Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    hej dziewczyny, podpowiedzcie jak można leczyć opryszczkę we wczesnej ciąży? Właśnie zrobiła mi się na płatku nosa (zawsze mam ją w tym miejscu). Czy zwykłymi kremikami przciw opryszczkom mogę smarować? Słyszałam, że użycie w takim maleńkim punkcie i w tak niewielkiej ilości, nie szkodzą dziecku. Ale wiadomo - wolę nie posmarować niż zrobić krzywdę. Czym Wy się leczyłyście w takiej sytuacji?
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 19th 2010 zmieniony
     permalink
    Hej :smile:
    koleżanka w czasie swojej ciąży stosowała zovirax (czy jakoś tak to się pisze :shamed:) zalecił jej to ginekolog, podobno bezpiecznie dla dziecka :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkallipos87
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Ja miałam 3 razy opryszczkę podczas ciąży, gin kazał dbać o higienę (by jej nie przenieść na okolice intymne) i stosować te preparaty, co zwykle
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    kallipos87: kazał dbać o higienę (by jej nie przenieść na okolice intymne)

    a jakim cudem można przenieść, skoro za opryszczkę wargową i "intymną" odpowiedzialne są dwa różne wirusy? :shocked:
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeFeb 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Licho:

    Hej, podobno opryszczka we wczesnej ciąży może byc niebezpieczna. Leć lub zadzwoń do ginekologa, bo być może zaleci mocniejszy środek - heviran np.

    Nie jest to prawdą!
    Miałam opryszczkę w 8, 14 i 25 tyg. ciąży ! Konsultowałam sprawę z trzema bardzo dobrymi lekarzami, bo też naczytałam się bzdur w internecie, że jest niebezpieczna i bardzo panikowałam. Każdy z nich powiedział mi, że opryszczka wargowa nie stwarza żadnego zagrożenia jako takiego, gorzej jeśli jest to opryszczka narządów płciowych. Żaden znający się na sprawie lekarz nie przepisze heviranu, który jest na receptę, bo jest dosyć silny, a we wczesnej ciąży należy unikać jakichkolwiek leków, chyba, że za zgodą lekarza.
    Lekarze pozwolili mi tylko smarować miejscowo maścią typu zovirax, antyvir, hyrpex.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.02.13 14:58</span>
    Licho czemu usunęłaś ?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.