Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Kasiu wspaniale!zobaczysz,dobrze będzie :bigsmile:
    twój prezes szybko przywyknie
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    No pewnie tak Uśku, ale moja Ninka z moją mamą była, to wiedziałam że wszystko super, ale teraz moja mama podupadła na zdrowiu i z dwie godziny to się wnukiem zajmie, ale 7-8 godzin nie da rady więc ten żłobek to nam spadł jak z nieba, bo wiadomo taniej niż niania.
    Mój syn teraz jak satelita krąży, kiedyś w sobotę a dwójce leciał taki cykl filmów dokumentalnych o rozwoju dzieci i tam właśnie był opisany taki okres w jaki jest teraz młody jako satelita, czyli dziecko raczkuje, łazi po cały domu, ale mama na widoku musi być, podchodzi do mnie przytuli się, wytarmosimy się, da buziaka, tak śmiesznie rozchyla usta, sam daje buziaka i znów odraczkowuje ode mnie i się bawi, albo eksploruje dom i po chwili znów do mnie przychodzi. tak krąży jak satelita
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    kachaw, z tą satelitą to idealne porównanie :) u nas to samo, i wspina się po mnie z rękami w górze, żeby wziąć na kolana, na ręce... kocham!!! :)
    I gratuluję upolowania bucików za taką cenę :)

    eveke
    , rozmiar mamy 21. Emele mają super butki do zmierzenia rozmiaru, z wyciętymi palcami, więc doskonale widać gdzie kończą się paluszki.

    U nas biegunki ciąg dalszy, jest ewidentnie od kataru, bo teraz ma taki gęsty, że katarkiem nic się nie wyciągnie, nawet po aplikacji wody morskiej, a aż zakaszluje się tym katarem, bo jej do gardła spływa. Ale osłuchana wczoraj i wszystko jest ok. Gardlo czyste. Tylko ten giga katar+biegunka. Koszmarnie te zęby wyłażą.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Dobre to porównanie do satelity :wink: kachaw życzę wam łagodnego żłobkowego startu :thumbup::thumbup:

    Dziewczyny, moja koza od urodzenia to wagowo 10centyl i zaczyna mi się robić problem z ubraniami. Są za luźne na jej wzrost nosi 74/68 te 68 to dają radę tylko robią się za krótkie, a 74 są czasem mega za luźne i widzę, że będzie jeszcze gorzej :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Bananowiec u nas Adaś który jest 5 m starszy tez nosi 69 z hm,reszta raczej 74 ;p
    Wszystko jest za szerokie choć wygląda na klopsika ;p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Dziewczyny, znowu mam pewnie głupie pytanie ale jakoś skomplikowane to dla mnie :| no więc wieczorkiem koło 18tej jakieś pól godzinki do godziny po cycku daję małemu przecier z warzywek. I teraz się zastanawiam czy już wprowadzać coś Np rno ? Jakieś kaszki czy kleiki ? I wtedy teź jakoś po karmieniu żeby nie zupełnie na głodnego ? Ile taki maluch powinien mieć posiłków niecycowych i cycowych ? Ma prawie 6 miesięcy... Gubię się trochę :)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Jak nie ma 6 miesięcy, to - przy karmieniu piersią - nie musi dojadać. Ewentualnie ekspozycja na gluten - ale nie wiem, jakie teraz są dokładne zalecenia, bo to się zmienia.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Elyanna: wspina się po mnie z rękami w górze, żeby wziąć na kolana, na ręce... kocham!!! :)

    Kamila robi to samo :rainbow:
    a jak krzątam ie po kuchni to ona za mną,aż wkońcu uda sie mnie dopaść :heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Brombap, mi pediatra zaleciła już rozszerzenie diety a za tydzień i tak już kończymy pół roczku więc bym to pytanie i tak zadała :) po prostu nie wiem kiedy drugi posiłek wprowadzać i trzeci. I czy to będzie tak że pierś będzie mniej chciał ?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar ja robiłam tak, że dawałam najpierw kilka łyżeczek jakiegoś warzywa czy zupki a potem i tak dawałam ;pierś by dojadł, albo chociaż popił, dawałam obiadek i jakiś deserek po południu, najpierw ze słoiczka ale szybko zaczął już jeść banana czy brzoskwinię, gryzł sobie, ale ja trzymałam w ręce a on gryzł, bo jak mu dawałam to on wpychał cały i się dławił a ja schizowałam. Dopiero po jakimś dłuższym czasie wprowadziłam kaszkę, ale to dlatego bo młody gorzej przybierał na wadze, był w normie ale niskiej
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Bananowcu, (!!!), u nas to samo :bigsmile: Brunon jest szczuplakiem od urodzenia na 10 centylu, chociaż fakt, że mówię o siatkach centylowych, które są w książeczce zdrowia. Od doradczyni laktacyjnej dostałam adres stronki do siatek centylowych dla dzieciaczków karmionych piersią i tam jesteśmy chyba na 27. centylu. Ale nie o centylach chciałam pisać ... Tez mamy koszmarny problem z ubrankami. Wszystkie te, które są OK na długość (w tej chwili mamy rozmiar 74/80) są za szerokie, a w 68 nie ma szans, żeby dopiąć mu body, czy upchnąć nóżki w pajacykach do spania. Z linii Mothercare jesteśmy teraz w rozmiarze 9-12 miesięcy. Dziwna ta rozmiarówka.
    No i niestety mieliśmy ostatnio infekcję, trafiliśmy do lekarza w miejscowości moich rodziców, a ten raban zrobił, że dziecko za chude, że muszę go utuczyć. Na śniadanie kaszka, na obiadek zupka + zmiksowane drugie danie (zaproponował kluski śląskie z pieczonym mięsem), na kolację kaszka i przez cały dzień przystawiać do piersi na żądanie. Fakt, Brunon nie jest jakimś łasuchem, ale obecnie zjada na obiadek około 120 ml zupki i wieczorem przed snem dostaje kaszkę, tak około 120-150 ml uda mu się zjeść. Oczywiście poza tym dostaje pierś na żądanie, czasem nawet co 1,5 - 2 h. No i zwariowałam... Nasza pediatra prowadząca nigdy nie zwróciła nam uwagi na to, żeby Brunon był za szczupły, czy zbyt mały. Jest dość wysoki i non stop w ruchu, nawet jak mam go na rękach to cały czas "pedałuje" :bigsmile:
    Strasznie mi ten lekarz namieszał w głowie i zaczęłam się stresować ...
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    karolajnas: Od doradczyni laktacyjnej dostałam adres stronki do siatek centylowych dla dzieciaczków karmionych piersią

    karolajnas, mogę Cię prosić o namiar?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Przepraszam ze tak się wtrące ;)
    Moje dziecko ma 29 miesięcy a bodziaki z mothercare nosi 12_18, pajace 12-18 H&mowe 86
    Także mam ekonomiczne Dziecko za często nie musze garderoby wymieniać ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Kachaw, dzięki za podpowiedzi :)
    karolajnas, ja bym się nie przejmowała. Każde dziecko jest inne i wkurza mnie takie ustawianie w szeregu. Jeśli synek ma apetyt, przybiera na wadze to moim zdaniem jest ok. Przecież nie każde dziecko będzie tłuściutkim bobaskiem i to chyba nawet dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Matko myślałam że tyko moja koza taka niewymiarowa:tooth: Olcia wyraźnie wdała się w tatusia z urodą i metabolizmem. No ja tak czuję w sobie, że chciałabym żeby ona trochę więcej ciałka miała bo wiece do 6m.ż była tylko na cycku no i jakoś tak głupio się zaczynam czuć jak ktoś pyta ile Ola ma, to wszyscy zaraz, że drobna i w ogóle pewnie mleko za chude:devil::devil::devil:

    Karolajnas my to bliźniaki chyba mamy :tooth:

    Olcia je rano kaszkę z owocem/warzywem około 180ml raz na gęsto raz bardziej rzadko, obiadek mały słoiczek 125 z reguły zagęszczony kaszką więc wyjdzie trochę więcej i cyc całą dobę b /o :wink::wink: u nas wprowadzanie pokarmów się przeciąga ze wzgl na niezidentyfikowaną alergię.

    Treść doklejona: 02.10.14 22:38
    Karolajnas czyli nasze dzieci nawet podobnie jedzą:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    U nas też satelitowanie :) i wspinanie się na nogi i pomiędzy nogi też :) i jeszcze dawanie dziobasków z otwartą paszczą :) śmieszne to jest że dzieci w jednym czasie robią to samo. Szczerze mówiąc mam wrażenie że młoda pilnuje mnie jak nigdy. Boję się co to będzie jak ją zostawię. Ostatnio byłam z nią w sali zabaw. Szalała, nie zwracała na mnie uwagi aż w pewnym momencie podraczkowała do jednej z mam. Kiedy ta się obróciła Martyna straaaasznie się poryczała. Myślała że to ja a tu niespodzianka... Buciki tez już kupiliśmy. 4 dni temu :) w TK Maxx za 59,90 ze 149,00 :)
    Niedługo pożegnam się z tym wątkiem. W sobotę mamy roczek :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 02.10.14 23:36</span>
    Apropo roczku. Ile butelek mleka piją wsze pociechy?
    Możecie mi napisać jak wyglądają wasze jadłospisy dzienne? Wiem że to już było ale strasznie się z tym ścieram...
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Mój Jaś na śniadanie je bułkę z wędliną/serem, parówki albo jajka w różnej postaci.
    Jeśli zje wcześnie lub nie za wiele śniadania, to przed drzemką jogurcik albo owoc.
    Śpi ok. 11
    Ok. 13:30-14 jest obiad - to już różnie, coraz częściej je to, co my.
    Ok. 15:30 śpi drugi raz
    Ok. 17 jest owoc lub deserek.
    19-19:30 ok. 200ml kaszki
    I cycuś do spania.
    Cycuś jest jeszcze nad ranem między 5 a 7 - w zależności od tego, o której ląduje w naszym łóżku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ojej to ma wrażenie że mój je więcej
    Rano pierś
    9/10 kaszka 160ml lub płatki jaglane z bananem więcej
    po 10 drzemka
    13 obiad zupa miseczka koło 200ml jak jest drugie danie to zje mniej, woli zupy więc mu częściej gotuję.
    spacer - owoc banan, winogron lub jak nie ma pod ręką to owoc ze słoiczka
    16 - mm 150 ml
    18.30 kolacja duża kromka chleba polana oliwą oliwek np z ogórkiem kiszonym do tego parówka lub sam chleb z wędliną i warzywem np avokado
    20.00 mm 150ml po tym dopija cycem i wypija całego, a po dniu często jest twardy i pełny
    W nocy pije pierś, ale zdarza się że o 4.30 dostaje mm 100ml bo wypije dwie piersi i się drze, po mm zasypia i śpi do rana i nad ranem pierś
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    bananowcu, no ciekawostka z tymi naszymi Bąbelkami :bigsmile:

    bananowiec: u nas wprowadzanie pokarmów się przeciąga ze wzgl na niezidentyfikowaną alergię.


    I u nas to samo !!! :bigsmile: Walczyliśmy z zielonymi kupkami, suchymi plackami na ciele i wysypką na buźce :wink: Od jakiegoś miesiąca mamy dopiero spokój, chociaż te suche plamki na nóżkach nadal potrafią się pojawić. Jednak przez 2 miesiące obserwacji nie potrafię połączyć tego z żadnym składnikiem jedzenia. Wiemy, że kupka i wysypka były po dyni.
    .
    Dziewczyny mam do Was pytanie ... Jak bawicie się/bawiłyście się z dzieciaczkiem w wieku mojego Malucha ? Czasem mam wrażenie, że wszystko co robimy za szybko mu się nudzi. Wiadomo : zabawy na macie z zabawkami, książeczkami, nawet ćwiczeniami - bardzo to lubi, ale myślę, czy są jakieś zabawy wymagające więcej inicjatywy z mojej strony. Może akurat macie jakieś swoje przyjemne doświadczenia :bigsmile:
    Acha ... dodam, że Brunona najbardziej teraz interesują sprzęty domowe, odkurzacz, lodówka, ekspres do kawy, łyżki, kubki ... no i pilot od telewizora :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    karolajnas: Acha ... dodam, że Brunona najbardziej teraz interesują sprzęty domowe, odkurzacz, lodówka, ekspres do kawy, łyżki, kubki ... no i pilot od telewizora


    Dodałabym telefon, myszkę bezprzewodową i sam telewizor :devil::devil::devil:

    Karolajnas moja Olka z racji tego, że nie mobilna czyli nie raczkująca a jedynie podciągająca się na płasko po jakieś zabawki szybko dostaje kota na macie z nudów :neutral: Najfajniej bawi się na łóżku ale jej tam samej nie zostawię, czasem bawi się u siebie w łóżeczku bo tam karuzela jest (interesuje ją "pudło mechanizmu" a nie sama karuzela jako taka ), czasem puszczam jej muzę z płyty dla dzieci bo się strasznie "piosenkowa zrobiła", no i mata a na niej również miski, trzepaczka, łopatki do ciasta itp :tooth::tooth: Czasem poleży w leżaczku bujaczu z konieczności jak jest ze mną w łazience albo wieszam pranie na balkonie. Grające zabawki szybko ją nudzą bo jest zawsze coś nowego do odkrycia...aa no i lubi bawić się różnymi piłeczkami, mamy duże małe, wszytskie miękkie i może je złapać i popacać w nie. A bo super zabawą jest też własnie pacanie we wszystko otwartymi dłońmi. No ekstra jest też ciągnięcie mamy za włosy, wkładanie paluszków do buzi-niekoniecznie swojej. Zabawy pudełkami z chusteczkami.....no już nie wiem co jeszcze, generalnie nic odkrywczego :swingin::rolling::rolling::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    No widzisz bananowcu, u nas dokładnie tak jak piszesz :bigsmile: I ciągnięcie za włosy i piłki i zabawa chusteczkami higienicznymi w każdej postaci, czyli w pudełku, w opakowaniu foliowym... Teraz Brunon usiadł, więc wiele już rzeczy potrafi ogarnąć sobie sam i pięknie się bawi, ale ... krótko. Uwielbia piosenki, puszczam mu na okrągło wszystkie dla dzieci, a nad życie kocha teledysk do piosenki Boogie Woogie na YT :bigsmile: Jest taki kolorowy i te słodkie dzieciaczki tańczące po prostu go oczarowują. Zastanawiam się nad zakupem pacynek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    A jak to jest z tym siadaniem? Dziecko posadzone ma samo utrzymać równowagę, czy z pozycji leżącej samo ma się na brzuchu udźwignąć? Bo moja córa na leżąco tak bardzo "ciągnie się w górę", a ja nie wiem czy mam jej podawać ręce i pomagać czy czekać aż sama się udźwignie do pionu... Eh, szkoda że żadnej babci nie ma pod ręką :P
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Piosenka BW to i u nas mega hit!!!! :boogie::boogie::boogie:

    Ja akurat robię zamówienie do Ikei i biorę ichne pacynki:shades:

    To chyba taki etap jak będą raczkowć to dopiero będzie armagedon :crazy:

    Libra z leżenia na plecach chyba trudno, najłatwiej dziecku usiąść z pozycji na czworaka tak mi się wydaje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    bananowiec: Libra z leżenia na plecach chyba trudno, najłatwiej dziecku usiąść z pozycji na czworaka tak mi się wydaje


    dokładnie tak mój zaczął siadać, najpierw pełzał, potem zaczął gibonować na raczkach i wtedy z tej pozycji sobie siadał, a dopiero na końcu raczkować, oczywiście jeszcze przed tym było wstawanie i chodzenie przy meblach krokiem dostawnym bocznym, teraz też potrafi usiąść z leżenia na plecach, lekko bokiem ciągnie się do góry, jak przy brzuszkach
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Libra, dobrze, ze nie masz zadnej babci pod ręką, bym powiedziała. Bo moje to jak mała skończyła 6 m-cy beształy mnie, że powinnam ją sadzać, na około poduszki i uczyć, bo jak się samo dziecko nauczy! I mała zaczęła sama siadać ok. 8-9 m-ca chyba. Właśnie ze stania na czworakach. Nie pomagaj, ja nigdy nie pomagałam i swietnie sobie dziecko samo poradzi, jak będzie gotowe.


    kachaw,
    muszę poszukać tych płatków jaglanych też, bo bardzo chcialabym wprowadzic tradycję jaglanki na sniadanie w rodzinie, a i mnie i córkę od tej tradycyjnej kaszy wręcz odrzuca, no nie przełknę.

    Matko, padam na twarz, napiekłam ciast na urodziny córy... Szkoda, że biegunka trwa, więc raczej nawet biszkopta nie spróbuje dziecko. Choć może jutro...

    P.S. Co do biegunki - mała ma ją od 3 dni ale tylko w nocy i rano :shocked: leje się z niej 3-4 razy, ale tak ostro, a potem spokój. Więc to na pewno od spływającego kataru. Nakaszle się nocą, nałyka tych smarków a rano są tego efekty... Kurczę, czy tylko nam to ząbkowanie tak ciężko idzie?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    To mnie pocieszyłyście, bo od dwóch tygodni moja teściowa dzwoni do M. i pyta czy mała już siada, a przecież ona nie skonczyla jeszcze 6 mcy! A najlepsze jest to, że mój M. usiadł dopiero na 10 mcy, ale ona uważa że jej wnusia musi robić wszystko szybko.

    A córa właśnie próbuje pełzać tylko na razie sił jej brakuje i każda próba po przebyciu ok 5 cm kończy się histerycznym płaczem :P
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Na pocieszenie powiem, że moja NIGDY nie pełzała. Ani razu. Nie było po prostu tego etapu. Do dziś nie potrafi. Od razu zaczęła raczkować. Także spokojnie, niech sobie młoda ćwiczy mięśnie w swoim tempie ;)
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Odnośnie jedzenia. Moja Amanda nie chce za chiny ludowe kaszki,próbowałam różne smaki,różne konsystencje,ani nie zje łyżeczką ani z butelki,bidonu no nie i koniec,jak tylko widzi kaszkę zatyka buzię i krzyczy " be be be" . Ma tak od jakiś 2 miesięcy,wcześniej potrafiła wciągnąć 180 ml kaszki na gęsto. Nawet na śpiocha z mlekiem kaszkę wyczuje i nie wypije mleka, jedynie to pije na kolacje mleko z manną ( wszak manna prawie bez smakowa to jej podchodzi),mleko z kleikiem też wypije. No i teraz nie wiem, czy powinnam jej dawać dodatkową porcje mleka zamiast tej kaszki ? Mleko pije na kolacje koło 19-20, później 23-24 zaś pije mleko, no i 4-5 rano (a pomyśleć że jak młodsza była to wstawała ran na mleko ),wypija po 210-230 mleka.Chyba że są jakieś kaszki o neutralnym smaku co bym mogła dodawać jej do mleka ?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Karo ale przecież manna i kleik ryżowy to właśnie kaszki więc jeśli to przechodzi to nawet lepiej ę nie chce tych z cukrem, są kaszki bezsmakowe holle na allegro znajdziesz, ale skoro polubiła mannę to bym przy niej została bo taniej, spróbuj zrobić jej płatki jaglane na wodzie lub mleku, dostaniesz w każdym sklepie eko
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Karobella a może jak tych kaszek nie chce to odpuść co :) Zrób jej płatki owsiane z jabłkiem i cynamonem, może jej po prostu ta pakowatość nie odpowiada. Oczywiście zgaduję, ale w sumie cieszyłabym się na Twoim miejscu, bo zamiast kupować, masz motywację by coś jej pokombinować. A kasz jest od kolory do wyboru, jaglana, gryczana, jęczmienna, na słodko czy na słono :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny, witam sie na watku, moj maly robaczek ma juz 10dni!:)
    nadal ciezko mi uwierzyc jak on sie w tym brzuchu miescil:)

    wpadam od razu z pytaniem.pod koniec ciazy dopadla mnie rwa kulszowa,wszyscy obiecywali ze po porodzie przejdzie,ale niestety,nadal boli cholernie.miala tak ktoras?! jest szansa ze to jeszcze przejdzie samo czy juz tylko wizyta u lekarza mi zostaje?
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Witaj tamaja, gratuluję!!!

    Chciałabym dopytać, czy któraś z Was miała do czynienia z nieświeżym oddechem u swojego Maluszka? Jest naprawdę nieprzyjemny. Kilka dni temu to zauważyłam. Zmagaliśmy się wtedy z katarem, którego już nie ma. Myślałam, że to może od kataru ten zapach. Idą u nas ząbki i zastanawiam się czy to może być przyczyną? Martwię się, mamy wizytę u pediatry 16. października, ale nie wiem czy nie pokazać się wcześniej. Jak myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    A w buzi nic się nie dzieje oprócz ząbków?jakieś pleśniawki, może angina?:shocked: co doktor Google na to?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    U nas się zrobiły pleśniowki i zaraz potem zajad i zapalenie jamy ustnej taka grzybica i tez był taki nieprzyjemny zapach. Zakraplałam tylko Wit.C i przeszło :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny piszę z dwiema sprawami.

    Pierwsza: Madzia leży obok mnie, patrzy się gdzieś nade mną i się mocno uśmiecha. Wręcz na głos. I guga i cały czas uśmiechnięta. Co ona może tam widzieć? Bo już zaczęłam wierzyć w duchy!:shocked:

    Druga: Co jest, że na wieczór jak Magda pada w każdej pozycji? A jak ją wykąpiemy i dam jej cyca to zaśnie na 10 minut i potem guga 2 godziny!Też tak macie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Dii,ponoc dzieci widza więcej :wink:.
    Moja mlodsza corka tez tak gugala wpatrzona w jeden punkt.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    montenia: Dii,ponoc dzieci widza więcej

    teraz to mnie wystraszyłaś!!!
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Hahaha moja też ma czasem takie 15 minutówki:devil: na szczęście rzadko wieczorami:cool: ot taka szybka regeneracja :wink:

    Nie wiem co może widzieć tam gdzie nic nie ma:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Dii: Też tak macie?
    nie,nie.
    nie gugam wieczorami :bigsmile:
    Monti żart?nie strasz mnie tak
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Dii moja też się czasami tak patrzy w "czasoprzestrzeń" jak ja to nazywam... ale nie odczytywałam tego jako coś złego... nie wiem może jakieś światło, cień przyciąga jej uwagę. Dziecko wydaje mi się, nie do końca potrafi skupić się na czymś konkretnym, dopiero się tego uczy... więc ja się nie martwię tym.
    Co do spania wieczornego, to moja jak pada to pada konkretnie. Wykąpiemy ją to się trochę ożywi, poguga siedząc w wannie, ale potem ubranie w piżamkę, karmienie i znowu się wycisza i zasypia.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Dii, jakbym o swoim czytała :) też myślałam o duchach wiele razy i zawsze dreszcze mnie przechodzą :) i też zmęczony przysypia a po kąpieli i karmieniu na 2 godziny taki rozbudzony się staje, gadatliwy i uśmiechnięty że nie mam nawet jak się na niego denerwować że nie śpi :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    No to właśnie u nas wieczorami jest tak, że zanim ja zaczniemy kąpać to ona wygląda na tak padniętą, że mam wrażenie, że po kąpieli zaśnie na parę godzin. I czasem szkoda mi ja myć. A po myciu się ożywia. Wychodząc z łazienki zaczyna się płacz max do 15 minut i wtedy daję cyca na leżąco. Przysypia przy nim ale tylko na chwilę. Jak wstaję od niej to po chwili pobudka i guganko. I tak dzisiaj jest od 20 czyli 3 godziny... I co z tym robić? Kacper śpi już od 21. Rano wstanie a mała nie daje nam na wieczór pospać i rano jest porazka. Mam wrażenie, że ta kąpiel ją tylko niepotrzebnie rozbudza...

    Treść doklejona: 04.10.14 23:00
    Tinamar dokładnie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Zawsze możesz przełożyć kąpiel na rano. O tych duchach też słyszałam. Brr..
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    U nas właśnie tak było zawsze że po kąpieli gdzieś od 20tej dawałam cyca i po histerii ubieraniowej po kąpieli przy cycku się uspakajał i zasypiał. Puszczał cycka, chwilę czekałam a jak tylko go poruszyłam to pobudka :) i "zabawa" do 22-23iej :) ale nie chcę zapeszać ale już trzy razy w końcu zasnął po cycku po kąpieli i już spał do rana! Potem znowu mu się na dwa dni przestawiło na 22:30, a dzisiaj udała się znowu 20ta więc mam wielką nadzieję że jednak się przestawi w końcu. Bo już zauważyłam że jemu nie da się narzucić żadnego rytmu dnia :/ w sensie rytm kończył się o 22-23ej i ni cholery nie chciał wcześniej. Tak więc może i u Ciebie w końcu się to zmieni. Albo spróbuj raz czy dwa go nie wykąpać i zobacz czy to odniesie skutek ? Przynajmniej będziesz wiedziała :)

    Treść doklejona: 04.10.14 23:20
    [quote=itlina][/quote] no teraz to nie zasnę :) ale może to dobre duchy skoro się tak do nich wdzięczy i uśmiecha i guga :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Ufff śpi:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Dii kąpcie ją wcześniej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    No właśnie też o tym myślałam. Kąpiemy ją o 19 to chyba na początek przestawimy się o pół godziny i zobaczymy:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Bananowcu, nie widzę żadnych pleśniawek, gardło też wygląda OK. Przynajmniej na tyle, na ile jestem w stanie mu zajrzeć.
    Asiu, a tą witaminę C podajesz mu z napojem, czy bez? Brunon od miesiąca bierze witaminę C, żeby łatwiej przyswajać żelazo. Borykamy się z niedokrwistością. Ale ja mu podaję tą witaminę z wodą przegotowaną, 10 kropli witaminy na stołową łyżkę wody.
    Ten zapach jest taki jakby kwaśny. Podobnie pachnie kupka, zaczynam myśleć czy to nie jest grzybica :cry:
    Jutro odbieramy wyniku posiewu kału pod kątem grzybów. Wszystko będzie jasne. Postanowiłam nie czekać do 16ego, pójdziemy do lekarza we wtorek.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny co najlepiej na odparzenia, bo Gajka ma masakrę na tyłku a ja już nie wiem jak jej pomóc (chusteczki odstawione, przemywam wacikami nasączonymi w przegotowanej wodzie...do smarowania dostaliśmy niby jakąś maść robioną z wit A i E ale poprawy brak :confused: a kupska sadzi co chwilę, więc zmieniam tylko pieluchę za pieluchą)

    A tak przy okazji to witam się ponownie na wątku :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    sardynka85, reakcja alergiczna może być też na pieluchy... U mojej małej ostra reakcja była po stosowaniu chusteczek nawilżonych. Pupę jak zachodzące slońce ratowałam Alantanem Plus w maści na przemian z Alantanem w pudrze.. Od blisko dwóch miesięcy zasypuję ją wyłącznie mąką ziemniaczaną (nawet jak się zdarzy zaczerwienienie od kupy) i ma pośladki jak ta przysłowiowa "pupcia niemowlaczka" :wink::bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.