Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorKasiaMaj
    • CommentTimeJul 19th 2009
     permalink
    Witam,
    w piątek byłam u ginekologa (był to 10 dzień fazy lutealnej). Powodem wizyty była grzybica pochwy. Lekarz mnie zbadał, zrobił też USG. Mówiłam mu, że staramy się z mężem o dziecko. Lekarz zapisał mi Orungal - dopiero w domu przeczytałam na ulotce, że nie może on być stosowany u kobiet w ciąży, a na czas jego przyjmowania trzeba wstrzymać starania. Czy lekarz w trakcie USG mógł w 100% stwierdzić, ze nie zaszłam w ciążę w tym cyklu??? Specjalnie podkreślałam, że się staramy, żeby zapisał mi coś bezpiecznego... Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 20th 2009
     permalink
    wydaje mi sie ze 10dfl to jeszcze za wczesnie zeby cos na usg bylo widac nawet przy swietnym sprzecie. zostaje ci raczej zrobienia bety w lab zeby miec pewnosc czy sie udalo. nie widze Twojego wykresu wiec nei wiem jak wyglada syt. z temperatura ale skoro dzisiaj jest 12dfl to beta powinna byc juz wiarygodna
    • CommentAuthorKasiaMaj
    • CommentTimeJul 20th 2009
     permalink
    Dzięki za odpowiedź :) Nie chodzi mi o to, żeby się jak najszybciej dowiedzieć, ale o to, że lekarz przepisał mi lek który może być niebezpieczny dla ciąży wiedząc, że się staram... i zastanawiam, się czy mógł już jakoś sprawdzić, że nie zaszłam w ciążę i dlatego przepisał taki lek...
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 20th 2009
     permalink
    miałam podobną sytuację, tzn. miałam torbiel w jajniku i gdy powiedziałam lekarzowi, że się staramy to wysłał mnie na betaHCG na cito :) po 40 minutach wiedziałam, że jestem w ciąży :) powodzenia
  1.  permalink
    Jeśli na ulotce leku wyraźnie napisano, że należy zaniechać starań lub że szkodliwość leku została dowiedziona, to dobrze byłoby się zastosować do tego, co na ulotce.
    Natomiast jeśli napisano o konieczności konsultacji z lekarzem w przypadku stosowaniu leku w ciąży; czy jeśli na ulotce widnieje informacja o zażyciu tylko w przypadku konieczności, która przewysza ryzyko, to jest to niejaki brak dowodów na potencjalną szkodliwość. Producent każdego leku ma obowiązek ostrzegać przed stosowaniem u kobiet ciężarnych. Na kobietach w ciąży nie testuje się leków, wszelkie dane pochodzą z tw przypadkowych zażyć dlatego dane są tak ograniczone i dlatego w takiej sytuacji należy konsultować się z lekarzem (dotyczy w zasadzie każdego specyfiku, nawet potencjalnie nieszkodliwego).
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.