Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Ja przeklinałam Huggisy z wycięciem na pępek w szpitalu - kupki wylewały się z tych pieluszek, bo miałam malutkie dziecko (2240 g) i te gumki okalające uda dziecka były za luźne na takie chudziutkie nóżki - w efekcie ciągle kupka tamtędy wyciekała. Jak dotąd nie znalazłam lepszych pieluszek niż Pampersy. Teraz mam spory zapas Huggisów i zakładam w dzień, ale na noc muszę zakładać Pampki, bo tamte nie wytrzymują nocnego sikania.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Ja z kolei używam babydreamów z rossmanna i jestem bardzo zadowolona. Dad używałam w rozmiarze 2, a 3 już mi nie podpasowały kształtem. 4 nie próbowałam.
    A gdy rodziła się Lila, to jeszcze nie było dad newbornów, więc się nie wypowiem ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    azja to dobrze wiedzieć :D
    chociaż moja kruszyna już szacowana na 3kg a jeszcze 2-3 tyg ma wiec myślę , że aż tak maleńka się nie urodzi :wink:
    faktycznie może i wrzucę od razu kilka pampków do szpitala
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny w jakich ubrankach wasze noworodki/niemowlaki śpią? W body, półśpiochach?

    pytam bo mam sporo body, półśpiochów, pajaców mam mało...
    I po ile sztuk kupowałyście?

    Treść doklejona: 10.04.13 22:59
    eveke to już można rodzić:D
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Karolek spi w body w krotkim rekawku, na to pajac i na pajaca skarpetki :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Fran od początku śpi w pajacach ;)
    Co do pieluchy tak tak jak piszą dziewczyny trzeba wypróbować co dziecku pasuje....u nas dada i zielony pampers to dupka pawiana niestety....teraz tylko hagis albo papers premium....
    --
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Ja ubieram na noc sam pajac a skarpetki na to jeśli nogawki uciekaja - a to zależy od kroju i ilości luzu.
    W dzień bodziak z długim rekawem i spiochy, czasami kaftanik do tego - zależy jak ciepło/zimno w domu
    -----
    Z tym przyrostem piersi to u mnie w każdej ciąży inaczej - w pierwszej w ciąży skoczyły 2 rozmiary a potem nic, a w tej w ciąży nic a po porodzie kolejne 2 rozmiary. Więc taki miękki stanik to na początek super rozwiązanie. Wydaje mi się że te z firmy carriwell mają te wygodniejsze napięcia i lepiej są skonstruowane... ale na początek kupiłam tańsze cantaloop. Na stronie producenta mieli promocje na brzydsze kolory (majtkowy róż i blada zieleń) więc skorzystała aby wypróbować czy to się w ogóle nadaje.
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: Karolek spi w body w krotkim rekawku, na to pajac i na pajaca skarpetki :)


    Dominik tak samo...od początku do dziś ;) tylko ostatnio bez skarpetek...bo ostatnio zdarzało mu się mieć mokre stópki.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    U as Adaś od początku tylko w pajacu, a w najgorętsze letnie dni w body z krótkim rękawkiem i z gołymi stópkami :smile:
    --
  2.  permalink
    u mnie różnie ubieram body z krótkim rękawem na to skarpetki, pajac i rękawiczki niedrapki lub body z długim rękawem skarpetki i spodnie lub body bez rękawków kaftanik i spodnie misz masz zależy co pod ręką:bigsmile::bigsmile::bigsmile:osobiście lubię jak ma body i spodnie bo wtedy szybko ja przebieram najwygodniej mi:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    A powiedzcie mi, czy kupujecie jakieś ubrania do karmienia? Bo mnie szlak zaraz trafi jak muszę podnosić koszulkę aby wyjąć cyca i nie wiem jak mam karmić jeśli gdzieś wyjdę bo przecież wychodzi cały brzuch ale i mam gołe plecy. A jak poszperałam na necie to ubrania są mega drogie.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Dagus,a patrzyłaś na allegro?Widziałam różne bluzki w dość przystępnych cenach.Albo zwykłe bluzki koszulowe,które można rozpiąć z przodu.
    --
    Na marginesie,bo pojawia się to nie po raz pierwszy...Dziewczyny,trafić nas może SZLAG,a nie SZLAK:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Basia śpi w body z długim rękawem i półśpiochach. Nie wyobrażam sobie zapinania tysiąca zatrzasków po ciemku :devil:

    dagus- ja doświadczenia nie mam, ale tak najprościej myśląc, to chyba zwykłe rozpinane bluzki...?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    W rozpinanych bluzkach znowu od góry całą pierś się odsłania... Już chyba wolę luźniejsze od dołu zawijać. Ale faktycznie, plecy i brzuch na wierzchu. Tym razem mam zamiar chyba kupić sobie parę do karmienia bluzek - choćby na jakieś wyjściowe karmienia. Akurat mam ten komfort że prowadząc sklep dla rodziców, mam dostęp do fajnych bluz i bluzek do karmienia. Zerknijcie sobie, zapraszam:) Bluzeczki też sa z krótkim rekawem, jak cos, pytajcie sklep@juniorkowo.pl
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Ja do karmienia mam poprostu pokupowane bluzki,ktore maja rozpinany dekolt (moze byc zwykla koszula,sweterek czy bluzka na guziki)lub maja dekolt na zakladke. Z typowych ubran do karmienia mialam/mam moze 1-2 sztuki,reszta zwykle ciuchy tylko,ze rozpinane :wink:
  3.  permalink
    dagus ja noszę do karmienia bluzki z dekoltem:bigsmile::bigsmile:Łatwo wyjąć cyca bo się jeszcze rozciągają:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    No to fajnie, mam już jakieś ogólne pojęcie co i jak. Dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    hopelight: madziauk: Karolek spi w body w krotkim rekawku, na to pajac i na pajaca skarpetki :)



    Dominik tak samo...od początku do dziś ;) tylko ostatnio bez skarpetek...bo ostatnio zdarzało mu się mieć mokre stópk


    u nas dokładnie tak samo:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Kurczę, ciepło ubieracie Wasze maluchy do snu... mój Adaś w bodziaku i pajacu zapociłby się jak mysz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Ja ubierałam Stasia w bodziak z krótkim i pajaca jak był mały przez parę m-cy. Teraz wystarcza bodziak z długim i półśpiochy.
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    No właśnie Adaś jak był mały to też tylko pajac, a latem bodziak z krótkim i nic więcej.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Zawsze jeszcze można wrzucić sobie do torby szal i jeśli zdarzy się, że musimy nakarmić publicznie to chyba łatwo się tym jakoś sensownie okryć :D
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    winnica: Kurczę, ciepło ubieracie Wasze maluchy do snu... mój Adaś w bodziaku i pajacu zapociłby się jak mysz :wink:
    winnica: Kurczę, ciepło ubieracie Wasze maluchy do snu... mój Adaś w bodziaku i pajacu zapociłby się jak mysz :wink:


    Mój to typowy zmarzluch :) on nigdy nie miał jeszcze spoconego karczku (no może sporadycznie podczas karmienia). Ja nie wiem jak wyglądają potówki....bo on nigdy ich nie miał.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Gosia od urodzenia też śpi w samym pajacu przykryta kołderką, a w ciągu dnia body na długi rękaw plus rajtki/półśpiochy. Karczek ma zawsze ciepły, w mieszkaniu mamy około 22stopni, w sypialni ciut chłodniej.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja nosze koszulki na cienkich ramiaczkach
    https://www.google.co.uk/search?q=koszulki+na+cienkich+ramiaczkach&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=en&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&authuser=0&ei=UBVnUa3OM4eo0QWf2ICgCw&biw=1920&bih=942&sei=UxVnUaXDD8yb0wWR5ICYDw#imgrc=gW2GX8NaQYiE4M%3A%3ByjF2dLAEwE7NDM%3Bhttp%253A%252F%252Fstoisko8.pl%252F%252Ffoty%252Fsklep%252Fprod_847_f1_cienkie_ramiaczka.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fstoisko8.pl%252Foferta%252Fgatta_koszulki%252C_bluzki%252C_golfy%252C_body%252C_topy_k142%252Fkoszulka_gatta__na_cienkich_ramiaczkach_p847%3B499%3B600

    i z nich mozna wyciagnac piers a wtedy nie widac brzucha i plecow, zakladam je pod wszystko co sie da, luzne bluzki na to fajnie zakrywaja piers, myslalam ze koszula rozpinana to najlepsze rozwiazanie, ale cala piers jest na widoku :wink:

    sorki ale nie umiem dac odnosnika :shamed:


    Moja mala ma najczesciej body i spiochy, badz body na dlugi rekaw i spodenki plus jakis sweterek, ale uwielbia bys opatulona kocykiem, takze lekko ubrana a kimajac w bujaczku czy lozeczku zawinieta w kocyk a'la wrap:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    To nic nie przebije mojego Franka...Bodziak, rajtki, koszulka i spodenenki i takie miekie kapciochy inaczej jest wielkie niezadowolenie i płacz...mam model dziecka chyba eskimosa :/Ale on od początku był zmarźluch. ..
    --
    •  
      CommentAuthorznaleziona
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    ja też ubieram bluzkę na ramiączkach (tak jak Izuk :) ) i na to jakąś bluzkę,bluzę
    a moja śpi w body długi lub kr.rękaw i na to pajac , albo sam pajac jak cieplej się robi , i ostatnio śpi w śpiworku to jej już nie przykrywam tak kołderką
  4.  permalink
    u mnie bluzki do karmienia sie nie spisaly...szalu dostawalam jak przez ta dziure w ktorej ma byc piers probowalam obsluzyc owej piersi odsloniecie....i nie mialo tu znaczenia czy stanik mialam typu karmik czy zwykly....efekt taki ze wydalam nie malo pieniedzy bez sensu....nastepnym razem rozwazylabym ewentualnie zakup koszulek na ramiaczkach wlasnie....i tutaj postawilabym jednak na takie z odpinanymi ramiaczkami....
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    IZUK podoba mi się twój pomysł, będę musiała to wypróbować. Ja mam nie za duże piersi więc przez dziurkę na pewno wyjdą :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    chciałam się spytać mam z uk jaki proszek do prania i płyn do plukania polecają? bo nie mogę się zdecydować a niedługo już będę myśleć o pierwszym praniu :-)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Ewa ja używam Fairy non bio w zelu, nie pozostawia śladów , ładnie się wyplukuje, tabletki się nie sprawdziły, moja pralka nie płucze dobrze. Płyn do płukania również tej firmy.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    My tez uzywalismy Fairy Non Bio - w kapsulkach - taki w plynie. Ale u nas uczulil Karolka. Pozniej po forach szukalam jakie proszki dziewczyny stosuja i ponoc ten Fairy non bio czesto uczula. My zmienilismy teraz na Persil Non Bio - tez w takich kapsulkach w plynie i jest narazie ok. Do tego zaczelam ostatnio stosowac plyn do plykania Comfort Pure Sentitive :) I ubranka sa bardzo mieciutkie :)
    --
  5.  permalink
    dagus84: Ja mam nie za duże piersi więc przez dziurkę na pewno wyjdą

    ze mnie tez zadna tam cycolina.... ;)

    co do proszkow to ja kocham zapach fairy....ale persil non bio tez dobry...ogolnie dla maluchow zalecaja tutaj jakiekolwiek proszki non bio.... mam pytanie do mam uzywajacych plynow/kapsulek....uzywacie ich takze do prania w wysokiej temperaturze??? ja na codzien uzywam wlasnie kapsulek...ale od czasu do czasu jak mam cos do wygotowania (czyt. mocno zaplamione pieluchy tetrowe badz biale body) to jednak sypie proszku....no i do prania wstepnego tez raczej kapsulki sie nie nadaja, no bo jak???
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Patka - ja na 90st piore posciel i uzywam kapsulek ;) Tylko ja je przedziurawiam i wlewam tylko troche tego plynu - tak nam na szkole rodzenia doradzali ;) by nie dawac calej.
    --
  6.  permalink
    a widzisz to dobrze, ze i w takiej temperaturze mozna ich uzywac...:) ja o tym dziurkowaniu nie slyszalam, uzywam w calosci i juz w wersji bio ;)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    dzięki dziewczyny za odpowiedzi bo chyba zaczął się mnie syndrom wicia gniazda najlepiej już bym wszystko przygotowała :-D
    --
    • CommentAuthorMartaZq
    • CommentTimeApr 17th 2013 zmieniony
     permalink
    A jaką mate edukacyjną polecacie? lepsza bedzie BabyOno czy Fisher Price?

    [wpis zmieniony przez moderatora]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie kremów dla noworodków. W wyprawce szpitalnej mam wpisane, aby wziąć krem ochronny dla dziecka, ale większość z nich jest od 3 miesiąca życia. Jaki krem można używać od pierwszych dni?

    Treść doklejona: 17.04.13 14:40
    Znalazłam krem Linomag-Sun spf 30 z filtrami mineralnymi. Czy któraś z Was używała?
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Kupiłam NIVEA na słońce jako ochronny na dwór. Rodzę w czerwcu, więc mam nadzieję, że się przyda :)
    Niestety nie słyszałam nic konkretnie o tym o LINOMAGU, ale ogólnie to dobre kremy dla dzieci.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny, co do filtrów dla dzieci. To polecam poczytać bloga z rozpisanym składem i analiza rożnych filtrów przeciwslonecznych :

    http://www.srokao.pl/2012/04/filtry-dla-dzieci-analiza.html?m=1
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    linomag jest bardzo tlusty i delikatny moim zdaniem nada sie idealnie :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    aaggaattaa Nivea jest od 3 miesiąca życia, nie wiem czy zauważyłaś?
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Evke masz rację! :shocked:
    Co polecasz na lato, na dwór dla Maluszka?
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Ja już zamówiłam na doz.pl ten Linomag Sun, wychodzę z założenia, że i tak małej nie będę wystawiać bezpośrednio na słońce, więc filtr 30 wystarczy.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Ja nic nie polecam , bo sama dopiero powoli się interesowałam tematem, a jednak dzieciątko będe miała na calutkie lato tzn od samego poczatku no i muszę pomyśleć nad tematem, ale jak akirka pisze- przede wszystkim chować dziecko przed słońcem jak się da, parasol do wózka mam także damy radę i może faktycznie ten linomag skoro można
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    z ziajki sa fajne kremy na slonce,juz od 1 dnia zycia. Ja szczerze powiem,ale niczym nie smarowalam z reguly.
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    mam pytanie co do wanienek - czy takie składane (stokke, bebedue) ktoś używa? Chodzi mi przede wszystkim o to, czy mona je przenosic z napełnioną wodą?
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Z kremów przeciwsłonecznych, to ja kupiłam Babydream, nie ma zaznaczone, od kiedy wolno stosować :wink: jedyny mankament taki, że szwagierka, po posmarowaniu kilkudniowej córki tym kremem, dość długo nie mogła go z niej zmyć, bo wodą średnio schodzi :wink:.
    Co do kosmetyków Linomag, to nie jestem fanką. Mają oleje mineralne i parabeny, a tego staram się unikać. Wśród tych przeciwsłonecznych nie ma wielkiego wyboru, ale zwykłe kosmetyki można dostać w podobnej cenie o lepszym składzie.
    A, gdyby ktoś był zainteresowany, to tu jest przegląd chusteczek nawilżonych dla niemowląt.

    Jeśli chodzi o sensowny skład, to prym wiodą dyskontowe:
    Dada Cotton Ultrasensitive (Biedronka)
    Babydream z olejkami (Rossmann)
    Babydream Extrasensitive (Rossmann)
    My Baby's Sensitive (Tesco)
    Tami Cotton Ultrasensitive
    Wickies Comfort&Big sensitive (Kaufland)
    Toujours Sensitive (Lidl)
    Tibelly Sensitive (Netto)

    Więcej w zalinkowanej notatce z bloga.

    Edit: O, pani pisze też analizę kremów przeciwsłonecznych, może komuś się nada. Tutaj notka.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    aravls: Edit: O, pani pisze też analizę kremów przeciwsłonecznych, może komuś się nada. Tutaj notka.


    Przejrzałam tą stronę i jestem w szoku jakie są te kremy dla dzieci, nie które mają gorszy skład niż kremy dla dorosłych :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    No dla mnie istotne są dwie rzeczy: zdrowy rozsądek, że posmarowanie dziecka sporadycznie i na niewielkiej powierzchni jakimś specyfikiem z nieciekawym składem raczej nie skończy się jakąś tragedią :wink:, a druga to taka, że są ciekawe cenowo alternatywy z lepszym składem, łatwo dostępne.
    Tylko trzeba posiąść wiedzę, jak wybierać i czego unikać, ale to już każdy musi sam zdecydować, co dla niego jest ważne i jak bardzo.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.