Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorCytrynka1
    • CommentTimeJan 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Witam .
    Pisze tu ponieważ mam nieregularne cykle , sądzę też że nie mam owulacji . Chciałam się dowiedzieć jak można wyregulować cykl (nie łykałam nigdy tabletek antykoncepcyjnych) . Nigdzie nie mogłam wyszukać na ten temat żadnych ciekawych wypowiedzi .
    Za każdą odpowiedz będę wdzięczna .
    Dziękuje i Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 15th 2011
     permalink
    na czym polega nieregularność Twoich cykli?
    •  
      CommentAuthorCytrynka1
    • CommentTimeJan 15th 2011
     permalink
    Mam 35 dc i nawet większe , ostatni miałam 66 dc bez owulacji i gdybym nie wziełam tabletek na wywołanie miesiączki to bym jeszcze na nią czekała . Staram się od kilku miesiecy o dzidziusia ( jestem po poronoeniu ) .
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 15th 2011
     permalink
    Cytrynka, a masz zdiagnozowany powód takich długich i nieregularnych cykli?
    --
    •  
      CommentAuthorCytrynka1
    • CommentTimeJan 16th 2011
     permalink
    Nie mam .
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 16th 2011
     permalink
    zawsze miałaś takie różne długości czy od jakiegoś czasu?
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 16th 2011
     permalink
    Przede wszystkim dobry lekarz.
    Przyczyny mogą być różne i lekarz musi określić, co się dzieje. Zbadać przysadkę, podwzgórze, wykluczyć problem np. z tarczycą.

    Sama nie podejmuj raczej leczenia, bo można sobie nieźle namieszać. W zasadzie nie da się sensownie leczyć czego nie rozumiemy.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 16th 2011
     permalink
    Dokładnie, przede wszystkim dobry lekarz musi zdiagnozować problem. Bez tego lepiej nie ryzykować niczego na własną rękę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorCytrynka1
    • CommentTimeJan 16th 2011
     permalink
    Od zawsze mam takie nieregularne , mam bardzo dobrego ginekologa . Mówiono mi że po łyżeczkowaniu wyreguluje mi sie miesiączka ale nic takiego się nie stało , jedynie co się stało to mam 4 dni miesiączki a kiedyś miałam tydzień .
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 16th 2011
     permalink
    Ja też od zawsze mam nieregularne cykle. Regularność występowała tylko w czasie stosowania pigułek anty oraz w trakcie leczenia. Lekarz po zleceniu szeregu badań stwierdzić PCOS. Dodam, że dopiero chyba czwarty gin potrafił określić co mi dolega i zlecił wykonanie niezbędnych badać. Każdy poprzedni też wg opinii był bardzo dobry...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 17th 2011 zmieniony
     permalink
    martitap: Regularność występowała tylko w czasie stosowania pigułek anty

    Pamiętaj, że to nie były prawdziwe @, tylko krwawienia z odstawienia. Tak więc o regularności nie można tu mówić jako takiej.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    O braku cyklu na pewno.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Wiem Talinko:wink: w mojej sytuacji to punkt wyjścia do jakiegolwiek leczenia więc ja tak to określam, ale wiadomo o co chodzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwa420
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    Witam,
    ja również mam nieregularne cykle, brak owulacji i stwierdzone PCO. Do tej pory brałam Luteinę na wywołanie @. Staramy się o dzidziusia już dwa lata, ale bezowocnie.:(
    Postanowiłam, że trochę się poobserwuję i biorę też zioła Dong Quai.
    Jest 52 dc, a @ nie ma.
    Nie wiem, czy nie wziąć tej Luteiny na wywołanie...
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    Ewa, jeśli lekarz zalecił to bierz... Stosowałaś jakieś leczenie?
    --
    •  
      CommentAuthorEwa420
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    Tak, lekarz porobił mi różne badania (w tym hormony oczywiście), miałam monitoring (owulacji nie było) - teraz mam schudnąć i udać się do kliniki leczenia niepłodności...
    No i cały czas biorę leki.
    Zapraszam do mojego wykresu - tam wszystko zapisałam.
    Może jeszcze jakieś wyniki badań podam?
    Tyle tu doświadczonych dziewczyn.
    • CommentAuthorkateq28
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    dziewczyny pomóżcie.brałam luteine i w niedziele dostałam bóli podbrzusza i słabe krwawienie i nie wiem czy to 1dc czy nie bo od 5dc mam zacząć brać CLO i nie chce nic pomylic bo staram sie o dziecko.a te krwawienie jest dosc skąpe jeszcze dzis
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    kateq, a mierzysz temperaturę? Jeśli jesteś w fazie niskich, to nie jest to prawdziwa miesiączka, więc trudno mówić o 1 dniu nowego cyklu. Jeśli jesteś w fazie wysokich temperatur (co najmniej 3 dni wyższych) i teraz masz krwawienie, to jest możliwe, że to nowy cykl. Tak bez żadnych danych nie możemy nic Ci wywróżyć.
  1.  permalink
    a czy wogóle jest szansa na wyregulowanie cyklu jak wyniki sa ok? od poprzedniego cyklu zaczęłam leczenie hormonalne i jeden cykl ok, a teraz znowu czeski film, a to już rok po porodzie i jestem zmęczona ciągłym czekaniem, czy macie jakiś złoty środek? :angry:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 28th 2011
     permalink
    a co sie dzieje z Twoim cyklem? rozna dlugosc, brak owu, cos innego?
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 28th 2011
     permalink
    Szanse zawsze są, ale żeby cokolwiek osiągnąć, trzeba wiedzieć, na czym polega problem. Jeśli wyniki są w porządku, to tym bardziej poszukaj porządnego endo, bowiem problem może dotyczyć czegoś, czego nie sprawdziliście.
    -- serce przestało bić.
  2.  permalink
    może i tak, choc już jestem tym zmęczona okrutnie
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 31st 2011
     permalink
    Witamy w klubie. Ale jakoś tak jest, że siły przybywa w miarę zapotrzebowania. Właśnie mam mały dołek. Ale jutro / pojutrze będę znowu na chodzie i znowu się powalczy.
    -- serce przestało bić.
  3.  permalink
    dzieki :)
  4.  permalink
    Witam Kobietki. Jestem tu nowa:bigsmile: czytam właśnie wasze wypowiedzi i myślę że podzielę się swoim problemem. Od jakiegoś czasu wydlużyły mi się cykle (zawsze miałam 30-33 dniowe) aż do 42 dniowych. @ tez mi się skróciła z 5 do 3 dni. Zaobserwowałam u siebie bardzo późną owulację (potwierdzoną testem w 30 dc) następnego dnia aż do końca @ męczył mnie potworny bół piersi, zwłaszca nad ranem. Nigdy tak wcześniej nie miałam i to mnie martwi :-( Byłam u polskiego gina (mieszkam w IE) i zalecił badania hormonalne. Czekam na wyniki. A bym zapomniała, usg wykazało kilka maleńskich pęcherzyków na obu jajnikach ale nie myśle ze to pcs gdyz zadnych innych objawów nie ma:-(
    KTÓRAŚ MIAŁA PODOBNY PROBLEM?
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 1st 2011
     permalink
    Tez witam w klubie:/ niestety:/ tak bym chciała mieć w miarę regularny cykl. Póki co próbuję z castangnusem...
    --
    • CommentAuthorgoskagt
    • CommentTimeMar 1st 2011
     permalink
    A co na to Twój lekarz?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.