Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 21st 2006 zmieniony
     permalink
    Moje drogie powiedzcie czy przy poczęciu myslicie o płci dziecka ? Czy idziecie na tak zwany żywioł ? Ja bardzo chciałam mieć dziewczynkę i celowaliśmy 2-3 dni przed owulacją, i się udało. Teraz planujemy chłopca czyli będziemy szukać dnia owulacji,może warto by było zweryfikować dzień poczęcia z wykresu i potem płci dziecka, co wy na to ?

    zuza
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    Zuza , świetny pomysł niech dziewczyny weryfikują a ja bede wiedziała jak mam celowac :bigsmile: Ja chciałabym mieć córeczke .
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    Ja myślę o płaci ale drugiego dziecka. Zależnośc jest taka, że jak pierwszy będzie chłopiec to druga dziewczynka i odwrotnie. A - że pierwszego jeszcze nie ma - to starać się specjalnie o pierwszą płeć nie zamierzamy ;)
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    Dla mnie nie ma znaczenia czy będzie chłopiec czy dziweczynka, byle zdrowe było, ale mój M bardzo chciałby mieć syna :smile: Wydaje mi się, że najlepiej spróbować z testami owu, które są pozytywne na 24-36 h przed owu, jeśli do tego dołączyć tempki to myślę, że może się uda trafić :bigsmile:
  1.  permalink
    Ja bym chciala mies teraz chlopca. Jednak mam problemy zeby w ogole zajsc wiec co bedzie to bedzie oby zdrowe i oby bylo.Corka bedzie sie cieszyc jakby miala siostryzczke ale tez jej raczej bez roznicy.
    --
    •  
      CommentAuthorasikpro
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    A czy to nie wszystko jedno jakiej płci jest maleństwo??? :shocked:
    Gdy byłam w ciąży, wszyscy w koło mnie o to pytali, co mnie bardzo denerwowało:fierce: dla mnie nie było to ważne, chciałam tylko, by urodziło się zdrowe.
    Mam cudną córeczkę i jestem bardzo szczęśliwa:cheer:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    Ale ludzie mają pragnienia, mają też do Nich prawo ;)
    To, że pragną np synka nie znaczy, że nie będą kochać córeczki :)
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    ngL no pewnie że masz racje . Bede przeszczęśliwa jeśli w ogole zajdę w ciąże i urodzę zdrowego dzidziusia , niezależnie od tego jakiej będzie płci . Ta dziewczynka , to wiesz taki koniece pragnienie( długie włosy , sukienki itp) a poza tym to śmieje sie w domu , ze jak urodze syna to bede miała przerabane -3 facetow domu i ja sama (MM , pies , synek ):crazy:
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    Jak na razie nie potrafię w ogóle zajść. Jak mi się uda to będę w siódmym niebie, a płeć nie będzie tu miała żadnego znaczenia. Ważne by było zdrowe :bigsmile: Oczywiście rozumiem tych, którzy mają już jednego maluszka i teraz chcieliby drugiego do pary. Trzymam kciuki za spełnienie ich marzeń. Celujcie a będzie Wam dane :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    Ogólenie to cieszyłabym się najabardziej z dziewczynki ale mąż wolałby synka. Póki co mam problem, żeby wogóle mieć dzidziusia.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    Myslę że planowanie płci jest możliwe jedynie przy regularnych cyklach, bo przewidzieć 2-3 dni przed owulacją by celować w dziewczynkę przy problemach z cyklami wcale nie jest takie proste.Ja jak do tej pory nie miałam z tym problemów ale zobaczymy jak to będzie tym razem, może macie stare wykresy z poprzednich ciąż, może widzicie tam jakieś zależności.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    :rolling: u mnie miał być najpierw Pawełek a potem Michałek :crazy: tyle że mam dwie ukochane córeczki :):) :cheer: i z tego co mi wiadomo to poczęcie było w samą owulację :jumping:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    Właśnie trzeba sobie uświadomić że ta metoda zwiększa jedynie szanse a nie daje 100 % pewności, dlatego nie można się nastawiać i tak mówię mojemu mężowi a on strasznie się juz nastawił na chłopca, ech te chłopy... :crazy:
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    :) najważniejsze by dzieciątko było zdrowe a świeża Mamusia szybko doszła do siebie po porodzie :)
  2.  permalink
    Zuza a moj jak bylam w ciazy chcial dziewczynke.Dziwne co?
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    nie podzielam zdania magdalenkakol :) mój też chciał córki :)
  3.  permalink
    Hehheee
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    Mój też chciał córkę !!! I mamy Julkę ale teraz chce synka tak do pary, dla Julki wybrał imię jak jeszcze nie byłam w ciąży, powiedział że się podporządkuje i kiedy trzeba będzie gotowy hi hi :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    Fijałkowski już pisze, że prawdopodobieństwo otrzymania żądanej płci dziecka wynosi 80-90%, jeśli trzymacie się tych zasad. Tak wynika z badań.
    -- [/url]
    • CommentAuthormadzik
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    Dołączam do tych koleżanek które wogóle chciałyby zajść w ciążę, nie ważne jaka płeć, byłe dzidziuś był zdrowy, ja wychodzę z takiego założenia:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthoragafiga
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    asikpro - wliczam się w te kilka osób, ale myślę, że ich jest znacznie więcej <trzeba miec nadzieję> :bigsmile: zastanawiam się, czy takie obliczanie, kiedy najlepiej zajśc w ciążę, żeby mieć dziewczynkę/chłopca, nie odbiera radości z samego faktu pojawienia się dziecka? Ja tam lubię niespodzianki i każda byłaby dla mnie miła :bigsmile: a jeżeli nie wiadomo jak urządzic pokój - na różowo czy niebiesko, zawsze mozna wybrać.. zielony :wink:
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    Hej, dziewczyny nie ma powodów do takich zagrywek. Każdy ma prawo do własnego zdania, mamy wolność słowa, tylko bez przesady, nie wolno nikogo obrażać.

    A co do płci dla mnie naprawdę bez różnicy. Nie ma znaczenia, czy chłopczyk, czy dziewczynka. Ważne, że moje własne, kochane i zdrowe. Dziecko to 'małe szczęście', a jak wiadomo samo szczęście jest bezpłciowe :wink:
    --
    • CommentAuthorRosa___
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    czesc dziweczyny ale tu az wrze :bigsmile:
    moim skromnym zadniem co do płci dziecka jak dla mnie nie ma wiekszego znaczenia:) mam juz jednego syna :crazy: i wcale bym sie nie pogorszyla jakbym od losu dostala drugiego :thumbup: byle tylko dziecko bylo zdrowe :tooth: bo to jest najwazniejsze prawda :heartbounce:
    pozdrawiam goraco
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 22nd 2006 zmieniony
     permalink
    Najważniejsze żeby było zdrowe, niektórym jest to obojetne i jak ma np. 4 córki to nie zrazi go piąta, moja znajoma ma dwóch synów i nie chciała córki, więc ile ludzi tyle zdań, trzeba to uszanować.
    A tak dla zabawy i rozluźnienia atmosfery zerknijcie na stronkę ma to u was jakieś pokrycie ? :wink:
    http://jolmys.webpark.pl/
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 22nd 2006 zmieniony
     permalink
    zuza - patrząc na wiek mojej matki miesiąc poczęcia mnie wynika, że powinnam być chłopcem :bigsmile:
    Nawet, gdyby oblicznie były pomyłką to i tak miesiąc przed i miesiąc po jest wyraźnie syn. Urodziłam się kilka dni po terminie ;)
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    Poukrywałem niepotrzebne komentarze. Mam nadzieję, że nie będziecie miały mi za złe. :bigsmile::bigsmile:
  4.  permalink
    też mam taką podobną tabelkę, ale raczej patrzę w nią dla zabawy, przepytałam wszystkich znajomych i połowie z nich się sprawdziło, a połowie nie; więc na dwoje babka wróżyła :bigsmile:
    ja czekam na córeczkę, mój ukochany na synka, tak że co się urodzi i tak jest oczekiwane i będzie bardzo kochane bo to nasze PIERWSZE dzieciątko :grouphug:
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    Dla mnie płeć była obojętna. No tak troszkę po cichutku marzyłam o dziewczynce, no i marzenie mi się spełniło, ale chłopak też był gorąco oczekiwany. Z resztą najważniejsze, żeby było zdrowe. Jak sobie przypomnę te chwile, gdy drżałam czy wszystko dobrze się skończy, wtedy totalnie nie myślałam o płci.
    Ale taka myśl mi się nasunęła, że czasem ktoś może chcieć konkretnej płci właśnie ze względu na choroby, są przecież choroby uwarunkowane genetycznie, które są niebezpieczne tylko dla jednej z płci. Czasem więc to coś więcej.
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    My chcemy ZDROWE. Na raze jeszcze się nie staramy, ale preferencji też nie mamy żadnych co do płci. Szczerze mówiąc wątpię, aby można było samemu zdecydować czy chce sie mieć chłopca czy dziewczynkę. Na szczescie! Co to by się działo, jakby istniała niezawodna motoda... w takich np. Chinach czy Indiach prawie w ogóle nie rodziłyby się dziewczynki, bo tam to dopust Boży.
    Slyszalam o takiej "pewnej" metodzie na poczecie chłopca, jak stosunek "na pieska". Znajomej sie udało zajść w ten sposób. Przypadek niemal beznadzieny, bo była grubo po 30, z mężem i bez dzieci. Ona nie mogła. Szans na adopcję nie mieli. Jak znalazła kochanka, to od razu zaszła. Mąż, o dziwo, zaakceptował nie swoje :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    My też z tych dla których płeć obojętna. I tak będzie chciane i kochane. Najważniejsze, żeby zdrowe było. Co do tych sposobów-to myślę, że należy je traktować nieco z przymróżeniem oka.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 8th 2006
     permalink
    Am J Obstet Gynecol 1991
    Gray GH "Naturalne planowanie rodziny a wybór płci dziecka - prawda czy fałsz?" Streszczenie artykułu:
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?itool=abstractplus&db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=abstractplus&list_uids=1836712
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 8th 2006
     permalink
    Fertil Steril. 1984
    France JT, Graham FM, Gosling L, Hair PI. "Badanie prospektywne wcześniejszego wyboru płci dziecka za pomocą odpowiedniego czasu współżycia względem owulacji"
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?itool=abstractplus&db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=abstractplus&list_uids=6586497
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    Pięknie jest gdy rodzi się nam dzidzia płci takiej jaką chcieliśmy, ale nie ma nic piękniejszego i wspanialszego od ZDROWEJ DZIDZI :))
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 18th 2006 zmieniony
     permalink
    Trochę z przymróżeniem oka :wink:
    http://www.entropia.pl/zegarek/jonas.htm
    --
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeSep 18th 2006
     permalink
    Mam już syna, jak będę mieć drugiego też będę szczęśliwa. Jak będę mieć córeczkę również. Byleby tylko ciąża i poród były bezproblemowe, a dzidzia zdrowa.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    Ania, w Chinach i Indiach stosują niezawodną metodę wyboru płci. Aborcję dziewczynek, he he. I jest następna szansa.
    Są badania na temat wyboru płci wg czasu współżycia. Szanse trafienia 70-80%. To chyba dużo.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    Ewa Analityk( ze sklepu starania) opisuje jak zaplanować płeć dziecka z testami owu.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    Tak samo można zaplanować i bez testów. Pod warunkiem, że mierzymy temperaturę, obserwujemy śluz i umiemy przewidzieć kiedy u nas zbliża się owulacja oraz umiemy zaobserwować, że właśnie się odbywa.
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    Wcale chyba nie łatwo, ja niby cykle mam regularene 26 - 29 dni (dane z ostatnich 6 mcy) i co?? dzień szczytu miedzy12-15 dnem, i kiedy zaplanować girl?? jak dojdzie do :) w 11 dniu to skąd mam wiedzieć czy owul wystąpi w 12,13,14,15 dniu??? jesli w 15 to super może będzie dziewczynka a jesli w 12 to pewnie chłopiec...
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    Testy owulacyjne też nie dają Ci gwarancji, że zaplanujesz płeć dziecka. Test wykrywa pik LH czyli maxymalne jego stężenie przed pęknięciem pęcherzyka. Ale czy owy pęcherzyk pękł nie powie Ci żaden z testów. Równie dobrze może się wchłonąć, by po kilku dniach pękł inny pęcherzyk itd.
    • CommentAuthormloda
    • CommentTimeSep 20th 2006
     permalink
    :wink:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 18th 2006
     permalink
    PLANOWANIE PłCI DZIECKA

    CO ZROBIć żEBY MIEć SYNA ?

    Zacznę od chłopca , ponieważ sposób poczęcia dziecka płci męskiej jest nieco łatwiejszy niż dziewczynki. Jak wiemy , termin przytulania możliwie bliski terminowi jajeczkowania spowoduje poczęcie syna z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa.
    Na pewno wiadomo że plemniki męskotwórcze są mniejsze i w idealnych warunkach mają większą zdolność do szybkiego poruszania się niż żeńskotwórcze. A poniewaź wydzieliny szyjki macicy takie warunki stwarzają właśnie w czasie bliskim jajeczkowaniu, dlatego przytulanie w tym okresie sprzyja plemnikom męskotwórczym , które dzięki temu mogą wykorzystać swoją dużą szybkość w dążeniu do komórki jajowej.
    Jeżeli przytulanie odbędzie się na kilka godzin przed jajeczkowaniem lub w czasie jego dokonywania się to przenikanie plemników męskich przez wydzieliny szyjkowe będzie na tyle ułatwione, że to one wcześniej dotrą do jajowodu i one jako nosiciele płci męskiej, będą oczekiwały na pojawienie się komórki jajowej.Pojedyńczy przedstawiciele grupy żeńskiej również się tu dostaną ale przynajmniej przez kilka godzin plemniki męskie będą w strefie płodności w przytłaczającej większości. Dlatego chcąc mieć chłopca trzeba oznaczyć dzień, w którym dochodzi do owulacji.
    Duże szanse poczęcia chłopca uzyskuje się kochając się albo w dniu w którym wystąpił spadek temperatury, pod warunkiem , że istnieje pewność co do tego spadku, albo następnego ranka kiedy spadek zostanie potwierdzony przez następujący po nim wzrost temperatury.
    Jeśli kobieta jest pewna , że poranna temperatura oznacza spadek to ideałem bylby stosunek w tym dniu a nie czekanie do następnego.
    Największe szanse poczęcia chłopca występuje na 12 godzin przed jajeczkowaniem. Ale także jest ono wciąż większe niż możliwość poczęcia dziewczynki, jeżeli stosunek nastąpi w ciągu 24 h przed jajeczkowaniem.
    ZASADY ABSTYNENCJI
    Oprócz wyboru właściwego terminu przytulania istnieją również inne czynniki sprzyjajace poczęciu chłopca.
    Wiedząc że w ciągu czterech najbliższych dni może dojść do jajeczkowania należy całkowicie powstrzymać się od stosunków prowadzących do wytrysku. Tylko w ten sposób można sie przyczynić do możliwie maksymalnego zwiększenia liczby plemników w nasieniu, a to jest jeden z istotnych czynników zwiększajacych prawdopodobieństwoa zapłodnienia typu męskiego. Stosunek bez prezerwatywy powinien mieć miejsce wyłącznie w dniu jajeczkowania.W tym dniu zaleca się odbycie stosunku tylko raz. Szczególnie ważne jest używanie prezerwatywy przez trzy kolejne dni po jajeczkowaniu ( żeby nie zakłucić cyklu zapłodnienia).
    cdn.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    DOBRE RADY
    Opięte spodnie czy bielizna powodują wzrost temperatury jąder na tyle duży że dochodzi do ograniczenia wytwarzania plemników i w konsekwencji do obniżenia spermiogramu. Za wysoka temperatura zabija obydwa typy plemników , ale najpierw mniejsze, słabsze plemniki męskotwórcze.Ograniczenie zawartości plemników pod wpływem temperatury powoduje zwiększenie liczby urodzeń dziewczynek.Na przykład nurkowie, którzy przez długie godziny pracują w ciasnych, zatrzymujących ciepło i pot gumowych kompinezonach sa zdecydowanie częściej ojcami córek niż synów. Ryzyko takie istnieje w odlewniach i podczas pracy przy piecach hutniczych, w podobnej sytuacji są kierowcy, pracujący cały dzień w ogrzewanych kabinach taksówek czy ciężarówek.

    ZASADOWOść śRODOWISA I ORGAZM
    środwisko chemiczne dróg rodnych to czynnik bardzo ważny w planowaniu płci. U większości kobiet w czasie cyklu wnętrze pochwy staje się coraz bardziej zasadowe i coraz łatwiejsze do przeniknięcia przez plemniki, ze szczytem zasadowości w momencie jajeczkowania.Pewna liczba kobiet może mieć bardzo kwaśne wydzieliny przez cały czas co znacznie utrudnia zapłodnienie , a zapłodnienie męskotwórcze szczególnie. W każdym razie jest coś co może znacznie poprawić zasadowość i przenikalność wydzielin szyjkowych. Tym czymś jest kobiecy orgazm. Kobieta planujaca chłopca powinna dążyć do orgazmu właśnie w czasie stosunku niezabezpieczonego. Orgazm kobiety zwieksza zasadowość naturalnych wydzielin , które pojawiają się blisko terminu jajeczkowania. Ponadto skurcze szczytowania kobiety ułatwiają dostawanie się nasienia bezpośrednio do kanału szyjki, gdzie śluz ma skład chemiczny najbardziej sprzyjający plemnikom męskim. Wielokrotny orgazm kobiecy poprzedzajacy orgazm mężczyzny stworzyłby warunki najlepsze, ale nie należy dążyć do tego za wszelką cenę. Sam orgazm jest pomocny, lecz nie najważniejszy.

    POZYCJA W CZASIE STOSUNKU
    W momencie wytrysku członek powinien wniknąć głęboko do pochwy. To pozwala umieścić nasienie jak najbliżej szyjki macicy, w przypadku planowania chłopca zaleca się stosunek od tyłu bo ta pozycja ułatwia zdeponowanie nasienia blisko ujścia szyjki, a nie do jednej z przestrzeni do niej przyległych: ślepo zakończonego uchyłka przedniego i sklepienia tylnego.

    METODA DIETETYCZNA
    Zasada jest prosta, pokarm bogaty w sód i potas sprzyja poczęciu chłopca. Która pragnie synka powinna jadać kiszone ogórki, oliwki, kalafior, rośliny strączkowe, suszone owoce, banany, pietruszkę, rodzynki. Bo one maja najwiecej sodu i potasu.
    Nie udowodniono że ta metoda w ogóle działa. Być może dieta zmienia skład wydzielin dróg rodnych kobiety w taki sposób , że plemniki męskie maja lepsze warunki do poruszania się w tym srodowisku. Możliwe , że podawanie odpowiednich minerałów wpływa na błonę komórkową jaja, dając większa szansę przebicia się przez nią jednemu rodzajowi plemników.

    cdn.
    --
    • CommentAuthorBurleska
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    zuza: Szczególnie ważne jest używanie prezerwatywy przez trzy kolejne dni po jajeczkowaniu ( żeby nie zakłucić cyklu zapłodnienia).

    Zuza proszę napisz więcej na ten temat...:confused:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    Jeżeli stosunek odbędzie się wkrótce po jajeczkowaniu w ciągu 12-stu godzin wciąż istnieje szansa poczęcia chłopca większa niż dziewczynki, ale mimo wszystko zaleca się by stosunek mający na celu poczęcie chłopca miał miejsce na kilka godzin przed jajeczkowaniem, czeste przytulanki obniżają spermiogram przez co zyskują przewagę plemniki żeńskie, więc najlepiej raz w owulację ( po 3-4 dniowym poście od kochania) i spokojnie przeczekać proces zapłodnienia komórki jajowej.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 21st 2006 zmieniony
     permalink
    ciekawostka

    W St Zjednoczonych trafił do sprzedaży wynalazek pod nazwą Gen Select. To przedciążowy zestaw dla przyszłych mam, który pomaga wybrac moment zapłodnienia, a przez to płeć dziecka. W zestawach "chłopiec" i "dziewczynka" znajduje się m.in. precyzyjny termometr, który dzięki pomiarom temperatury ciała kobiety umożliwia dokładne kontrolowanie cykli owulacyjnych. Jest też specjalnie opracowana dieta, odmienna dla przyszłych mam chłopczyków i dziewczynek oraz specyfiki sporządzone z witamin i ziół, które regularnie dodawane do jedzenia mają wpływ na skład nasienia taty i pomogą w odpowiednim momencie plemnikowi dotrzeć do jajeczka. Kuracja kosztuje od 200 do 439 dolarów ( od jednego do trzech miesięcy) i jak deklarują dystrybutorzy całkowiecie bezpieczna. Zestawy można kupić przez internet lub telefon, gwarantują niemal 100 % skuteczność lub zwrot pieniędzym jeśli na świat przyszłoby dziecko płci innej niz wymarzona. Strona ( po angielsku)
    www.genselect.com
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006 zmieniony
     permalink
    Czy Baby-Comp nie ma podobnej funkcji?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 21st 2006 zmieniony
     permalink
    Podobno tak, podałam to bo może któras jest chetna kupić sobie TAKI zestaw.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    eee ściema - Amerykanie odkrywają amerykę :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Po prostu wiedzą, że na wszystkim można zarobić.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.