Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 5th 2011
     permalink
    Można.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2011
     permalink
    Nie tylko w każdy dzień cyklu, w każdej kategorii, ale nawet dowolną liczbę razy w ciągu dnia.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
     permalink
    W zasadzie nie do końca wiem, jaki wniosek wyciągnąć z tej dyskusji. Na poprawę ilości i jakości śluzu lepiej w końcu pić mielone, czy niemielone siemię lniane ??? :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
     permalink
    Mielone szybciej zadziała. Pomaga też przy problemach żołądkowych. Ale wielu smakuje paskudnie, dlatego wolą całe sobie łykać, np. z jogurtem. Wtedy organizm sam sobie musi poradzić z łupinką.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
     permalink
    Oki, teraz już wszystko wiem. Na szczęście nie mam problemu ze smakiem tego specyfiku, więc nadal będę piła to mielone. Dzięki za odpowiedź :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
     permalink
    mi tam siemie lniane nic a nic na śluz nie pomogło
    dopiero wiesiołek w tabletkach ale widocznie na każdą co innego zadziała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Ja tez już piję od 2 miesięcy i kicha Chyba przerzucę się na wiesiołka:confused:
    --
    • CommentAuthorMersi
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny
    jestem nowa tak jak pisałam w wczesniejszych dyskusjach z kim się nie witałam jeszcze raz cześć:)
    a dołacze tu bo siemielniane dobrze jest mi znane ale z innej strony:)nie wiedziałm ze przydatne dla staraczki:)
  1.  permalink
    Cześć :)
    Jak poprzedniczka -> też nie wiedziałam, że może działać pozytywnie na śluz. Również znam z innej strony, staram się go pić codziennie, bo osłania jelita i pomaga przy wypróżnianiu po prostu, ale teraz wiem, że też będzie działać również przy poczęciu dzidzi :))))
  2.  permalink
    Kupilam pare dni temu mielone siemie lniane na poprawe sluzu. Niestety nie wiem jak to przyzadzic bo zadne gluty/kisiel mi z tego nie wychodzi. Jak wy to robicie?
    Ja robilam 3 metodami:

1)Zalalam lyzke siemienia ciepla woda i odstawilam na 5min-nic
    2)Zalalam ciepla woda i odstawilam na noc-nic
    3)zalalam wrzatkiem i odstawilam do ostygniecia-nic

Ja juz nie wiem jak to siemie zrobic:(
  3.  permalink
    też zalezy ile wlałaś wody, być może za mało. Ja zalewam 2 plaskie łyżeczki gorącą lub ciepłą wodą (cały kubek) bardzo powoli wlewając wodę. Po dłuższej chwili mieszam intensywnie, nie powinno być żadnych grudek.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 8th 2012
     permalink
    KotkaPstotka,ja mieliłam w starym młynku do kawy. Czubatą łyżeczkę siemienia zalewałam wrzątkiem, ok. 1/4, 1/3 szklanki, mocno mieszałam. Powstaje taka zawiesina, którą po wystygnięciu piłam. To nie musi być jakaś ciągnąca substancja. Ta którą ja robiłam działała bardzo dobrze.
    --
  4.  permalink
    Ja mam len mielony ;) daję jedną czubatą łyżeczkę, zalewam wrzącą wodą i dodaję płaską łyżeczkę cukru ;) mieszam, czekam i zjadam ;))
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    Ja robię tak samo jak kwiatuszek ;-)
    na mnie osobiście działa jak talala ;-)
    śluz mam piękny ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    dziewczyny a gdzie można dostac to siemie bo pierwszy raz o takim specyfiku słysze i że pomaga.....hmm...może spróbuje:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
     permalink
    można to kupić normalnie w aptece :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
     permalink
    [quote=doti86][/quote] Dokładnie to jak to robisz????

Treść doklejona: 30.12.12 21:50
    dzieki:bigsmile:chyba spróbuje,zobaczymy jak zadziała
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeDec 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Wsypuję sobie ok. 1,5 łyżeczki siemienia do szklanki.. zalewam gorącą przegotowaną wodą, tak 3/4 szklanki.. słodzę niecałą łyżeczkę do smaku.. ;-)
    odstawiam żeby napęczniało itd. i jak ostygnie i ma konsystencję kleiku to piję ;-)

----
    spróbuj koniecznie.. ;-) na pewno na nic nie zaszkodzi a jest na prawdę zdrowe i nie działa tylko na lepszy śluz :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
     permalink
    Napewno zakupię jutro....umnie ze śluzem jest nawet oki....ale zawsze to można bardziej wzmocnić a przy okazji może i na co innego zadziała(hihi):wink:Dzięki stokrotne:bigsmile:

Treść doklejona: 30.12.12 22:31
    mam jeszcze pytanko:czy można pic to ciagle czy jakies odstepy trzeba robic??

Treść doklejona: 31.12.12 14:58
    doti86 własnie zakupiłam polecane przez Ciebie siemie,zrobiłam tak jak pisałas ,obym dzisiejszy wieczór nie spędziła w kibelku:wink:bo będzie kiepsko na imprezie hihi
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeJan 1st 2013
     permalink
    Chyba można pić dowolne ilości ;-) raczej nic nie zaszkodzi ;-)
    i jak??? nie było rewolucji?? :bigsmile: imprezka bez niespodzianek hehe :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeJan 1st 2013
     permalink
    witam:)dzieki bogu nic mi nie było to czyli przyjeło sie hehe....dzisiaj też parzylam tą miksturke a mój mężulek na to co ja za ekperymenty wyrabiam
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ja od tygodnia pije + oeparol (oczywiscie tylko do owulacji) i poki co nie widze efektow ale to oczywiste, bo za krotko. Ponoc po 2 cyklach widac roznice. A mi to potrzebne bo susza u mnie zwykle...:fierce:
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam wielką prośbę zakupiłam siemię lniane mielone aż kilo hahahaha ale moja prośba brzmi dacie mi jakieś przepisy jak mogę spożywać bo nie mam pojęcia:shamed:?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 24th 2013 zmieniony
     permalink
    sucharku, tak jak dziewczyny pisały wyżej, łyżeczkę siemienia zalej przegotowana wodą (3/4 szklanki), po ostygnięciu wypij. Ja piję siemię lniane mielone od pół roku, tak "dla zdrowotności" rano i wieczorem ;) Mnie tam ono smakuje bez dodatków :)
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
     permalink
    włąśnie wypiłam ale ono mi tak nie napęczniało i rozumiem że to się nie zalewa wrzątkiem tylko woda ma troszkę przestygnąć czy jednak wrzątkiem?
    smak ma dziwny ale znośny,ja wszystko zjem czy wypiję aby tylko wyzdrowieć:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkatka_81
     permalink
    ja sobie wsypuję taką mega czubatą łyżeczkę i mam takie gluty do wypicia :) Zalewam zaraz po przegotowaniu wody :)
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
     permalink
    aaaa to czyli lekko zrobałam hahahh już teraz bedę wiedzieć:bigsmile:
  5.  permalink
    ja również robię z łyżki i zalewam pół szklanki gorącej wody - robi sie glut - fakt - ale na ciepło jest o wiele przyjemniejszy do przełknięcia :wink:
    właściwie ja po prostu lubie go pić :bigsmile:
    katka_81 piszesz że pijesz dwa razy dziennie - nie wiedziałam że tak można ? :bigsmile:
    dla mnie nawet lepiej - pytanie - mogę pić ciepłe ??
  6.  permalink
    Stosuje siemie lniane od kilku lat pod różnymi postaciami, aktualnie w kapsułkach z propolisem Gal i muszę stwierdzić, że nie zauważyłam, aby coś w ilości i konsystencji mojego śluzu się zmieniło :/ Jak stosowałam wiesiołka, to różnicę zauważyłam, ale nie w przypadku lnu. Natomiast len pomógł mi w walce ze zgagą i zaparciami i już nie wiem co znaczą i jak bardzo są uciążliwe te dolegliwości :)
    • CommentAuthorluminka
    • CommentTimeSep 26th 2018
     permalink
    W jakiej formie przyjmujecie? Mielone czy w formie ziarenek?
    • CommentAuthorkadzek
    • CommentTimeSep 26th 2018 zmieniony
     permalink
    Lepsza jest forma naturalna. Czyli ziarenka. Zmielone siemię lniane traci część swoich właściwości jeszcze zanim zostanie użyte. Poza tym ziarenka o wiele dłużej zachowują swoją ważnośc. Cena jest niska bo kilogram kupisz w sklepach już za 8 albo za 12 zł. A wystarcza na bardzo długo bo przecież nie trzeba go tak dużo używac.
    https://zdrowie.tvn.pl/a/siemie-lniane-na-wlosy-odchudzanie-i-gardlo-wlasciwosci-siemienia-lnianego-i-stosowanie
    Sama jem w wielu postaciach
    w deserkach
    do owsianki
    albo po prostu w naturalnej postaci gryzę

Od czasu jak zaczęłam to suplementowac nie mam problemow z biegunkami i zaparciami.
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    przestań już sobie sama odpowiadać bo to do psychiatryka się nadaje.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    :jumping::jumping::jumping:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
     permalink
    Czyli nie tylko ja zauważyłam potencjalne rozdwojenie jaźni?:bigsmile:
    Przy czym uznałam że nie ma co reagować- po co karmić trola?
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
     permalink
    Roztrojenie nawet ...
  7.  permalink
    Na pewno nie zaszkodzi :) Ja pracuję jako dietetyk kliniczny z kobietami w ciąży i polecam im siemię lniane nazywane nie bez powodu "polski superfoods" :bigsmile: Bardzo dobrze sprawdza się przy zgadze. Napar z siemienia lnianego wypity około 15 minut przed posiłkiem pomaga łagodzić zgagę (więcej na temat żywienia w zgadze pisałam w moim artykule, być może się przyda - http://dietetyknawalizkach.pl/2018/12/12/zgaga-w-ciazy-jak-sobie-pomoc) Oprócz tego siemię lniane jest źródłem kwasów omega-3, które działają przeciwzapalnie i chronią nas przed przeziębieniem. Kwasy omega-3 są również niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego i siatkówki oka dziecka. W siemieniu lnianym są też, m.in. takie składniki jak żelazo czy błonnik pokarmowy :smile:
  8.  permalink
    Siemię lniane ma bardzo wiele cennych właściwości, jednak także jedną istotną wadę. Przede wszystkim zawiera duże ilości fitosteroli, które nie są korzystne dla młodych kobiet. Co innego, jeśli kobieta jest po menopauzie i cierpi z powodu niedostatku żeńskich hormonów. Przed włączeniem nasion lnu do codziennej diety warto skonsultować się ze specjalistą. Zwłaszcza gdy staramy się o dziecko.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.