Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeJan 20th 2015
     permalink
    Dzieki Francez. Bo wlasnie sa czasem problemy z ich stronka, podobno juz nad tym pracuja wiec mam nadzieje ze to szybko bedzie naprawione.
    pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeJan 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    "Podopieczny bądź osoby reprezentujące Podopiecznego nie mogą gromadzić środków pieniężnych,
    pozyskiwanych w wyniku indywidualnych apeli kierowanych do określonego adresata, na prywatnych
    kontach bankowych, lecz jedynie na oddzielnych, wyodrębnionych w tym celu kontach bankowych
    Fundacji."

    >>>
    Te slowa - o ile dobrze rozumiem - zamykaja droge do zbierania na zwyklym koncie prywatnym w Polsce. Bo dziala sie, tak jakby, na granicy prawa? A
    le to bylaby jedyna szansa dla tych, ktorzy - z roznych powodow - przez 'just giving' nie moga nic zaofiarowac.

    .


    Caly czas mysle co byloby dobre.


    Moze jednak duzo, duzo linkow (jednak na 'just giving'...), wysylanych swoim przyjaciolkom i przyjaciolkom przyjaciolek?? Co myslicie?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    lalik: Moze jednak duzo, duzo linkow (jednak na 'just giving'...), wysylanych swoim przyjaciolkom i przyjaciolkom przyjaciolek?? Co myslicie?


    A jak to prawnie wyglada, jakby osoby z Polski chcialy pomoc i wplacic pieniazki na konto osobiste Agi w Polsce? Z dopiskiem dla Mayi?
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeJan 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    No wlasnie Madziu, wydaje mi sie to jednak nielegalne. Z wpisu, ktory przytoczylam, tak wynika. Czy dobrze rozumiem?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    lalik: "Podopieczny bądź osoby reprezentujące Podopiecznego nie mogą gromadzić środków pieniężnych,
    pozyskiwanych w wyniku indywidualnych apeli kierowanych do określonego adresata, na prywatnych
    kontach bankowych, lecz jedynie na oddzielnych, wyodrębnionych w tym celu kontach bankowych
    Fundacji."



    dziwny jest ten zapis.

    Bo przeciez ludzie moga miec ochote wplacac pieniadze na osobiste konto mamy Mayi , nie rozumiem za bardzo czemu to jest zabronione. Przeciez kazdy kazdemu moze wplacac jakakolwiek gotowke - to jego prywatna sprawa.
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    Też nie podoba mi się ten zapis.....
    Wszystko ogranicza się tylko do fundacji, a przecież sposobów jest więcej!

    .
    Aga, a Twoi rodzice w Polsce na pewno mają jakieś konto założone...
    Czy nie możemy na nie przelewać pieniędzy, a oni przekażą po zebraniu większej kwoty Tobie???
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    Teraz uwazam, ze to nie moze byc nielegalne. Przeciez nie wprowadzamy w blad kogos zupelnie nieswiadomego i niezorientowanego w sytuacji. Kazda z nas wie o co chodzi.
    No i to bylaby ostatnia mozliwosc dla kogos, kto przez ten 'just giving' przejsc nie moze.

    Pozostaje prosic Agnieszke o zalozenie takiego prywatnego konta. Tylko, ze bedzie oplata... Mam nadzieje, ze nie masakryczna, kilka zlotych. Na koncie zalozonym przez jakas fundacje, takiej oplaty by nie bylo, tak?

    Czekamy na wynik scanu Mayi.
    Jak Agnieszka bedzie miala spokojniejsza glowe, to pewnie szybciutko sie zgodzi. I ktos z jej rodziny w Polsce takiego konto zaraz zalozy.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 22nd 2015
     permalink
    Niby od takich zwyklych przelewow innej osobie tez powinno sie placic podatek. Mi kiedys ksiegowa poradzila, zeby w tytule dopisac "pozyczka" i mozna przelewac innym osobom. Nie wiem czy to pewna informacja, ale nigdyvnikt sie nie przyczepial. A przeciez gdyby Aga zalozyla zwykle internetowe konto (chociazby dla dziewczyn stad Z 28dni, ktore nie moga uzywac just giving) to nie trzeba od razu w tytule pisac, ze dla Mayi na walke z chorobskiem czy cos...mozna cokolwiek...nawet pozdrawiam...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Wyjasnienie prawne: http://twojeporady.onet.pl/artykuly/zobacz/608/uwazaj-to-moze-byc-zbiorka-publiczna
    Latwiej zalozyc konto PayPal i w ten sposob wplacic, niz kombinowac.

    Ja mam pytanie do Agi,macie juz konkretne info, jaka suma jest jeszcze potrzebna na leczenie w USA?
    --
    •  
      CommentAuthormontka
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    ten zapis fundacji Agi nie dotyczy chyba, bo nie ma fundacji w Polsce, wiec te "pozyczki" mozna wplacac i tylko trzeba pilnowac polskiego prawa podatkowego wlasnie. wiec moze agus podasz jakies konto polskie?
    tak, czekamy na scan.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Proponuję nie działać pochopnie i dokładnie sprawdzić warunki prawne wszelkich zbiórek w Polsce. Pożyczki też podlegają opodatkowaniu.
    Życzę zdrowia dla Mai...
    --
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    No wlasnie w Polsce to pelno tych kruczkow prawnych, sama juz nie wiem co robic.
    Na Mayeczki stronce w fundacji NCCA-UK tez mozna juz wplacac pieniadze wiec moze tam sprobowac..
    Sama zobacze jak to dziala, wplace cos i bede widziala czy to lepiej niz na "just giving"...
    Maya ma miec MIBG scan w czwartek, czekamy teraz na to, bo tamten podobno nic wiele nie wyjasnil (byl to taki z eksperymentalnym, nowym srodkiem radioaktywnym)
    Na razie nie mamy kwoty jaka jest potrzebna, bo tak naprawde to nawet nie wiemy kiedy Maya idzie na chemie, jak bedzie wygladalo dalsze leczenie, czy dobrze reaguje na ta chemie, czy cos beda zmieniac...siedzimy i czekamy, zyjemy z dnia an dzien tak naprawde...
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    w radiu wlasnie slyszlalam ze pionierska terapie jakimis przeciwcialami oferuje jakas klinika w Krakowie. ze ponoc pierwszy raz, ze za granica kosztuje taka terapia ok 500 tys zł. nie wiem o co chodzi dokladnie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    ja zaglądam codziennie po kilka razy tutaj ale cisza.....Jak Maya się czuje????
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Parę dni temu zobaczyłam na facebooku, że daleki znajomy zwyciężył z tym samym nowotworem i każdego dnia modlę się o to aby i z Mayą tak było...
    Czekamy na wieści :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontka
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Ewasmerf Mayeczka miala ta terapie w Uk tam ona jest juz od dawna w standardzie i wlasnie podczas niej Mayeczka wznowila... u nas wlasnie zaczynamy jako pierwsi w Polsce immunoterapie dopiero teraz.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    montka, nie wiedzialam. dzieki za wyjasnienie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    Maya zle znosie chemie, wymiotuje i sie meczy. Jeszcze dzisiaj i jutro jedziemy. Dzieki za wpisy i modlitwe
    pozdrwiamy xx
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeFeb 13th 2015
     permalink
    Duuuużo zdrówka dla Mayeczki z okazji jej 5 urodzin!!!!
    Oby był to dla Was wszystkich radosny, pogodny dzień!!!!
    •  
      CommentAuthormyszka123
    • CommentTimeFeb 13th 2015
     permalink
    Dzis sa 5. urodzinki Mayi :) prosze, pamietajmy o Niej nie tylko w tym szczegolnym dniu!!

    MAYA'S CANCER


    MAYA JUST GIVING
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeFeb 13th 2015
     permalink
    Na szczescie budujace cudne wiesci dochodza.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 13th 2015
     permalink
    100 lat Mayu i niech Ci zdrowko dopisuje:)
    --
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    DZiekujemy za zyczenia. Buziaczki :)
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Zdrówka dla Mayi!!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Jest wreszcie numer konta w Polsce!


    88 1020 2980 0000 2902 0063 4741

    Agnieszka Zubel


    >>>

    Prosimy osoby, ktore juz chcialy wplacic, a nie mogly tego zrobic z braku karty kredytowej, o wlaczenie sie teraz do akcji.
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Mój przelew już poszedł!!!!
    .
    Pomóżmy Mayeczce w jej walce!!!
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Dziekuje Marta. Pieniazki sa, sciskamy mocno :)

    Treść doklejona: 12.03.15 23:45
    Dziekuejmy za przelew, bo wydaje mi sie ze ktos od WAs/Nas toz robil. Serdecznie dziekujemy :)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 13th 2015 zmieniony
     permalink
    A jak Maya sie czuje? Jak wyniki? Pewnie moge doczytac u Was pod wykresem, ale zawsze warto podbic watek jak jest numer konta:wink:
    Lalik, moj bank np nie pusci przelewu jesli jest tylko nr konta i nazwisko. Musi byc adres.
    --
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeMar 15th 2015
     permalink
    Dziewczyny, no wlasnie jak to jest...? Wiem ze nazwisko wystarczy i numer konta bo pieniazki przychodza a dlaczego niektore banki potrzebuja dokladnych danych?
    Nie chodzi o to ze nie chce udostepniac, bo moge to robic indywidualnie gdzyz nie wiem gdzie to moze byc wklejane i jak wykorzystane, no jednak jest tam dokladny moj adres w polsce.
    Wlasnie natknelam sie na oszustwo na FB, gdzie napisane bylo ze zbieraja pienadze na Kasie a tam widze zdjecie Adasia, ktorego poznalam w Szpitalu w Londynie i walczy z innym rodzajem raka, szok!!! Ktos wykorzystal jego zdjecie aby zarobic pieniadze :(
    Dlatego wlasnie tak sie troszke obawiam. Jak ktos poprosi to wysle na priv :)

    Dzieki

    Treść doklejona: 15.03.15 19:16
    Maya po chemii dziewczyny jest oslabiona, troche wymiotuje, zle to znosi. Mam nadzieje ze za kilka dni sie poprawi i bedzie nabierac sil.
    Teraz jestem w trakcie rozmow z lekarzami ale szczerze wam powiem, ze jak sobie czlowiek sam nic nie znajdzie, nie zapyta to nic ci nie podpowiedza. Zdaje sobie ze trudno mowic jak leczyc Neuroblastome ale przeciez mozna rodzicom dac terapie do wyboru, nawet jesli sa to platne, a nei takie milczenie.
    Poki co musze troche sama na wlasna reke dzialac i oby czasu nie zabraklo i sil.
    Caluje

    Treść doklejona: 15.03.15 19:17
    https://www.facebook.com/pages/Mayas-cancer/776032059120636
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 15th 2015
     permalink
    Aga, mi wystarczył nr konta i imię i nazwisko i poszedł przelew. Nawet teraz sprawdziłam, czy czasem nie wróciły pieniążki czy coś. . .
    . . . i nie wrociły. Czyli git, przelew poszedł.

    agaz78: Poki co musze troche sama na wlasna reke dzialac i oby czasu nie zabraklo i sil.


    Nie zabraknie ani czasu ani sił. Zwyciężycie! Wierzę w to mocno i modlę się, aby tak było.
    Nie ma dnia żebym o Was nie myślała.
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    U mnie też wystarczy sam nr konta i nazwę podać i przelew idzie bez problemu.
    Zależy pewnie od banku...
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 19th 2015
     permalink
    Bardzo Wam kibicuję :*
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeMar 28th 2015
     permalink
    co u Was???
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Sa jakies nowe wiesci od Mayeczki?:kissing:
    --
    •  
      CommentAuthoragaz78
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Witajcie dziewczyny, dawno tu nie pisalam, nie zagladalam.
    Wiesci nie sa dobre, po tych 6 cyklach chemi choroba postepuje. Po dwoch cyklach bylo super, dobre wyniki a teraz nas dobilo, zszokowalo bo chemia nie dziala i zaczyna sie nawracac :(
    Jest nowy plan leczenia, jak to mozna nazwac nowy...zmiana chemi a pozniej radioterapia...
    ciezko nam bardzo, pozostaje modlitwa i wiara w cud
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Matko, aż mi smutno ;(
    Co Wy tam musicie przechodzić, z czym się zmierzyć to jest poza moją wyobraźnię... ;(... Trzymam kciuki za Was!!!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Aga:((( nie wiem co napisac, ale wierze, May musi z tego wyjsc! Czesto o Was mysle. Kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Agaz78 - 3mam kciuki i zycze duzo sil. Maya to bardzo dzielna dziewczynka, wierze, ze wygra ta walke. Sciskam mocno.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    Trzymajcie się! Życzę zdrowia i dużo sił.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    Ja nie mogę przestać o Was myśleć, po informacji na fb. Życzę dużo sił i wiary. Jestem z Wami myślami i modlitwą.
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeMar 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Pamietacie Mayusie? Dziewczynke chora na neuroblastome, corke uzytkowniczki 28dni?


    Ciagle walczy, juz od 2,5 roku. Razem z calym sztabem oddanych ludzi. No bo jak bez tego?

    Prosimy o modlitwe. Tak po prostu


    Mysli ku Mayi

    facebook
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    No jasne, że pamiętamy ;).
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    Pamietamy i sledzimy na FB. Az serce peka jak czytam. Ale wierze, ze silna Maya wygra ta walke. Dzielna z niej dziewczynka, niejednemu doroslemu moglaby dac przyklad.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    Pamiętamy jak najbardziej, czytałam ostatnie wieści na facebooku i trzymam kciuki za Mayeczkę jeszcze mocniej!!!
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeMar 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Najbardziej przygniatajacy byl wpis z 29 lutego. Ale zobaczcie. Dziewczynka walczy, zadnego poddawania sie.

    Na facebooku najbardziej rozczulajace wpisy.

    Jeden z nich:

    "Serce Kochane gdybym tylko mogl zabralbym cale Twoje cieprpienie na siebie!! Jestes motywacja i inspiracja dla Nas wszystkich!! Jestes kims WYJATKOWYM i to jest niesamowite!! Myslami i modlitwa ciagle z Toba! XXXX"


    I blog poswiecony Mayi - niesamowicie piekny...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    20 minut temu pojawiła sie wiadomosc, ze Maya odeszła....[*]
    Wyrazy współczucia dla rodziców :cry:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    :cry:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    :cry::cry::cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    :cry:([*] ogromnie wspolczuje:((((
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Brak słów... Wyrazy współczucia dla Rodziny...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.