Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Juz od jakiegoś czasu chodzi za mną mysl, abyśmy w jednym miejscu zebrały namiary na nasze ulubione miejsca, do których wracamy,żeby zjesc coś pysznego.
    Jestesmy z róznych miast, więc przy okazji np podrózy miałybyśmy niezłą ściągę, gdzie warto się wybrać.
    Liczę, ze byłyby to nie tylko wypasione knajpy, ale tez małe bary, lokalne przysmaki - chociazby takie jak krakowskie zapiekanki albo warszawskie bułki z pieczarkami.
    Co Wy na to?
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    to ja wrzucę moją ulubioną knajpkę :smile:
    Warszawa Ursus, CALABRIA (w Galerii Gawra). Głównie kuchnia włoska, pyyyyyszne makarony i fajny klimat. Są trzy sale (w tym jedna jest zadaszonym tarasem), nie trzeba wcześniej rezerwować stolika
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Oro di Napoli, Łomianki k. Warszawy, http://orodinapoli.pl/ To ja dorzucam najlepszą włoską pizzę u prawdziwego neapolitańczyka - Oro di Napoli, Łomianki, ul. Kolejowa (równoległa do szosy gdańskiej, na wysokości basenu ICDS).
  2.  permalink
    dziewczyny- prośba - wrzucajcie na poczatku pogrubioną nazwę miasta, dobrze?
    Zeby sie póniej łatwo szukało:)
    i jezeli mozliwe to jakis link
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Fajny temat :-)
    --
    Przystanek Cafe, Warszawa, ul. Jeziorna - knajpa urządzona w prawdziwym, sprawnym autobusie. Super klimat, nieziemskie jedzenie (w tym dla dzieci) + kolorowanki i kredki dla dzieciaków.
    W lecie obok plac zabaw.

    --
  3.  permalink
    ja dorzucę swoją ulubioną :)
    WARSZAWA Namaste india- kuchnia indyjska
    Centrum Warszawy- ul. Nowogrodzka róg Kruczej
    najlepszy kurczak tikka masala jaki jadłam w swoim zyciu:)I naany boskie. I mango lassi jeszcze bostsze ;)
    link
  4.  permalink
    Jedna z moich od niedawna ulubionych knajpek to Sródmiejsska
    WARSZAWA, ul. Marszałkowska
    Pierwszy raz byłam tam z moją 28-dniową przyjaciółką. Fajny klimat i doskonałe jedzenie gotowane przez kucharzy ze Sri Lanki :)
    Dzis byłam z synem- zjedliśmy kotu i kurczaka w dziwnej panierce która pachniała trawa cytrynowa i kardamonem. Bajka
    link
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: zjedliśmy kotu


    CO zjedliście?? Albo komu? :wink:
    --
  5.  permalink
    no kotu :) takie warzywa z wołowiną :) Ale tez mnie śmieszy ta nazwa:)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Ekstra temat, udzielę się obficie mam nadzieję i to nawet dziś, ale może już po spaniu :).
    W każdym razie świetny wątek i ja mam taką dodatkową propozycję (jeśli można Szczypciusiu?:whorship:), żeby jak ktoś zna knajpkę i uważa ją za świetną tak samo jak postująca to, zeby dawał Oooo, a jak ktoś zna i uważa za kiepską to, zeby dawał Eeee. Tym sposobem stworzy się prawdziwy ranking, a w dodatku będzie można zapytac tych Ooooujących co smakowało i Eeeeujących co nie zagrało.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Pewnie dobrze znana Krakuskom
    KRAKÓW, GRODZKA 37 (po prawej stronie idąc od Rynku), RESTAURACJA BALATON -> kuchnia węgierska
    Restauracja istnieje od roku 1969 :), wystrój z czasów mojego dzieciństwa i placki wciąż tak samo dobre... Zawsze jak tam jestem zamawiam Placek ziemniaczany z gulaszem po węgiersku (podawany z zestawem surówek) i te placki są genialne!!! Nie jestem w stanie z tego placka zrezygnować jak już tam jem więc nie wiem jak inne dania, tzn ostatnio maż testował Placek ziemniaczany z paprykarzem cielęcym i też był pyszny, ale mniej pikantny, a inna osoba w towarzystwie zajadała się wołowiną po cygańsku z galuszkami (galuszki z dodatków nie w daniu) - nie dała spróbować .
    Pyyyyyyycha! :hungry:
    strona knajpki
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    To było pierwsze, ale postanowiłam uporządkować wypowiedzi , żeby nie było doklejane :). Jak na razie dla mnie bezkonkurencyjny hamburgerowy raj :)
    WARSZAWA Olkuska 2, BURGER BAR
    chyba nie mają strony więc wrzucam link do artykułu na restaurantica.pl Burger Bar – czyli jak uzależnić się od hamburgerów
    PYYYYYYYYCHA!!!:hungry:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Proponuję dorzucać linki do stron, jeśli istnieją i przedziały cenowe, przy tych bardziej... hmm... wysublimowanych miejscach.
    Od razu pytanie: był ktoś w restauracjach Magdy Gessler?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  6.  permalink
    Peaberry- linki są, a w linkach są cenniki, wiec zainteresowani mogą zerknac.W tych, w których my bywamy cena glównego dania waha sie zazwyczaj między 20 a 40 zł wiec to nie są jakies strasznie drogie knajpki
    Ja u Magdy Gessler jadłąm tylko pizzę, więc nie powiem zbyt wiele. Ale bardzo mi smakowała
  7.  permalink
    Ad kuchni węgierskiej- nie byłam w krakowskim Batalonie, ale do tej pory bezkonkurencyjny jest dla mnie Tokaj w OLSZTYNKU
    Knajpa znajduje się przy glównej drodze z Warszawy do Gdaska, tuz przed Ostródą. Jak jedziemy nad morze to po prostu muszę :cool:
    Placek Węgierskiego Diabła jest przepyszny i ogrromny. Teraz już bierzemy jeden na pół bo jest nie do przejedzenia
    Tokaj
    Edit :
    Byłam dzis... 2 grudnia....
    Przy restauracji jest nowa A7. Skręt tylko od strony Warszawy. Nie wiem - moze to spowodowało,że klientów ubyło.... Ogólnie- jesna z moich ukochanych knajp poległa.
    :cry:
    Placek nie taki,w karcie połowa dań, w łazience brudno... Dobra kawa ale to trochę za mało
    szkoda
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    OK, od razu jak napisałam, pożałowałam. Miłego.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  8.  permalink
    WALENDÓW- OKOLICE NADARZYNA- BLISKO MAXIMUSA- Bar Karp
    przepyszna świeza rybka- naprawdę warto. Wybór ryb niezbyt duży- ale wg mnie to zaleta. Często trzeba czekac na stolik.
    Solidna porcja ryby z frytkami , surówką i herbatą to ok 35zł
    Nieczynny od świąt Bożego Narodzenia do wiosny
    Bar nie ma strony internetowej, więc wrzucam link do gastronautów
  9.  permalink
    Peaberry - o co Ci znowu chodzi, hę???

    Treść doklejona: 11.11.12 10:38
    POZNAN Artemis - kuchnia grecka
    Doskonała Moussaka i mule, w których sie zakochałam.
    Byłam tylko raz, ale wspominam z sentymentem
    ceny- ok 20-40 zł
    Artemis
  10.  permalink
    PĘCICE- OKOLICE WARSZAWY- NIEDALEKO JANEK
    Karczma z duszą serwująca polską kuchnię. Drogo( główne danie ponad 50 zł), ale warto iśc dla samego klimatu bo tam sie zatrzymuje czas.
    Karczma
  11.  permalink
    POZNAŃ Chatka Babuni
    Pierogarnia serwująca milion rodzajów pierogów- i z wody i z pieca. Mnie jednak zapadła w pamięć kasza gryczana zapiekana w piecu z warzywami. Bardzo, bardzo pyszna!
    cena - ok 20 zł
    Chatka Babuni
  12.  permalink
    KRAKÓW Sami Am Am- kuchnia syryjska
    Wysłałą mnie tam Licho- moja forumowa kolezanka. :cool:
    Tęsknię juz za Krakowem, jak tylko pojade to pierwsze miesjce , w którym zjem to własnie to ;)
    Cena- ok 25 zł
    Bar nie ma strony więc wrzucam link do artykułu nt ww.
  13.  permalink
    SOPOT Bar Przystań
    Doskonała smazalnia ryb tuz przy plazy. O kazdej porze roku pełna ludzi. Dośc drogo, ale warto( cennik w linku)
    Bar Przystań
    sd
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    to moze jeszcze o nysce i zapiekankach ku pamieci powinnyscie napisac bo ja tylko z opowiesci je znam a sie slinie :)
  14.  permalink
    Dobra- chociaz to w sumie krakowianki powinny polecac :)
    KRAKÓWMega zapiekanki na Placu Nowym. Ogrromne i przepyszne
    U Endziora
    saq
  15.  permalink
    KRAKÓW Kiełbaski sprzedwane nocą pod Halą Targową przy ul. Grzegórzeckiej
    Klimacik PRLu :) Trzeba koniecznie :)
    aa
    das
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Gorzow Wlkp - buleczki z pieczarkami . Mala budka tuz za przystankiem tramwajowym przy ulicy Sikorskiego. Zawsze sa kolejki , ale naprawde warto poczekac te kilka minut.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    POZNAŃ
    Indonezyjska restauracja tuż przy Starym Rynku.
    Przepyszne Nasi Goreng i Mie Goreng.
    Warung Bali
    --
  16.  permalink
    GDAŃSK Tekstylia
    Knajpka ze sporym menu- przewazają makarony.Bardzo fajny wystrój. Jedzenie umiarkowane, ale koniecznie trzeba isc na.... herbatki, kawe i desery ze Stumilowego Lasu :)
    Polecam, naprawdę świetne
    link do FB
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Made in Italy

    Dozza, Bologna, Ravenna, Ancona, Ferrara

    Ja polecam cos "inniejszego" (w sumie nie wiem czy jest taka knajpa w Pl)

    Grzanki doslownie ze wszystkim! PYSZNE!
    Dlugie na 120cm!
    Super klimat :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    KRAKÓW. grill na Placu Nowym, wg niektórych kiełbaski lepsze niż w z Nyski (ja wolę okopcone drewnem), ale pyszna kaszanka, oscypki z grilla, papryczki faszerowane kapustą kiszoną, czynne do późnych godzin nocnych .
    Nie ma strony, ale wrzucam link do mapki, bo grille są dwa wiec, żeby nie pomylić klik

    Treść doklejona: 11.11.12 12:40
    Nessi, daj tak jak poprzednice najpierw pogrubione miasto :cool:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Dobra- chociaz to w sumie krakowianki powinny polecac :)
    KRAKÓWMega zapiekanki na Placu Nowym. Ogrromne i przepyszne
    U Endziora


    A ja wybieram cześciej zapiekanki z (często ze względu na kolejkę, ale niedawno jadłam u Endziora i nie widziałam zbytniej różnicy, a aż tyle czekać nie trzeba)
    KRAKÓW, Plac Nowy, zapiekanki "NA MAXA"
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    WARSZAWA,ul. Belgradzka 4 lok. 9U, MAŁY BELGRAD
    Jadłam tu wieeeele wieeele razy. Przez jakiś czas nałogowo :wink:.
    Głównie polecam mięsożercom, bo mięsiwa mają tam przepyszne. Najbardziej lubię pleskawicę dymitrowską i kjustendjuską szpadę.
    PYYYCHA :hungry:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    FAENZA (Ravenna)



    Nasza knajpa :wink:
    POLECAM!!!!:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    WARSZAWA
    Basilia - świetna pizza z rukolą i z oliwami smakowymi, bardzo smacznie i fajny klimat knajpki
  17.  permalink
    nessie nie prowadzisz zapisów dla letnikow ?:cool:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    a za Małego Belgrada odkrytego przez Liszkę dałabym z milion oooo :wink:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Aaaaa Jemka, podziel to plis!
    Basilię miałam właśnie wrzucac więc Ci bym przynajmniej Oooo dała, ale reszty nie znam. LeRegal tylko zza szybki.
    tzn nie Ci bym dała tylko Basilii :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    WARSZAWA, Babooshka,3 adresy więc szukajcie w linku, najbardziej lubię tę na Oboźnej.
    Pyszne pielmieni, bliny gryczane z wędzonym łososiem, solanka, draniki... i reszta pewnie też
    :hungry:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    WARSZAWA
    Le Regal - francuska, przefantastyczna zupa rybna, chociaż trochę drętwo i sztywna atmosfera taka "wyniosła", ich strona nie wchodzi, więc podaję jakiegoś linka opisowego
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    WARSZAWA
    Horapa tajska, tania, nie mam porównania z innymi tajskimi ale fajne inne smaki, bardzo malutkie wnętrze, niepozorne
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    WROCŁAW
    To na pewno Bernard, zawsze są ludzie, jedzenie takie popularne, jakie wszyscy lubią, na porcjach nie skąpią
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    OLEŚNICA
    Tak z sentymentu do rodzinnego miasta ale gdyby któraś kiedyś zawitała to polecam absolutnie tosty w Krakusie na 3 Maja. Klimat PRL, ale to jest mega fantastyczne, tam niewiele się zmieniło od lat. I tam tost z czerwoną oranżadą z bąbelkami smakuje lepiej niż najbardziej wyszukane danie :wink:

    Treść doklejona: 11.11.12 14:03
    żeś mi Liszka dała zadanie :wink:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    KONSTANCIN, ul. Od lasu 23, GOSPODA ZALEWAJKA
    Fajne miejsce an wypad na rowerach i nie tylko. Przyjemna okolica i smaczne jedzenie. Polecam schabowego na kapuście (schabowy z kością, fajnie zrobiony i podany) oraz przede wszystkim - wołowy frykas (najlepsza polędwica jaką jedliśmy, rozpływała się w ustach - pyyycha!). Jedliśmy też szpadę gospodarza - wielka, gdybyście się decydowały to nie polecam poprzedzac zupą :).
    Gospoda Zalewajka
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    WARSZAWA
    Jak na steka to do Jeffs'a
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    WARSZAWA
    Five - też mogę polecić, kilka razy tam byłam, zawsze mi smakowało, może nic zaskakującego ale smacznie, bardzo fajna zupa cebulowa
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    jem: żeś mi Liszka dała zadanie

    :flowers:

    Treść doklejona: 11.11.12 14:23
    ad.
    WARSZAWA, Basilia
    pizze pyszne faktycznie, ale ja polecam również makarony - palce lizać (np capeletti con prosciutto crudo kiedyś za każdym razem brałam), a z przystawek koniecznie taorminę (jeśli ktoś lubi kalorie :)), ale to najlepiej na 2 osoby, zeby się nie zapchac, no i uwielbiam też ich zupę serową z kaparami i oliwkami.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  18.  permalink
    a ja babooshke znam tylko tę na Grojeckiej ale też polecam
    a Jeffsa znam tylko tego w Galerii Mokotów ale ten amerykanski klimacik fajny przed kinem np :-)
    •  
      CommentAuthorMaalgorzata
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    <strong> Gdańsk, ul. Piwna, Bistro KOS</strong> Fantastycznie wielkie porcje i przepyszne jedzenie :) Dosyć drogo, ale pn - czw po 19.00 jest wszystko za 50 % ceny :)
  19.  permalink
    ooooo - no proszę ! Ja często bywam w Gdańsku a tam jeszcze nie dotarłam :-) Pójdę przy najbliższej okazji :-)
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: nessie nie prowadzisz zapisów dla letnikow ?

    ...ze tak zapytam, a co to letnik? :cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.