Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 6th 2006 zmieniony
     permalink
    Znalazłam 3 fajne pozycje do kupienia i poczytania (NPR)
    Którą się bardziej opłaca kupić (ze względu na zawartość, cena nie gra to roli)?
    A może ktoś mógłby zgrabnie podsumować i zrobić porównanie pozycji?
    Może któraś książka jest dla zaawansowanych a któraś dla początkujących? Może jedna jest napisana lżejszym językiem i łatwiej wszystko zrozumieć - a drugą ciężko się czyta?

    1. SZTUKA PLANOWANIA RODZINY - Josef Rötzer
    2. SZTUKA NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY - John i Sheila Kippleyowie
    3. PRZEDOWNIK "DOMOWEGO KURSU NPR" - John i Sheila Kippleyowie
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeSep 6th 2006
     permalink
    mam Sztukę naturalnego planowania rodziny Kippleyów, jak dla mnie świetnie, czytelnie uporządkowana wiedza, dużo przykładowych wykresów, analiz, bardzo dobrze się czyta; mogę z czystym sumieniem polecić, sama się na niej nauczyłam metody
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 6th 2006
     permalink
    Od zera uczyłam się z pierwszej pozycji. Jest wystarczająca dla początkujących, są opisane również sytuacje nietypowe.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 11th 2006 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny.
    Po pobuszowaniu w necie znalazłam skrócone opisy i spisy treści. Od dwóch ostatnich pozycji (Kippleyowie) odsunął mnie fakt zbyt mocnego powiązania NPR z wiarą. Zakupiłam Rotzera, na dniach przyjdzie.

    Jak przerobię Rotzera to na drugi strzał zapewne pójdzie Kippley (ciekawska jestem). A, że nie znalazłam ani jednej księgarni która miałaby obie pozycje (a długo szukałam) to zdecydowałam się najpierw na jedną.

    Buziaki :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 12th 2006
     permalink
    Kippleyów można już kupić tylko przez inet. :-( Niełatwe do zdobycia... A może ktoś chciałby się pozbyć tej pozycji?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 12th 2006
     permalink
    W zasadzie jest Ona dostępna w kilku księgarniach netowych ale nie "w połączeniu" z Rotzerem. Jakby się zmówili ;)
    Wpisz w google: Kippley cena
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Kiedyś w Księgarni Archidiecezjalnej widziałam obie pozycje. To było parę lat temu. Nie potrzebowałam jeszcze tej wiedzy. Budziła wręcz skojarzenia z zawodnością, ryzykiem i 15-osobową rodziną. Szkoda, że nie kupiłam ich wtedy. Ileż więcej danych bym miała! Nie wiem np., czy kiedykolwiek zdarzył mi się cykl bezowulacyjny.
    nGL, skąd brałaś wiedzę na samym początku zajmowania się NPR? Byłaś na kursie czy tylko inet?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    tylko net. metoda angielska z http://www.npr.prolife.pl/ i różne różniaste fora dot NPR czy ciężarówek

    A co do książki to niestety zrezygnuję z tego sklepu, nie jestem pewna czy dokonałam płatności kartą od razu, bo nie przyszło mi potwierdzenie dokonania płatności i już 3ci dzień czekam na odpowiedź sklepu w związku z zapłatą - 2 maile wysłałąm więc mnie olali, nie lubię takich zagrywek więc prawdopodobnie dziś złożę zamówienie od nowa w innym sklepie, niech stracą :| A ja jestem zła bo straciłam czas :|
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Próbowałaś w Rodzinnej? Wg mnie ta księgarnia dba o klienta i powiadamia o stanie jego zamóienia.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    I bardzo szybko realizuje zamówienia! oczywiście moim zdaniem :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    mam wypróbowaną rodzinna i zgadzam się z Amazonką to solidna firma
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006 zmieniony
     permalink
    Hahahaha właśnie dzwonił listonosz, książki przyszły :)
    Pozostał tylko niesmak do braku reakcji (zanim kupiłam to odpowiedzieli na maila). A info o tym, że zapłata poszła - w moim wyciągu pojawiło się dopiero dzisiaj, dosłownie przed chwilą. No nic.. jest tyle księgarni jeszcze w razie czego... :)
    Kupowałąm w Bonito, bo tam kupiłam jednocześnie rotzera i 2 książeczki kulinarne, których szukałam.
    Ale wiecie co teraz zauważyłam? W dniu w ktrym pytałam o pozycję książkową książka kosztowała 2 zł mniej niż w dniu mojego zamówienia (dzień następny). A teraz już po złożeniu przeze mnhie zamwienia cena znów jest niższa! To już chamstwo!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    A może to sposoby na klienta rodem z Amazonu? Amazon odpowiadał za podobne praktyki przed sądem.
    Może Twoje przygody z bankiem i księgarnią to wina łączy inetowych i złośliwości przedmiotów martwych?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006 zmieniony
     permalink
    Z bankiem się łączę bezproblemu i wszystkie transakcje ukazuje mi niemal natychmiast. Co nie zmienia faktu, że mógł być problem z allpay (płaciłam kartą) ale myślę, że uprzejmość osoby pracującej powinna być na tyle duża, by Klientowi odpowiedzieć na 2 maile - skoro książki dotarły to widocznie i wpłata do nich dotarła, mogli poinformować gdy pytałam.
    A z tą ceną to na prawdę ciśnienie mi skoczyło, bardzo nie lubię nieczystych zagrywek - najpierw jedna cena, potem kilka zł wyższa a po zakupieniu przeze mnie książki cena znów spadła.

    Facet mi przed chwilą telefonicznie tłumaczył, że widocznie cena w hurtowni skoczyła a że na jeden dzień "to on nie widzi nic dziwnego". Nie jestem pewna, czy tak mogą. I wiem, że hurtownie nie zmieniają cen z dnia na dzień, ceny są względnie stałe i wzrastają stopniowo a nie, że jednego dnia 16,92 drugiego 19 a trzeciego 17,09 (wiem bo pół roku pracowałąm w księgarni).
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    nie no to chamstwo tak postępować :angry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    książka - czy ktoś coś wie o tej książce - jaka metoda, czy warto?

    Tłumaczenie z niemieckiego M. Kaczorowska
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Ta księżka jest dla użytkownika metody niemieckiej.
    Bardzo przystępnie napisany kurs do metody/
    polecam. Ale sama jej szukałam i jest nie dostępna. Czy możesz ją gdzieś kupić?
    Bo jestem bardzo chętna :bigsmile:
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    czy to jest ta ksiazka wyd. Diogenes?
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Tę właśnie znalazłam, dlatego zapytałam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeOct 10th 2007 zmieniony
     permalink
    Tak, to ta.
    Przeczytałam właśnie całą, pożyczoną od petomasz. Świetnie napisany podręcznik do nauki niemieckiej. Lekko, przejrzyście. Doskonałe rysunki.
    Nadaje się na prezent.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Amazonka i inne dziewczyny, dużo wartosciowych informacji, artykułów i to nie tylko nt npr można znaleźć na wyszukiwarce skojarzeniowej http://scholar.google.com np. o npr http://scholar.google.com/scholar?hl=en&lr=&q=Naturalne+planowanie+rodziny&btnG=Search
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Bardzo ciekawe źródło.
    --
  1.  permalink
    Mam tylko uwage, jak to czesto u mnie bywa ideologiczna, o tej ksiazce do metody niemieckiej. Metody nie znam, ksiazki tez nie choc o metodzie slyszalem sporo pozytywnych opinii. Jednak ksiazke Niemcy zatytulowali z wlasciwym sobie polotem :-( Co to jest "regulacja urodzin" ? Jak mozna regulowac urodziny? Juz abstachuje od, moim zdaniem, pomylki tlumacza bo powinno byc raczej urodzen nie urodzin ale ja twierdze ze nawet poczecia nie bardzo daja sie regulowac a urodzenia? W cywilizowany sposob mozemy i powinnismy decydowac o naszym wspolzyciu natomiast o urodzeniach moim zdaniem nie.
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    tuli_pani, mam tą książkę w domu, jakbys chciala przejrzeć.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 14th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 14th 2007
     permalink
    Tom, mam oryginał w domu i nie przypominam sobie takiego sformułowania. Stawiam na tłumacza.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    książkę do metody angielskiej mam i odradzam... dobrze naspisana jest w moim przekonaniu tylko część o urządzeniach pomocnych ptzy NRP i o wpływie leków na obserwacje.

    Tą książkę wyd Diogenes też chętnie bym kupiła... albo chociaz zkserowała ;)
    Dajcie znać jak ktoś znajdzie...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Widać ktoś poznał się na książce.
    --
    •  
      CommentAuthortiramisu
    • CommentTimeMar 4th 2009
     permalink
    Mam wielką prosbe do tych co posiadaja podrecznik do metody niemieckiej ten podstawowy wyd. diogenes z 2001 roku.W mojej wersji brakuje stron-to znaczy sa niezadrukowane dokladnie brakuje 50,51,54,55,58,59,62,63. Jakby ktoś mogl sprawdzic czy w swojej ksiazce ma wszystko ok( nie wiem czy to wada calej serii druku czy tylko ja tak mam)I ewentualnie skserwac i przeslac mi te pare kartek , bylabym ogroooooomnie wdzieczna :bigsmile:
    -- Powyższy post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    Scientific Basis and Efficacy of the Different ST-Rules
    Dr. Petra Frank Herrmann
    plik dźwiękowy do pobrania

    A review of recent research on the effectiveness of various Sympto-Thermal Rules.

    Dr. Petra Herrmann is an assistant professor and managing director of the natural fertility section in the Department of Gynaecological Endocrinology at the University of Heidelberg, Germany. Her most recent research titled “The Effectiveness of Fertility Awareness Based Method to Avoid Pregnancy in Relation to a Couple’s Sexual Behavior during the Fertile Time: a Prospective Longitudinal Study” was published the beginning of 2007 in Human Reproduction.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2011
     permalink
    Wspomnienia Johna Kippleya dostępne na Amazonie.
    Napisane w marcu 2011.
    --
  2.  permalink
    gdzie w Wawie można kupić jakąś książkę która dokładnie opisuje metody NPR..? Tak żeby nie trzeba było Wam zawracać głowy pytaniami. (lub może jakaś polecana strona int.?)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Baza wiedzy >ABC eksperta> ABC podręczników > wybrany tytuł > przeglądarka internetowa > "szukaj" > księgarnie z wybraną pozycją książkową > wrzuć do koszyka > koniec.

    5PLN za poradę.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthormononi
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    Mi dziewczyny polecily ksiazke "Sztuka planowania rodziny"dr Rotzera
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.