Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Renata, a ile bierzesz wg zalecen endo, przy tym TSH 2,5?

    Treść doklejona: 19.11.15 10:14
    ja czytalam jeszcze ze ferrytyna ma wplyw na to wszystko, a u mnie teraz pewnie ciaza i w tym nie pomaga, bo heboglobina i hematokryt pospadaly. i co z tego ze biore zelazo, jak nie wzrasta (no ale i nie spada na szcescie)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja na Twoim etapie TSH miałam 1,20 i dawkę euthyroxu 75.
    30.03 TSH miała 1,45 (to jakoś był 32 tc)

    Treść doklejona: 19.11.15 10:19
    Ewa przy następnym badaniu możesz sobie sprawdzić ferrytyne. Żelazo nie jest miarodajnym badaniem, zwłaszcza, że są wyrzuty żelaza do krwi i wtedy nie wychodzą niedobory.

    Moja siostra (nie w ciąży) żelazo ma za każdym razem idealne, morfo na granicy, a do tego pełne objawy anemii. Jak jej poleciłam zbadać ferrytyne (a później endo) to wyszło dużo poniżej normy. Dostała specjalne żelazo na receptę i szybko nastąpiła poprawa. Ona ma haszi.
    --
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    co z tego ze biore zelazo, jak nie wzrasta żelazo powinno się poprawić po diecie bg ;) o ile źle trawisz gluta :smile:
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewa 3 tygodnie temu miałam;
    TSH 2,0037 uIU/ml (0,3500-4,9400)
    FT4 1,11 ng/dl (0,7-1,48)

    Przy takiej samej dawce leku 5 tygodni temu miałam TSH 2,5

    Zalecone mam euthyrox 50 i raz w tygodniu 75.
    Od tego tygodnia biorę 2 razy w tygodniu 75.
    Zobaczę jak wyjdą badania i w razie czego będę dalej zwiększać dawkę. Nie wiem czy będę chodziło do endo.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Kierownica, z ta dieta bezglutenowa to ostatanio u mnie mega kiepsko. chyba musze znowu sie zmusic. dla zdrowia, dla dobra swojego i dziecka.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    mi po protokole aip (ale to hard core w porównaniu ze zwykła dietą bg - nie będę proponować) żelazo samo wzrosło (i to ponad normę) - bez suplementów (mimo, że wcześniej suplementowałam i też kiepsko) i od tego czasu utrzymuje się na ładnym poziomie
    ja to wiąże jednak z dietą i lepszym wchłanianiem w wyniku regeneracji jelit
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    no wlasnie laski, jak to jest z tym przyjmowaniem wiekszych dawek 2-3 razy w tygodniu? ma to jakis wplyw? szkodzi to bardziej czy pomaga? jak oragnizm reaguje?
    ile czasu nie jecie po przyjeciu porannej dawki? ja w tygodniu to staram sie minimum 45 minut, ale na weekendy juz tylko 30 minut. moze powinnam wiecej czasu sobie dawac do sniadania?
    -- ;
  1.  permalink
    lek biorę około 5 - jak mierzę tempkę i idę dalej spać (około godziny jeszcze)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Ewasmerf: ile czasu nie jecie po przyjeciu porannej dawki? ja w tygodniu to staram sie minimum 45 minut, ale na weekendy juz tylko 30 minut


    Gdzieś czytałam, że godzina przed śniadaniem to idealnie. Ja zależy od dnia czasem 20 min zazwyczaj 30 min, czasem zdarzy się dłuższa przerwa.
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Mnie endo. mówiła że minimum nalezy odczekac 20 min. Ja po przebudzeniu nad ranem łykam tabletkę i dosypiam jeszcze godzinę lub 2 :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    W pierwszym trymestrze THS powinno być do 2,5 a w drugim i w trzecim do 3. 1-1,5 to poziom pożądany przy zachodzeniu w ciążę.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Mnie też w drugiej ciąży bardzo pilnowali TSH, dość dziwne to ze w uk wogole sie do czegos przykladaja, ale w tym przypadku na prawde sie tym interesowali.
    Miałam poczatkowo tsh miedzy 2,1 a 2,4 ale i tak podniesli mi dawkę aby zeszło do 1.
    Żelazo u mnie tak samo, całą ciąże i 2-3 miesiace po nic nie działało. Hemoglobina obizona, az w koncu sama mi sie podniosła po paru miesiacach po porodzie, w obu ciazach tak samo.
    Ja bym Ewa jednak zmieniła endo skoro twoje wyniki, nie zbyt idealne, nie robnia na nim zadnego wrtazenia !!
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Alinko, tez uwazam ze konsultacja z innym endo to najlepsze co moge zrobic w tym wypadku.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAmelka85
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Ewasmerf ja polecam we Wrocłaiu dr Grzegorza Gawrysia. Co prawda terminy trochę odległe bo na styczeń ale może jak powiesz że jesteś w ciąży to uda się szybciej. Ogólnie lekarz bardzo empatyczny i troskliwy, byłam pod ogromnym wrażeniem jego spokoju i empatii :) Dodatkowo wydaje się bardzo kompetentny nie tylko ogarnia endokrynologie ale też inne dziedziny medycyny. No i ma bardzo dobre opinie w internecie :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    to ja się powtórzę i brzydko wejdę między wódkę a zakąskę :wink:
    jestem po usg tarczycy.
    opis: tarczyca dwupłatowa. płat prawy o obj. 3,3 ml, cieśń 5mm. płat lewy o obj. 2,6ml. na granicy płata lewego i cieśni hypoechogeniczny guzek o średnic 4mm. węzły chłonne niepowiększone.
    jakieś pomysły?
    nie za małą mam tą tarczycę???
    -- [/url]
  2.  permalink
    Elfika masz i to bardzo :sad:

    Treść doklejona: 19.11.15 13:57
    Ty się leczysz? Tj przyjmujesz jakieś leki?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Kierownica31: Ty się leczysz? Tj przyjmujesz jakieś leki?

    jeszcze nie. kompletuję badania i pewnie w grudniu wyląduję u endo :/
    wiem, że późno, ale to nie jest jedyny problem zdrowotny, z którym się zmagam, i który wymaga obszernej diagnostyki :(
    -- [/url]
  3.  permalink
    a masz aktualne badania trójcy?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    tylko te co ostatnio robiłam. zrobię kolejne przed samą wizytą. mam nadzieję, że stres nie będzie mieć większego wpływu na wyniki...
    -- [/url]
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Ewasmerf, pewnie wstajesz w nocy do toalety, to weź sobie może wtedy jedz ten letrox. Ja tak robiłam (robię nadal, jak się budzę na karmienie) i od tego czasu zdecydowanie mniej mi lekarka zmienia dawki, jakoś mi się lepiej wchłania.
    Wg mojej endo 1 godzinę na czczo trzeba być.
    A co do wyników to wg mnie powinnaś dostać zdecydowanie wyższą dawkę. Ja w ciąży nie jestem, mam teraz dość podobne do Twoich (badałam się tydzień temu - TSH 2.049, ft4 13.59) i wczoraj na wizycie dostałam podwyższoną dawkę. Podobno na zimę wyniki się pogarszają zawsze.
    Aha, i ja osobiście biorę różne dawki w różne dni (np. 5x w tyg. 100, 2x w tyg. 75). Nigdy nie zauważyłam u siebie żadnych objawów w związku z tym. Ale z drugiej strony nigdy nie widziałam u siebie w ogóle żadnych objawów, nawet jak miałam TSH 5 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    dzieki dziewczyny za wszystkie wskazowki. jutro mam swojego gina, moze cos poradzi. poki co zostane przy dawce w okolicach 100, a za 3 tyg mam te wizyte u innej endo - zobaczymy co mi powie.
    i z tym braniemw nocy to nie jest zly pomysl. po porstu myslalam ze jakos rano trzeba czy cos. w sensie ze po wstaniu. no zielona jestem w temacie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Ewa i dodatkowo popić jak najmniejszą ilością wody. Ja łykam bez popijania i na śpiocha ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    łyknelam o 3 przy okazji sikania i nie spie juz. hehe. no ale to akurat zbieg okolicznosci. nie ze nadczynnosc czy cos.

    Treść doklejona: 21.11.15 09:37
    tarczycowki - na gruoponie w diagnostyce jest teraz dostepny pakiet badan tarczycowych za 60 zl. wazny do 29.02.2016. TSH, Ft3, FT4, antyTPO i anty TG. ja sobie wykupilam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny witam sie na wątku :)

    Robilam dzis badania tarczycy na czczo, o godz 11 rano.
    Mam wyniki :

    FT4 61.11% [ wynik 1.45, norma (0.9 - 1.8)]

    FT3 14.17% [ wynik 2.34, norma (2 - 4.4)]

    TSH TSH 0,877 µIU/ml Norma :0,270 - 4,20

    Czekam jeszcze na antTPO i antyTPG.

    W morfologii mi wyszlo, ze mam niskie neutrofile :

    Neutrofile % 36,72 norma:% 40 - 70 L

    Neutrofile # 1,7 tys/µl norma 2,50 - 7,00 L

    Co to moze oznaczac? Czy ktoras z Was Dziewczyny wie?

    Treść doklejona: 26.11.15 22:33
    Jestem w Polsce do wtorku ( w środę wracamy). Szukać prywatnie endykrynologa dobrego? Robić usg tarczycy? Co dalej? Jestem w temacie zielona :confused:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Pytanie mam do Was...od jakiegoś czasu fatalnie sie czuje, non stop bym spała. Rano wstaje ciagle zmęczona. Strasznie słabo sie czuje. Pokładam sie wszędzie i nieustannie. Wrazenie bólu mięśni, jak przy braku magnezu. Dziś odebrałam wynik TSH i wyszło 2,2. Czy przy takim wyniku moze byc juz problem z tarczyca? Czy ktoś od takiego momentu miał juz leczenie euthyroxem?
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Madzia mi sie wydaje ze Twoje wyniki jak najbardziej w normie, dziewczyny pewnie zaraz potwierdza.
    Gabcia u Ciebie tsh chyba za wysokie, powinno byc w okolicach 1. Myslę ze powinnaś diagnozować dalej ft3 i ft4 oraz odwiedzic endo. Jak wyżej pewnie bardziej doświadczone kolezanki zaraz cos mądrego dodadzą.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Mam Hashimoto ale dotąd bez niedoczynnosci. Pod kontrola TSH i FT4 regularnie

    ale takiego TSH jeszcze nie miałam. Padam na twarz i nawet nie umiem jej juz podnieść :cry: :cry: :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Gabcia_I, nie, no jak masz Hashi i nie bierzesz euthyroxu to na bank zaczyna Ci się robić niedoczynność tkankowa i powinnaś zacząć brać hormony. Tego się nie da wyleczyć oznaczaniem TSH ;)
    madziuk, a Ty masz jakieś objawy niedoczynności? Badania robiłaś profilaktycznie? Trzeba poczekać na przeciwciała ale masz trochę za niskie FT3, powinno być bliżej FT4.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Obe - chyba z objawów niedoczynnosci to tylko obniżone libido. A tak to czuje sie dobrze. Badania robiłam sama sobie, profilaktycznie. Nigdy nie leczyłam tarczycy.
    Moze za późno je zrobiłam? O godzinie 11 rano?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    To może taka Twoja uroda :) Poczekaj na przeciwciała i jak będą ok to się nie ma czym martwić. Można jeszcze zrobić usg tarczycy ale jak nie masz innych objawów niedoczynności to i to badanie będzie w porządku :)
    .
    To ja się pochwalę swoimi wynikami ;) Biorę euthyrox w dawce 37,5 ug.
    FT4 57.47% [ wynik 1.39, norma (0.89 – 1.76)]
    FT3 52.63% [ wynik 3.3, norma (2.3 – 4.2)]
    TSH 0,857 mlU/L [0,55-4,78]
    Rewelacja, prawda? Szkoda tylko, że to wyniki po lekach :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    obe, ale po lekach w sensie, ze przed badaniem nie bralas tyle ze systematycznie zazywasz, tak?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Obe - a to niskie ft3? Właśnie sie loguje na diagnostykę zobaczyć czy sa przeciwciała.

    Treść doklejona: 27.11.15 11:22
    Mam tylko antyTG:

    anty-TG 77,98 IU/ml norma: 0,00 do 115,00 N
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Ewa, tak po lekach branych od dwóch lat. A badanie bardzo na czczo i bardzo bez leków, bo ze szpitala :)
    Madziuk, czyli w normie :) A FT3 można podnieść suplementując się cynkiem :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    obe, marze o takich wynikach.
    ja poki co czekam na wizyte u nowego endo, jeszcze 2 tyg. zrobie TSH, FT3 i FT4, chyba wystarczy co nie?
    USG tarczycy mam z pazdziernika, przeciwciala tez.
    Wzielam tez wydruki z enel-medu, wiec cala dokumantacje leczenia mam. powinno jej wystarczc, co nie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Obe - dzięki. A cynk w jakiej postaci? Z iherb zamówię? Mam szukać endykrynologa na już i robić usg tarczycy? Mam czas do wtorku.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Madziu, ja bym tego nie bagatelizowała. To ft3 jest mega niskie. No i nie powiedziałabym, że taka Twoja uroda porównując z poprzednimi wynikami... Wtedy miałaś ft3 na poziomie ponad 90%, wiec ewidentnie coś się zmieniło.

    Z hormonami natomiast bym się wstrzymała, bo nie masz objawów niedoczynności i powtórzyłabym badania za jakiś czas. Jak pójdziesz do endokrynologa to pewnie pierwsze co to przepisze hormony. Ale usg myślę, że warto zrobić, jeżeli masz taką możliwość. Chociażby dla porównania, ale poczekajmy jeszcze na wynik a-tpo.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    FT3 i FT4 są bardzo czułe na zmiany poziomów. Proponuję nie wkręcać Madzi w chorobę. Wynik niski ale trzeba posuplementować i dopiero sprawdzić. Chyba, że TPO wyjdzie poza normą.
    Endo nie masz co szukać, bo tak jak pisze isiula nic z tym nie zrobi. Nawet nie włączy hormonów :) USG tarczycy można profilaktycznie zrobić.
    Ewa, też zawsze marzyłam o takich wynikach ;)
    To co masz to Ci na pierwszą wizytę wystarczy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    obe: FT3 i FT4 są bardzo czułe na zmiany poziomów. Proponuję nie wkręcać Madzi w chorobę.

    ok, ale dodaj do tego Madzi celiakię, która ponoć lubi występować przy Hashi.... ja bym do endo uderzyła.

    swoją drogą i ja się w końcu muszę wybrać... tylko temat strasznie mi się rozjeżdża przez diagnostykę neurologiczną :confused: na szczęście diagnostyka u mnie w mieście zrobiła promocję na pakiet tarczycowy, który kosztuje całe 65 zł a nie ... 140....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    a ja po leczeniu na NFZ (przerwa 5 miesięcy od ostatniej wizyty w lipcu) wpadłam w mega nadczynność. TSH mam >0,01.. Przeprosiłam się z moją prywatną lekarką i muszę odstawić leki na 3 dni i potem zmniejszyć dawkę ze 125 do 88. Do tego suplementuję wit.d - 1000jm. I tutaj mam pytanie czy któraś z Was się orientuje czy jak ja biorę wit.d, to czy dziecku nadal podawać?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    akirka: to czy dziecku nadal podawać?

    zdecydowanie. zwłaszcza o tej porze roku.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    obe: Proponuję nie wkręcać Madzi w chorobę. Wynik niski ale trzeba posuplementować i dopiero sprawdzić

    A czy ja wkręcam? Napisałam, żeby poczekać na wyniki przeciwciał. Może to być tylko niedobór jodu czy cynku, jeżeli przeciwciała będą ok, dlatego nie wysyłam Madzi na gwałt do lekarza i proponuję powtórzyć badania za jakiś czas, żeby było wiadomo jaka jest tendencja. Sama po sobie wiem, że to się może szybko zmieniać..

    Przy okazji się pochwalę, że u mnie bez leków ft3 i ft4 pierwszy raz na poziomie 75-77% :))) nigdy nie było lepiej...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Dzięki. Wyczytałam tez, ze przy małych ilościach węgli w diecie t3 moze być niskie. Ja jem kasze bezglutenowa raz dziennie, raz omleta z mąka kasztanowa, pozatykają owoce i warzywa i mięso. Moze tych kasz za mało?
    Endo na razie nie znalazłam, ale moze uda mi sie zrobić usg tarczycy jeszcze. Jutro będę dzwonić.
    Nam celiakie i moze cos być na rzeczy z ta tarczyca. Zobaczę. Sprawdzić nie zaszkodzi.

    Treść doklejona: 27.11.15 18:55
    Mam takie wyniki antyTPO:
    anty-TPO 37,19 norma IU/ml 0,00- 34,00

    Treść doklejona: 27.11.15 19:05
    http://samodobro.host56.com/ tu przeliczylam jeszcze raz wyniki i wyszlo:

    FT4 61.11% [wynik 1.45, norma (0.9 - 1.8)]

    FT3 14.17% [wynik 2.34, norma (2 - 4.4)]
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 27th 2015
     permalink
    Jednak trochę podwyższone to a-tpo. Niestety celiakia lubi się łączyć z autoimmunologicznymi chorobami tarczycy, dlatego też zaniepokoiły mnie Twoje wyniki. Mnie endo z kolei straszył celiakią i RZS. Jeśli dasz radę jeszcze przed wyjazdem to warto moim zdaniem zrobić to usg, to da pełen obraz.

    A co do węgli to ja najlepiej się na niskich czuję. Zaczynałam od 30g, a teraz mam 110g i też jest ok.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Isiula - jutro spróbuje sie umówić na usg. Maz mój przyleci - moze uda sie to załatwić przed wyjazdem do Uk.

    Dzięki Dziewczyny za pomoc :)
    --
  4.  permalink
    ja a raczej moja okulistka odkryła w dośc dziwny sposób ze mam niedoczynosc stwierdziła ze mam lekkiego zeza w prawym oku i ze moge miec tarczyce na poczatku pomyslam ze jej sięcos przewidzialo i zbagatelizowałam sprawe nic nie odczuwałam zadnej zmiany wiec nie poszlam do lekarza dopadła mnie grypa dosc mocno kaszalalm poszlam do lekarzazeby mojej córy nie zarazic wiec zapytałam przy okazji okazalo sie ze faktycznie mam tarczyce a dokladnie niedoczynnosc;/ nie mam badan bo jej zostawiła ale chyba ponad 6 czy coś podonego;/ nie dała mi lekoów tylko skierowanie do endykronologa który na nfz jest najwczesniej na luty;/
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Jestem po wizycie u endokrynologa. Pani dr zlitowała sie nade mną i mimo TSH 2,20 dostałam Euthyrox uff...matko jak ja marze o tym zeby budzić sie wyspana i nie czuć ciagle tego zmęczenia i senności.

    Ewasmerf, czytałam ze miałaś podobne objawy wiec powiedz mi prosze czy szybko odczułaś poprawę po wdrożeniu leku?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    tak, szybko. ale kazdy reaguje inaczej.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    a ja dziś jestem po usg. tym razem poszłam do fachowca i oto co się dowiedziałam:
    tarczyca dwupłatowa, położona prawidłowo, normoechogeniczna, powiększona.
    prawy płat-w środkowo-górnej części torbiel ś. 1,6 mm.
    lewy płat- w środkowo-górnej części guzek normoechogeniczny o wym. 5x2x5 mm. poniżej dolnego bieguna lewego płata fragment jednorodnego miąższu tarczycy obj. 1,3 ml łączący się z dolnym biegunem.
    w power Doppler płaty bez zaburzeń perfuzji.
    prawy płat o wym. 19x20x66 mm,lewy 15x18x54 mm, fragment miąższu w okolicy dolnego bieguna lewego płata o wym. 8x11x21 mm. objętość tarczycy 21,4 ml.
    węzły chłonne wzdłuż dużych naczyń szyjnych bez zmian patologicznych.
    21 grudnia jadę do wawy do endo.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    A mi sie nie udalo znalezc terminu prywatnie na USG tarczycy w Polsce (najwczesniejszy byl na 16 grudnia, a tak to dopiero koniec miesiaca). I co teraz? Te jedne przeciwciala mam troche podwyzszone.
    Na razie plan mam taki, by zrobic raz jeszcze badania w Polsce (moze styczen - luty polecimy) i wtedy wczesniej sie umowic na USG tarczycy.

    Obe - mozesz napisac cos wiecej o suplementacji cynku?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 7th 2015
     permalink
    18.11 mialam wyniki takie:
    TSH: 2,58 przy 0,27 - 4,20 mU/ml
    FT3 - 3,86 przy 4 do 6,8 pmol/l
    FT 4 - 15,24 przy 12,8 do 20,4 pmol/l

    dzis 7.12 robilam i sa takie:
    TSH TSH 1,220 µIU/ml 0,270 4,200 N
    FT3 FT3 2,68 pg/ml 2,00 4,40 N
    FT4 FT4 1,19 ng/dl 0,93 1,70 N

    Moglybyscie mi przeliczyc? bo jednostki jakies dziwne. ale TSh spadlo pieknie (mimo zalecen endo, zeby brac 62,5 sama sobie zwiekszylam dawke poczatkowo w tyg 24 do 75, a teraz biore jakies 93 (3/4 z tabletki 125).
    w piatek mam inna endo, ale uwazam, ze zrobilam dobrze. wyniki sa nawet na gole oko duzo lepsze. jednak nie poradze sobie z przeliczeniem. Jakby ktoras mogla to ocenic....

    Treść doklejona: 07.12.15 18:38
    przeliczylam sobie wg kalkulatora, widze ze to bez jednostek.
    FT4 33.77% [ wynik 1.19, norma (0.93 - 1.7)]

    FT3 28.33% [ wynik 2.68, norma (2 - 4.4)]
    zblizone, wiec chyba nie ma tragedii. pewnie powinny byc ciut wyzsze. podejrzewam, ze dawka optymalna bylaby dla mnie 100. zobacze co endo powie.
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.