Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    Ewa ja mam ten
    U nas tylko on dziala najlepiej.
    A jak masz w domu tą biala papke to tez mozesz jajak uzyc.
    Te bambo dziewczyny polecaly na fotku o wielo
    To u nas taka skora jest bardzo często. Najpierw zasyszam potem linomag w dużych ilosciach

    Treść doklejona: 04.03.17 10:16
    IwonkaLA: jest niewskazane

    A dlaczego?
    Nie zawsze nawilzanie dziala,tutaj trzeba probowac co zadziala
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    u nas niestety,lub stety ale tormentilol pomagał..jak juz nic nie pomagało
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    Ewasmerf, a clotrimazolem probowałas smarowac pupe?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    znowu zapomnialak kupic
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    To kup jak najszyciej i smaruje jej 3x dziennie. moze juz jest nadkazone grzybkiem i dlatego nie chce przejsc.
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    Hej dziewczyny mam pytanie czy zdarza się waszym dzieciom kaszlnac w nocy jak są zdrowe?bo nie wiem czy nie przesadzam .jest tydzień spokój potem raz zakaszle w nocy tak jakby cos jej wpadło i znów spokój i tak co jakiś czas...nie jest to uporczywy kaszel tylko jedna kaszlniecie które nawet nie budzi jej...
    -- p:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    odkrztusza sline wg mnie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    albo refluks?
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    Refluks watpie mamy teraz leki na alergie na roztocza niby ma ale różnicy nie widzę

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.03.17 18:31</span>
    Tez wydaje mi się ze to śliną ida jej piątki i słyszę czasem jak leży na plecach i tak dużo śliny przelyka.boże ja juz mam astmę przed oczami
    -- p:
  1.  permalink
    montenia: Ewasmerf, a clotrimazolem probowałas smarowac pupe?
    - u nas tez super dziala i jeszcze sypie alantanem przy ciezszym przypadku..
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    Ewa u nas na takie rany odparzone pomogl clotrimazolum pozostawic az sie wchlonie i na to grubo sudocrem zeby nowe siuski nie podraznialy. Dwa bite dni leczylam :/
    Coreczce kolezanki taki sposob nie pomogl, za to tormentolum ( NIE tormentiol) szybko wyleczyl odparzenie.

    Treść doklejona: 04.03.17 19:52
    No i nam odparzenie zawsze wychodzilo po cytrusach. Robila tak kwasne kupy, ze wyzeralo jej momentalnie skore do czerwonych ran.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    To nie odparzenie.to takie czerwone jskby z czerwonych krostek plamy.jakby sie golila i ja wysypalo
    -- ;
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    Dokladnie grutkowate krosty (ale bez ropy) bardzo zaognione miala. Zbite w plamy, czesc skory ok czesc ranki w krostkach.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    W pn mam swojego dermatologa.moze rzuci okiem i cos zapisze na mnie
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    Ewa, a moze to bostonka? bo u mojej mlodszej corki tak sie wlasnie zaczeła,potem zaczeło schodzic w dol nog i potem pojawily sie pecherzyki na stopach i dłoniach
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 4th 2017
     permalink
    Adaś też miewał takie czerwone krostki na pupie. Pomagał właśnie clotrimazol. Dwa razy dziennie cienka warstwa a na to jakis krem. I stosować przez tydzień. Ale skoro macie dermatologa to na pewno coś poradzi.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 5th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jak jest u waszych maluchow z rozwojem mowy? Zaczynam się martwić o Monikę, gdyż opanowała zaledwie kilka słów /zwrotów : mama, tata, baba, dom, dym, dzik, tu, tam, am (jedzenie ), bu (buciki) tak, nie, jMo (Monika), ja chce to -plus dzwiekonasladowcze. Czy to nie za mało w jej wieku?
    --
  2.  permalink
    Ja sadze, ze oki, jakby wogole nic, zadne mama czy tata to wtedy bym sie martwila, a tak to mysle, ze trzeba czekac i juz :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Montenia, ona ma odparzenia tu i owdzie, ale nie pecherzyki.
    Wg mnie po naty iotyku sie nasilil jakis AZS, w sesnie ze sie skora wrazliwsza zrobila i stad to pieluszkowe zapalenie, bo i kupy rzadkie byly, i pewnie kwasne.
    Nie jest i tak zle. Bo sie nic nie paprze, nie pogarsza, tylko jest jak bylo.
    ale dzieki, ten clotrimazol to taniocha, wiec moze dzis sie uda kupic. i ten tormentiol tez kupie.

    Treść doklejona: 05.03.17 07:57
    iris, do roku musi powiedziec slowo, do 3 lat zdanie.
    -- ;
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Moja tez jakoś nie za wiele mówi ale ja ja rozumiem pytalam pediatry kazała czekać do 3 lat a ma juz ponad 2:-) mówi jakieś zdania z kilkoma wyrazami ale raczej po swojemu...a z tym zakaszlnieciem w nocy dzisiaj spokój wiec może faktycznie śliną...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.03.17 08:09</span>
    A termentiol świetny kiedyś raz posmarowalam i po sprawie...wtedy jeszcze nie wiedziałam ze jest jakiś szkodliwy położna kazała posmarowac to się posluchalam....a tak to bhepanten stosowalismy teraz juz nie bo nie nosi pampersow od listopada...
    -- p:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Co do szkodliwości preparatów, to to tez nie jest tak, że posmarujcie raz czy 7 razy i już szkodzi. Jakby długoterminowo smarować, to tak... No niestety tak to już jest, że jak się czymś człowiek leczy, to zwykle na dłuższą metę zdrowe nie jest. Nawet leki przeciwgorączkowe... A czasami wyjścia nie ma bo bezpieczniej coś wyleczyć niż doczekać się powikłań/ zakażeń. Z reguły tak jest, że najpierw próbujemy bezpieczniejszymi lekami, ale jeśli rezultatów brak, to trzeba zadziałać "mocniej".

    Iris. Monika ma dopiero rok i siedem miesięcy... Znasz jej obecny zasób słów i od tego momentu po prostu musisz obserwować czy ta mowa się rozwija. Nie jest istotne to, że ona mówi np. 7 słów, a inne dziecko w tym wieku składa już dwa albo ma bogatszy zasób. Każde dziecko idzie swoim tempem. Chodzi o to czy ta mowa się rozwija. Jak za pół roku/ rok nadal będzie "stało" to wtedy można się zastanawiać...

    Mój syn w tym wieku nie mówił kompletnie nic, a jeszcze co niektórzy specjaliści mówili "poczekaj pół roku"...
    Także twoja córcia z takim zasobem rokuje, że się rozgada ;).

    A wiecie co? Mój syn bardzo długo nie mówił... Boże jak ja marzyłam, żeby w końcu się rozgadał... A teraz czasami marzę, żeby chociaż przez 5 minut pomilczał :).

    On teraz jest w fazie bardzo abstrakcyjnych pytań i mi sie mózg gotuje:
    - mamo, a czy mogę zrobic kropkę na niebie?
    - nie...
    - a dlaczego?
    - Niebo jest za wysoko...
    - to może warto wsiąść do samolotu?

    Albo:
    - mamooooo, czy mogę zaczarować drzewa żeby tańczyły???

    I tak do wieczora heheheheh
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Else, dajesz nadzieję. A ja już się zastanawiałam czy nie pójść do laryngologa zbadać jej sluch w razie czego. Nie wiem czy mam powód -wydaje mi się, że w jednym uchu jest dużo więcej woskowiny niz w drugim.

    .. a co do eye q to u nas chyba działa. Przepisala nam pani neurolog , bo Moni namiętnie wyrywala włosy ( zwlaszcza przy zasypianiu lub gdy się zdenerwowala). Bierzemy juz od miesiąca i widzę lekka poprawę. Zobaczymy jak będzie dalej. Jak długo ona ma to brać?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Iris, tak naprawdę nic nie zaszkodzi. Ja także w między czasie, gdy nadarzyła się okazja prosiłam by na przykład sprawdzić budowę narządów mowy, czy inne "profilaktyczne" takie... Ale to dla świętego spokoju...
    Dawidek miał nadproduktywność woskowiny, ale to przez migdał. Natomiast u małych dzieci nawet ten migdał może byc nabrzmiały i to jeszcze jest "norma fizjologiczna" (tak mi laryngolog tłumaczył.
    U nas eye q też w tej chwili pomaga.
    My obecnie także cos koło miesiąca łącznie bierzemy (musiałabym sprawdzić, bo mam zapisane :P). Podobno trzeba poczekać minimum trzy miesiące by w pełni obserwować jakieś lepsze efekty... Ale u nas szybciej było mozna zaobserwować progres.
    Brac może nawet kilka lat. My teraz zażywamy 6 kapsułek dziennie, po trzech miesiącach redukujemy do 2... Ale to tez trzeba obserwować, bo jeśli rozpocznie się jakiś regres lub zastój to trzeba dawkę dostosować.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    iris moja to nic nie gada jeszcze
    Wika w wieku Amelki to już spiewała piosenki, gadała zdaniami, bez problemu można było się z nią dogadać..
    Amelka bardzo w tyle w tym "temacie"
    nie masz co się martwć, jak dla mnie to i tak dużo umie powiedzieć jak na swój wiek.
    __
    Ewasmerf: Wg mnie po naty iotyku sie nasilil jakis AZS

    Ewa na pewno, nie azs to straszne okrucieństwo
    wiedziałabyś gdyby Marta to miała, uwierz
    albo to wina antybiotyku, albo jakas nietolerancja prędzej i tutaj tym tropem bym szła i szukała co jej szkodzi.
    U nas np. po dużej porcji gluta odparzenie na pice bardziej się zaognia.wtedy znac ze trzeba ograniczyć znowu do minimum
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Jeszcze nie napisałam, że mówi dzidzi i lala. I probuje skladac zdania po swojemu ale jedyne co jej się udaje to JA CHCE TO :)
    do laryngologa pójdziemy, bo jeszcze pakiet z luxmedu mamy, to nie musimy dlugo czekac. Niech ja obejrzy.
    My eye q mamy w plynie. Dajemy najmniejsza dawke.
    Kurczak, te dzieciaki są takie różne, że nie wiadomo czasem czy się martwić czy nie. Monika jest zdecydowanie typem WALK a nie TALK. Potrafi juz sama wspiac się na drabinke, ogarnia caly jupi park i jest generalnie sprawna fizycznie.

    A na odparzenia i gojenie się ran poodparzeniowych zawsze polecamy aloes w zelu. Nam pomaga bardzo szybko.
    --
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Ewasmerf zgadzam sie z daga tez bym myslala o nietoletancji. Może na gluten nietolerancja?
    Moja w kwietniu skończy 2 lata i od jakiegoś miesiąca łapie słowa jak nie wiem wcześniej też okrojona wersja mama tata Zosia a teraz jak nakręcona co powiem to powtarza jeszcze ma czas.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    iris30: typem WALK a nie TALK


    Albo masz większe oczekiwania wobec niej, bo z tego co piszesz, to ona jest w normie rozwojowej jeśli chodzi o "talk". Z której strony, jej nie oglądać, to ona ma dopiero półtorej roku (lekko przekroczone :P).
    --
  3.  permalink
    Bo wiekszosc chyba uwaza, ze dziecko jak chodzi to zaraz juz ma walic pelnymi zdaniami i wierszyki i piosenki spiewac.. dziecko ma poltora roku, to maluch jeszcze, i ma czas na mowienie.. Ja sie martwilam jak moj syn maja 1,5 roku nie mowil kompletnie nic, ani mama, ani tata... Wiekszosc dzieci przed 3 rokiem zaczyna mowic pelnymi zdaniami..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Nie wiem na co ta alergis bo je ciagle to samo.ja tez.a gluta nie jemy prawie wcale.bo ja nie jem wiec dzieci tex rzadko jedza.
    -- ;
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    pewnie google mi podpowie ale wg.waszych obserwacji co to jest eye q,gdzie dostac,ina co pomaga?no mój ma tyle ile na suwaczku-2mies.bo wczesniak,i nie mówi nic oprócz 5 słów..to dopiero mam zmartwienie..`1,5 roku to ma wg.mnie czas:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 5th 2017 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Bo wiekszosc chyba uwaza, ze dziecko jak chodzi to zaraz juz ma walic pelnymi zdaniami i wierszyki i piosenki spiewac.. dziecko ma poltora roku, to maluch jeszcze, i ma czas na mowienie.. Ja sie martwilam jak moj syn maja 1,5 roku nie mowil kompletnie nic, ani mama, ani tata... Wiekszosc dzieci przed 3 rokiem zaczyna mowic pelnymi zdaniami

    Ja tez nie popedzam Młodej, tylko czasem chcę się upewnić, że wszystko jest ok. Podpytuje was, bo jesli mogę Moni pomóc gdzieś, to nie chcę przegapić odpowiedniego momentu, ani przeoczyc jakichś symptomów. Później najłatwiej wszystkim powiedzieć "a gdzie miała oczy matka". To moje pierwsze dziecko i może doszukuje się czegoś czego nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Eye Q
    To olej z małych ryb morskich i wiesiołka zawarty w kapsułkach lub w formie płynu. Posiada on rekomendację Poleskiego Stowarzyszenia Neurologów Dziecięcych i przez nich zalecany dzieciom, u których obserwuje się opóźnienia mowy, nadpobudliwość psycho-ruchową, u dzieci z ADHD, autyzmem, etc.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Adda78 koniecznie do logopedy. W tym wieku juz musi mowic. Moja Marysia ma afazje motoryczna, w wieku 3 lat rozpoczeka intensywna terapie logopedyczna. Zaczal sie nasz maraton po lekarzach . Diagnoza -afazja motoryczna - ma orzeczenie o potrzebie ksztalcenia specjalnego i wczesnego wspomagania rozwoju. Łyka Eye Q i Rewitanerw Junior. Po roku terapi - logopeda 3 x w tyg, terapia SI , terapia pedagogiczna i praca w domu - dzis mowi wszystko. Ma jeszcze duzy problem z artykulacja. Ma obecnie 4 lata i 3 mce
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    Obawiam się tylko, że trzeba będzie poszukać dobrego logopedę. Ja chodziłam z moim Dawidkiem szybko, bo 1,5 roki i każdy logopeda mnie zbywał, kazał przyjść za pół roku. Tymczasem będąc w szpitalu na neurologii, gdy Dawidek miał 2 lata pracująca tam logopeda mówiła, że to źle, iż nas odprawili z kwitem, bo diagnozie i terapii logopedycznej podlegać powinny dzieci, u których mowa opóźniona jest o pół roku w stosunku do wieku rozwojowego.

    Jestem za tym, aby faktycznie tego przestrzegać, ale też bez szaleństw, bo jeśli widzę, że dziecko mówi i że ta mowa się rozwija, to bym poczekała, bo sporo specjalistów uważa, że jeśli jest progres, to nie panikować... W rozwoju dziecka dopuszczalne są opóźnienia, natomiast martwic powinien brak, zbyt powolny, albo sporo opóźniony proces rozwojowy (w każdej dziedzinie). Oczywiście nie jest to równoznaczne, że dziecko ma jakieś zaburzenia poważne, ale daje sygnał by w porę interweniować, diagnozować, poddać terapii.
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    mamy logopedów 2..juz jak skonczył roczek..obecnie jestesmy na etapie nauki mowienia jak robią zwierzęta..odezwie sie `1 slowem czasem przy "szafie grajacej"w sali poznania świata..zajecia si bedziemy mieli po raz piewrszy jutro..
    chodzi na wczesne wspomaganie,i terapie w owi..i min.przez to ze nie mówi jest podejrzenie o autyzm..i dlatego tak sie zaintersowałam tym preparatem..i dlatego pewnie neurolog bedzie mu chciała zrobic rezonans..
    moonia,a w jakich badaniach wyszła ta afazja??jaka była wasza droga?bo cos kojarze ze ty tez z ku-pom??
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    adda, a diagnozowaliscie pod katem autyzmu?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    adda78: dlatego pewnie neurolog bedzie mu chciała zrobic rezonans..


    A eeg miałyście już? U nas eeg dobre wyszło, ale MRI ze zmianami...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    adda ja jestem z dolnośląskiego - jelenia góra.
    Mała miała robiona 2 razy diagnozę monachijska gdzie wszystko wychodziło w normie lub ponad oprócz mowy. Laryngolodzy, foniatrzy nie mieli zastrzezen, słuch bardzo dobry, neurologicznie ok. Na tej podstawie orzeczono nam afazje. Eye Q bierze już ponad rok rewita nerw jakies 10 mcy.

    Treść doklejona: 05.03.17 18:25
    pracujemy częściowo metoda krakowska
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    jeszcze nie..nawet prywatnie są kolejki do diagnozy..pozatym jak pisalam na innym forum do lutego nikt nam nic nie wspomnial ani nie nakierował zeby pod tym kątem diagnozować..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    jaka w ogole macie diagnoze?
    jakies inne zachowania dziwne macie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 5th 2017
     permalink
    adda78: do lutego nikt nam nic nie wspomnial ani nie nakierował zeby pod tym kątem diagnozować..


    Nie czekaj...
    Ja robiłam diagnozę nie dlatego, że ktoś mi mówił. Wręcz przeciwnie!!! Każdy mnie traktował jak przewrażliwioną mamusię.
    Byłam prywatnie u tej neurolog, co Ci chyba na innym wątku pisałam - Anna Masztalerz (Bydgoszcz). Ona zajmuje sie doagnoza autyzmu. całość diagnozy trwała pół roku. Szkoda w sumie czasu sie zastanawiać... Lekarz rozwieje wątpliwości.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 5th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja tez zaczelam "maraton" jak maly mial 1 rok i 8 miesiecy bo nie mowil nic, nawet mama, ale terminy dlugie i troche nam zeszlo. Moj takze ma afazje motoryczna, chociaz w papierach wpisany autyzm.. obecnie wyraznych slow musi kilkanascie, powtarza dzwieki wydawane przez zwierzeta, wiele nie wyraznie i po swojemu, ale cos w koncu ruszylo bo zaczal wogole powtarzac za nami slowa (nie wyraznie) a wczesniej nie powtarzal wogole nic tylko cisza wielka...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 6th 2017
     permalink
    pytanie - roczna dziewczynka - jaki rozmiar buta ecco?
    zamowilam 21, bo mi sie wydawalo ze po zmierzeniu stopy, dodaniu 1,5 bedzie ok, ale sie utopila.
    i teraz nie wiem czy 20 czy 19?

    Treść doklejona: 06.03.17 10:34
    w sensie, jaki rozmiar mialy wasze uczace sie chodzic dzeci. pamietacie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 6th 2017
     permalink
    Ewa Amelia miala 18/19
    Teraz ma 20/21
    Zalezy od firmy jedne 20na styk a drugie duze
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 6th 2017
     permalink
    Kurczę Ewa, trudno określić, na Laurę teraz pasują sandały Ecco r.23, a Łucja w nich chodziła jak miała 2,5 roku, więc lepiej jednak zmierzyć. Spróbuj 20.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 6th 2017
     permalink
    Daga, o ecco pytam;-) to juz rozmiarowke maja w miare podobna w roznych modelach
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 6th 2017
     permalink
    aaaa widzisz, nie zauważyłam he
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 6th 2017
     permalink
    Dziewczyny, Clemastinum i Levopront. Znacie?podawalyscie dwulatkom?
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 6th 2017
     permalink
    Ewa, a nie masz możliwości gdzieś stacjonarnie zmierzyć a kupić w Internecie?
    Jeju, mój jako poltoraroczniak miał rozmiar 19. Z niektórych producentów to 18.
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 6th 2017
     permalink
    My bralismy clemastinum ale krótko bo wydawała mi się jakąś otepiala po tym a levopront chyba żeby nie kaszlec?a wy na co dostaliscie?
    -- p:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.