Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Zauwazylam zwiekszajaca sie liczbe dziewczyn z niedoczynnoscia tarczycy. Wymieniajmy sie tu spostrzezeniami, porownujmy wyniki. Po prostu pomagajmy sobie wzajemnie!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 9th 2007
     permalink
    Bardzo dobry pomysł :bigsmile:
    Melduję się jako świeża Hashimotka i służę tym co zdążyłam się dowiedzieć o tej przypadłości chociaż nie są to miłe wiadomości :confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 11th 2007
     permalink
    Jestem na granicy choroby, jak narazie przeciwciała atakują.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Fragmenty artykułu z "Optymalnika", czasopisma o dietach niskowęglowodanowych, wywodzących się od diety optymalnej dr. Jana Kwaśniewskiego.

    "Czuję się stale zmęczony i brakuje mi energii, mam wrażenie, że ciągle mi zimno, gdy wstaję rano, odnoszę wrażenie, że jestem opuchnięty, bolą mnie stawy, a do tego ciągłe kłopoty z przewodem pokarmowym". Objawy takie opisują bardzo często pacjenci w moim gabinecie. Mogą one wystąpić praktycznie w przebiegu każdej przewlekłej choroby. Jednak na podstawie przeprowadzonych przeze mnie wieloletnich badań mogę stwierdzić, że bardzo często ich przyczyną jest niedoczynność tarczycy.

    Niedoczynność tarczycy - problem niedoceniany
    (...)
    Najczęstsze problemy kliniczne chorych na niedoczynność tarczycy:

    1. Zaburzenia miesiączkowania i problemy z płodnością.
    Niedoczynność tarczycy zakłóca miesiączkowanie na wiele sposobów. Prawie 100 lat temu stwierdzono, że u kobiet po operacji usunięcia wola tarczycy występują nieregularne miesiączki.
    Substytucja hormonów tarczycy powoduje poprawę kliniczną u tych pacjentek. Obserwowano wystąpienie miesiączek u pacjentek z amenorrhea oraz ulgę w przypadku zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
    Już w 1949 r. dr B. O. Barnes opublikował raport, w którym wykazywał, że terapia preparatami tarczycy pomagała w zwalczaniu problemów menstruacyjnych, np. objawy takie, jak: nadmierne zmęczenie, potrzeba dłuższego snu, który nie dawał uczucia odpoczynku, zdenerwowanie, rozdrażnienie, chwiejność emocjonalna ustępowały po wyleczeniu niedoczynności tarczycy.
    U pacjentek z niedoczynnością tarczycy obserwuje się większą skłonność do poronień, w tej grupie kobiet substytucja hormonów tarczycy pozwala na urodzenie zdrowego dziecka.
    Hormony tarczycy są odpowiedzialne za rozwój jaja płodowego i prawidłową czynność wydzielniczą jajników. Nieleczona niedoczynność tarczycy może skutkować niepotrzebnymi zabiegami chirurgicznymi na organach rozrodczych.
    W przypadku stwierdzenia niedoczynności tarczycy u kobiet przyjmujacych środki antykoncepcyjne należy zalecić im ich odstawienie.
    2. Choroby reumatyczne.
    (...)
    3. Cukrzyca.
    (...)

    Diagnozowanie niedoczynności tarczycy
    [opis badań i analiz]
    Najprostszym testem służącym do wykrywania ew. niedoczynności tarczycy jest tzw. pomiar podstawowej temperatury spoczynkowej. Poniżej temperatury 36,3 st. C mamy prawdopodobnie do czynienia z niedoczynnością tarczycy niezależnie od wyników innych testów.
    Pomiaru temperatury bależy dokonywać rano, po obudzeniu się (termometr powinien być wstrząśnięty wieczorem). Temperaturę mierzy się w ustach lub pod pachą przez 10 minut, pozostając w spoczynku. Jednak dokładność tego testu mogą zakłócić takie czynniki, jak: głodówka, niewydolność przysadki lub nadnerczy. Temperaturę podnoszą infekcje. Dzieciom można mierzyć temperaturę w odbytnicy przez 2 minuty (jest ona mniej więcej o 1 st. wyższa niż pod pachą). Mężczyźni mogą mierzyć temperaturę codziennie. Kobiety muszą wykonać pomiar w odpowiednich dniach cyklu, najlepiej 2.-3. Po menopauzie pomiaru można dokonać każdego dnia.
    (...)

    Autor: lek. med. Krzysztof Krupka
    (współpracuje z Centrum Żywienia Waszak w Poznaniu, do którego należy restauracja Sami Swoi na Rynku)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Być może dla studentek medycyny na 28dni nie są to odkrywcze treści, dla mnie były nadzwyczaj ciekawe.
    Całe szczęście, że wygoda Evry nie uwiodła mnie na tyle, abym przeszła łatwą, typową i częstą drogę do rozpoczęcia jej stosowania/uzależnienia.
    Nie jestem pewna, czy autor zna NPR i czy temperatura, o jakiej pisze, to to samo co PTC. Może do rozpoznania niedoczynności nie trzeba spełniać wszystkich warunków pomiaru PTC.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    no to ciekawa jestem ile kobiet sprawdziło sobie stan tarczycy przed rozpoczeciem brania tabletek anty...
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    O tym, ze po tempce mozna rozpoznac niedoczynnosc, dowiedzialam sie na kursie. Glupia, mozgla cos z tym juz wtedy zrobic... :neutral:

    Lykanie antykow zapewne nie lagodzi objawow niedoczynnosci, a sami lekarze chyba rzadko wpadaja na pomysl pomiaru temperatury. Zreszta nie u wszystkich dziewczyn ze stwierdzona niedoczynnoscia jest niska.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Lekarz wyciągnął takie wnioski m.in. na podstawie swoich pacjentów. Może zawarł tylko wycinek wiedzy i jest jeszcze więcej warunków do spełnienia, aby rozpoznać niedoczynność? Im więcej przypadków weźmie pod uwagę, tym lepiej.
    -- [/url]
  1.  permalink
    Witajcie i ja się dołączam do Was, choć nie mam niedoczynności. To bardzo wyniszczająca choroba jesli się jej nie kontroluje.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 14th 2007
     permalink
    ptysiaczku - a co Cię dopadło ?
    •  
      CommentAuthorzola
    • CommentTimeAug 15th 2007
     permalink
    No to jestem i ja, a jakże !
    :bigsmile:
    Dwa mies. temu usunięto mi tarczycę, powód?- zmiany guzkowate ( hormonki były ok- lekka nadczynność, ale wszystko w normie).
    Miesiąc temu byłam w dużej niedoczynności ( co po op. jest norną), jutro kolejne badanie na TSH i mam nadzieję że powoli z tej niedoczynności wychodzę.
    Generalnie bałam się bardzo i operacji i hormonów do końca życia, teraz wiem że nie ma czego a cykle nie zmieniły mi się wogóle.

    Także tarczycowe kobietki łączmy się!:bigsmile:
  2.  permalink
    Witajcie, mam wykryte od 7 lat przynajmniej dwa guzki, mam co roku robioną biopsję ich i jak narazie są to guzki niegroźne!
    Teraz muszę pomyśleć o wizycie raczej prywatnej u mojej dr gdyż termin z NFZ mi przepadł przez strajki :/ i zapewne najbliższy wolny będzie koło grudnia:(
    Pozdrawiamy WAS!!!!!!!!!!!!!:smile:
  3.  permalink
    Za każdym razem jak siedzę i czekam na poczekalni na swoją kolej dowiaduję się coraz nowszych przejść związanych z tarczycą - dlatego wiem że jest wyniszczająca !!!!
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 16th 2007
     permalink
    to i ja się dołączę do tej grupy użytkowniczek 28dni. dzięki samoobserwacji dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy. cykle mam bardzo nieregularne, tempki skaczą jak im sie podoba. dawkę Euthyroxu biorę cały czas niską i kołatania serca jak lekarka mówiła same powoli ustępują.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 16th 2007
     permalink
    no już sporo nas...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 16th 2007
     permalink
    Kolejna dolegliwość, którą można podejrzewać na podstawie samoobserwacji. Tylko dlaczego większości lekarzy ta diagnostyka nie obchodzi? :-(
    -- [/url]
    • CommentAuthorpciulek
    • CommentTimeAug 17th 2007
     permalink
    Witam wszystkich.
    Jestem tu dziś pierwszy raz a zdąrzyłam już skrobnąć w temacie poronienień i clostilbegytu gdyż są to temat,które niestety mnie dotyczą.No i na moje nieszczęście niedoczynność tarczycy też zaczęła się do tych tematów zaliczać:cry:
    od miesiąca biorę Letrox z uwagi na nienajlepsze wyniki hormonów...a jakby tego było mało to jeszcze doczepiło się do mnie na dokładkę pco.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 18th 2007
     permalink
    pciulku - kiedy robiłaś badanie hormonów tarczycy? Czy po poronieniach lekarze nie zalecili Ci ich wykonać?
    Podobno nieleczona niedoczynność jest przyczyną poronień ale lekarze często zaniedbuja ten temat :confused:
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeAug 18th 2007
     permalink
    Dopisuję się do wątku... U mnie niedoczynność została wykryta przypadkiem. Czułam się po prostu źle i okazało się, że moja przyjaciółka z podobnymi objawami została zdiagnozowana na niedoczynność. Od razu poszłam do lekarza, wymusiłam badania i okazało się, że TSH było na poziomie prawie 9,5. Od razu skierowanie do endokrynologa i przez rok nieskuteczne leczenie jodem. Po tym roku TSH podskoczyło do prawie 11 i zapadła decyzja o Euthyroxie. I tak biorę go już 4 lata... Niestety dawka przez te 4 lata wzrosła do 100 i dodatkowo wykryte zostały przeciwciała anty-TG i anty-TPO. Przez ten czas zauważyłam wpływ brania euthyroxu na zmniejszenie obfitości krwawienia (kiedyś krwawienia trwały ponad tydzień) i regulację długości cyklu. Ciekawe jest, że odkąd zaczęłam się obserwować, cykle są jeszcze bardziej regularne. W zeszłym roku miałam wykrytą cystę na jajniku, na szczęście udało się ją zlikwidować bez ingerencji chirurgicznej. Ostatnie USG tarczycy nie wykazało nieprawidłowości, więc pocieszam się, że może nie jest tak źle. Zastanawiam się oczywiście czy w przyszłości nie napotkam problemów z prokreacją, ale na razie daleko mi do realizacji tych planów, więc pozostaje mi spokojnie czekać na rozwój sytuacji...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2007
     permalink
    Pciulek, kiedy u Ciebie zdiagnozowano niedoczynność? Przed staraniami czy w czasie?
    -- [/url]
    • CommentAuthorpciulek
    • CommentTimeAug 19th 2007
     permalink
    Dziekuje wszystkim za miłe przyjęcie:bigsmile: Aco do mojej tarczycy to sama wpadłam na to po pierwszym poronieniu i zrobiłam wtedy miałam tsh 6,12 a t4 nie robiłam bo mój gin stwierdził,że to nic takiego .poza tym 4 lata leczyyłam się u jednego moim zdaniem beznadziejnego konowała i....i tu można by dużo jeszcze ale po co.W zasadzie to wszystkie moje wyniki były dla niego dobre i tak jak ja czekał na cud i nie leczył mnie w zasadzie...szkoda słów.Teraz mam bardzo dobrego lekarza i zaczęłam parę miesięcy temu wszystko od początku.TSh nadal 6 mimo letroxu a t4 12,53 więc nie jest najgorzej,jem letrox i martwię się raczej policystycznymi jajnikami(żeby dały radę i w końcu zaskoczyły)bo do uderzeń gorąca i innych takich to już się nawet przyzwyczaiłam.Choć trochę się boje jak zareaguje mój organizm po letroxie,metformaxie i clo razem ale cóż...
    • CommentAuthorkonewka
    • CommentTimeAug 24th 2007
     permalink
    Tarczyca – kobieta

    Witam.
    Piszę z redakcji programu "Grunt to zdrowie" emitowanego na antenie TVN Style. Nasz program ma charakter poradnikowo-medyczny. Staramy się dzięki niemu przybliżyć widzom tematy związane ze zdrowiem ( choroby różnych narządów, lekarzy specjalistów, leczenie, porady na zdrowe życie). W każdym odcinku prezentujemy też historie dwóch osób cierpiących z powodu omawianych dolegliwości. Dzieląc się z widzami swoimi doświadczeniami i metodami na walkę z chorobą, dają im nadzieję i pokazują, że można starać się normalnie żyć.
    W tej chwili przygotowujemy odcinek o tarczycy i poszukujemy osoby chętnej do wzięcia udziału w naszym programie i opowiedzenia o swoim schorzeniu (nadczynność lub guzki) .Jeśli któraś z Pań byłaby zainteresowana pojawieniem sie u nas, będę wdzięczna za kontakt mailowy (ewalukasiewicz@formacjatv.pl) lub telefoniczny ( 512-076-251 ).
    Pozdrawiam serdecznie.
    Ewa Łukasiewicz "Grunt to zdrowie"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 27th 2007
     permalink
    Czy komuś Euthyrox usunął śluz najlepszej jakości?
    -- [/url]
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeAug 27th 2007
     permalink
    Mnie w tym cyklu np. wręcz zalewa Bj, więc raczej nie mam tego problemu. Chociaż w każdym cyklu jest jednak trochę inaczej. No i trudno mi powiedzieć jak było przedtem, bo nie pamiętam...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 27th 2007
     permalink
    No u mnie odwrotnie. Okresu najbardziej płodnego ani widu ani słychu, choć zawsze już się zaczynał. To dopiero pierwszy cykl i pierwszy raz w czasie obserwowanym tak mam.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPlis81
    • CommentTimeAug 27th 2007
     permalink
    No to i ja się melduję. Mam spore doświadczenie bo zaczęłam się leczyć w wieku ok 10 lat. Od tego czasu brałam codziennie Jodid, jodox, eferox, eutyrox, eltroxin, oczywiście zamiennie, a nie jednocześnie. Co lekarz to stwierdzał, że lepiej zadziała coś innego. Aż w końcu ok rok temu jeden z lekarzy stwierdził, że odstawiamy wszystkie leki i zobaczymy co się będzie działo. Odpukać do tej pory TSH, FT3 i FT4 są idealne! Nawet teraz w ciąży, kiedy zapotrzebowanie organizmu na produkcję hormonów jest większe. Wyobrażacie sobie, 15 lat brałam leki, może niepotrzebnie bo guzki są niegroźne.Mimo, że cały czas byłam pod kontrolą lekarzy.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    "U kobiety spodziewajacej sie dziecka wzrasta ilosc estrogenow, ktore rowniez wplywaja na obnizenie ilosci aktywnych hormonow tarczycy."

    Dlatego przy niedoczynność należy odstawić anty, które nasilają chorobę?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 4th 2007
     permalink
    Niedoczynność tarczycy - problem niedoceniany - wersja pełna
    Jest informacja o związku między estrogenami a TSH.
    -- [/url]
    • CommentAuthorMAGDALENA992
    • CommentTimeSep 6th 2007 zmieniony
     permalink
    HEJ.
    a więc i ja dopiszę się do tego wątku. Niedoczynnośc wykryto u mnie około 3 miesięcy temu. początkowo brałam letrox25, nie było żadnej poprawy, jedynie waga podskoczyła. po ok. miesiącu przyjmowania leku tsh wzrosło do prawie 6. teraz biorę euthyrox50, jak narazie żadnej poprawy. Objawy mam typowe: szybkie marznięcie,szorstka skóra, ochrypły głos,
    zaparcia,długie, obfite krwawienia, wypadanie włosów, wieczne zmęczenie i senność, obnizona temperatura ciała, okropna pzemiana materii. Miałam też robione usg tarczycy: Tarczyca dwupłatowa w położeniu typowym
    PP wlk 56 * 1.8 * 20.2mm V 12.9ml
    PL wlk 44.5 * 15.4 * 14.5mm V 5.2ml
    cieśń 4.3mm
    całkowita objetośc tarczycy 18.1ml
    echostruktura miąższu niejednorodna chypoechogenicznaz obszarami chypoechogenicznymi, widoczne cechyy rozlanych zmian miąższowych- zarysy gruczołu nierówne , wzmożoan ilośc od tkanki łącznej podścieliska.
    przepływ miąższowy w normie , w zakresie t. tarczycowej górenej Vsk. ok 27cm/s
    pztologicznych ognisk litowych i torbielowatych nie
    stwierdza się.
    Węzły chłonne okołotarczycowe widoczne w okolicy dolnego bieguna PL wlk 7,2mm i 5mm
    wzdłóż MOS obustronnie liczne hypoechogeniczne węzły chłonne wlk. do 5-6mm, po prawej pojedyńczy wlk 11mm.zyca dwupłatpwa w położeniu typowym powiekszona nieznacznie w zakresiePP.
    Za tydzień idę na kolejne badanie tsh, zobaczymy jak to będzie.
    Ostatanio lekarz powiedział mi, ze powinnam schudnąć, czy to ,że mam nadwagę jest powodem moich problemów. Zresztą jak schudnąć, skoro mimo stosowania diety tyję? Czy jeżeli będę grubaskiem, nie mam szans na dziecko? Czasami mam już tego dośc, ostatnio podjeliśmy z mężem decyzje o adopcji, ale przecież ja nie mam na nia szans, bo jestem za młoda. Także trwam w tej beznadzieji i czekam, czekam.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 6th 2007
     permalink
    Magda - badałaś przeciwciała antytarczycowe?
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 7th 2007
     permalink
    Witam,

    Ja również borykam się z niedoczynnością tarczycy. Na początku moje wyniki TSH kształtowały się w granicach 4,2 - 4,0, w ciąży zeszły nawet do 0,51, dzięki odpowiednio dobieranym dawkom leku. Badania robiłam co miesiąc i po każdym z nich dawka była zmieniana na coraz to wyższą. Zaczęłam od dawki 12, a pod koniec ciąży brałam już Letrox w dawce 75.
    Wiem, że przy chorej tarczycy ciężej jest zajść w ciążę, ale jest to możliwe, bo sama jestem tego dobrym przykładem :wink: Teraz po porodzie biorę Letrox 50.

    Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 7th 2007
     permalink
    • CommentAuthorMAGDALENA992
    • CommentTimeSep 7th 2007 zmieniony
     permalink
    ANTYCIAŁA ROBIŁAM.anti TPO- 287,5 IU/mL
    anti Tg- 494,1 IU/mL
    mam hashimoto.
    • CommentAuthorvelena
    • CommentTimeSep 19th 2007
     permalink
    hej, ja mam niedoczynnosc tarczycy, w zasadzie lecze sie niedawno, jakies dwa lata temu odkrylam ze starsznie wypadały mi włosy :( i wtedy trafiłam do endokrynologa, początkowo wyniki były nawet w normie a teraz od 3 miesiecy zaczełam brac letrox 50, dopiero po wykryciu ze mam niedoczynnosc zrozumialam dlaczego w ostatnich miesiacach bylam ospała, zmęczona i na nic nie miałam siły :/
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 19th 2007
     permalink
    velena - a jakie były wyniki 2 lata temu i teraz?
    • CommentAuthorvelena
    • CommentTimeSep 20th 2007
     permalink
    kiedys byly w normie to jest bylo kolo3,5 wiec to podobno taka gorna granica teraz jest kolo 5, wczoraj bylam na badaniu krwi we wtorek bede wiedziec ile jest teraz, ale mimo iż biore leki wydaje mi sie ze to caly czas sie pogarsza, wlosy mi nadal wypadaja, kluje mnie serce czasem, a w dodatku teraz spoznia mi sie okres, i nie wiem czy to przez tarczyce czy przez zmiane klimatu (3 miesiace bylam w anglii)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 20th 2007
     permalink
    Czy znacie preparat Kelp? Dostarcza jodu i reguluję przemianę materii. Warto to brać?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 20th 2007
     permalink
    dziewczyny na innych forach często go wymieniają...z drugiej strony czytałam że przy Hashi jod wcale nie jest wskazany - raczej selen
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 21st 2007
     permalink
    Dlatego pytam. Na opakowaniu jest napisane, że nadaje się dla nad- i niedoczynności.
    Wyniki w profilu i pod wykresem.
    -- [/url]
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeSep 24th 2007
     permalink
    Ama, widziałam tę książkę ostatnio w empiku. Kosztowała chyba 24zł. Niestety była zafoliowana i nie mogłąm zajrzeć do treści. Nie chciałam kupować bez przeglądnięcia, a spiszyło mi się z bardzo, żeby szukać obsługi sklepu. Nie wiesz, czy jest w niej coś odkrywczego?
  4.  permalink
    Witajcie!
    Od ponad 2 lat nie biorę żadnych leków, mam wykryte 2guzki które po biopsji zostały uznane za niezłośliwe.
    Obecnie jestem przy nadziei jednak pod stała kontrolą endokrynologa (co miesiąc badanie tsh i ft4-póki co odpukać wyniki idealne książkowe).
    Czuję się świetnie.
    Tarczyca ma związek z prokreacją, więc jeśli któraś z Was ma wykryte problemy bądź w rodzinie ktoś kiedyś chorował na tę paskudną dolegliwość to nie lekceważcie tego.
    Pozdrawiamy ciepło
    :surprised:
  5.  permalink
    hej dziewczyny ja tez mam niedoczynnosc w wieku 18lat miałam ja wycieta i do konca zycia leki leki brałam letrox ale był za słaby teraz mam euthyrox100 ja tez jestem grubasem i wiem co to znaczy człowiek chce schudnac a tu niemoze ciągle senny zmeczony i nic mi sie niechce i tak to jest prawda niemozna tarczycy lekcewazyc popieram zdanie Ptysiaczka pozdrawiam
  6.  permalink
    witam czy ktoras z was ma moze nadczynnosc tarczycy ja przez to swinstwo poronilam dwa razy:cry:teraz od ponad miesiaca biore leki dokladnie euthyrox n 25 i w zeszlym tygodniu robilam pierwsze badanie krwi od czasu brania tabletek w piatek pojde do lekarza to zobaczymyu czy cos sie polepszylo mam nadzieje ze za niedlugo hormony sie unormuja i bede mogla zajsc w ciaze pozdrawiam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    docineczka jeśli bierzesz Euthyrox to masz niedoczynność a nie nadczynność.
    --
  7.  permalink
    wlasnie juz drugi raz slysze taka opinie.napisze wszystko od poczatku.mieszkam w angli wraz z narzeczonym staralismy sie o dzidzie zaszlam w ciaze bez problemu w kwietniu 2007 radosc nie trwala zbyt dlugo w czerwcu 2007 poronilam lekarze kazali poczekac 3 cykle i znow sprobowac wiec tak sie stalo w pazdzierniku2007 zaszlam ponownie w ciaze lecz poronilam w 5tc.lekarze nie podali przyczyny powiedzieli ze zbadaja mniedokladnie i sprawdza przyczyne jezeli poronie trzeci raz dla nich dwa razy to jeszce nic nie znaczy...w polsce bywam tylko na Swieta Bozego Narodzenia wiec kiedy pojechalismy z narzeczonym na te swieta odrazu udalismy sie do ginekologa opowiedzielismy mu wszystko i ten dal mi skierowanie na badania krwi(wszystkie z krwi badania)i mojemu ukochanemu na badanie spermy.z wynikami udalismy sie ponownie do gina i okazalo sie ze plemniki sa w swietnej formie i wszystko z moim narzeczonym jest ok tylko ze mna nie do konca wyniki tarczycy byly zle gin skierowal mnie do endokrynologa wynik byl taki:TSH 3 GEN - 6,890ulU/ml , a norma jest od 0,27 do 4,20. FT4 - 11,97 a norma jest od 12,00do 22,00.czyli z wyniku wyszlo ze TSH£ GEN jest za duzo a FT4 jest troszke za malo.z tymi wynikami udalam sie do endokryn.ten zrobil wymacal mi gardlo i powiedzial ze jest to nadczynnosc tarczycy zrobil mi usg PP:19x17x62 LP:18x17x55 (tyle sie wyczytalam cos jeszcze pisze ale niewiem co)lekarz zapisal mi euthyrox n 25 i selen 100 kazal zrobic jeszcze na drugi dzien badania na anty TPO i anty TG oraz kazal nie zachodzic w ciaze przez 3 mies.na drugi dzien zrobilam badania anty TPO i TG a z wynikiem zadzwonila moja tesciowa zeby powiedziec lekarzowi bo ja na drugi dzien wyjechalam spowwrotem do angli a wynik byl taki: anty TPO-1460U/ml norma jest 0-34, anty TG 2032u/ml norma jest 0-40.tesciowa zadzwonila do tego endo i powedzial mu wynik tych badan a ten powiedzial ze tak przypuszczal ze jest to choroba Hashimoto czyli zapalenie tarczycy i kazal zrobic w polowie lutego kolejne badanie na TSH III gen oraz FT4 zeby zobaczyc czy leki pomogly.wiec w zeszlym tygodniu zrobilam te badania (tu w angli)i w piatek pojde do lekarza po wyniki zobaczymy.i wlasnie badz tu madra niewiem czytalam na jakiejs stronce ze hashimoto laczy w sobie nadczynnosc i niedoczynnosc i ze jest to przewlekle zapalenie tarczycy.z moim endokrynologiem zobace sie dopiero w marcu bo wtedy umowilam sie z nim ze przyjade z angli na kntrole i powie mi czy trzeba bedzie zmienic dawke leku.opisalam caly moj przypadek jak mozecie dziewczyny to piszcie mi co wy o tym myslicie bo ja ze tak powiem swieza jestm w tym temacie pozdrawiam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeFeb 21st 2008
     permalink
    Tak - Hashimoto bez dwóch zdań, ale to niedoczynność. Coś może źle usłyszałaś... Najważniejsze, że wiesz, w czym problem. Myślę tylko, że przy tak wysokim poziomie przeciwciał Euthyrox 25 to zdecydowanie za mało. Powiedz angielskiemu GP o badaniach na przeciwciała, najlepiej pokaż wyniki, bo znając życie (też byłam w UK), powie, że takie TSH to nie tragedia. Trafiłaś na dobrego lekarza, naprawdę. Mało kto dziś w niedoczynności upatruje się przyczyny poronień, a szkoda, bo to naprawdę ich częsta przyczyna.

    Zastanów się, czy przy kolejnej ciąży możesz liczyć na dobrą opiekę w UK. Dla nich do 12 tygodnia to selekcja naturalna... Przy niedoczynności nie ma żartów w ciąży - potrzebna jest stała, dobra opieka lekarska i częste badani poziomu hormonów. Pozdrawiam.
  8.  permalink
    a ty ile czekalas zanim zaszlas w ciaze??musialas jakos specjalnie zbijac ilosc hormonow??jak przebiega twoja ciaza??
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeFeb 21st 2008
     permalink
    Udało się nam w drugim cyklu starań, ale ja mam tylko subkliniczną niedoczynność. Ciąża przebiega bardzo dobrze. Jestem pod opieką endokrynologa. Przed ciążą przyjmowałam euthyrox 50, aktualnie 125.
    • CommentAuthorewulkaaa
    • CommentTimeFeb 21st 2008
     permalink
    Witam!
    Ja również mam kłopoty z tarczycą. We wrześniu stwierdzono umnie nadczynność tarczycy (i to podobno dużą, ale mój wspaniały endokrynolog o niczym mi nie mówi, tylko patrzy w wyniki, milczy, a na koniec wrecza mi recepte). Do grudnia przymowałam EUTHYROX 75, po czym po badaniu kontrolnym odstałam EUTHYROX 50, z tym że mam przyjmować naprzemiennie pół i całą tabletkę. Czy aby na pewno euhyrox jest tylko na niedoczynność? bo ja jestem pewna, że mam nadczynność :/ chyba zgupiałam...

    i teraz tekie pytanie: czytam, że miałyście przez chorobę problemy z zajściem w ciążę...szczerze to nawet nie wiedziałam, że tak może się zdarzyć. ostatnio mam coraz większe problemy z (nie)regulranością miesiączki. Czy może to być powiązane z moją chorobą?
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeFeb 21st 2008
     permalink
    Rozregulowane hormony tarczycy jak najbardziej mają wpływ na płodność.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.