Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorbabolek2
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Hej dziewczyny
    Ja znowu słyszałam że nie powinno sie podnosić rąk do góry, Mój M też to usłyszał od koleżanek z pracy i teraz nawet nie mogę po tależ sięgnąć?
    Ponoć wówczas owija się pępowina wokół szyji. Dodatkowo profesor z łodzi powiedział to mojej przyjaciółce...
    A jeszcze jedno moja gin kazała mi pić 2 litry wody z midem i cytryną codzinnie, kumpela mówiła mi że jak była w Poznaniu to ją Profesor zrypał, ze to uczuli dziecko. Ja normalnie zgłupieje z tymi różnymi opiniami.
    Moni
    :shamed:
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Babolek najlepiej słuchać tylko siebie i swojego organizmu, na co masz ochote to pij i zajadaj. Oczywiście poza tymi zabronionymi produktami. A z tym podnoszeniem rąk do góry to nie słyszałam ale będe pamiętać. Jest wiele różnych sytuacji których nie powinno się robić w ciązy bo coś może się stać np. robić na drutach tak słyszałam!!
    Jejciu u mnie w sobote już 8 tydzien się zaczyna :) ciesze się :) i mam nadzieje że szybko zleci reszta!!!
    A z tymi badaniami w Angli to jakaś paranoja, żeby nie było badania ginekologicznego, normalnie szok. I tylko dwa usg. ja bym nie wytrzymała. Ja naszczęście następne mam już 06.03, na pierwszym 18.02 widać już było dwa zarodki jedne miał 3,78mm a drugi 3,70 mm i obydwa pięknie bijące seruszka. Ciekawe ile urosły przez te dwa tygodnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 26th 2009 zmieniony
     permalink
    super magdus dwie dzidziulki za jednym razem:) podwojne gratulacje:))no ja bede miala pierwsze usg dopiero w 13 tygodniu,trzeba czekac,nic nie poradzimy:) w niedziele zaczynam 9 tydzien:)
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    aha dziewczyny slyszalyscie cos na temat,ze nie wolno uzywac kremow na cellulit? kupilam sobie i jak byk bylo napisane,ze dla ciezarnych wiec nie wiem o co kaman:P chyba jestem ciezarna nie:) a wczoraj na jakims forum wyczytalam,ze nie wolno ich uzywac:/
    --
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Aneczko jak napisali żeby nie używac to lepiej nie!! Kup sobie masażerke i masuj się oliwką po kąpieli. To też daje efekty!!!
    --
    •  
      CommentAuthorpapillon5
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Ten krem na cellulit, to ze względu na zawartość kofeiny, więc ja już odstawiłam. Pewnie to trochę za wcześnie, ale smaruję się już mustellą. Niestety mam tendencje do rozstępów.
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    no ok,ale to bez sensu ze pisza ze dla ciezarnych,a jednak nie mozna
    --
    • CommentAuthorbabolek2
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Magdus, ja w sobotę też zaczynam 8 jak to mówią idziemy łeb w łeb ;-).
    Co do USG to ja miałam owu w 17 dniu, więc jak byłam na pierwszym usg to było widać pęcherzyk i małego 4 mm, niestety na tym USG nie była w stanie wykryć nic więcej ;-(. Ide na us 13 marca, a na całościowe badanka 26 marca.
    Pozdrawiam
    Monika
  1.  permalink
    dziewczyny co do tych rąk i podnoszenia do góry, to jest przesada. powinnyśmy sobie odpuścić wieszanie zasłon, mycie okien ale nie popadajmy w paranoję! czesać się możemy:bigsmile: sięgać coś z górnej półki też tylko aby nie było to ciężkie i nie powinnyśmy się wyciągać na palce w górę aby coś sięgnąć, od i tyle!!!
    --
  2.  permalink
    a co do tego co można jeść, a czego nie!!! i co wolno robić i czego nie wolno, możecie poczytać :

    http://forum.28dni.pl/discussion/471/3/czego-w-ciazy-nie-wolno-jec-sluchac-robic/#Item_12


    :shamed:przyznam, że nie wiem jak wkleić skrót i cała ściezka się wkleja hi hi to jest w kategorri ciąża, temat czego w ciązy nie wolno jeść słuchać robić
    --
    •  
      CommentAuthorAnitak
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Witam
    Moze mi pomozecie.. Jestem przeziebiona. Co dobrego jest na przeziebienie oczywiscie zeby dzidzi nie zaszkodzilo.
    Dzis zrobilam "parowke" z amolem. Zobilam tez cebule z miodem i cukrem- pic jako syropek.
    Czy znacie jakies dobre sposoby zeby pozbyc sie kataru? :sad:
    -- Chcę ciągle marzyć , chcę ciągle śnić, ale najbardziej chcę przy Tobie być.
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Anitko mam tak samo:/ ja to pije herbatke z midem i cytrynka,kiedys mi przejdzie
    --
    •  
      CommentAuthormary83
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    hej hej!
    Witam :)
    Ja mam termin na 23. pazdziernika.
    Na przeziebienie polecam (sprawdzilo sie pprzy mojej pierwszej ciazy):
    herbata z cytryna i miodem
    czosnek zapijany mlekiem (duuuuzo czosnku!!!)
    gorace mleko z miodem i maslem, niektorzy dodaja do tego jeszcze troche piwa.
    No i mozna smarowac sie Vickiem albo inna mascia rozgrzewajaca na noc.
    Mi pomoglo :)

    Powodzenia!
    Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorAnitak
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Dzieki dziewczyny za info.
    Dobrz ze dzis piatek :neutral: weekend i dwa dni kurowania... jezeli nie przejdzie nie ide do pracy.
    -- Chcę ciągle marzyć , chcę ciągle śnić, ale najbardziej chcę przy Tobie być.
    • CommentAuthorbabolek2
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Moje przeziębienie włąśnie się kończy , wreszcie!! Czytałam na net, że Kobieta w ciazy, przynajmniej raz w trakcie ciąży przechodzą przeziebinie. Ciekawe.

    Ale na na prawdę zatkany nos, a to mi się przytrafiło, jedna dziewczyna z 28dni poleciła mi;
    Marimer - spray do nosa, (fizjologiczny roztwór wody morskiej), po 3-4 zastosowaniach moje zatoki się odblokowały i poczułam ulgę. Jest bezpieczny dla kobiet w ciązy a nawet dla niemowląt.
    Pozdrawiam
    Monika
  3.  permalink
    miłego piątku i powrotu do zdrowia dla wszystkich :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Czesc dziewczynk mnie też na samym początku dopadło przeziębienie, poszłam odrazu na zwolnienie, piłaj litry herbatki z miodem i cytrynka i sokiem malinowym. DO tego ten roztwór soli morskiej Marimer no i parówki z amolu i przeszło. Mam nadzieje że więcej mnie to nie dopadnie!!!
    A dzisiaj od rana mam jakieś schizy, bo od rana mnie piersi mniej bolą niż wczoraj i cały czas je dotykam jak nienormalna, denerwuje się czy to normalne i czy nic złego się nie dzieje. (Ja wiem tylko że jak wcześniej poroniłam to piersi mnie przestały wogóle boleć.) Teraz mnie bolą tylko nie tak bardzo jak wczoraj i przedwczoraj. Myślcie żeby zadzwonić do gina i się zapytać bo ja chyba świruje :cry:
    --
  4.  permalink
    magdus -
    mysle, że jak zadzwonisz do gina, to on ci powie, żebys sie udpokoila, bo wiadomo, że piersi nie mogą non stop boleć i ciągle z taką samą silą. Z kazdym dniem, wszystko sie w nas zmienia - dochodzą jedne rzeczy, odchodzą inne -także to wszystko normalne jest, kochana :)
    Mnie nie bolą na przyklad piersi w ogole. Nie mam żadnych objawów, czuje sie jak przed ciążą zupelnie - caly czas.

    A co do zabobonów jeszcze - trzeba chyba oddzielić zabobony od zaleceń lekarskich, czegoś co moze zagrozić ciąży. Żeby np. nie jesc czegoś, albo nie dźwigać ciężarów.... to nie zabobony są. Ale np. ten z łańcuszkiem na szyi, albo z chwytaniem sie za jakąś część ciała....:devil:
    Jak ktoś chce, niech wierzy... :)

    A jeśli chodzi o kremy jakies, to wiem, że nie mozna stosować z witaminą A, wiec te dla kobiet w ciązy nie powinny jej mieć.
    A kofeina? - wiecie, że dopuszczalne są az 3 filizanki kawy dziennie i nie zagraża to ciąży! Powaga!

    Życzę milego weekendu!!!!
    --
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Skorpiona dziękuje rozmawiałam z mężem i też stwierdził żebym przestała świrować!! Jak będzie tak dalej to ja osiwieje. Dziękuje za te słowa napewno ja sobie poczytałam to mi troszke lepiej!!
    --
    •  
      CommentAuthorpapillon5
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    magdus nie martw się moje piersi działają podobnie. Tez mają swoje lepsze i gorsze dni :smile:
    •  
      CommentAuthormary83
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Moje dopiero zaczynaja cos dzialac ;p
    ale z pierwszej ciazy pamietam, ze one lubily platac figle i raz bolaly, raz nie, raz puchly, innym razem byly takie flaczki.... To na pewno zalezy od wielu czynnikow...
    Tak wiec nie martw sie :)
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Dziękuje dziewczynki już mi troszke lepiej!! Myśle że to siedzenie w domku tak na mnie działa bo mam za dużo czasu na myślenie o swoim ciele. Nie będe sie już tak mocno przyglądać!!
    Senność pozostaje bez zmian cały dzień ziewam!!!
    Buziaczki i dziękuje wam za słowa słodziutkie na moje serduszko!!!
    --
  5.  permalink
    dziewczynki ja ostatnio rozmawiałam z zaprzyjaźnioną lekarką, fajna normalna babka (lekarz pierwszego kontaktu) i ona mi powiedziała bo byłam troszkę przeziębina, że mam pić herbatkę z miodem i cytryną ale mam ograniczać herbatę malinową i sok malinowy bo on jakoś źle wpływa na macicę ma się to coś ze skurczami :-(( ja na wszelki wypadek ograniczam soczek malinowy
    miłego wieczory.. uciekam oglądać na polsacie "I kto to mówi" to coś w naszym temacie, a w moim szczególnie:-((
    --
  6.  permalink
    Wiecie co - ja od tego wszystkiego juz zaczynam coraz czesciej myslec, że chyba nie jestem jednak w ciąży. Glupia jestem, wiem, bo mając juz doświadczenie w temacie, mając dokladnie te same 'objawy' czyli brak objawow przy pierwszej ciąży=- powinnam byc mądrzejsza teraz. A nie jestem jednak i zaczynam chyba sie martwić ... Nic nie czuję, w ogole! Tylko tyle, że okresu nie mam, temp. podwyższona... ale to moze przeciez przez jakąś chorobe byc, nie?? :sad: Glupoty gadam, wiem, sama pocieszam innych, bo wiem, że sie niepotrzebnie martwią, a robie dokladnie to samo...
    --
    •  
      CommentAuthorpapillon5
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    Ach ny to wszystkie chyba mamy tendencje w ciąży do doszukiwania się czegoś niedobrego, ale przecież to tylko dlatego, że tak bardzo chcemy by było dobrze:)
    ja też wczoraj oglądałam połowę "i kto to mówi", w obecnej mojej sytuacji o wiele bardziej ten film mi się podobał niż kiedyś:)
  7.  permalink
    a mi ten film dał nadzieję... nadzieję, że mój okruszek kiedyś też będzie miał kochanego tatę :-))
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    skorpionka ja mam to samo,czasem nie wierze,ze jestem w ciazy:) jak poszlam do lekarza to nawet testu mi nie zrobila:/ tak wiec caly czas sie boje tej wizyty,wyobrazam sobie,ze ide a tam okazuje sie ze nie jestem,no masakra jakas:) ale wiem,ze bedzie ok i to tylko moje glupie mysli:)
    --
  8.  permalink
    Aneczka -
    oni nie robią testu, jesli powiesz, że juz sama robilas. Po co? Zresztą - oni mają takie same jak te co są w sklepach, wiec nic więcej niż wiesz byś sie nie dowiedziała.

    Wy to chociaz jakieś objawy macie, nawet jesli małe, to i tak lepiej, niż żadne, jak ja :((
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeMar 1st 2009
     permalink
    skorpionka mi sie dopiero teraz zaczely,a dzisiaj mi zaczol sie 3 miesiac
    myslalam,ze zrobia jakiegos testa,wiem ze niczego bym sie juz wiecej nie dowiedziala,ale tak jakos bardziej bym byla pewna:)
    --
    •  
      CommentAuthormary83
    • CommentTimeMar 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    ja tez nie mam zadnych objawow! Z pierwszym malenstwem tez nie mialam.
    Tak wiec nie martwcie sie - u kazdej kobiety przebiega to po prostu inaczej, ja np. nigdy nie wymiotowalam, nie mialam nudnosci itp...
    Teraz, gdyby nie to, ze prowadze obserwacje na 28dni, to pewnie tez bym sie nawet nie domyslila niczego - ze po prostu okres mi sie spoznia i tyle!
    A jak nie macie objawow - to sie po prostu cieszcie!!!! I Tyle :) Kolezanki opowiadaly mi o tym, jak nie mogly wstac z lozka i przy kazdym ruchu tylko wymiotowaly... Tragedia, co niektore z nas przechpodza ;)
    Dlatego cieszcie sie, ze macie spokoj - wykorzystajcie to, bo nie bedzie tak spokojnie jak juz malenstwo przyjdzie na swiat ;) hehe

    Aha - z tym sokiem malinowym:
    sok z owocow jest okej,
    trzeba uwazac na sok z lisci malin - powoduje on skurcze macicy. Nie powinno sie go pic na poczatku, czy srodku ciazy, ale zalecany jest np. gdy jestes juz po terminie, albo chcesz sobie wywolac wczesniej porod ;p
    Tak wiec sok z owocow na przeziebienia, a z lisci (lepiej unikac) - na wywolanie :)


    Pozdrawiam!!
    •  
      CommentAuthorMotylka79
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    dzien dobry,
    ja oczywiscie juz tez panikuje! piersi nie bola juz tak bardzo jak wczesniej!!!!!!!!! tylko troszke...... i juz sobie wkrecam i wmawiam najgorsze. przez to mialam koszmary - snilo mi sie, ze urodzilam tylko pol dzidzi!!!!! teraz chce mi sie z tego smiac ale obudzialam sie zlana potem.....

    cale szczescie na dworze sloneczko, mam nadzieje, ze bede miala mily dzien czego i Wam zycze!
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Motylke nie tylko ty panikujesz!! Ja miałam troszke wczesniej od ciebie z cycuszkami takie schizy!! Normalnie nie moge się doczekać znowu usg!!!
    Buziaczki babeczki miłego dnia!!!
    --
    • CommentAuthorbabolek2
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Miłego dnia dziewczyny. Ja bez mdłosci, bez nudności bez apetytu i z bolącymi piersiami. A co mnie najbardziej irytuje to nocne wstawanie siusiu ;-(
    •  
      CommentAuthorpapillon5
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    A mi się już kolejny raz śniło, że poroniłam. Tzn. wstaję, a tu krew:shocked: To dopiero schiza :) Na początku brzuch mnie bolał, źle bo co tam się dzieje, przestał boleć też źle, bo czemu się tam nic nie dzieje i tak w kółko :wink:
    •  
      CommentAuthormary83
    • CommentTimeMar 4th 2009
     permalink
    A mi zaczely rosnac piersi ;p
    I zaczynam byc wrazliwa na zapachy, zwlaszcza na takie tanie meskie perfumy, typu "brutal" ;p

    Pozdrawiam! :)
    • CommentAuthorbabolek2
    • CommentTimeMar 4th 2009
     permalink
    Dziewczyny co sądzicie o piciu soku z buraków? Słyszałam różne opinie!
    •  
      CommentAuthormary83
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    a co mialoby byc zlego w soku z burakow...? :/
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    Ja uważam że sok z buraków ma dużo witaminek :bigsmile: i napewno nie powinien zaszkodzić. No chyba że ktoś wie coś czego ja nie wiem.
    Jak tam dzisiaj :) ja dzień zaczynam od mdłości i okropnego głodu :)
    Miłego dnia buziaczki
    --
    • CommentAuthorbabolek2
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    U mnie nadal bez mdłości, bolał mnie żołądek rano, i lekką zgagę mam, co do głodu, to też mam napady od czasu do czasu. Dziewczyny czy jeszcze mierzycie sobie temperaturę czy już odpuściłyście. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    Babolku ja sobie odpuściłam bo jak mi by spadła to bym zawału dostała. Nie chce się stresować. Od czasu do czasu ale bardzo żadko będe sprawdzać, ale tylko wtedy kiedy się obudze o tej porze.
    A ja dzisiaj z mdłości przeszłam do wymiotów :( ale twrada jestem dam rade!!
    --
  9.  permalink
    Co do soku z burakow. Pijecie go? Ale czemu? Żedobry, tak? :)
    Nigdy by mi nie przyszlo do glowy, że mozna sok z burakow pić :D

    Co do tego zaś soku z malin - to prawda - sok z malin jest ok, tylko ten wywar z liści nie. Ponoć ten mozna pić w okresie terminu porodu, by wywolać poród, ale stosowalam wszelkich sposobow na wywolanie porodu w pierwszej ciąży (lącznie z piciem tych liści) i nic nie pomoglo. :) Dziecko wie kiedy ma sie urodzić i nic go nie przekona, że powinno szybciej. ;)

    U mnie nadal bezobjawowo, choć od dokladnie pol godziny jakoś - muli mnie w brzuchu i tak dziwnie mam w przełyku, - musze ślinę przełykać by sie to zmieniało... jakoś tak... jakby mdli, nie wiem jak to nazwać.. jakby mi mialo być niedobrze. Nie jest mi niedobrze, ale jakby mialo być :)

    A ja temp. mierzę nadal, nie wiem w sumie po co, chyba z rozpędu... cieszę się, że jest ciągle wysoko - to mi daje nadzieję, że mimo braku objawow jestem chyba jednak w ciązy :D
    Przestane mierzyc temp. jak pojde na usg pierwsze i zobacze serduszko (czyli za 1,5 tygodnia)
    --
    •  
      CommentAuthorAnitak
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    Zastanawiam sie czy przez cala ciaze bola piersi i sutki.
    -- Chcę ciągle marzyć , chcę ciągle śnić, ale najbardziej chcę przy Tobie być.
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeMar 5th 2009
     permalink
    Skorpionka sa takie soki z buraków jednodniowe, co prawda niegy nie piłam i nie zamierzam ale buraczki mają dużo witaminek, na poprawe wyników krwi/
    Anitak cycuszki podobno bolą przez czas ciąży ale mogą zdarzyć się momenty że przestaną boleć. Ja tam chce żeby mnie bolały cały czas :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormalinka_g
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    Witajcie :bigsmile:
    Ja mam termin z USG na 11 października. To będzie moje drugie dziecko.
    Fajnie, że jest tak dużo jesiennych mamuś :bigsmile:
    Życzę Wam spokojnej ciąży i aby ten czas oczekiwania na dzieciątko szybko upłynął.
    •  
      CommentAuthorgogo11
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    Hej, dziewczyny!
    Dzisiaj miałm takie dwa dziwne skurcze brzucha chyba to skurcze macicy. Nie wiem czy to normalne czy mam się bać:((((
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeMar 6th 2009 zmieniony
     permalink
    malinka ja tez mam termin na na 11 pazdziernika:) tylko ze to termin wedlug ostatniej@:)
    gogo to zupelnie normalne:) tez tak mam czasami i nieciepie tego,ale musimy wytrzymac:)
    --
    •  
      CommentAuthormalinka_g
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    O termin wg @ mam na 11 września, ale mam trzymać się raczej 11 października. Potwierdziło ten termin 2 x usg. 4 tygodnie rozbieżności to norma u mnie. W pierwszej ciąży miałam 3 tyg.
    pregnancy
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeMar 6th 2009
     permalink
    Czesc dziewczynki :) ja juz po wizycie :) Kruszynki urosły slicznie :) jedna ma 17,6 mm a druga 16,8 mm i pieknie bijące serduszka :bigsmile: a termin na 15.10 wszytsko sie pieknie zgadza z terminem @ i jestem bardzo szczęśliwa że wszytsko jest dobrze!!! Dziękuje cały czas Bozi za cudowny dar!!!
    Gogo nie martw się macica się rozciąga i czasem właśnie takie strzały bólu się pojawiają!! Ja by co to bierz no-spa a jak będzie bardzo boleć to zadzwoń do ginki napewno cię uspokoi!!!
    --
    •  
      CommentAuthormonia1907
    • CommentTimeMar 7th 2009
     permalink
    Witam w sobotę,
    Ja ciągle mierzę temperaturę - jakoś tak z przyzwyczajenia :wink: I chyba tak zostanie do końca I trymestru - zobaczę jeszcze :wink:

    Te skurcze macicy to i ja czuję - nie lubię tego, bo mam wrażenie, że coś jest nie tak :confused:

    We wtorek idę do gina - nie mogę się już doczekać wizyty - to moja pierwsza ciążowa :bigsmile:

    Dam znać co i jak
    •  
      CommentAuthorgogo11
    • CommentTimeMar 7th 2009
     permalink
    Aneczko, dzięki uspokoiłaś mnie:)
    Pozdrawiam:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.