Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasia
    • CommentTimeAug 30th 2006
     permalink
    Kochane, właśnie dostałam wyniki badań na chlamydie i mycoplazmę, na szczęści tego nie stwierdzono, ale mam jeszcze jakiś wynik UREAPLASMA UREALYTICUM, no i tu wyszło 10000 w 1ml! Nie mam pojęcia jaka jest norma, nigdzie nie mogę znaleźć. Znalazłam natomiast, że ta bakteria powoduje problemy z płodnością. Czy któraś z Was wi coś więcej na ten temat, albo sama miaął cos takiego?? Bo ja juz świruję:cry:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 30th 2006 zmieniony
     permalink
    Doczytałam tyle, że jest to leczone antybiotykiem i leczyć muszą się oboje partnerzy a w tym czasie zalecany jest stosunek z prezerwatywą lub zaniechanie kontaktów seksualnych.
    Cytat z jednego z for: "wplywa na wyniki spermiogramu oraz ze moze powodowac poronienia"
    Zaniechaj na razie starań. Czytam na forach u dziewczyn, ktre to przechodziły, że ta bakteria (nieleczona bądź niewykryta) może właśnie powodować poronienie za poronieniem. Zdarzają się też z tego powodu porody przedwczesne.
    Jeśli artykuły są długie, wystarczy, że wciśniesz kombinację klawiszy ctrl + literka F wkleisz tam UREAPLASMA UREALYTICUM i samo Ci znajdzie.

    Poczytaj sobie:
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=11916&w=19696653
    http://www.libramed.com.pl/wpg/NumeryArchiwalne/06/OCR%2004.html
    http://www.libramed.com.pl/wpg/NumeryArchiwalne/11/07.html
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeAug 30th 2006
     permalink
    kasia ile płaciłaś za te badania ???
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorKasia
    • CommentTimeAug 30th 2006
     permalink
    ogromne dzięki ngl! po forach nie szukałam!
    oczekujaca, płaciłam 70 zł, razem z badaniami na chlamydie i mycoplasme
    • CommentAuthorMarta77_
    • CommentTimeAug 30th 2006
     permalink
    Kasia a co skłoniło Cię do zrobienia takiego badania? czy jakieś kłopoty? czy tak profilaktycznie? ja kiedyś miałam takie różne dolegliwości i miałam zlecenie na wykonanie testu na chlamydie, ale wyszło że jest ok.
    •  
      CommentAuthorKasia
    • CommentTimeAug 30th 2006
     permalink
    ginka mi kazala zrobic te badania, robilam duzo badan, bo co prawda staramysie dopiero od 3 m-cy, ale nie uwazalismy juz z rok i nic nie bylo:(
    •  
      CommentAuthorsylk75
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie. Czy u którejś z was wykryto bakterię Ureaplasme? Ja miałam kompleksowe badanie zlecone przez gina (twierdzi, że każda kobieta starająca się o dziecko powinna takie robić) na chlamydie, mycoplsme i ureaplazme i właśnie tą ostatnią stwierdzono. Trochę czytałam na ten temat, ale jestem ciekawa waszych doświadczeń. Mam brać anytbiotyk Unidox, 2xdziennie przez 10 dni, potem powtórzyć badanie.
    Okazało się, że mój partner tego nie ma, ciekawostka. Przy okazji dodam, że badanie mężczyzn przez cewke moczową jest ponoć baaaaaaaardzo bolesne - mój facet narzekał jeszcze przez tydzień po badaniu że go boli jak robi siusiu ;-( trochę się z niego podśmiewałam ;-) bo jakoś wydaje mi się, że kobiety bardziej się w swoim życiu wycierpią tylko, że my się do tego przyzwyczajamy.
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Chcialam zapytac czy ktoras z Was miala do czynienia z Ureaplazma? Informacje w necie sa dosc skape na temat tej bakterii...Z gory dziekuje za podzielenie sie doswiadczeniami.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.