Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeSep 5th 2007
     permalink
    Mnie sie wydaje, ze tzw. planowanie plci to raczej przypomina pisanie po wodzie. Niby mozna probowac i moze sie udac ale czy na pewno...? Dzien owulacji moze sie tak przesuwac ze ciezko ustalic, kiedy faktycznie wystapi. Oczywiscie dobra znajomosc siebie jest nieoceniona, ale i tak nie daje gwarancji, ze wlasnie ten cykl moze byc "inny". Trzeba tez wziasc pod uwage, ze sa zawody, ktore wykonywujacych je mezczyzn skazuje niestety na pewnego rodzaju uposledzenie nasienia, to znaczy, chodzi mi o to, iz moja jedynie plemniki zenskie a wtedy "celowanie na synka" raczej przyniesie niespodzianke.
    Ja plci maluszka jeszcze nie znam, ale prowadzilam obserwacje, wiec jak bedziemy miec pewnosc dam wam znac, jak to wygladalo w naszym przypadku. My nie "celowalismy" na konkrena plec... :wink: tylko na dzidzie :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorLipenka
    • CommentTimeOct 16th 2007
     permalink
    polecam przeczytać:

    http://rozmowy.onet.pl/artykul.html?ITEM=1172800&OS=67842
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeOct 16th 2007
     permalink
    moja gina ,tez planowala byla pewna ,ze urodzi chlopaka a tu dziewczynka...
    • CommentAuthorLipenka
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    jeszcze raz przeczytałam te "przepisy na płeć" i utwierdzam się w przekonaniu, że nie będę w nic celować. Chcę urodzić kolejne zdrowe dzieciątko. Na razie nie udaje się (nie wliczam ostatniego jajeczkowania, bo nie wiem), mimo regularnych cykli, ale dam radę.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 10th 2007 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 30th 2007
     permalink
    Powracam do tematu juz troszke zapomnianego.
    Jakis czas temu pisalam, ze choc nie "celowalismy" na konkretna plec maluszka, to prowadzilam obserwacje i napisze jak to u nas "wyszlo":bigsmile:
    Z M dzialaismy w 9,10, 12, 13 dc a owulacja byla kolo 13-15 dc. (we wszystkich wczesniejszychy cyklach byla bardziej kolo 15-18dc...) No a teraz czekamy z utesknieniem na naszego kochanego Synusia :bigsmile:
    Moze komus to pomoze ... :wink: Niezaleznie od plci naszych maluszkow , najwazniejsze zeby byly zdrowe !
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 30th 2007
     permalink
    Doskonale trafiliście.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeNov 30th 2007
     permalink
    Mimo że znałam zasady planowania płci, nie zdecydowałam się na ich wykorzystanie w praktyce. Cieszyliśmy się sobą po prosu i nie chciałam naszego bycia razem ograniczać. Jak ktoś planuje płeć, to nastawia się w pewien sposób, że nosi chłopca czy dziewczynkę. Od tego nastawienia chciałam być wolna.
    • CommentAuthoremjana
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    brawo Josaris:swingin:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    Bo to to tak jest , raczej nie zwracamy uwagi na płeć przy pierwszym dziecku , owe "nastawienie" z reguły przychodzi w drugiej ciąży
    --
    • CommentAuthoremjana
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    Zuza, to ja tak nie miałam - pewnie jest różnie :tongue:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    Zapewne roznie bywa. Oczywiscie najwazniejszy by maluszek byl zdrowy. Ale mysle, ze u nas moze byc podobnie jak Zuza mowisz :wink:
    --
    • CommentAuthorMargot_fi
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Jka miło,
    zawsze byłam ciekawa czy chociaż w małym stopniu można coś zrobić żeby 'zaplanować' płeć dzidziusia:)
    chociaż nie planuję jeszcze dziecka ale juz od paru dobrych lat bardzo chcę żeby pierwszym moim dzieckiem był chłopczyk:)
    I przyznaję że ciekawych rzeczy się tu dowiaduję. Chociażby samo to z owulacją.
    Nawet jeśli to nie daje 100% [bo chyba nic nam tego nie jest w stanie zagwarantować) to i tak warto sprobować :)
    ale to dopiero w przyszłości ;)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Super głupotę serwuje dzisiejsze wydanie "Chwili dla Ciebie", pisze czytelniczka ze ma synka i pragnie córki. Pani doktor odpisuje że na dziewczynkę należy się kochać w czasie owulacji lub tuż po niej, a na chłopca dzień lub dwa po owulacji. Ze tej babie nie wstyd podpisywać się pod takimi głupotami.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    W aktualnym Joyu jest napisane, że niepłodność zaczyna się pierwszego dnia po skoku temperatury, więc to drobiazg.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Właśnie wysmażyłam emaila w tej sprawie do "Chwili" , zobaczymy co odpiszą .
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Bardzo dobrze, może czegoś się nauczą albo lepiej dobiorą ekspertów.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    A może ich tak zasypiemy mailami? Jeden głos to niewiele, ale dziesięć...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Dobra to ja zadzwonię do znajomej z tego wydawnictwa i zrobimy im "nalot" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    :thumbup: Jak odpiszą dam znać
    --
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Witajcie. Ja planowałam dziewczynkę i do 22 tc byłam pewna w 100%, że jest dziewczynka, a urodziłam chłopca.
    Staraliśmy się z M w 12dc a owulację miałam w 14dc (potwierdzoną USG), więc jak to jest naprawdę.
    Babcia M mówiła, że u M w rodzinie od wielu pokoleń jest przewaga chłopców (stosunek ok 80% do 20%) i choćbyśmy "na rzęsach" stawali to i tak będzie chłopiec i miała rację
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    No to tak jak u mojej koleżanki, prosiła mnie , żeby jej "pomóc" w trafieniu na dziewczynkę , bo miała już chłopca, no i udało nam się trafić 3 dni przed owulacją, a urodziła drugiego chłopca. No i u niej w rodzinie sami chłopcy, więc sama ma dwóch chłopców, jej brat jednego chłopca, a siostra 3 chłopców.
    --
    • CommentAuthortreselle
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Witajcie :bigsmile:
    Mam 27 lat, jestem mama Jaśka który w marcu skończy 3 latka. Planujemy z mężem 2 dziecko ale niestety musimy poczekać jeszcze rok ( chce zajść w ciążę od razu jak przedłużą mi umowę o pracę).
    Przy pierwszym dziecku płeć była na obojętna ale teraz było by szałowo gdyby była dziewczynka.
    Zastanawiam się czy to jest możliwe zaplanować płeć a szczególnie przy moim nieregularnym trybie życia.
    Późno chodzę spać, wcześnie wstaję do pracy ( 4:30 :sad: ) Nie mam czasu na obserwację cyklu.
    A tak mi sie marzy dziewczynka
    :cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Wiesz, na czym polega obserwacja cyklu?
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Treselle bez obserwacji cyklu nie da rady, no chyba ze ci się po prostu uda, przeczytaj sobie cały wątek.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Wiecie, może coś jest na rzeczy z tą przewagą danej płci w rodzinie? Np. ja mam trzech braci, siostra mojego ojca czterech chłopców, brat ojca chłopca i dziewczynkę... Zobaczymy, kogo ja noszę pod sercem :smile:.
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    ngL też bardzo poproszę o materiały mój mail biedrona_a@o2.pl :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    •  
      CommentAuthorkrolik
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    ngl to ja też prosze o te materiały : romanplonka@gazeta.pl
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorkrolik
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    ngl bardzo ci dziekuje
    • CommentAuthortreselle
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    [quote=Amazonka][/quote]

    Wiem na czym polega obserwacja cyklu i dlatego martwię sie tym ze przy moim trybie życia te wyniki obserwacji nie będą właściwe.
    Wiem że o jednej porze dnia ( zawsze o taj samej) mierzy się temperaturę ( i z tym będzie problem), i że obserwuje sie śluz. ...

    ngL ja tez bardzo po proszę o te materiały o planowaniu płci dziecka treselle81@o2.pl

    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Treselle, masz czas na codzienne umycie zębów albo zrobienie makijażu? To znajdziesz czas na jednominutowy pomiar termometrem elektroniczym przed wstaniem.
    --
    • CommentAuthortreselle
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Tak moja droga łatwo mówić. Tylko podstawą takich pomiarów jest wstawanie o jednej porze i chodzenie o jednej porze spać by organizm pracował regularnie. a mycie zębów to jest zupełnie co innego.No i oczywiście duże znaczenia na wynik pomiaru ma także to czy przesypia sie cała noc czy się budzisz co chwila z różnych powodów.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Spytaj matki prowadzące samoobserwację po porodzie, jak sobie radzą. W ich przypadku chyba nie może być mowy o przesypianiu całych nocy?
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Mnie Chwila dla Ciebie olała, żadnego odzewu na mój email
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    dziewczyny rece mi opadły, naprawdę :shocked:
    Właśnie dostałam odpowiedź od gazety :

    " Witam
    Szanowna Czytelniczko, przekazałam Pani list dr Marii Kędrze i
    otrzymałam następującą odpowiedż " Twórcą i badaczem możliwości
    determinacji płci był dr Benendo. Zgodnie z jego zaleceniami urodziłam
    dzieci o wybranej przeze mnie i męża płci. Proszę zapoznać się z pracami
    doktora. W swoich rozważaniach nie uwzględniła Pani czasu przeżycia
    plemników, które tylko w wyjątkowych warunkach mogą przetrwać ponad
    dobę. Zapłodnienie po stosunku przed owulacją jest więc bardzo mało
    prawdopodobne."

    Z poważaniem Mariola Bogusz

    Co wy na to ???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    zuza: Zapłodnienie po stosunku przed owulacją jest więc bardzo mało
    prawdopodobne


    Zuza trzeba jej wyslac pare wykresow z 28dni moze kobieta zmieni zdanie :tongue:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    A jednak istnieje ciemnogrod :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Już tej pani dopisałam, a ta metoda Benedo potwierdza, naszą teorię hihi, kobicie się zwyczajnie popierd... Ech to jakim cudem zrobiliśmy Julkę 2 dni przed owulacją :updown:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    No i po co te odkładające czekają tyle dni przed owulacją, skoro doba wystarczy...
    Ale numer. I kto tu jest ciemnogrodem...
    --
    • CommentAuthortreselle
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    [quote=Amazonka][/quote]

    Sama jestem matka i od 3 lat nie przespałam całej nocy a na dodatek muszę wcześnie wstawać do pracy, wiec czuję jak mój organizm to znosi a raczej nie znosi.Jestem zmęczona wiec pytam się czy przy takim trybie życia taka metoda ma w ogóle sens.
    Znam wiele matek które zaraz po porodzie prowadziły taką metoda i po 3 miesiącach znowu były w ciąży. :P
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Ta pani to naprawdę oświecona! Plemniki w wyjątkowych warunkach mogą przetrwać ponad dobę... Wszyscy wiemy, że zdecydowanie dłużej w sprzyjających warunkach ( w obecności śluzu szyjkowego).
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    I takie to mamy autorytety.

    Treselle, proponuję spróbować, bez zakładania z góry, ze się nie uda.
    Skoro wstajesz wcześnie do pracy, to znaczy, ze może mierzyć o stałej porze.
    Wiele kobiet jest zmęczonych i nie dosypia.
    Myślę, że grunt to chcieć.
    A przynajmniej spróbować, zeby żeby się przekonać.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorola_la_la
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    Witajcie
    My również staramy sie o dziewczynkę. Na razie jestem na etapie zdobywania wiedzy o planowaniu płci. Próbowaliśmy raz w 8 dniu cyklu (miałam zazwyczaj cykle 26 dni), nie udało się. Ostatnio próbowalismy po @ do 12 dc, ale okazało sie że cykl sie wydłużył i nie udało się. Teraz mam mieszane uczucia. Szczerze mówiąc nie wiem do którego dnia cyklu próbować, zeby sie wstrzelic w czas płodny, ale nie przedobrzyc na synka. Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    No a do mnie już się nie odezwali z Chwili dla Ciebie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAlka1
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Cześć.Mam pięcioletniego chłopczyka i bardzo chciałabym jeszcze dziewczynkę - tak dla równowagi hih Przeglądam właśnie tę książkę, potwierdza wszystko to , co wiecie już na ten temat, czyli trafny strzał w danym dniu cyklu to podstawa :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Możesz napisać, o czym jeszcze jest ta ksiażka?
    Metody NPR są poprawnie opisane?
    --
    •  
      CommentAuthorAlka1
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Książkę napisała kobieta, Która doszla do tej metody jeszcze zanim internet u nas zagościł. Miała 2 córy , no i bardzo pragnęła syna.Nie jest lekarzem, ale bardzo ciekawie napisała książkę. Pomaga parom na całym świecie zaplanować płeć. W swojej rodzinie pomogła 40- stu parom ze 100% skutecznością, przy tym nie ukrywa, że zdarzają się też "niespodzianki", jak to bywa w metodach naturalnych. Przytacza dużo udanych konkretnych przypadków. Podstawą jest czas zapłodnienia. Niektóre pary są bardzo płodne i mogą starając się o dziewczynkę zaprzestać stosunków nawet na 7 dni przed owulacją, natomiast pary, którym nie wychodzi muszą przesuwać ów dzień coraz bliżej z miesiąca na miesiąc. Proponuje tam też dietę i inne drobiazgi dodatkowe, ale zupełnie nie obowiązująco..
    •  
      CommentAuthorAlka1
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    a co najważniejsze nie chce robić zadnych obliczeń za pieniądze, jest nauczycielką chorą na stwardnienie rozsiane i po prostu chce pomóc..
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.