Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormonia1907
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Zapraszam wszystkie dziewczyny, które na początku roku 2009 zobaczyły II kreseczki na teście do dyskusji !!
    Mam nadzieję, że przyjemniej nam będzie razem przechodzić przez ten wspaniały okres oczekiwania na kruszynkę czy okruszka a dla niektórych z nas na pewno i na bliźniaki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorpapillon5
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Super pomysł z tym forum. Zawsze to nam będzie raźniej. Mi według obliczeń poród przypada na 10-13 października, ale jeszcze nie mam konkretnego terminu od ginekologa. Pozdrawiam wszystkie przyszłe jesienne mamusie:)
    •  
      CommentAuthorgogo11
    • CommentTimeFeb 24th 2009 zmieniony
     permalink
    Ja też się już zgłaszam:))):bigsmile:
    A mój termin już ustalony od ginki to 19 października. Chociaż w moim przypadku pewnie będzie wcześniej, gdyż już mi ciśnienie skacze:((( Mam nadzieje, że uda się koło ustalonego terminu:)
    •  
      CommentAuthorAnitak
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Witam wszystkie mamuski :bigsmile:
    -- Chcę ciągle marzyć , chcę ciągle śnić, ale najbardziej chcę przy Tobie być.
    •  
      CommentAuthormonia1907
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    O jak miło, że jesteście :bigsmile:
    Ja idę do gina dopiero za dwa tygodnie i wtedy będę wiedziała co i jak jeśli chodzi o okruszka, no i pewnie przybliżony termin :wink:

    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Jestem i ja :)) narazie z terminem wyznaczonym przez siebie na 15.10 ale domyślam się że będzie wcześniej bo czekamy na bliźniaki :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgggA
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Ja również sie melduję, u mnie termin jak u papillon5 :) czyli 10-13 pździernika i sama sobie wyliczyłam, jeszcze nie znam wersji lekarza. Na pewno bede zagladać :)
    •  
      CommentAuthorCYTRA
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Witam i ja:))Podoba mi się pomysł z tym forum ...wizytę u gina mam wyznaczoną dopiero na 19 III
  1.  permalink
    No to jestem i ja!!
    Fajnie, że tak jak ja, uważacie, że to super czekać razem do października (niebawem może sie dołączą listopadówki, bo limit na październik sie już wyczerpał, o ile dobrze liczę) :)

    Ja mam termin na 28.10.
    Jestem w UK - tutaj wszystko jest inaczej, więc pierwszą wizyte i to tylko u lekarza ogólnego mam dopiero za tydzień, ginekologa nie będę mieć w ogóle a na pierwsze (prywatne) usg jade dopiero za 2 tygodnie.
    Liczę na to, że będzie nam tu dobrze razem :) :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorMotylka79
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    buzia!!!!
    jestem i ja :) ale suuuper. moj termin 17.10 :)
    •  
      CommentAuthorMotylka79
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    rowniez jestem w UK, pierwsza wizyta u poloznej juz w czwartek, a pierwsze usg dopiero prywatnie w Polsce 19.03... juz chce zobaczyc Fasolinke :)
  2.  permalink
    A tak w ogole to nie wiem czy wiecie ale na gazeta.pl istnieje już forum Pazdziernikowych Mam. Jestescie na jakichs innych forach? Lubicie je w ogóle?
    --
  3.  permalink
    Motylka -
    a nie myslalaś o tym, by zrobic sobie tutaj to usg? Bo wiesz - ja np. juz nie moge sie doczekac i musze po prostu zrobic to usg by zobaczyc czy wszystko o.k.
    Idę prywatnie za 50f.
    --
    •  
      CommentAuthormagdus81
    • CommentTimeFeb 24th 2009
     permalink
    Skorpionka ja jestem na forum mam październikowych i jest super zapraszamy :bigsmile:
    To jest link dla chętnych http://www.naobcasach.pl/forum/viewforum.php?f=6&sid=b1a01d4760bd2880eafb79e4d81aaed9
    Ale oczywiście tutaj na 28 dni jestem zawsze na początku :)))) i od początku :)))
    --
  4.  permalink
    magdus -
    ja już sie nie bede wiecej dołączać do forów, bo juz jestem na gazeta.pl i na Kafeterii. Nie jestem w stanie (i nawet nie chcę) być w wielu różnych miejscach, bo to tak, jakby nie być nigdzie :) :) :) Ale przyznam, że fora lubię i codziennie na nich jestem :):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMotylka79
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    skorpionka, usg robie w Polsce bo i tak bede odwiedzala rodzinke. jestem pewna, ze jutro polozna zabukuje mi usg za ok 2 tygodnie. postanowilam wyluzowac i poczekac jeszcze te max 3 tyg. zycze Wam milego dnia kochane :) juz sroda!!!!!:bigsmile:
    • CommentAuthorbabolek2
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    Witam Was Wszystkich
    Ja już jestem po pierwszej wizycie, pęcherzych 6 mm a mały około 4mm to było 17 lutego.
    Następna wizyta 13 marzec, a później 26 marzec już na pełne badania do szpitala ;-) Taki urok mojej Pani Profesor.
    Według mnie termin mam na 16 październik, ale wszystko się okaże.
    Pozdrawiam Ciepło ;-)
    Moni
    •  
      CommentAuthormonia1907
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    Już się nie mogę doczekać jak pójdę do gina :wink:
    Ale póki co od jutra mam urlop i jedziemy z małżem Bieszczady :bigsmile:
    A dziś jeszcze ostatni dzień w pracy...
  5.  permalink
    Ale masz dobrze monia - urlop teraz mieć i to jeszcze w bieszczady jechać. Szczęściara z Ciebie :)
    Co do badan - dziewczyny, pocieszcie się tym, że Wy co prawda macie jeszcze ileś czasu do kolejnej wizyty u gina, ale np. JA nie bede mieć jej w ogole! Potraficie sobie to wyobrazić? :) Przeżyć calą ciążę bez ani jednego badania ginekol.? :shocked:
    Także cieszcie się, że w ogole je macie! ;)
    --
    •  
      CommentAuthormonia1907
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    Urlop zaplanowaliśmy sobie już na początku roku, bo obydwoje z mężem uwielbiamy chodzić po górach - najczęściej jeździmy w Tatry, ale ze względu na mój stan i pogodę wybraliśmy mniej strome :wink:
  6.  permalink
    No - Tatry raczej ciężarnym nie wskazane, to fakt :)
    Spakowani juz?
    --
    •  
      CommentAuthormonia1907
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    Tak - małż spakował się w niedzielę, ja w poniedziałek, a i tak część rzeczy musimy dziś wieczorem dołożyć typu kosmetyki czy jedzienie :wink:
    Chcemy jutro wyruszyć tak koło 6:00 rano żeby spokojnie dojechać.
    Prawdopodobnie będziemy mieli tam na miejscu net, także postaram się zaglądać na bieżąco :bigsmile:
    •  
      CommentAuthordomle
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    witajcie :)) dziękuje za zaproszenie :)) oczywiście melduje się i wczytuję w Wasze historyjki :)) mój termin wypada na 12 października (wg mnie, bo gin się jeszcze nie wypowiedział)
    W poniedziałek byłam u gina - serduszko już bije i to jak szalone, karta ciąży założona ... tylko czekać :)))
    Pozdrawiam wszystkie czekające mamusie :))
    --
  7.  permalink
    domle -
    witaj! Super, że dzidziuś rozwija Ci się zdrowo. Ile ma mm?

    Widzę, że zdecydowana wiekszosc z nas ma chyba terminy na polowe miesiąca. Czy tylko mi sie wydaje?
    Ale będzie zamieszanie, aż ciekawa jestem czy nadążymy tu z gratulacjami!
    --
    •  
      CommentAuthorMotylka79
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    dziewczyny sluchajcie mozna jesc mozarelle? - takie pytanie kulinarne bo nie wiem co dzisiaj zjesc na obiad :) wczoraj zjadlam 1kg szpinaku - aaaaa
    •  
      CommentAuthormonia1907
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    Mniamm uwielbiam szpinak :bigsmile:
    Po urlopie na pewno sobie coś z nim zrobię bo mi smaka narobiłaś :wink:

    Co do mozarelli to nie wiem, wiem na pewno, że nie można surowego mięsa - czyli tatar odpada :cry:, sery pleśniowe też nie
  8.  permalink
    mozarella zdaje się, że też odpada, bo ona sie zalicza do tzw. miękkich serów, a tych tez nie można.
    Ja równiez uwielbiam szpinak, zrobiony z czosnkiem, jogurtem i jajkiem :P
    --
    •  
      CommentAuthorMotylka79
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    jeju nie mozna mozarellki? :( musze jeszcze przeszukac net. fety nie, kozi ser tez odpada i teraz mozarella :(
  9.  permalink
    witajcie,
    ja mam wizyte u gina dopiero 03.03 i wtedy dowiem się dokładnego terminu ale z kalkulatorów to wychodzi, że okruszek przyjdzie na świat 25.10 więc na moje imieninki :bigsmile:
    fajnie, że się tutaj zgadałyśmy

    motylka79, tutaj powinnaś się dowiedziec dokładnie o serach ja czytałam ale teraz to już tyle info, że miesza mi się w głowie http://forum.28dni.pl/discussion/471/3/czego-w-ciazy-nie-wolno-jec-sluchac-robic/#Item_6

    pozdrawiam wszystkie brzuchatki
    --
    •  
      CommentAuthormonia1907
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    To co ja patrzyłam na kalkulatorach to mam termin mniej więcej na 25.10 czyli tak jak Calineczka :bigsmile:
    Zresztą nasze cykle rozpoczynały się tego samego dnia :wink:
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 25th 2009 zmieniony
     permalink
    witam wszystkie przyszle mamusie:) ja mam pierwsza wizyte 12.03 i wtedy sie chyba dowiem kiedy na swiat przyjdzie nasze dzieciatko,ale z moich obliczen bedzie to okolo 11 pazdziernik:)
    30.03 mam pierwsze usg,ja podobnie jak skorpionka mieszkam w UK i niestety tutaj na wszystko musimy tak dlugo czekac:)
    i jeszcze wziela mnie choroba:( czy ktos wie co ja moge brac na gardelko? z tych lekarstw,ktore mam z PL nie moge nic brac,moze macie jakies propozycje angielskie?:) pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorMotylka79
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    na gardelko i przeziebienie polecam napar z korzenia imbiru, z cytryna i miodem. mniam, a przy okazji rozgrzewa. wypij kubek przed pojsciem lulu.
    jutro ide na pierwsza wizyte do poloznej - bardzo sie ciesze!
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    na pierwszej wizycie w UK jest chyba badanie krwi,moczu i pani polozna przeprowadza wywiad:) a masz juz druga wizyte? ja mam usg na koniec marca i juz sie doczekac nie mozemy,zeby zobaczyc nasza kruszynke:) ale to kupic normalny imbir tak?
    --
    •  
      CommentAuthorpapillon5
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    Ja nie mieszkam w UK, ale w kraju w którym ciąża prowadzona jest właśnie tym systemem. Jutro mam pierwszą wizytę u lekarza...rodzinnego. Czyli zrobią wyniki, pogada i tyle. Będę się dopominać o USG, ale tutaj się należy tylko jedno połówkowe. Na szczęście jadę do Polski na początku kwietnia i wtedy gina odwiedzę. Tylko to będzie 13 tydz, ciąży i nie wiem jak ja wytrzymam w niepewności tyle czasu:neutral:
    •  
      CommentAuthorMotylka79
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    aneczka, tak normalny korzen imbiru - na pewno pomoze!!!!!
    a co do wizyty to mam nadzieje, ze umowi mnie na USG na za 2 tygodnie.....jutro tylko pewnie mocz i pogadanka na temat kwasu foliowego :)
  10.  permalink
    witajcie,
    nie wiem jak Wy, ale ja od 3 dni mam takie dziwne odczucia, jakbym miała mdłości... ale to nie wygląda tak jak niektórzy opowiadają. U mnie to jest tak, że gdy coś zjem to jest wszystko ok. ale tak po 2-3 godzinach zaczynam mieć takie tempe odczucie w gardle i jakby mi jakaś klucha stała, ale wystarczy, że cokolwiek zjem i przechodzi... nie wiem czy to są mdłości czy coś innego mi dokucza:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    spokojnej nocy dla wszystkich
    --
  11.  permalink
    calineczka -
    ja mam dokladnie to samo. Taka gula w przełyku. I sie zbiera, zbiera a potem mi sie odbija (nie piję nic gazowanego). Czuję to jakby cos chcialo wlasnie wyjsc gardlem, jakby mialo mi sie odbić i nie moglo :) Z tego co wiem, nie tylko ja to mam, bodajże wlasnie monia tez to miala :)

    Co do pierwszej wizyty u GP (w UK) - nie przypominam sobie by bylo badanie krwi. Mocz tylko i pierdzenie na temat kw. foliowego, zdrowego odżywiania i że po 12 tyg. pierwsze (z dwoch) usg. Formalność tylko taka, papierkowa robota. Pieprzę to - jade na prywatne usg 14 marca :) Bede miec wtedy 7t3dc.

    Na gardlo nie wiem co można - wlasnie przeczytalam, że np. Strepsils nie mozna, bo mają jakis rodzaj słodzika, ktory jest zakazany w ciąży. Wiec nie wiem... syrop z cebuli?
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    calineczka ja to znowu mialam tak,ze czulam jakby mi caly czas cos w zolodku stalo,a dzisiaj pierwszy raz zrobilo mi sie slabo,naszczescie uratowal mnie moj M ze szklanka ziemnej wody i przeszlo:)
    motylka ja mam pierwsza wizyte 12.03,a kolejna,na ktorej bede miala usg 30.03
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    ja dostalam list,w ktorym pisze kiedy mam wizyte i co na niej bedzie,a pisze ze badanie krwi
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    sprobuje ten imbir,a jak niepomoze to bede dzialac z cebula:)
    --
  12.  permalink
    aneczka -
    od kogo dostalas ten list? do gp czy ze szpitala?
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 25th 2009 zmieniony
     permalink
    od gp,a drugi ze szpitala na usg
    --
  13.  permalink
    rozumiem - no więc wlasnie - poraz kolejny wiec wychodzi, że wszystko zależy od szpitala, od miasta, w ktorym jesteś :/
    Ostatnio tez tak mialam, że dziewczyny z londynu czy innych miast mialy inaczej niż ja, albo cos dodatkowo, albo coś mniej niż ja. Bez sensu to jest zupelnie.
    Ale nic to - ufam temu ich calemu NHS, -jedną ciążę przeszlam z ich pomocą, to i drugą przejdę :)
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    a gdzie mieszkasz skorpionka? ja jestem z Oxfordu
    --
  14.  permalink
    witajcie,
    skorpionko1981 uspokoiłaś mnie, że te dziwne objawy mdłościowo-jakieś tam :bigsmile::bigsmile::bigsmile: to nie tylko ja mam. uznam to za normalny objaw. ja się bałam bo momentami mam kłopoty w zdiagnozowaniu tego, czy to właśnie ta gula w gardle mnie poddusza, czy nieszczęsna moja astma już sie rozpycha, bo teraz staram się brac jak najmniej leków na tę małpę :devil::devil:

    spokojnego dnia
    --
  15.  permalink
    aneczka -
    ja mieszkam w Southampton (Hampshire)

    calineczka -
    ja dopiero niedawno przypomnialam sobie, że w pierwszej ciąży mialam dokladnie tę samą gulę w gardle. Potem już nie.
    A co do lekow- fakt - lepiej ograniczać je teraz do minimum i jeśli czegos naprawde nie trzeba brać, to nie brać.

    Dziewczyny - jesteście przesądne? To znaczy-czy wierzycie w przesądy n/t ciąży? Że np. nie można kompletowac wyprawki aż do samego końca, albo, że ciężarna nie może być świadkiem na ślubie (czy jakoś tak..) i takie inne. O, jeszcze, że np. jak sie kobieta w ciąży w strachu za coś złapie, to dziecko będzie mialo w tym miejscu znamię. :D Pytam, bo gdzies sie ostatnio znowu spotkalam z tym tematem i śmieszy mnie to wszystko. Nie wierzę w ogole w takie bzdury. A Wy?
    :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMotylka79
    • CommentTimeFeb 26th 2009 zmieniony
     permalink
    nie wierze!!! i rozsmiesza mnie to baaaaardzo!
    jedyne czego bede sie trzymac to poczekam troszke z zakupami dla dzidzi i wyprawka - ale to wszystko.
  16.  permalink
    Motylka -
    a czym sie kierujesz w tym czekaniu na robienie wyprawki? Tym, że jest 'za wczesnie' - tak po prostu, że jest jeszcze dużo czasu? Czy, że chcesz najpierw znać płeć, czy jak?
    Bo ja w ostatniej ciąży zaczelam robic wyprawke jak mi stuknelo 20 tyg. W polowie. Specjalnie tak.
    --
  17.  permalink
    A ja Wam powiem, że niby nie jestem zabobonna, aleeeeeeeeeee jak przejdzie mi przez drogę czarny kot to pluję przez lewe ramię, a teraz nie żebym bardzo uważała, ale jak już o czymś wiem, to staram się nie robic "pod prąd" i tak:
    1. słyszałam, że jak się nosi łańcuszek to dziecko będzie miało pepowinę okreconą wokół szyjki - no to zdjęłam łańcuszek, przecież korona mi z tego powodu nie spadnie:bigsmile:
    2. i jednego czego będę bardzo przestrzegala to, to aby w czasie całej ciąży nie iśc na cmentarz - nie poszłam nawet na pogrzeb:cry:

    to są zabobony o których słyszałam i postanowiłam może nie panikowac i popadac w przesadę, ale chucham na zimne :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    ja tez w nic nie wierze,ale z wyprawka tez poczekam bo wydaje mi sie ze mam jeszcze duuuzo czasu na takie zakupy:)ale pewnie juz niedlugo zaczne kupowac cos sporadycznie:)
    smieszmy mnie ze jak w czasie ciazy sie gdzies tam zlapiesz co dziecko bedzie mialo tam znamie:P
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.