Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 20th 2007
     permalink
    Ashley, skoro znasz rozwiązanie problemu, to czemu z niego nie skorzystasz? Przejrzyj ten mały wątek.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeSep 21st 2007 zmieniony
     permalink
    *Ashley*, ja bym wzięla wszystkie trzy ;) aczkolwiek u Fijalkowskiego i Wójcik nie znajdziesz pewnie dużo więcej niż u Rotzera, u Billingsów za to możesz się dowiedzieć ciekawych rzeczy o sluzie.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeSep 25th 2007
     permalink
    Naturalne planowanie rodziny - metoda objawowo-termiczna według prof. J. Rötzera- Elzbieta Wójcik tu jest za jedyne 9,50zł mam ta ksiazeczke jest przejrzysta obrazkowa i bardzo kawa na ławę met. roetzera. czytalam najpierw poniższa pozycje, dopiero potem ta,ale ta obrazkowa i wyjątkowo przejrzyście napisana lepiej mi pewne aspekty syt. szczegolnych i obserwacji szyjki wyjaśniła:)

    ktos chce wiecej informacji, proszę:
    Sztuka planowania rodziny, Josef Rötzer
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 20th 2008
     permalink
    Dla amatorów:
    Mikroskop owulacyjny Donna
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Dziewczyny, napiszcie coś więcej o tych książkach. Chciałabym coś dla początkujących ale bez bełkotu typu "on wstał o 5 rano, podał jej termometr bla bla bla". Nie jestem w stanie tego strawić. Szukam raczej przewodnika po metodzie niż moralizatorskiej książeczki.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Książka bez moralizowania i w moim przekonaniu najlepsza merytorycznie to "naturalne metody planowania rodziny -poradnik medyczny" wyd. PWN/Springer. Obecnie nakład jest wyczerpany więc można szukać albo w bibliotece, antykwariacie, po niemiecku lub mogę przesłać mailem zeskanowaną...

    Ps. Donna cały czas pokazuje u mnie płodność. Czy to może mieć związek z tym, że mam cechy PCO??
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Ale zeskanowaną po niemiecku?
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Nie przesadzaj z tym moralizowaniem. W każdym podręczniku jest medyczny opis metody. Bez medycyny nie byłoby NPR.
    Tu możesz kupić:
    Sztuka planowania rodziny Autor = lekarz
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Nie przesadzam. Pierwsza na którą się natknęłam miała takie teksty. Zbyt naiwna jak dla mnie. A mnie chodzi wyłącznie o medyczny i praktyczny opis metody. Bez dodatków filozoficznych.
    Ta którą wkleiłaś właśnie mnie zainteresowała.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Rotzer (zacytowany przez Amazonkę) jest jak najbardziej na temat, dużo informacji ładnie zebranych i jasno wytłumaczonych, szczerze polecam!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    tuli_pani, a czy są tam również wykresy nietypowe. Jest coś o PCO?
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Lekarze powinni potrafić interpretować wykresy do celów diagnozy.

    Podręcznik bez wykresów nietypowych i sytuacji szczególnych to nie podręcznik, lecz ściąga.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Wilma, moim zdaniem Springer (autor E. Raith)jest super-chyba najlepsza i najobszerniejsza. Mam jeszcze Roetzera-tez bardzo dobry. Kippleyów nie znam-może kupię z ciekawości. NO i mam nowiutkie wydanie Billingsa z płytą:) Ale płyty jeszcze nie ruszałam:)
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Wiurzyca: Wilma, moim zdaniem Springer (autor E. Raith)jest super-chyba najlepsza i najobszerniejsza.
    No ale skoro jest niedostępna to nie będę nią sobie głowy zawracać. Jak tak polecacie to kupię Roetzera. Dzięki za opinie.
    Mam jeszcze jedno spostrzeżenie. Byłam w Empiku i jakiejś innej księgarni. Nie znalazłam ani jednej książki na temat metod objawowo termicznych. Same o ciąży. Dziwne, bo jakby nie było jest to obszerny dział wiedzy. Ja rozumiem że głównie środowiska kościelne propagują taką wiedzę ale przecież to jest metoda również dla zwykłych śmiertelników i inni tez by chcieli się czasem dokształcić.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Wilma, celne spostrzeżenie. W jakiś tajemniczy sposób fachowe podręczniki do NPR są b. trudno dostępne, wiedza jest ukrywana, za to bzdury i kłamstwa są rozsiewane wokół szeroko. Trzeba z tym walczyć.
    Powszechnie zapobiega się zainteresowaniu NPR u zwykłych śmiertelników, ucząc ich, że NPR można wybrać wyłącznie z powodów światopoglądowych i żadnych innych.

    Spróbuj w Empiku zajrzeć do działu Psychologia. ;-) Tam może być Rotzer.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Z tego co wiem w Roetzerze nie ma nic o pco, nietypowe przypadki są, ale w żadnym z nich nie ma wyjaśnienia, czy wskazówki na to, że może to być pco.
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Zamówiłam przez internet w Empiku. Dostarczą do wybranego przeze mnie salonu i odbiorę sobie osobiście.
    Co do samej księgarni to tam nie było żadnej książki o jakiejkolwiek metodzie planowania ciąży, o przygotowaniach.. nic. Same ciąże i wychowanie dziecka.
    Jeśli chodzi o brak literatury na temat metod objawowo-termicznych, to dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że są one kojarzone WYŁĄCZNIE z kościołem i utożsamiane ze skrótem NPR. A ja się z tym nie zgadzam. Metoda ta może być wykorzystywana w planowaniu rodziny ale nie tylko. Tak samo przydatna jest w obserwacji cyklu, jego przebiegu i zaburzeń, czy przy takich chorobach jak moja. Tylko takie idealizowanie jej jako jedynej słusznej przynosi przeciwny skutek. A raz przylepionej etykietki "tylko dla katolików" nie da się łatwo zdjąć. Tym bardziej że jest to najbardziej skomplikowana i niewygodna metoda jaka istnieje więc taka jednostronna propaganda przynosi więcej szkód niż pożytku.
    Dodam jeszcze że nie jestem absolutnie antyklerykalna, co mogłyby sugerować niektóre moje wypowiedzi :) Uważam tylko, że takie metody powinni przede wszystkim znać i propagować lekarze, np jako uzupełnienie wizyty u ginekologa. Przecież dla nich to gotowe badanie. A dla przeciętnej kobiety autorytet większy niż pani z kursu przedmałżeńskiego.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Cóż, Wilma, masz duzo racji... A Springera może Ci wysłać vicky80 w PDF-ie:PP
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    A po polsku? Bo w końcu nie wiem czy ta krążąca wersja jest po niemiecku czy nie.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Jasne,że po polsku. A kto tu pisał,że inaczej?
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJan 24th 2008 zmieniony
     permalink
    po polsku, po polsku :bigsmile: po niemiecku nie czytam:cool:
    tylko podaj maila np. na privie....
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    No tak zrozumiałam że albo po niemiecku albo wcale :shamed: Już wysyłam maila :D
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    po niemiecku to ją można kupić normalnie na legalu... mam wprawdzie wyrzuty lekkie sumienia że tak plagiatuję tą książkę, ale w sumie to publikacje których nakład sie wyczerpał i nie są wznawiane nie powinny być tak rygorystycznie chronione... albo wznowione:wink:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Poradnik medyczny jest tak cenną książką, że warto uderzyć do PWN o dodruk, ew. przetłumaczenie nowej ksiązki tych autorów.

    Wilma, nie powinnaś kojarzyć NPR wyłącznie z Kościołem. To metoda planowania rodzina bardziej wszechstronna od innych. Nie powstałaby, gdyby nie medycyna. Podręczniki i książki o NPR istnieją, w tym nowości wydane w 2005-2007. Trzeba wiedzieć, gdzie szukać.

    Widzę wokół siebie idealizowanie ryzykownych i służących niemyśleniu metod jako jedynych słusznych, także wśród lekarzy. Obawiam się, że to powszechne podejście jest bardziej szkodliwe na dłuższą metę niż normalne i uzasadnione zachęcanie do poznania NPR.
    -- [/url]
  1.  permalink
    Amazonka, mialabym prosbe gdybys mogla zerknac na wiadomosc ode mnie, byalabym bardzo wdzieczna...dzieki.
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Amazonka, ale kojarzę. I wiekszość ludzie także. Taki się ukształtował stereotyp po prostu. A to dlatego, że głównie kościół propaguje taką metodę i rozpowszechnia jakiekolwiek informacje na jej temat. A dla mnie kompetentnym źródłem jest lekarz i skoro to metoda oparta na medycynie, to właśnie on powinien ją propagowac. I nawiązując do zakupów, to podejrzewam że więcej informacji na ten temat znajde w księgarni katolickiej a nie powszechnej. Mylę się?
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    ech no ja się cieszę że chociaż ten KRK się tym interesuje, gdyby nie to to chyba byloby jeszcze gorzej z wiedzą na ten temat :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    Lepsze porządne kościelne poradnie niż nic albo niedouczeni lekarze. ;-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2008
     permalink
    W sumie fakt :)
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Na lekarzy trzeba naprawdę uważać. Zobacz, jakich bzdur mogło nauczyć się pokolenie współczesnych 30-40-latków z flagowej popularnej książki o antykoncepcji pt. "Antykoncepcja, czyli świadome macierzyństwo" wyd. 2001. Książka to wywiad-rzeka Anny Mentlewicz (autorka programu "Luz") z gin Południewskim z AMB.


    Autor: Anna Mentlewicz, Grzegorz Południewski
    Nr ISBN: 83-909477-6-5
    Wydawca: POSTER POLIGRAFIA
    Data wydania: Warszawa 2001
    Poradnik dzieli się na cztery części. W pierwszej zatytułowanej ABC antykoncepcji znajdują się odpowiedzi na najważniejsze i najczęściej zadawane pytania dotyczące antykoncepcji m.in. jakimi cechami powinna odznaczać się metoda idealna, jaka jest skuteczność poszczególnych środków, jaki jest ich wpływ na zdrowie kobiety. W części drugiej o blaskach i cieniach macierzyństwa opowiadają znane kobiety np. Maryla Rodowicz, Katarzyna Dowbor, Anja Orthodox, Kayah... W części trzeciej zaprezentowane zostały zdjęcia nadesłane na konkurs fotograficzny "Czarne, białe... i szare odcienie macierzyństwa. Część ostatnia skupia się wyłącznie na kwestiach związanych z odpowiednim doborem pigułki antykoncepcyjnej.



    Pyt.: Jaka jest skuteczność środków antykoncepcyjnych dostępnych na rynku bez recepty?

    Gin odpowiada:
    Są 3 metody antykoncepcji, które można stosować bez porady lekarza lub konieczności uzyskiwania recept.
    Pierwsze to antykoncepcja zwana naturalną. Metody te, oparte na zaleceniu współżycia tylko w okresie, gdy kobieta jest potencjalnie niepłodna, w istocie polegają na jak dokładniejszym określeniu momentu owulacji w cyklu. Gdy znamy ten dzień, dość łatwo wyliczymy okres potencjalnie niepłodny. Radzę, aby decydując się naturalne metody regulacji urodzeń, skontaktować się z lekarzem i zapoznać dokładnie z ich zasadami.
    (...)

    Wybrany zbiór treści z tej książki na temat metod naturalnych.
    Gdyby ktoś chciał skorzystać z porady tego gina i udać się do lekarza po zapoznanie się z zasadami NPR, to może spodziewać się, że usłyszy, że:

    Kobiety, które czują ból owulacyjny mogą ustalić termin owulacji prawie co do godziny. Zdolność komórki jajowej do zapłodnienia wynosi max 48h, żywotnosc plemników 72h. Okres płodności przypada na te dni, gdy temperatura ciała zmienia się, czyli podnosi się z 36,6 do 37 st. Podstawową temperaturę ciała mierzy m.in. pod pachą. Pomiar rano jest najwygodniejszy. Aby ustalić okres płodności, należy mierzyć temperaturę przynajmniej przez 6 cykli. Wynika to z konieczności statystycznego wyliczenia najbardziej prawdopodobnej długości trwania tej fazy (płodnej). W metodzie Billingsa ocenia się ilość śluzu szyjkowego. W okresie płodnym śluz jest lepki. O wyborze tej metody często decydują sprawy związane ze światopoglądem i religią. Metody naturalne nie mają żadnych korzyści dla zdrowia. Z powodów medycznych można je polecać tylko kobietom, które nie mogą stosować innych środków. Na świecie uważa się, że te metody mają zastosowanie tylko u kobiet, które mają regularne cykle i prowadzą uregulowany tryb życia. Najważniejszą wadą metod naturalnych jest ich niska skuteczność, ponieważ wyznaczenie terminu jajeczkowania nie jest proste. PI niepłodności względnej wynosi 7, a bezwzględnej 1,2. Na skuteczność metod naturalnych nie mogą liczyć kobiety o nieregularnych cyklach oraz te, które prowadzą nieregularny tryb życia, tak samo kobiety bardzo młode i w wieku przekwitania. W obu grupach cykle bywają nieregularne, stąd precyzyjne wyznaczanie faz jest właściwie niemożliwe. Także okres poporodowy i karmienia piersią nie sprzyja skuteczności metod naturalnych. W tym czasie nie należy ich stosować.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Zwróć uwagę na to, że każda instruktorka z przykościelnej poradni (podobnie jak podręcznik Rotzera lub poradnik medyczny) wyjaśni Ci, że:
    - metody naturalne nie mają nic wspólnego z antykoncepcją,
    - polegają na wyznaczeniu okresu płodnego, a nie terminu jajeczkowania,
    - okresu płodnego się nie wylicza, lecz obserwuje jego biologiczne objawy,
    - ból owulacyjny odbywa się przed, w czasie lub po owulacji, za jego pomocą nie można wyznaczyć godziny owulacji,
    - zdolność komórki jajowej do zapłodnienia wynosi max 24h,
    - żywotność plemników wynosi max 7 dni,
    - podstawowa temperatura ciała nie musi zmieniać się z 36,6 na 37 st., wartość poziomu niższego i wyższego zależy od danej osoby i jest względna,
    - pomiar pod pachą nie ma żadnego znaczenia w rozpoznawaniu płodności,
    - pomiaru PTC dokonuje się rano przed wstaniem, ponieważ PTC to temperatura spoczynkowa, a nie dlatego, że jest to najwygodniejsze,
    - na podstawie PTC można rozpoznać początek niepłodności bezwzględnej w pierwszym obserwowanym cyklu, 6 nie jest koniecznych,
    - nie ma konieczności statystycznego wyliczania okresu płodności,
    - w okresie płodności śluz jest mniej lepki, a bardziej wodnisty,
    - samoobserwacja cyklu pozwala wcześnie zauważyć wiele chorób oraz zrozumieć działanie organizmu; lekarz powinien kłaść nacisk na tanią profilaktykę, a nie tylko leczenie, często drogie i mające działania niepożądane,
    - PI idealne metody niemieckiej wynosi 0,6, a zwykłe 7,5 - według pracy opublikowanej w Human Reproduction w 2007 r. (dla porównania PI idealne pigułki wynosi 0,3, a zwykłe 8),
    - PI idealne reguły ostatniego dnia suchego wynosi 0,9, a reguły Doringa - 0,2 - niepłodność względna,
    - PI idealne niepłodności bezwzględnej wynosi 0 (w badaniach klinicznych jeszcze nie zanotowano poczęcia po współżyciu po owulacji w dobrze wyznaczonej fazie niepłodności bezwzględnej w odróżnieniu od jakiejkolwiek metody antykoncepcji),
    - na świecie uważa się, że nieregularność cykli nie ma wpływu na skuteczność metod naturalnych; nadaje się na kobiet żyjących w stresie, podróżujących, pracujących, studiujących, mających własne firmy, mających małe dzieci, zarywających noce (patrz: żywe użytkowniczki 28dni),
    - w okresie poporodowym, karmienia piersią i premenopauzy są specjalne zasady interpretacji objawów płodności, które opracowano dawno temu i można je stosować do rozpoznawania fazy płodnej i niepłodnej (patrz: żywe użytkowniczki 28dni).

    Bzdury prezentowane szerokiemu gronu czytelników przez gina Południewskiego są niestety popularne wśród lekarzy, którym nie chce się zapoznać z nowościami w tej dziedzinie. Sympozja sponsorowane przez np. firmę Schering bardziej kuszą... ;-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Lekarz, a takie farmazony plecie. Czasami mam wrażenie, że takie teorie są głoszone specjalnie po to, żeby wykazać rzekomą nieskuteczność NPR. Inna sprawa, że jak ktoś chce rzetelnych informacji na temat NPR, to je znajdzie. Szkoda, że większość ludzi kojarzy NPR z Kościołem Katolickim i z zasady je odrzuca - bo "nie będzie im kościół do łóżka zaglądał" - z takimi argumentami się spotkałam).
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Znalazłam dodatkowe informacje o tej książce. To nie przypadek, że zamieszczono tam tyle bzdur.
    Informacja prasowa firmy Schering:

    „Antykoncepcja, czyli świadome macierzyństwo”
    Schering AG finansuje wydanie kolejnej książki o świadomym planowaniu rodziny


    W ramach akcji „Antykoncepcja - zaplanuj swoje życie” firma Schering AG sfinansowała wydanie książki „Antykoncepcja, czyli świadome macierzyństwo” autorstwa Anny Mantlewicz i Grzegorza Południewskiego. Książka przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i ich partnerów. Będzie rozdawana przez firmę Schering podczas licznych imprez organizowanych w ramach akcji „Antykoncepcja – zaplanuj swoje życie” oraz w szkołach i na ulicach wielu miast. Do tej pory firma wydała już 500 tys. egzemplarzy.

    Pierwsza część książki zawiera wszystkie najważniejsze informacje o antykoncepcji i w bardzo klarowny sposób porządkuje wiedzę czytelników na ten temat albo uzupełnia luki w tej dziedzinie. W drugiej części opublikowane są ciekawe wywiady ze znanymi kobietami. O swoim macierzyństwie opowiadają: Maryla Rodowicz, Małgorzata Potocka, Katarzyna Dowbor, Grażyna Bukowska, Anja Orthodox, Agata Młynarska, Kayah i Kasia Kowalska. Trzecia część książki poświęcona jest organizowanemu przez Schering konkursowi fotograficznemu „Czarne, białe ... i szare odcienie macierzyństwa”. Dzięki pięknym i prostym w swojej wymowie zdjęciom czytelnicy uświadamiają sobie, że antykoncepcja to nie tylko zapobieganie ciąży, ale przede wszystkim możliwość wyboru przez rodzinę momentu przyjścia na świat człowieka.

    „Antykoncepcja nie jest po to, żeby nie mieć dzieci. Antykoncepcja jest po to, by mieć tyle dzieci, ile się chce, wtedy, kiedy się tego chce, i z tym, z kim się tego chce” – podkreśla Jacek Kurzątkowski z firmy Schering. „Z chęcią podejmujemy się finansowania dobrych książek o świadomym planowaniu rodziny. W tej chwili w Polsce dostępne są prawie wszystkie metody antykoncepcji stosowane na świecie. Jednak ich popularność jest dużo mniejsza. Ważne jest, by partnerzy wspólnie podejmowali decyzję o poczęciu dziecka, by to wydarzenie nie było przypadkowe. Dlatego na temat świadomego planowania rodziny chcemy zwrócić uwagę nie tylko dorosłych, ale również młodych ludzi, stojących u progu dojrzałości.” – dodaje Jacek Kurzątkowski.

    Inne książki bezpłatnie dystrybuowane przez firmę Schering AG w ramach akcji „Antykoncepcja – zaplanuj swoje życie” to: „Tajemnice inicjacji seksualnej” oraz „Antykoncepcja to seks na 6”. Akcje edukacyjno-informacyjne dotyczące metod planowania rodziny firma Schering AG prowadzi już od kilku lat.

    * * *
    O autorach książki „Antykoncepcja, czyli świadome macierzyństwo”:
    Grzegorz Południewski - dr n. med. (ur. 1957r): absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku z 1982r. Od 1984 do 2000 – pracownik Kliniki Położnictwa Instytutu Położnictwa i Chorób Kobiecych AM w Białymstoku; ostatnio na stanowisku adiunkta. Obecnie praktykujący w niepublicznej służbie zdrowia – specjalista II-go stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii. Od 2000 roku vice-prezes Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Warszawie. Od 2002 roku członek Krajowego Zespołu Planowania Rodziny przy Ministerstwie Zdrowia. Współautor 3 publikacji popularnonaukowych - poradników antykoncepcji: „ Z czym do łóżka ABC - antykoncepcji”, „Jak uniknąć ciąży – poradnik antykoncepcji”, „Antykoncepcja czyli świadome macierzyństwo”.

    Anna Mentlewicz – dziennikarka, znana z programów „Luz” i „Rower Błażeja”, w swojej pracy poświęca dużo uwagi problemom młodzieży.

    Patroni medialni akcji „Antykoncepcja – zaplanuj swoje życie”:
    Cosmopolitan, ESKA Nord. FORMA, Głos Wybrzeża, Jestem, Pani Domu, Zdrowie, portal www.kobiety.pl />
    Dodatkowe informacje:
    Robert Jarecki – Schering AG – tel. (22) 645-13-00; fax. (22) 645-13-01 - Robert.Jarecki@schering.de
    Jacek Kurzątkowski – Schering AG – tel. (22) 645-13-00; fax.(22) 645-13-01 - Jacek.kurzatkowski@schering.de
    Luiza Pasierowska – Medix PR – tel/fax. (22) 840-14-75; 0501-372-170 – luiza.pasierowska@medixpr.pl


    Podręcznik "Tajemnice inicjacji seksualnej" mogą bezpłatnie zamawiać szkoły
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Mi ta książka kiedyś wpadła w ręce - kojarzę okładkę :) Ale jej nie przeczytałam - może to i dobrze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Masakra..Mózg sie lasuje. Widziałam gdzieś tą książkę, bo bo okładka znajoma. Też ubolewam,że npr istnieje w Polsce tylko przy Kościele..
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Smutne to :(
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    A czy któras testowała program ctlife?


    przykładowy wykres ctlife

    Wydaje mi sie niezły dla początkujących, takich jak ja. Sam analizuje wykresy. Ładne graficzne rozwiązanie, pokazujące płodne dni za pomocą kolorów.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Pobrałaś wersję demo?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Nie. To sa obrazki z ich strony.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Ja korespondowałam z gostkiem, który napisał ten program i wiedze ma OGROMNĄ, naprawde jestem pod wrazeniem, bo chyba wszystkie mozliwe książki o MRP przeczytał więc myślę, że to bezpośrednio przekłada sie na jakość programu. Ja osobiście z zamkniętymi oczami polecam, bo nie wierzę, żeby on to spierniczył...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Ja bym nawet zainwestowała w ten program. Chyba ściągnę sobie demo. Jesli jest dobry to uwazam go za olbrzymie ułatwienie dla nas.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Daj znać, jak Ci się spodoba demo.

    Przy okazji pozbywania się starych katalogów Świata Książki znalazłam "Naturalne planowanie rodziny" autorów metody niemieckiej - prosty poradnik dla początkujących. W 2001 r. miałam tę książkę na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło tylko sięgnąć. A teraz stała się białym krukiem. W tamtych czasaach zupełnie nie przyciągnęła mojej uwagi. :-(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Ja testowałam, ale że nie dawałam sobie początkowo rady ani z interpretacją śluzu, ani szyjki, stanowczo wolałam 28dni. No i wykres z ct ze mną nie chciał gadać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Ani zamieścić porady eksperta, ani komentarza przyjaciółki. :-)

    Jak Ci odpowiadała automatyczna analiza?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Z tego co pamiętam, ct nie bardzo potrafił sobie poradzić z moim pierwszym wykresem. W wolnej chwili spróbuję ponownie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Sprawiłam sobie urządzenie z poprzedniej epoki - mikroskop do krystalizacji śliny PC-2000. Niesłychanie prosty, do tego samego celu można użyć jakiegokolwiek mikroskopu szkolnego.
    Dr Ślizień-Kuczapska ostrzega przed tym cudem, ponieważ może zbyt wcześnie pokazywać niepłodność poowulacyjną i polska instrukcja jest niepoprawna.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    A jak się korzysta z takiego mikroskopu?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Na szkiełko nakłada się próbkę śliny, czeka parę min, suche szkiełko wsuwa do urządzenia, włącza światło i ogląda preparat.
    Wynik może być:
    a) płodność (linie, liście paproci),
    b) niepłodność (kropki)
    i wszystko jasne. ;-)

    Wspomnienia starych reklam z innego forum:
    No i chyba nikt nie wspomniał o PC 2000 w której to reklamie Andrzej Fedorowicz ucharakteryzowany na doktora mówił "wystarczy polizać!" . Chodziło o taki prymitywny mikroskop będący gwarancją bezpiecznego uprawiania miłości.
    :-)
    Czy ktoś przypomina sobie taką reklamę?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Dzięki za odpowiedź. A reklamy nie pamiętam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 11th 2008
     permalink
    jestem posiadaczką palmtopa i wczoraj zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie ma jakiegoś programu do NPR na palma i oczywiście takowy i darmowy znalazłam.
    jeśli ktoś ma telefon oparty na systemie operacyjnym palm co najmniej w wersji 3.1, to do ściągnięcia jest tutaj:
    NFP by Chad Brassil
    Ja testuję od jutra :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.