Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeAug 31st 2010
     permalink
    Proszę o doświadczenia osób które brały te tabletki.....
    Czy po odstawieniu hormony się wyregulowały?
    Czy zaszłyście bez problemu w ciążę?
    Czy podczas brania można zajść w ciążę?

    Ja będę je brała trzeci cykl i zastanawiam się co potem......chętnie poczytam jak to było u Was.
    --
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMar 27th 2011
     permalink
    Widzę, że w wątku cisza. A sama właśnie jestem ciekawa doświadczeń innych kobiet. Ja dopiero zaczęłam brać te tabletki, lekarz nakazał brać od 5 dc całe opakowanie później 7 dni przerwy i zacząć kolejne. Mam w ogóle mnóstwo pytań, np co jeśli nie dostanę @ wciągu tej 7 dniowej przerwy? Ogólnie dostaję @ i nie miałam problemu z jej zatrzymaniem. Lekarz przepisał mi te tabletki żeby pomogły mi zajść w ciąże.
  1.  permalink
    orientujecie sie czy przy w/w hormonow wzrasta temperatura ciala ???
  2.  permalink
    kurcze nikt wam nie odpowiada kobiety, ja nie mam pojęcia, ale może by tak do experta napisać??tak mi do głowy przyszło.
  3.  permalink
    oj luczynka to znowu TY :crazy:
  4.  permalink
    a może z setek kobiet na 28 dni któraś jednak stosowała ten lek i wie to o co pytają smieszka i hunavita, a moze expert moglby podac źródło takowej informacji...nie ,nie może tak być??
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    Luczynka ma rację, te pytania są do lekarzy, a eksperci nie są lekarzami tylko nauczycielami metod rozpoznawania płodności i o ile mi wiadomo nie mają wiedzy o lekach.
    Odpowiadając na pytanie dotyczące wpływu na temperaturę - sądząc po składzie temperaturę może podnosić zawarty w leku gestagen. Jednoczesnie zaznaczam, że to nie jest poparte dowodami naukowymi a jedynie wiedzą o składnikach leków, musialabym głębiej poszukać, żeby odnaleźć dokladniejsze informacje o wpływie gestagenów na temperaturę, bo nie zawsze jest to jednoznaczne. Skład i wskazania do stosowania świadczą o tym, że w założeniu lek ma naśladować naturalny cykl kobiety.
    Zaznaczam, nie jestem lekarzem i proponuję (jak zawsze w takiej sytuacji radzę swoim pacjentom) konsultację z lekarzem, który lek przepisał. Najlepiej spisac wszystkie pytania i wątpliwosci, które lekarz powinien rozwiać.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    ooo.. a jednak znalazł się ktoś kto wiedzą dysponuje wśród tysięcy użytkowniczek. niepełną, ale jakąś i na dodatek jest w stanie coś powiedzieć. cmok Iruś.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    Zaplusować tu mi proszę a nie cmokać... :P
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    ty? i jaką nas gwardią wzajemnej adoracji nazwą? co? już teraz pisana akceptacja nie wystarcza? echhh...
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    Ja się boję, że nas to mogą inaczej nazwać... Cmok! :tooth:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorbeatiwa
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Czy podczas brania cyclo- progynovy wykresy są przekłamane ? Na wykresach mam wyraźny skok a także testy LH wychodzą dodatni. Lekarz powiedział, że w czasie brania tych tabletek nie ma szans żebym zaszła w ciąże bo może w cale nie być owulacji ( bo jej nie wywołują) a wykresy nie są wiarygodne przez zawarte w nich hormony.Czy to prawda ???
    •  
      CommentAuthorbeatiwa
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Dodam jeszcze, że inny lekarz przepisał mi je ( bo miałam długie cykle) właśnie po to żebym zaszła w ciąże.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Wpływ leków na cykl jest opisany w podręczniku Kippleyów.
    --
    •  
      CommentAuthorbeatiwa
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Dzięki. Czytałam w książce "Rozpoznawanie płodności" o wpływie leków. W skład cyclo - progynovy wchodzą walerianian estradiolu (Estradiol) - jest podstawowym, naturalnym estrogenem oraz norgestrel należy do progestagenów. Według tej książki estrogeny mogą nie znacznie obniżać PTC, może pojawić się śluz podobny do płodnego oraz może hamować owulacje. Natomiast Progestageny podwyższają PTC (niemożliwość rozpoznania skoku temperatury), śluz o charakterze nie płodnym. Już sama nie wiem co o tym myśleć? Na moich wykresach są wyraźne skoki, śluz mam podobny jak w cyklach w których nie brałam tabletek.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.