Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorAgasik
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    Cześć Dziewczyny,

    To mój pierwszy post na 28 dni, więc witam się ze wszystkimi i odrazu mam prośbę o opinię na temat mojego przypadku. Od 5 cykli staramy się z mężem o fasolkę, obecny cykl był na Clostilbegycie (od 2 do 6 dnia cyklu) i z monitoringiem. Pęcherzyki rozwijały się książkowo, tak samo endometrium (szczegóły w notatkach do mojego wykresu, pod który zapraszam - tempek nie ma, gdyż często łapię infekcje wirusowe i tempka skacze jak chce). Podczas dzisiejszego monitoringu okazało się, że pęcherzyk (pęcherzyki) w prawym jajniku pękł/-y i doszło do owulacji. Niestety w lewym jajniku nadal tkwi jeden pęcherzyk o średnicy 24mm! Dodam, że na tym jajniku mam podejrzenie endometriozy o podobnych wymiarach (25mm x 23mm). Moje pytanie brzmi: Czy widzicie szanse na ciążę z prawego jajnika jeśli pęcherzyk w lewym do końca cyklu nie pęknie? Czy ten pęcherzyk ma jeszcze szanse pęknąć i czy fakt, że jeszcze nie pękł można łączyć z endometriozą? Co do badań hormonalnych w 2 dniu cyklu - TSH, FSH, LH, PRL, estradiol w normie. Podobnie progesteron w 22 cyklu - 180. Mój gin nie był zadowolony z poziomu estradiolu w 14 dniu cyklu - 355, ale nie rozumiem dlaczego, skoro idealnie mieści się w normie. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi i objaśnienia :)
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    Pęcherzyk 24 mm to nie gigant :). Takie pęcherzyki o ile mi wiadomo są w normie. To, czy pęknie, zależy kiedy doszło do owulacji z prawego. Nie pamiętam jaka może być największa różnica w czasie między pękaniem więcej niż jednego pęcherzyka.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    Tu pisza, ze w odstepie kilku godzin. Tak czy siak w ramach JEDNEGO piku LH.
    Agasiku, wiekszosc Twoich pytan powinna byc skierowana do Twojego lekarza.
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    Dziewczyny maja rację, pęcherzyki mogą pęknąć w ciągu kilku godzin maksymalnie. To normalne, że pękły z jednego jajnika, a na drugim powstanie torbiel - to zupełnie normalne. Jeśli będziesz brała luteinę lub duphaston torbiel powinna się wchłonąć lub w przypadku działania hormonów ciążowych, może pozostać.

    U mnie jest to samo. Owu miałam z lewego jajnika. Jestem w ciąży. Na pierwszym usg okazało się, że na prawym jajniku mam niepęknięty pęcherzyk 4,5cm czyli torbiel :bigsmile: Powinien się wchłonąć, gdy hormony przestaną buzować
    --
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    Ale niegramatycznie napisałam :shamed:
    --
    • CommentAuthorAgasik
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    Dziękuję wszystkim za opinie. Zadawałam te wszystkie pytania mojemu lekarzowi, ale nie uzyskałam żadnej konkretnej odpowiedzi, tylko spekulacje i zdziwienie z powodu wielkości pęcherzyka "giganta", co mnie nieco zaniepokoiło. Miałam nadzieję, że na forum znajdą się podobne "przypadki" i się nie pomyliłam :smile:.
    Minia85 - szczególnie dziękuję za Twoją wypowiedź, bo bardzo mnie uspokoiła. Wprawdzie nie nakręcam się na ciążę, ale chociaż wiem, że nie jestem jakimś ewenementem (a tak właśnie patrzy na mnie mój gin).
    --
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    Jak na usg zobaczyłam tę wielką torbiel, przeraziłam się. Lekarka mnie uspokoiła, że to w ciąży normalne i po I trymestrze powinna się wchłonąć. Wcześniej miewałam niepęknięte pęcherzyki, ale luteina dawała radę i po @ było czysto. Powodzenia życzę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeMay 9th 2010
     permalink
    Hej, ja w poprzednim cyklu miałam pęcherzyk.....30mm i pękł. Tylko, że słyszałam, że najbardziej wartościowe jajeczka są właśnie z takich do 26mm. Pozdrawiam
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.