Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Pod Poznaniem w Biskupicach restauracja Siedem Drzew - trudno trafić, ale warto. Jedzenie tradycyjne, polskie,ale przepyszne - zupa z pokrzyw bomba!
    Plus piękny duży ogród dookoła, można zrobić spacerek i wrócić na deser:P

    aa no i wybieg dla dzieciaków;)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny, wiem, ze sporo Was jest z Warszawy.

    Czy mozecie polecic jakas restauracje na Woli? Przyjazna dzieciom. Interesuje nas by bylo dobre i zdrowo (moze byc stek house, moze byc wege).
    --
    •  
      CommentAuthorizzie1983
    • CommentTimeFeb 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja niestety na Woli nie znam, ale dorzucę parę swoich ulubionych z Warszawy:

    Warszawa, Pepperoni Ristorante, ul. Krasińskiego 10 (koło Pl. Wilsona) Bywam tam często, bo w bloku obok mojego. Mają świetne pizze, bardzo duży wybór, także wege, świetne przystawki (uwielbiam krewetki) i sałatki. Dania głównie i makarony też niczego sobie.

    Warszawa, naleśnikarnia Nasz Naleśnik przy metrze Kabaty (ul. Kabacki Dukt 18 lok. 1) Nie wiem jaki adres, wychodzi się wyjściem "dalszym od Centrum" na prawo. Już jedna z dziewczyn pisała o Nasz Naleśnik, ale nie wiem czy to tamta, czy w jakiejś innej lokalizacji. Bardzo duży wybór naleśników, można samemu dokładać składniki. Wersje słodkie i ostre, za dopłatą 2 zł mogą być z mąki gryczanej.

    Warszawa, Rue De Paris, ul. Dobra 22/24 Bardzo dobre naleśniki z mąki gryczanej, dobre kawy i quiche.

    Jeśli któraś z Was zdecyduje się na Pepperoni to chętnie się spotkam ;)
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Poznaniankom (oraz odwiedzającym Poznań:wink: )kochajacym sushi POLECAM MOCNO SUSHI POINT
    Trochę daleko od centrum, bo na Wichrowej, w budynku WestPoint, ale naprawdę warto!
  1.  permalink
    Oj tak, sushi point na Ursynowie równie przepyszne!!!! :-)
    -- ___
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Wroclawianki forumowe, czy mozecie polecic jakas knajpke przyjazna dzieciom (obiadowa) w okolicach zoo albo okolic Swidnickiej/Pilsudskiego? Wybredni nie jestesmy, wymagania tez nie ogromne, wazne, zeby bylo gdzie dziecko posadzic i nie patrzyli sie na nas krzywym okiem ;)
    --
  2.  permalink
    Moze polecicie coś nowego w Trójmiescie? :)
  3.  permalink
    NIc? Nie jeździcie nad morze ? :(
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 21st 2015
     permalink
    nie;-P mamy za daleko;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 21st 2015
     permalink
    Byłaś w pierogarni Mandu na Oliwie, na Kaprów? Coś cudownego!
    --
  4.  permalink
    Nie, nie znam . Dzieki, zapiszę sobie :)
    A moze coś w Sopocie? :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 21st 2015
     permalink
    Ja Ci mogę polecić, ale te już znasz; ) bo ja do znudzenia tylko tam ;)
    --
  5.  permalink
    Frag :) Wiem, tam to głownie będę :) Tylko myslełam,ze moze cos nowego, fajnego jest :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Podbijam temat. Z Trojmiasta najwiecej znalazlam jak na razie na watku w Sopocie. A polecicie cos w Gdyni/Gdansku. Chodzi mi o cos z rybami, zdrowym jedzeniem, moze byc jakas burgerownia. Pizze, sushi i makarony w naszym wypadku odpadaja. ;)
    Lecimy do Trojmiasta za ponad 2tyg, glownie bedziemy w Gdyni - Redlowo, ale plan jest taki by zwiedzic cale Trojmiasto.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 1st 2016 zmieniony
     permalink
    W Trójmieście jadłam i polecam :
    Głównie polecam rybę ;)

    Gdańsk
    http://www.klipper.pl/
    http://www.tawernadominikanska.pl/
    http://restauracjafellini.pl/
    http://willa-marina.pl/nowa/index.php/restauracja/


    w Sopocie :
    http://whitemarlin.pl/
    http://www.pomaranczowaplaza.pl/
    http://www.barprzystan.pl/
    --
  6.  permalink
    Jezeli burgery to Original Burger na Długiej w Gdańsku. Jezeli ryba to tylko Przystań w Sopocie.
    Ja polecam jeszcze
    RybieŻeberko w Żukczynie. Trzeba z Gdańska podjechac jakies 15 minut ale warto. Pyszne jedzenie i w ogóle cudne miejsce
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Dziekuje Czerwinko i Szczypto :) Zapisuje i bede obczajac w wolnej chwili :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    w Original Burger bardzo smakowalo dzieciakom
    te ich porcje sa ogrooooomne
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Na ryby polecam Rybakówkę w Oliwie na ul. Bytowskiej - z tym że to jest na końcu świata, jedzie się przez las taką ścieżyną wąską, że można zwątpić. Nawet nie wiem, czy autobus tam dojeżdża - chyba bez samochodu nidyrydy. No i stylówa można rzec jest dość przaśna, zapyziała, niezbyt elegancka - właściwe podkreśl :devil: Za to jeśli chodzi o ryby i owoce morza to można tam przepaść. Wszystko świeże, pyszne, przepyszne wręcz. Rybki są też hodowane na miejscu, tuż przy knajpie. Dla dzieci jest na zewnątrz trampolina.

    Na zdrowe jedzenie polecam ulicę Wajdeloty we Wrzeszczu i tam np. Avocado, Hummusland, Knödel. Chociaż trzeba się liczyć z brakiem miejsc, bo to są małe dość knajpeczki.
    --
  7.  permalink
    Kto zna Inowrocław?
  8.  permalink
    Ja polecam jak ktoś będzie to naleśnikarnia MANEKIN, ja byłam na starówce w Toruniu ale wiem, że w Warszawie również jest. Super naleśniki ze wszystkim co dostępne...
    --
  9.  permalink
    Ja bylam rok temu w Manekinie w Toruniu ale nie moja bajka, niestety:(
  10.  permalink
    Odnośnie baru Przystań w Sopocie, to jestem bardzo zawiedziona... Nie wiem czy przez pełnie sezonu, czy inne czynniki, ale i ja i siostra dostalysmy mega sucha rybę. Ja miałam łososia pieczonego, a siostra dorsza smażonego. Niestety ryba tak sucha jakby była ogrzewana ze dwa razy. Dodatki, czyli surówka i frytki ok, ale nie ukrywam ze miałyśmy nadzieje na coś super. No i niestety połowy ryb z menu nie było. Byłyśmy tam na obiedzie 16 lipca.
  11.  permalink
    Wcale mnie to nie dziwi. Mówiłam,ze w srodku sezonu to zupełnie nie to. Trzeba było brać zupe rybną, to pewniak :)
  12.  permalink
    No niestety. Ważne ze w ogóle dało się zjeść. Pozytywnym zaskoczeniem była cena - za dwie porcje niecałe 60zł. Porównując z obiadem w innych nadmorskich kurortach to wg mnie dość tanio (zazwyczaj za dwie porcje ryby 70zł).
  13.  permalink
    hmmm
    to rzeczywiscie bardzo tanio zapłaciłyscie
    ja zazwyczaj płaciłam tam ok 100zł z piwem
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeAug 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Tez się zdziwiłam bo byłam pewna że przynajmniej 80zł. Co prawda my piwa nie pijemy, ale to może 10zł.
    I co dziwne - żadnego problemu z miejscem nie było...
    Obie ryby z frytkami/krazkami i surówką. Z tym że druga surówka "doszła" później bo zapomnieli, albo siostra źle się określiła przy zamówieniu - tego się już nie dowiemy.


  14.  permalink
    To rzeczywiscie mnie zadzwiasz...
    ja w zeszłym roku w ostatnicgh dniach sierpnia stałam godzine w kolejce.
    Gdybyu nie charakterystyczny stół to bym pomyslałam,że miejsce pomysliłas :)
    Mam nadzieje,ze nie obnizają lotów :/
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeAug 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Nie no Szczypta jak byk pisało Bar Przystań :)
    Stoliki wolne i w środku i na zewnątrz. Przed nami może ze trzy osoby stały, nawet za bardzo nie zdążyłyśmy się namyślić, a już trzeba było zamawiać. Chciałam halibuta ale nie mieli.
  15.  permalink
    a na 2 zdjęciu to porcja kalmarów?????????
  16.  permalink
    Nie, nie :) To krążki cebulowe zamiast frytek :wink:
  17.  permalink
    Przy okazji wrzucę Luizjana Toruń
    Byłam podczas wakacji 2 lata temu, rok temu i teraz. Wciąż fajne jedzenie :)

    Treść doklejona: 03.08.16 11:51
    Caffe_latte: Nie, nie :) To krążki cebulowe zamiast frytek

    Uf, bo juz myslałam ze zmniejszyli porcje o 2/3 ;)
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeAug 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Za to doszłyśmy do wniosku, że zaszalejemy z kalorycznością kolacji i poszłyśmy do Bobby Burger na Monciaku. Porcja w sam-raz jak po dłuuugim spacerze i nawet smaczne. Wzięłyśmy z kurczakiem. Fajny nie wysuszony. Dobry sos i świeże dodatki. Nietłusty burger. Wszystko z grilla/z piekarnika.
  18.  permalink
    A jak bedizecie w Bydgoszczy to idzcie na piwo do Warzelni Piwa
    warto dla samych widoków wieczornych
    j
    A jesc idzcie do Kuchni
  19.  permalink
    Frag..... jestem w Sopocie
    Byłam w Przystani:( Dam im jutro jeszcze szansę... Ale...
    :(((
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    No daj spokój, pisz co się tam dzieje, specjalnie dla nich zarezerwowaliśmy już podwójnie hotel obok :(((
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    Cos sie zrpalo w Przystani. Na ich stronie, na fejsie, widac same negatywne recenzje. Jeszcze rok temu,wlasnie po sezonie, przez miesiac wlasciwie prawie codziennie sie tam stolowalismy, a teraz wyraznie lipa:sad: szkoda. Pewnie dlatego byly wolne miejsca w sezonie:wink: bo w zeszlym roku nawet po sezonie.stalismy w dlugich kolejkach.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    My bylismy w Przystani w kwietniu i mimo dosc sporej kolejki, jedzenie bylo pyszne. Za to nie polecam restauracji w Gdyni Orlowo - niedaleko mola - Tawerna Orlowska. Katastrofa. Zimne frytki i ryba nie za swieza :(
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    Szczypta a jak nie Przystań to co teraz dobrego? My w piątek jedziemy...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    A moi znajomi byli dwa tygodnie temu i powiedzieli że ryba zawodowa i że dawno tak dobrej nie jedli ....
    ...
    Frag zobaczysz w Bursztynie Dorsz z pieca :D
    --
  20.  permalink
    Szczypta, nie mów, że jednak moja recenzja to nie był przypadek :(
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    A sprawdzał ktoś Tapas Rybka, al. Hallera 273, Gdańsk? Miejsce po kuchennych rewolucjach...
    --
  21.  permalink
    dla mnie wszystkie miejsca po kuchennych rewolucjach odpadają. Byłam w kilku i wszędzie porażka. Jeżeli właściciel nie potrafi prowadzić knajpy i ma syf to 3 dniowa rewolucja nic nie zdziała.
    Frag- dziś byłam 2 raz. Zupa o niebo lepsza niż wczoraj, ale nie ma tego " czegos" co zawsze.Haibut też lepszy, ale podchodził woda wiec ewidentnie przemrozony. Może to zależy też od kucharza na zmianie? W każdym razem za barem same nowe twarze.
    Nie wiem co Ci doradzić, bo Ty jedziesz z dziećmi.... Dla dorosłych to dobra jest tajska i peruwianska. No i poziom trzyma Cyrano et Roxane, ale to raz ze innna polka cenowa a dwa ze z dzieciakami to niekoniecznie....Teraz pije pyszna herbatę z owocami i z syropem z czarnego bzu w " Śliwka w kompot". Przeleciałam menu- wygląda ciekawie. Mają nawet świeżą osmiornice więc może jutro się skuszę.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    W Tapas Rybka rybka jest przyzwoita. Nie super ekstra szałowa, ale naprawdę ok. Z tego co pamiętam, nie jest tam chyba jakoś tanio.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    ta Tapas RYbka to w Brzeznie?
    bo jesli tak to bylismy 2 lata temu i to chyba bylo jakos tak na swiezo po rewolucjach (dowiedzielismy sie o tym z fb juz po powrocie do domu)
    jedzenie bylo bardzo smaczne, sporo czekalismy - bralismy 3rozne zestawy rybne plus dzieciecy czyli filet z kuraka z frytkami i wszystko bylo ok, zadnego posmaku starego tluszczu itp . Niestety kuzynka byla tam w tym roku i mowi ze porazka :/
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    Tak, w Brzeźnie to jest.
    --
  22.  permalink
    Frag, gruzinska jest pycha :) Tu gdzie dom sushi. Świeże, pyszne jedzonko
    i jeżeli będziecie w Gdyni ( a pewnie będziecie bo i Dar Pomorza i oceanarium itp) to koniecznie idźcie do Maliki. Kulinarny orgazm. Wrócę chyba z 10 kg nadwagą;)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Zaraz oblukam tę gruzińską, dzięki!
    My tylko na trzy dni to pewnie nie będziemy za bardzo się ruszać, może tylko na Hel drogą morską ;)) Zaryzykuję też z Przystanią, bo blisko, ale Asia dzięki za namiar na dorsza, to już bliżej nie można ;)

    Treść doklejona: 07.09.16 19:07
    A co w tej Malice takiego dobrego? Ooo, patrzę na ich stronę - a to nie jest ta dziewczyna, która brała udział w Top Chef??
    --
  23.  permalink
    aaa- ja byłam pewna, że Wy na wakacje czyli na jakieś 2 tygodnie...
    Tak- to ta Malika, chociaż ja nie oglądałam Top Chefa.
    Pyszny tajine, kiełbaski domowe, harrisa, oliwki, domowe wino...No bajka

    Treść doklejona: 07.09.16 19:42
    Ftltag szkoda, że teraz Was nie ma. Nie wiem jakie prognozy na kolejne dni, ale teraz jest cudne lato!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.