Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 8th 2009
     permalink
    Edyta Gałęziowska
    "Obserwacja głównych objawów płodności jako podstawa wstępnej diagnostyki cyklu miesiączkowego"

    (...)
    Dzięki obserwacji PTC można bardzo dokładnie określić termin porodu, co jest szczególnie ważne u kobiet z nieregularnymi czy długimi cyklami. W położnictwie podkreśla się też znaczenie obserwacji PTC przez pierwsze tygodnie ciąży we wczesnym wykrywaniu zagrożenia niewydolnością ciałka żółtego ciążowego - niewielki kilkudniowy spadek PTC może świadczyć o rozpoczynającej się niedomodze, mimo braku innych oznak zagrożenia ciąży (np. pobolewania w brzuchu czy plamienie). Taka obserwacja jest przydatna do momentu przejęcia funkcji wytwarzania progesteronu przez łożysko (czyli przez około 3 miesiące). Obserwacja temperatury nie jest przydatna, jeśli zagrożenie poronieniem wynika z innych przyczyn, np. wad zarodka.
    (...)

    W: "Nowoczesne metody rozpoznawania płodności. Wybrane zagadnienia" Red. Renata Domżał-Drzewicka, Edyta Gałęziowska. Wyd. 2007
    --
    •  
      CommentAuthorkasia_ch
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Mam pytanie o PCT w ciąży. Czy ktoś wie może jak długo w ciąży powinna utrzymywać się wyższa temperatura?
    Czy przez cały pierwszy trymestr?
    Jestem w 10 tc i zastanawiam się jak duży spadek temperatury jest powodem do zmartwień.
    •  
      CommentAuthorrealja
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    ja też jestem zainteresowana, tym tematem :) może ktoś wie i napisze :)
    ja jestem w 16 tygodniu i temperatura mi trochę spadła jest 36,77 a było wcześniej około 37, ale ta temperatura ciągle jest powyżej wyższej linii,
    poza tym jakiś tydzień temu przestałam brać progesteron, może to jest powód ?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Ja mierzyłam w obu ciążach. Kiedyś był zresztą podobny temat na forum
    --
    •  
      CommentAuthorrealja
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Dzięki Fiufiu :) za informację i udostępnione wykresy
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.