Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    No i w końcu biorę ten Metizol i karmię piersią. Mała dawka, na początku większej przerwy między karmieniami. Mała ma 8 mniesięcy, więc karmię już w dzień mało. Teraz kontrola leukocytów - ok. Na razie trzeba zbić nadczynność, a potem się okaże czy to poporodowe zapalenie tarczycy, czy Graves-Basedow czy hashimoto... Czyli nic nie wiadomo. Za 2 tygodnie idę zorbić badania - t3, t4, anty-TPO i coś tam jeszcze było.
    Nie wiem co "lepsze" przy staraniach...? Chcielibyśmy mieć więcej dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    generalnie coś mi się obiło o uszy, że nadczynność z dwojga złego lepsza, przynajmniej przy staraniach. ale jeśli jesteś pod opieką endokrynologa to masz duże szanse, że lekami Ci wyrównają poziom hormonów i nie będziesz miała takich dylematów.
    -- ,
  1.  permalink
    dziewczyny - ekspertki... pomocy! Jestem w 6 tygodniu ciąży. Odebrałam dziś wyniki m.in. TSH, przy normie do 4,200 mam wynik 4,300. Wizyta u endokrynologa za 2 dni! Powiedzcie, czy czekać na nią czy bić na alarm? Bardzo się boję!!
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeNov 23rd 2010
     permalink
    A sprawdzałaś też ft3 i ft4? To by było chyba ważniejsze, choć wyższe niż normalnie tsh może wskazywać na niedobory hormonu, a to nie byłoby wskazane...
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 24th 2010
     permalink
    spokojnie, 2 dni to naprawdę mało, a wahania hormonów mogą być też spowodowane ciążą. i nie stresuj się, bo maleństwo Ci się jeszcze w brzuchu zestresuje:wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeNov 30th 2010
     permalink
    No i mam wyniki. Obecnie:
    TSH-0,058
    FT4 - 0,51
    p/c antyTPO >600
    Coś ktoś się orientuje? ;)
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeDec 1st 2010
     permalink
    Lekarz stwierdził zapalenie tarczycy, które prawdopodobnie lada moment przejdzie w niedoczynność.
    --
    •  
      CommentAuthorLily26
    • CommentTimeDec 3rd 2010
     permalink
    Nibriana mnie to wygląda na zapalenie tarczycy typu Hashimoto. Przy takich przeciwcialach to na bank. O tym wspominal ci cos lekarz?
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeDec 3rd 2010
     permalink
    Ja, z tego co pamiętam, miałam podobne wyniki, może mniej normy przekroczone i też mi zdiagnozowali Hashimoto. A dostałaś jakieś leki? Czy czekają na rozwój sytuacji?
    -- ,
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeDec 8th 2010
     permalink
    Lily chyba mówimy o tym samym tylko ja się na nazewnictwie jeszcze słabo znam.
    Biorę Metizol w mniejszej dawce - 1 x dziennie, potem 1/2 dziennie. W styczniu kolejne badania.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeDec 15th 2010
     permalink
    Właśnie zbadałam aTPO ( 784, norma 0-60) i TSH (4,33 przy normie 1-4,75) - generalnie wyniki potwierdziły hashimoto, tendencje do niedoczynności, co jednak, jak widać po suwaczku nie przeszkodziło w zajściu w ciążę :-) tyle że teraz wracam do Euthyroxu i dodatkowo jeszcze jod muszę suplementować, coby dziecię się dobrze rozwijało. I muszę kontrolować często poziom TSH i fT4
    Pisałaś, Nibriano, że mówili, że u Ciebie to zapalenie tarczycy może przejść w niedoczynność "lada moment" - u mnie ten moment trwał ok 2 lata. Po pierwszej ciąży wyniki miałam w normie, teraz dopiero wyniki wskazują na początki niedoczynności przy braku jakichkolwiek innych objawów.
    -- ,
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeDec 15th 2010
     permalink
    Ciekawe... zobaczymy jak będzie u mnie.
    Życzę, aby ta ciąża przebiegła zdrowo i szczęśliwie dla Ciebie i Maleństwa :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 15th 2010
     permalink
    Hormony ważne w upał audycja z Jedynki do odsłuchania online
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    pelasia, bierzesz jakieś witaminy dla ciężarnych z jodem czy osobny suplement?
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    tak, biorę Jodid 100, na razie 1 tabletkę, potem 1,5
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 10th 2011
     permalink
    I ja sie dopisuję...w drugiej ciąży "nabawiłam sie" niedoczynności...miałam nadzijeę, ze skończy sie wraz z nią, ale...niestety...teraz mój lekarz ustawia mi kuracje...biore Euthyrox25...dzisiaj robiłam kontrolne badania...zobaczymy pojutrze...mam problem z utrzymaniem wagi ostatnio...zmęczona nie jestem, nie marznę...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorsiobhan1
    • CommentTimeJan 12th 2011
     permalink
    Hej Dziewczyny,

    Po pierwsze ciąży stwierdzono u mnie Hashi.
    Staram się o 2 dziecię już 6 miesiąc i nic.
    Czy wiecie jakie zaburzenia cylku mogąwystąpić przy Hashi?
    Na co zwracać uwagę?
    Wórównane hormony wystarczą by płodność wróciła do jakotakiego poziomu czy przy Hashi to i tak lipa?
    Zaczynam łapać doła, że nie będę miała już dzieciątek, hlip :(
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    a jesteś pod opieką endokrynologa? robiłaś ostatnio badania?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    Muszę zgłosić się do specjalisty od tarczycy...wcześniej jednak zrobić ponownie usg tarczycy...przy 25 Euthyroxu, hormony tarczycowe zostały okiełznane...znacznie podskoczyły mi przeciwciała...co Wy na to?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    Hej, ja też jestem tarczycowa. Mam lekko podwyższone TPO.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2011
     permalink
    Witajcie dziewczyny,
    podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy... chciałam Was zapytać czy lekarz rodzinny wypisze mi skierowanie na badanie hormonów tarczycy (TSH, fT3 i fT4) czy od razu udać się do endokrynologa?
    Czy jeszcze wykonuje się jakieś badania?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 14th 2011
     permalink
    Dobrze jest zrobić usg tarczycy i badanie przeciwciał tarczycowych aby stwierdzić czy ma się hashimoto
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJan 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Rodzinny może skierować tylko na TSH, reszta należy do endorkynologa.
    Co do podwyższonych pzreciwciał to... wygląda to na zapalenie tarczycy, tak było u mnie, ale nie wiem czy nie zależy to od korelacji między hormonami tarczycy. W bazie wiedzy jest trochę o zależnościach w wynikach hormonów tarczycy.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 14th 2011
     permalink
    Izunia, rodzinny może wypisać tylko skierowanie na TSH i skierowanie do endokrynologa- chyba że nie chcesz na NFZ
    nie wiem, czy skierowanie do endokrynologa dają "od ręki", czy po nieprawidłowym wyniku TSH dopiero, pewnie zależy od lekarza
    -- ,
    • CommentAuthormimila
    • CommentTimeJan 14th 2011
     permalink
    dołaczam do grona niedoczynności...
    dziewczyny,macie jakieś sposoby na opanowanie zmęczenia,senności i słabej koncentracji (poza lekami oczywiście, zaczęłam brać euthyrox). Przyznam, że bardzo mi to zaczyna przeszkadzać w pracy...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 15th 2011
     permalink
    nie wiem jak silną masz niedoczynność ale u mnie zawsze było gorzej z zmęczeniem itp. zimą. Chyba niezależnie od stanu tarczycy brak światła tak na mnie działa ;) a kondycje poprawia sport - trzeba się ruszać wtedy jest dobrze :bigsmile:
  2.  permalink
    Widzę, że watek tarczycowy przycichł nieco, a chciałabym sie dołączyc do Was. Znów (po kilku latach normy) mam nieprawidłowe wyniki. Czy mogłaby któras z Was polecic dobrego ginekologa-endokrynologa w P-niu?? Z góry dzięki
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 16th 2011
     permalink
    Dzięki dziewczyny, jutro idę do lekarza.
  3.  permalink
    kobiety, ja zrobiłam badania TSH w 1dc, a nie 3-4dc jak dzis wyczytałam, że trzeba. Wyszedł mi zawyzony wynik 4,440. czy to moż ebyc zakłócony wynik?
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    TSH można badać chyba niezależnie od dnia cyklu? nie pomyliło Ci się z FSH?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    nie chyba tylko na pewno - hormony tarczycy nijak się mają do cyklu , na czczo też nie musisz być
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 18th 2011
     permalink
    napisałam "chyba", zakładając, że może ja niedouczona jestem ;-) poza tym większość badań tarczycowych robiłam albo w ciąży albo w okresie poporodowym, kiedy ciężko mówić o jakichś dniach cyklu
    -- ,
  4.  permalink
    Hej dziewczyny - i ja sie dopisuje do watku. Ja lecze sie na niedoczynnosc od 2005. Troche to trwalo aby mi sie TSH wyregulawoalo i dopiero od maja 2009 roku mam dobre wyniki. Od dzidzie stram sie ponad dwa lata, no ciagle czekam.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 18th 2011
     permalink
    Dostałam skierowanie od rodzinnego na TSH, jutro podjadę do laboratorium.
    Ciekawa jestem wyniku...
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    Moje poporodowe zapalenie tarczycy wyleczone. Hormony wróciły do normy, choć nadal mam braćMetizol 1/2 tabletki co 2 dni i kontrola za2 mieisące. Natomiast lekarka stwierdziłą, zę mam w genach niedoczynność i tylko nie wiadomo kiedy się uaktywni. Zapytałam skąd ta pewność. Stwierdziła, zę widać to na podstawwie anty TPO > 600.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    Mój wynik badania TSH wynosi 1,74 i niby mieszczę się w normie...
    Powiedzcie dziewczyny powinnam mimo wszystko udać się do endokrynologa? Czy po prostu powtórzyć TSH za klika dni?
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    Hormony tarczycy się nie wahają jakoś tak szybko, żeby było sens powtarzać badanie za kilka dni. Przy takim wyniku to do niedoczynności ho, ho, daleka droga ;-) Ale może dla spokoju idź do endokrynologa, może zleci więcej badań. A masz jakieś inne objawy, które by wskazywały, że z tarczycą coś jest nie tak?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    Pelasiu, na pewno objawem, że coś jest nie teges jest powiększona szyja. Nigdy takiej nie miałam, ale może taka moja uroda choć urodziwie to nie wygląda. Nie wiem sama co myśleć... nie mogę spać, czuję się opuchnięta (dłonie zwłaszcza i buzia), nie potrafię się dłużej nad czymś skoncentrować. Dość często bolą mnie mięśnie i ciągle mi zimno, no i te suche kolana... Miewam też ataki duszności no i nie ukrywam, że jestem nerwowa.
    A czy badanie TSH może coś zakłócić? Chodzi o to, że badania robiłam następnego dnia po jednodniowym osłabieniu (wymioty i biegunka). Morfologia pełna wyszła dobrze (tj. mieści się w normach).
    • CommentAuthorarca75
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    Witam " tarczycówki". Niedoczynność tarczycy stwierdzono u mnie jakieś cztery lata temu. Szukano przyczyn poronienia. Mój ówczesny gin zlecił zbadanie poziomu TSH i wyszło mi 13, norma jakoś tak do 4, FT3 i FT4 też nie wyszły ciekawie. Doprowadzenie mnie do tzw stanu eutyrozy trwało jakieś 1,5 roku. Aktualnie biorę spore dawki euthyroxu:4x100, 3x75/tygodniowo. Niby wyniki są ok ale ciązy jakoś od roku starań nie widać. :confused:
  5.  permalink
    Ja dziś u endokrynologa byłam zmoimi wynikami. TSH jest niezalezne od dna cyklu, faktycznie (ja gdzies w necie wyczytalam, że najlepiej 2 lub 3 d.c). Byłam z wynikami takimi: TSH=4,44 fT3=2,62 fT4=1,19
    mam wrócić do niego z USG tarczycy i zobaczymy, co dalej. Wydawal mi sie doładny i wiarygodny. Dam znak, co dalej
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
  6.  permalink
    Aha, kiedys miałam nadczyność (Metizol bralam), potem niedoczynność (Jodid) a teraz ciekawa jestem, co się okaże..
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Dopisuję się tu, bo też mam problem z tarczycą - niedoczynność. Biorę Eltroxin 125 (no własnie, jeszcze nie spotkałam się, żeby ktoś brał Eltroxin), na szczęście udało mi się zajść w ciążę i niedługo będę miała synusia :)
    W ogóle jesteśmy tacy "tarczycowi", bo Mąż ma od roku całkowicie wyciętą :)

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    Izuniu, z tego co piszesz, to tarczycowo to brzmi, ale lekarzem nie jestem. Jak masz skierowanie, to warto iść do endokrynologa, może nawet jeśli to nie tarczyca, to pokieruje Cię w jakim kierunku szukać przyczyn. Endokrynolodzy, u których byłam tak "całościowo" mnie potraktowali i na sporo rzeczy nie związanych bezpośrednio z tarczycą uczulili - że np. mogę mieć zwiększone tendencje do cukrzycy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    Cześć Dziewczyny :) To i ja się przywitam w tym wątku.

    Mam 32 lata, od jakiś 3 lat na lekach (Euthyrox - najpierw 12,5 potem 25, a potem od razu 100, bo wyniki tak cholernie skoczyły).

    W pierwszym cyklu starań zaszłam w ciążę, w 6 tyg poronienie (złe wyniki). Staramy się 10 cykl, na razie wyniki uregulowane, a ciąży jak nie było tak nie ma, ale spokojnie na nią czekamy.

    Aha, wrócę jeszcze do badań, bo się pytałyście, czy na czczo. Na czczo z jednego względu - do badań nie bierzemy tabletek, a tabletki bierze się na jakiś czas przed jedzeniem. Czyli - badanie krwi, potem tabletka i możemy jeść :)
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    można też np. w dniu badania nie wziąć tabletki ;-) i iść sobie spokojnie po śniadaniu- ja preferuję takie rozwiązanie, przynajmniej póki jestem w ciąży i póki czegoś nie zjem rano, męczą mnie mdłości
    -- ,
    •  
      CommentAuthoragavva
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    Część wszystkim!! Ja też postanowiłam się dopisać do wątku. Pod opieką endokrynologa jestem juz ponad 3 lata, Jeśli chodzi o diagnozę, to sama zrobiłam sobie badania, bo mój lekarz z POZ olewał to, że mu mówiłam o moim nie najlepszym samopoczuciu. poszątkowo brałam Letrox 5, potem 10, potem Euthyrox 25. Póki co TSH mam w okolicach 2 ( w kwietniu kolejna kontrola) Przeciwciała w normie t3 i t4 również. Co jakiś czas borykam się z silną reakcją immunologiczną, tóra najprawdopodobniej związana jest z tarczyą, ale jak mi lekarze mówią, tarczyca i immunologia nie jest do końca zbadana, więc może poprosty coś rzadkiego się przyczepiło. W ciążę próbuję zajść już od 2 lat i jak do tej pory nic. Wcześniej owulacji nie było, teraz zaczęła się pojawiać, ale dzidzi nadal niet... Wszystkie hormony w normie, więc czekamy na cud!
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    Mnie się wydaje, że robienie badań bez tabletki normującej hormon będzie bez sensu - wynik moze wyjść niepoprawny.Ja robię badania po tabletce i po jedzeniu, czasem nawet po południu, profesor, do którego chodzę nie widział przeciwskazań :)
    A tarczycowym staraczkom życzę powodzenia!!!!:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoragavva
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    Mi moja lekarka powiedziała, że badanie ma być koniecznie bez tabletki... Jak widać co lekarz, to opinia. Fakt, że odkąd jestem na lekach i badania przed tabletą wychodzą dobrze, ja czuje się super! Nie mam kołatania serca, nie jestem senna, tylko waga dalej stoi w miejscu....
    --
    • CommentAuthorkini78
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    Cześć Wszystkim, dopisuję się. Mam 33 lata. Hashimoto zdiagnozowano u mnie rok temu. O dzidzi staramy sie z Mężem od 2,5 roku :(
    •  
      CommentAuthorcecile85
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    Witam was wszystkie, ja o niedoczynności dowiedziałam się niecały rok temu, obecnie (świeżo po padaniu) udało się wyregulować TSH (wynosi 3,41). Niestety ogólnie Anty TPO mam wysokie, bo ok 600, o dzidzie staram się od ok 7 miesięcy, na razie nic, prawdopodobnie mam jeszcze niedomogę lutealną, ale to muszę skonsultować z lekarzem. Pozdrawiam wszystkie staraczki!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.