Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthortiramisu
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    Przeczytałam że jest coś takiego. Ktoś ją stosuje? jest skuteczna? mozna dostać do niej podreczniki? i czym się różni od innych?:wink:
    -- Powyższy post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 23rd 2009
     permalink
    wiki
    W językach obcych (tylko do metod innych niż wymienione wyżej)

    Metoda CLER (“francuska”; CLER, Paryż, Francja)

    Isabelle & Didier Niclas – Methodes naturelles de regulation des naissances. Vivre autrement la sexualite – Ed. de l’Emmanuel, Paris (bez daty wydania, 2002?), ISBN 2-914083-24-6; stron 71, format 21×21 cm

    ale nie wiem czy to konkretnie to.
    --
    •  
      CommentAuthortiramisu
    • CommentTimeMar 25th 2009
     permalink
    Tak talka to chyba to :) z tym ze ja po francusku to tylko je m'appelle umiem:wink:
    -- Powyższy post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 25th 2009
     permalink
    ja to nic xD
    --
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeMar 25th 2009 zmieniony
     permalink
    Mam kilka pozycji książkowych do metody francuskiej CLER. Kończyłem przed laty kurs instruktorski w Paryżu i mógłbym coś powiedzieć - jak znajdę nieco czasu :-)
    Niestety (a może stety?), w Polsce nie ma aktywnych instruktorów. A czy nie wystarczą inne metody? Tych można się w Polsce nauczyć bez problemów.
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeMar 26th 2009
     permalink
    A czy istnieją jakieś istotne różnice pomiędzy metodą francuską a np. angielską albo Roetzera?
    Jak oceniana jest skuteczność tej metody?
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeMar 26th 2009
     permalink
    Petomasz a co Cię skłoniło do robienia kursu instruktorskiego z tej metody? i dlaczego aż w Paryżu??
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeMar 27th 2009
     permalink
    Ja zrobilam moj kurs az w Montrealu (Serena Canada). Po prostu tak zycie czasem rzuca. :-)
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeMar 27th 2009 zmieniony
     permalink
    Smuga ma rację! Czy Serena, to metoda francuska czy raczej angielska? Sprawdzę, bo jakiś ich podręcznik mam w domu.
    A poza tym interesowałem się różnymi metodami NPR i miałem czas na kursy (przedtem zaliczyłem oba stopnie Billingsa po francusku). Taki sposób inwestowania w wiedzę i umiejętności. A przy tym poznawanie ciekawych ludzi. Niektóre ich świadectwa są bardzo pouczające. Np. na szkole rodzenia w paryskim szpitalu (tak! - też zaliczyłem) młody małżonek opowiadał jak zmieniło się jego spojrzenie na żonę po odstawieniu przez nią antykoncepcji. Stała się atrakcyjna i nieco nieprzewidywalna w swoim zachowaniu, reagowaniu. Do tego czasu była taka sama jak jego koleżanki w pracy - przecież zażywały tabletki dokładnie w takim samym rytmie! I krwawienia (z odstawienia a nie miesiączki!) miały tego samego dnia. I w ten sposób NPR bardzo ich do siebie zbliżył. Ciekawe (to już mój komentarz), czy łatwość rozwodów nie bierze się właśnie z tego, że wszystkie panie są "takie same"?
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeMar 28th 2009
     permalink
    Juz ze 2 lata minely, jak mialam sie wybrac do CLERU przy placu Clichy, az znowu jestem w ciazy:bigsmile:
    Poszperam we Fnacu, by znalezc jakas ich publikacje, bo ta ich strona internetowa to o wszystkim i o niczym...

    Petomasz, czy kursy metody Billingsa sa odplatne i jak dlugo trwaja?

    P.S. Moja teoria rozwodow jest troche inna... nie wszystkie panie sa na hormonach, a mezczyzni rozwodza sie tez z tymi, co nosza sterilet...
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeMar 29th 2009
     permalink
    Serena jest bardzo podobna do Rotzera wedlug mnie. Tylko ze nieplodnosc zaczyna sie trzeciego dnia... rano! ;-)

    Ja u kobiet na hormonach (i uprzedzam ze to moje bardzo subiektywne odczucie) czesto odczuwam jakis brak empatii... mniejsza zdolnosc odczuwania, lapania sygnalow niewerbalnych. Jakos tak gorzej mi sie z wieloma z nich rozmawia, tak jakby niektore nie zamieszkiwaly swojego ciala i nie mialy cierpliwosci do cial innych :-)
    Mnie na kursie Sereny najbardziej zaimponowaly pary mlodziutkich hippiso-altermondialistow. Mlodzi mezczyzni przyszli zdeterminowani by sie czegos nauczyc bo ich kobiety nie powinny sie truc i tym samym truc srodowiska. Zaimponowali mi swiezoscia podejscia.
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeMar 29th 2009
     permalink
    Sprawdziłem w internecie - Serena ma swoją własną metodę opracowaną jeszcze w latach 50-tych a potem zapewne modyfikowaną. Na razie nie porównywałem, do której jest bliższa, a na mój list nie dostałem jeszcze odpowiedzi.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.