Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    co o tym sądzicie?
    (cytat znaleziony w necie)
    Cykle bezmiesiączkowe
    Wyjątkowo, ale jednak się zdarza, że po końcu cyklu, gdy temperatura spada, nie występuje miesiączka. Mamy wtedy do czynienia z cyklem bezmiesiączkowym. W takiej sytuacji za początek nowego cyklu należy przyjąć pierwszy dzień niższej temperatury. W archiwum Instytutu Rotzera są karty cykli bezmiesiączkowych obserwowanych przez pewną panią nieprzerwanie przez 7 lat. Było w nich wszystko, co potrzeba: śluz i wzrost temperatury, a następnie spadek rozpoczynający nowy cykl. Nie było jedynie krwawienia, które prawdopodobnie się wchłaniało. Fizjologiczna prawidłowość tych cykli została potwierdzona świadomym poczęciem dziecka w czasie takiego cyklu bezmiesiączkowego.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    Więcej informacji na ten temat jest w podręczniku Kramarek.
    Przykład z naszego serwisu
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    ok dziękuję :) poszukam podręcznika
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    Czy to bezmiesiączkowy cykl...?
    __
    Proszę o pomoc w interpretacji DZIWNEGO DLA MNIE CYKLU;)
    To drugi po ciąży cykl... pierwszy okres dostałam 6.09 (karmię piersią, bez sztucznego mleka, ale mały dość sporo spał w nocy - jak zaczał chwilowo je przesypiać, zauwazyłam objawy płodności i pojawiła się miesiaczka). Cykl trwał 39 dni, faza lutealna 8 dni. Obecnie jestem w trakcie kolejnego cyklu - zaczął się 15.10 i trwa... Załaczam wykres. Staram się stosować metodę Roetzera, przed porodami obserwowałam się dośc dokładnie, nie spotkałam się z taką sytuacją jak teraz - spodziewałam się miesiączki, miałam odczucia wskazujące, że powinna się pojawić, spadek temperatury i nic... (zawsze spadała mi temepratura dzień przed lub w dniu miesiączki). Nie wiem jak interpretować cykl, obawiam się, że współżycie z dnia 27 i 31 dnia cyklu mogłoby w takiej niezrozumiałej dla mnie sytuacji być "płodne". Wydaje mi się, ze cykl był czytelny, po 4ech wyższych temperaturach uznałam, że jestem w fazie bezwzględnej płodności. Teraz "zgłupiałam"... Będę ogromnie wdzięczna za informację, bo ta sytuacja zaczyna spędzac mi sen z oczu.
    słyszałam o cyklach bezmiesiączkowych... czy to możliwe w tym przypadku?

    uwagi:

    1.
    dzisiaj zakłócona temperatura, bo mierzyłam później - 7:40. akurat pechowo przysnęłam;)
    2. pierwszy raz w życiu obserwowałam plamienie okołoowulacyjne
    3. 15, 16dc wyraźny znany mi ból owulacyjny
    4. 29, 30dc silny ból krzyża, miednicy-jak podczas miesiączki

    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.