bede miala tez jutro, mozze uda mi sie jeszcze jutro dostac na wizyte ale to nie jest pewne, no a jutro ciezki dzien w pracy wiec musze stanac na nogi (rodzinny nic mi nie przepisze dopoki nie bedzie rtg)
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Olenko-w wyszukiwarce wpisuje "IDET" lub "przepuklina kregoslupa operacje"

    Treść doklejona: 16.04.15 23:16
    MrsHyde-sprobuj sciskac gumowa pileczke w dloni mi to pomaga na dretwienie rak. Poza tym staraj sie nie opierac rak o kant blatu aby nie bylo ucisku na nerwy I miesnie.
    Napisz wynik rtg I co Ci lekarz powiedzial.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Bas a co do tych poduszek to jeszcze Aldi ma w ofercie. Albo właśnie sie pojawiły albo maja sie pojawić na dniach... Na stronce ich mozna spr:)
    -- []
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    w opisie rtg mam – otwor dla tetnicy kregowej w luku tylnym kregu szczytowego i splycenie lordozy szyjnej; rodzinny mowi ze od tego otworu moge miec problemy z rownowaga,zawroty przy naglych sklonach no i bole glowy; leczy sie to jedynie objawowo ale to nie powinno byc az w takim nasileniu w jakim ja mam; lordoza nie jest w jakims tam wielkim stopniu zeby az do odretwienia prowadzic wiec sam stwierdzil ze to ktos dalej musi zobaczyc
    skierowanie do neurologa na cito mam ale neurologa nie mam zadnego sensnego, w poniedzialek sprobuje sie dostac do mojej mniej sensnej ale pilnie potrzebuje dobrych p/bolowych, o ile dretwienie reki jest uciazliwe ale do zniesienia to bole glowy mnie wykanczaja
  2.  permalink
    ania ale co to jest "otwór tętnicy'? Jakos nie umiem sobie tego wyobrazić?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    zezarlam "dla" poprawilam

    no ja tez wiem tylko tyle ile powiedzial mi rodzinny, to jakas 'anomalia' ale nie udaje mi sie w neccie nic madrego wyczytac a nawet jak juz mi cos wypluwa to nie rozumiem o co chodzi
  3.  permalink
    hahaha; ) otwór dla tętnicy ma każdy, ona musi jakoś wejść do czaszki :)

    Treść doklejona: 17.04.15 13:29
    anomalią jest na zwężenie tego otworu, ucisk na tętnicę ale nie otwór :))

    Treść doklejona: 17.04.15 13:44
    wg mnie ( nie jestem specjalistą ofc) Twój wynik badania jest prawidłowy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Aga wg lekarza rodzinnego wynik nie jest prawidlowy takze napisalam co powiedzial. Wg opisujacego zdjecie radiologa (moj wujek) ten otwor tak umiejscowiony moze powodowac zawroty glowy itp
  4.  permalink
    trudno mi dyskutować ze specjalistami
    jednak anatomia mówi cos innego:
    cyt
    Układ kręgowo-podstawny (rys. 1)

    Układ tworzą dwie tętnice kręgowe, które po wejściu do czaszki przez otwór wielki łączą się na brzusznej powierzchni mostu w tętnicę podstawną (a. basilaris). Ta z kolei na wysokości dołu międzykonarowego dzieli się na tętnice tylne mózgu (aa. cerebri post.)(rys. 6).

    Tętnica kręgowa (a. basilaris)
    odchodzi od tętnicy podobojczykowej i biegnie ku górze pod powięzią przedkręgową. Omija wyrostek poprzeczny C7 i wchodzi do otworu wyrostka poprzecznego C6. Następnie przebiega wzdłuż kręgosłupa szyjnego poprzez kolejne wyrostki poprzeczne. Ku tyłowi od niej przebiegają nerwy rdzeniowe. Przyśrodkowo ściana tętnicy sąsiaduje ze stawami hakowo-trzonowymi (art. uncovertebrales) oraz krążkami międzykręgowymi (rys. 2, rys. 5, rys. 7).

    Po przejściu przez wyrostek poprzeczny C1 tętnica kręgowa kieruje się ku tyłowi, układając się w bruździe tętnicy kręgowej na łuku tylnym kręgu szczytowego.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Nie wnikam juz nawet czy to anomalia czy nie, mowie co powiedzieli widzac rtg. Tez czytalam co wkleilas i dlatego m.in napisalam ze NICZEGO nie rozumiem ;)
    wiem jedno, najbardziej pragne zeby po prostu znalezli powod mojego ch... samopoczucia, boli glowy, dretwienia reki i zdychania kolejny dzien z rzedu
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Olenko dziekuje bede sprawdzac I polowac :)

    Treść doklejona: 17.04.15 23:10
    MrsHyde-mysle ze musisz dalej zrobic badania ale bardziej szczegolowe w obrazie. Ja tez mam lordoze I niekiedy przy pochylaniuglowy do przodu kreci mibsie w glowie o mam wrazenie unoszenia sie I opadania, to normalny objaw. Bardziej mnie niepokoja twoje bole.
  5.  permalink
    Bas, lordozę ma kazdy. To fizjologiczne wygięcie kręgosłupa- na odcinku szyjnym lub lędzwiowym. Spłycenie oznacza ,ze ten kąt jest mniejszy niz powinien być, zniesienie lordozy jest kolejnym stadium.
    Rzeczywiście moze to dawać objawy takie jak zawroty głowy, ale raczej nie tak silne o których mówi Hyde. Wg mnie konieczna jest dalsza diagnostyka bo to badanie nic nie mówi.
    Na pewno konieczne są cwiczenia i spanie na poduszce ortopedycznej,zeby tego nie pogłębiac. I spłycenia dotycza duzej grupy osób- szczególnie tych , które spędzają duzo czasu przy biurku/kompie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    podrzucisz link do sensownej poduszki ortopedycznej? nie wiem czego szukac nawet
    spie glownei na boku
  6.  permalink
    ania- to zalezy ile chcesz wydac
    jak ok 50 zł to wystarczy ta z ikei( ja na takiej spie i jest b wygodna)
    g
    Mój mąz ma taka ze sklepu ortopedycznego, cena ok 200 zł
    NIe mam nazwy, bo stara juz jest
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    a na boku idzie na niej wygodnie spac? jakos mi tak ciezko wyobrazic sobie spanie na tym zaglebieniu
    ja to zawsze wtulam maly jasiek pod glowe
  7.  permalink
    tak ja tez spie na boku i jest b wygodnie
    ona dobrze podpiera kark
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2015 zmieniony
     permalink
    dzieki, to bedzie moj nowy nabytek do sypialni
    alez romantyczny hehehe
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Chodzi mi o poglebiona lordoze-samo przez sie rozumie ze nie pisze o stanie normalnym tylko chorobowym, gdzie wychodzi min. Zla postawa, zle ulozone stopy (koniecznosc noszenia wkladek ortopedycznych) I zle samopoczucie z tym zwiazane.

    Treść doklejona: 18.04.15 22:35
    Dziewczyny ja od ponad roku spie na podlodze plus poduszka max plaska a ze sie na boku to podkladam pod glowe rece. Na razie wygodnie I sie wysypiam. A poduszke kupie a co moze bedzie mi jeszcze wygodniej. Warto wyprobowac. :)

    Treść doklejona: 18.04.15 22:40
    Aaaa zapomnialam Wam napisac - skierowano mnie na kolejna blokade, gp stwierdzil ze skoro poprzednia zadzialala ale popuscila pod wplywem uderzenia (pamietacie-wypadek) to teraz ta tez zadziala I moze byc mocniejsza bo poprzednia czesciowo jeszcze dziala. Takze czekam na list ze szpitala. I juz sie nie boje bo wiem jak to wyglada-I dostane ciasteczko I cherbatke :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    Bas! Super wiadomosc! Oby jak najszybciej termin znaleźli:)
    -- []
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    szczypta_chilli: hahaha; ) otwór dla tętnicy ma każdy, ona musi jakoś wejść do czaszki :)
    anomalią jest na zwężenie tego otworu, ucisk na tętnicę ale nie otwór :))
    wg mnie ( nie jestem specjalistą ofc) Twój wynik badania jest prawidłowy


    Szczypta neurolog potwierdzila ze wynik nie jest prawidlowy, nazywa sie to Anomalia Kimmerlego
  8.  permalink
    Aniu, ale gdzie w Twoim opisie jest napisane o niedrożności tego otworu?
    Byc moze na zdjęciu to widać, ale w opisie przecież tego nie ma
    Poza tym napisałam :


    szczypta_chilli: anomalią jest na zwężenie tego otworu, ucisk na tętnicę ale nie otwór :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Aga ale to otwor jest anomalia, powinien byc rowek
  9.  permalink
    Hmm
    kurde to ja chyba jestem jakas ciemna bo ja z opisu, który wkleiłaś rozumiem ,że "Anomalia Kimmerlego to choroba polegająca na tym, iż rowek tętnicy kręgowej pozostaje całkowicie bądź częściowo niedrożny"
    a normalnie u każdego człowieka tętnica kręgowa kieruje się ku górze i wchodzi do otworu wyrostka poprzecznego szóstego kręgu szyjnego
    No ale ja lekarzemk nie jestem, wiec pojmuje to co jest napisane zdroworozsądkowo i po chłopsku
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    byc moze to dopiero ze zdjeciem daje pelny obrak ale wujek radiolog opisujacy rtg, rodzinny i neurolog powiedzieli ze to anomalia i ze tak byc nie pwoinno i to moze byc jedna z przyczyn tych moich silnych bolow glowy zwlaszcza na skutek gwaltownych sklonow czy ruchow glowa (zawsze po fryzjerze i odchylaniu glowy do tylu cierpie)
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Skoro 3 osoby daly taka sama diagnoze to tak musi byc. :bigsmile:

    Treść doklejona: 22.04.15 23:16
    Wazne ze znaleziono przyczyne boli. A jak to sie leczy?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Też mam poduszkę z Ikei dla śpiących na boku i brzuchu i nie zamienię na żadną inną.
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 26th 2015
     permalink
    Czekam I nic nie przyszlo. Jutro dzwonimy do przychodni.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 3rd 2015
     permalink
    bas28: Wazne ze znaleziono przyczyne boli. A jak to sie leczy?

    jesli idzie o ten otwor to leczenie jest tylko na zasadzie usmierzania bolu no i uwazania na siebie czyli unikanie sklonow, gwaltowych ruchow glowa, wyginania glowy do tylu tak jak np u fryzjera przy myciu, pracy z pochylona glowa etc; poniewaz mam tez problemy z dolnym odcinkiem a najwazniejsze nie wiadomo skad jest problem z bolami glowy (na szczescie MR nic nie wykazalo) to na 12maja mam wizyte u neurochirurga, polecanego w regionie jako speca wlasnie od problemow z kregoslupem i boli pochodnych
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Dziewczyny-2 czerwca o godz.15 mam wizyte u konsultanta w szpitalu, czyli znow pomaca popuka I wypisze termin na blokadke. W koncu sie ruszylo. Oczywiscie pogadam z nim o IDET.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    To super! Ja bałam sie ze po ciazy mi sie odnowi ale na razie OK. Zobaczymy jak sie sprawy bedą miały po noszeniu klopsa:):bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorniasia76
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Super:-)
    •  
      CommentAuthorMa_vi88
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    Hej, nieśmiało dołączam do wątku :) Ja miałam dyskopatię w odc. C + zniesienie lordozy szyjnej (operacja wstawienia implantu dynamicznego w 2011r.), mam skoliozę :) i oczywiście dyskopatię w odc. L4-L5 - leczoną zachowawco od 13 lat (rehabilitacja, fizykoterapia, p/bólowe sporadycznie). Dyskopatii w odcinku lędźwiowym neurochirurg polecał na razie nie ruszać, skoro nie ma jakiś bóli przewlekłych. Z szyjnym jest w miarę ok - generalne b.dużo poprawa od czasu operacji, ale wiadomo, że jak się przeforsuje to boli, ale najczęściej po kilku dniach przechodzi. Na co dzień pomagam sobie jogą, stosowałam też akupunkturę, ale na mnie nie działała w ogóle :confused:
    Teraz staramy się o dzidzię, lekarz jedynie powiedział, że "na dwoje babka wróżyła, może być b. dobrze, albo b. źle". Pocieszające...:confused:

    Treść doklejona: 22.05.15 13:12
    A i też jestem fanką poduszek profilowanych - mam taką do spania na boku i nie oddam za żadne pieniądze :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Czesc dziewczyny ja mam dostać taka blokade (steryd) 1 czerwca i troszkę się boję tych skutków ubocznych (Diprophos).U mnie jest lordoza szyjna +anomalia Klimmgerga,troche o tym poczytałam i od tego moge miec zawroty głowy(oczywiscie je mam) i bóle głowy.Jak mi się uda wstawie zdjecie.Spotkaliscie się juz z taka anomalią?

    Treść doklejona: 23.05.15 09:09


    Treść doklejona: 23.05.15 09:09


    Treść doklejona: 23.05.15 09:10
    Udało się dodać zdjecie,troche nie wyraźne bo to screnn z telefonu bo nie moze mi inaczej dodać .
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Ja niestety jeszcze nie mam podusi-polowanie skonczylo sie klapa, schodza jak swierze buleczki. Kupie przez internet czego nie lubie-nie lubie kupowac kota w worku.
    Sucharku-niestety nie znam sie na zdjeciach wiec nie pomoge, jedynie co wyczaje to przepukliny.

    Treść doklejona: 23.05.15 23:35
    A nie chodzi czasem o anomalie Klimmerlego? O klimmgergu pietszy raz slysze.

    Treść doklejona: 23.05.15 23:41
    Ma_vi-lekarz ma racje, z tym schorzeniem w ciazy bywa roznie, niektore kobiety wtecz czuja sie wspaniale zero bolu a po rozwoazaniu wszystko wraca, u innych znow dolegliwosci sie nasilaja. Moja zajoma byla w tej drugiej grupie I nawet lezenie sprawialo jej ogromny bol. Zalezy jaka masz budowe miednicy I ulozenie macicy I od dziecka tez duzo zalezy.

    Treść doklejona: 23.05.15 23:43
    Olenko-gratulacje, ale ze mnie chrum chrum przegapilam moment narodzin Twojej dzidzi.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 24th 2015
     permalink
    bas28: A nie chodzi czasem o anomalie Klimmerlego? O klimmgergu pietszy raz slysze.


    tak masz rację źle napisałam,przepraszam :shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 24th 2015
     permalink
    Sucharku tez mam tego cholernego Klimmerlego, co ciekawe mialam wczesniej pzreswietlany odc C ale nigdy tego w opisie nie bylo dopiero znajomy radiolog to uchwycil
    po tym jak strailam wladze w rece i bole glwoy byly takie ze wymiotowalam tam gdzie stalam wzielam sprawy w swoje rece, zrobilam prywatnie rezonans glowy (jedna babcia zmarla na guza mozgu, druga na parkinsona a ojciec i dziadek na raka wiec roznie czlowiek sobie mysli) i jako ze nic nie wyszlo to poszlam prywatnie do neurochirurga, ten wlasnie po samym rtg stwierdzil ze obstawia problemy z kregoslupem. No i wtedy kolejny prywatny rezonans tym razem szyi i wyszlo ze oprocz tego otworu i prawdopodobnego ucisku na tetnice mozgowa mam zniesiona lordoze, wypukliny na krazka c3-4, c4-5 ze zmianami powierzchni worka oponowego i zmniejszenie jakies rezerwy objetosciowej kanalu; kolejna wizyta u neurochirurga 9 czerwca, musze dorobic jeszcze rtg czynnosciowe; no i wkuuuuur... sie niemilosiernie bo wszystko robie prywatnie - bole glowy mam takie ze nie daja mi pracowac i normalnie zyc i nigdy nie wiem kiedy dopadnie mnie taki ze nie widze na oczy, dobrze ze jeszcze mamy jakies zaskorniami bo 2x370zl rezonans, wizyty u neurochirurga po 200; rtg czynnosciowe 60zl :/ mam nadzieje ze chociaz z rehab sie uda w miare szybko panstwowo ale z tego co rozmawialam ze znajomym radiologiem to on mi radzil jak ajszybciej wykupic prywatnie masaze nim sie to wszystko jeszce bardziej poglebi

    no a najwiekszy wqrw to na moja 'cudowna' neurolog; jej gdybanie i kiepska diagnostyka jeszcze troche i mogly doprowadzic do stanu operacyjnego; pakowala we mnie przez kilka lat zupelnie niepotrzebnie silne leki neurologiczne pod katem nerwicy, stresu i innych zaburzen a przyczyna lezala w kregoslupie
    •  
      CommentAuthorMa_vi88
    • CommentTimeMay 24th 2015
     permalink
    MrsHyde: no a najwiekszy wqrw to na moja 'cudowna' neurolog; jej gdybanie i kiepska diagnostyka jeszcze troche i mogly doprowadzic do stanu operacyjnego; pakowala we mnie przez kilka lat zupelnie niepotrzebnie silne leki neurologiczne pod katem nerwicy, stresu i innych zaburzen a przyczyna lezala w kregoslupie


    No niestety z lekarzami to u nas kiepsko bywa, sama bujałam się po różnych specjalistach kilka lat zanim trafiłam w dobre ręce :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.