Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorCatkarola
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Witam!

    Bardzo prosze o komentarz do mojego problemu, mam 24 lata, niezbyt regularne miesiączki (sredni cykl trwa 33-35dni; co kilka miesiecy wystepuje znacznie dluzszy, ponad 40dniowy, nawet jesli nie mam w zyciu zadnych bardziej stresowych sytuacji, ktore mogly by na to wpłynąć), oraz trazik..niekonczacy sie od lat :/ Twarz, ramiona, plecy. Nie są to już jakieś straszne ilości, jednak wciąż nie mogę się pozbyć ostatecznie tej dolegliwosci.
    Myślę powaznie nad kuracja hormonalna, ale bardzo boję się jej skutkow ubocznych (dodatkowe kg - do czego mam sklonnosc; pogorszenie sytuacji skórnej, obnizenie libido, itp). Dlatego też chcialabym mieć tą sprawę dokladnie "wybadaną" :) Prosze o info, czy moge bez skierowania udac sie na badanie hormonalne przed wizytą u ginekologa, na jakie hormony zlecić badanie, itp.

    Będę wdzieczna za wszelkie uwagi.
    Dziękuje i pozdrawiam,
    K.
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Byłaś badana pod kątem PCOS?

    Jak masz skłonność do tycia, to może być nieciekawie. Niektórzy znoszą tabletki super, inni gorzej - ja bym się bardziej bała zakrzepicy niż obniżonego libido ;) Na profil hormonalny można iść bez skierowania, ale słono zań zapłacisz. Znajdź dobrego ginekologa + dermatologa.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 20th 2010
     permalink
    Cykle budzą Twoje podejrzenia? Sama długość o niczym złym nie świadczy.
    Leczyłaś się już dermatologicznie?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    Zanim podejmiesz decyzję, skontroluj z endokrynologiem lub dobrym ginekologiem twój profil hormonalny. Potem wyniki omów z dermatologiem. Faktycznie często problemy hormonalne skutkują zmianami skórnymi, wtedy leczenie hormonami może przynosić niesamowite efekty. Ale jeżeli problem leży gdzie indziej, będzie to bezcelowe.
    Problem tycia raczej jest przeżytkiem, typowe hormony nie powodują tego efektu. Zakrzepica to inny problem. Libido również działa niespecyficznie, in plus lub in minus.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Miałam taki sam problem z trądzikiem jak Ty, byłam w takiej desperacji, że zaczęłam brać hormony bez żadnych specjalnych badań krwi itp. jedynie po wizycie u ginekologa. Miałam chyba szczęście bo tabletki zadziałały rewelacyjnie na cerę, jednakże po odstawieniu (brałam 2 lata) problem wrócił. Później znowu zaczęłam brać hormony przez rok a teraz od 10 miesięcy jestem bez :) Żadnych efektów ubocznych tabletek u siebie nie zauważyłam, co nie znaczy, że ich nie było :) Dziś nie byłabym taka głupia i nie zaczęłabym brać hormonów bez wcześniejszych badań. Polecam wizytę u endokrynologa, być może masz PCOS?? U mnie też podejrzewano.
    A tak z innej beczki to nie jestem fanką hormonów ale moja cera już po miesiącu ich stosowania była gładka jak... :)
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 25th 2010
     permalink
    Tak działają. Ja również zauważyłam u siebie raczej te pozytywne efekty hormonów. A libido szczerze mówiąc spadło mi raczej po odstawieniu, powoli wraca do stanu wcześniejszego.
    Jest wiele osób, które odczuwają pozytywny efekt, niemniej jednak należy uprzedzić, że jeżeli przyczyną jest np. zakażenie skóry jakimś paskudztwem, to efektu może nie być i pewnie nie będzie.
    Dlatego i dermatolog (wymaz) i endokrynolog jest wskazany.
    -- serce przestało bić.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.