Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    wies co amazonka ciężko mi powiedzieć od kiedy
    a to swędzenie potwierdzam
    •  
      CommentAuthormika78
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Boli brzuszek i boli i do tego jeszcze zgaga dołaczyła a normalnie jej nie mam.A może ja tak bardzo chcę być w ciąży że to przez to że cały czas myśle i myślę. Kobiety ja w tej niepewności nie wytrzymam do soboty:cry:
    -- http://
  2.  permalink
    monia wytrzymasz postaraj się bo jesli nie dasz rady to będziesz żałować
    ja też długo czekałam i zostałam nagrodzona
    •  
      CommentAuthormika78
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Zapierałam się że nie chcę więcej dzieci!(bo mam 2 chłopców)A tu taka odmiana.Wydaje mi się że to wszystko przez to że dzieci tak szybko rosną.:sad:
    Ale jak się nie udało teraz to i tak nie popuszczę!:bigsmile:
    -- http://
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    a jak będzie trzeci chłopak ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Moje napiszę również moje objawy;-) Mam utrzymujący się od jakiegos czasu taki niepokojący ból w podbrzuszu, jakby na @ a jednak inny, jakby ktoś majstrował w moim brzuszku i trochę pobolewa mnie prawy jajnik. Od 2 dni zauważyłam znaczny ból piersi, a raczej sutków-tak szczypią:devil: , piersi wydają się pełniejsze. Mam też takie mdłości leciutkie,ale nie wymiotuje-zwłaszcza wieczorem. Jeśli chodzi o apetyt to dopiero teraz czuję,że mam większą ochotkę na jedzonka, zwłąszcza wieczorem, bo tak w ciągu dnia to nie:)) I co najciekawsze również swędzi mnie skóra:wink:, myślałam,że to jakieś moje przewrażłiwienie,albo na punkcie humorków zmiennych,ale widzę,że niektóre kobietki tez tak mają;))) Co do humorków to mam,ale sa o takie bardziej lęki, czy sobie poradzimy itp....
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Pierwsze zdanie- Może...a nie- moje;) Pozdrawiam!:*
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    ewela - dlaczego nie obliczyłaś prawdopodobnego terminu porodu?:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    własnie:)))) najprawdopodobny termin porodu to 31.05. 2OO7 kto wpisze w tabelkę!!!???? hihihi;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006 zmieniony
     permalink
    Ewela, termin jest w tabeli.
    Notes, Ty też policz.
    --
    •  
      CommentAuthormika78
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Zuza jak będzie chłopak to będę go bardzo mocno kochała.Ja wiem że nawet jak niby pomagamy sobie różnymi sposobami to nie ma 100% pewności ale przynajmniej wiem że się starałam o córeczkę i to już daje dużo radości:jumping::heartbounce:Czytałam że niektóre rodziny są skazane tylko na chłopców:cry::sad:
    -- http://
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Dziękuje Amazonko;-)
    •  
      CommentAuthorvala
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Dopiero teraz dotarłam do stosownego wątku i już opisuję moje ciązowe objawy.

    1 ciąża - 5,5 roku temu z Kubusiem.
    Obajwów żadnych. Nawet nie zauważyłam, że spóźnia mi się okres - bo mam cykle bardzo nieregularne, a i długości fazy lutealnej w moich cyklach są rózne.
    W pierwszym trymestrze - częste oddawanie moczu i duża senność - zasypiałam w pracy przy kompie na siedząco.

    2 ciąza - rok z kawałkiem temu z Krzysiem - także żadnych oznak ciązowych.
    Tutaj już prowadziłam wykresy - temperaturę miałam nisko - ledwie nad linią temperatur niższych, potem leniwie urosła, zatestowałam ,wyszło pozytywnie.
    Objawy 1 trymestru takie same jak przy 1 ciązy z Kubą.
    •  
      CommentAuthormika78
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Ja przy pierwszych 2 ciążach też nie miałam praktycznie żadnych objawówi i tak jak TY Vala mam 2 synów. Teraz staraliśmy się o córkę i mam nadzieję że się dobrze postaraliśmy(zobaczymy jutro rano)temperaturka się trzyma i mdłości są, wszystko mnie swędzi.
    mam nadzieje że to o to chodzi:shocked:
    -- http://
    •  
      CommentAuthorvala
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    monia - to trzymam kciuki :)
    Choć patrzac na poprzednie objawy - tez nie powinno byc zadnych. my tez staramy sie o dziewczynke - ale luzno na razie :)
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeSep 30th 2006
     permalink
    ok, obliczyłam prawdopodobny termin 01.06.2007 Amazonka proszę o wpisanie do tabelki, dziekuję ;o)
    A jeśli chodzi o moje objawy to głównie brak @ i wrażliwe sutki,ale przez ok tydzień i po 2 dniach od terminu @, lekkie mdłości, ale teraz wszystko mi przeszło, wczoraj pobolewanie w podbrzuszu jak na @
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 30th 2006
     permalink
    notes pisałam na wrzesniowych ze ja tez mam bóle w podbrzuszu i kłucia, dostałam duphaston 2 razy dziennie, magnez, biore tez folik i wit.a+e, trochę się martwię tymi bólami:confused:
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeSep 30th 2006
     permalink
    te bóle w podbrzuszu to może być powiększanie się macicy, a kłucia to nie wiem lepiej zapytać specjalisty
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 30th 2006
     permalink
    Notes, jest Twój termin. Będziesz miała prezent na Dzień Dziecka. :-)
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeSep 30th 2006
     permalink
    Amazonka bardzo dziękuję, jak się nie pospieszy albo nie spozni to fantastyczny prezent będzie:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    Ja też mam takie pobolewanie w podbrzyszu, trochę to niepokojące, ale może to normalne, bo maciczka się powiększa...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    ewela nie martw się mnie tez tak boli, ale mi ginka przepisałam duphaston
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    Dziewczyny jak tak czytam wasze wypowiedzi to mnie nachodzi myśl przejścia z "odkładających" na starające :P:P Ja mam 2 dziwuszki :bigsmile::bigsmile:. Któraś z Was powiedziała że niektóre rodziny są skazane na samych chłopców hihi. U mnie same dzieczynki, a mąż ma 2 braci choć teść celował w dziewczynkę :bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    zgodzę się z Hajduczkiem ja też czytam to wszystko i już nie mogę się doczekać działań erotico-prokreacyjnych, chciałam w czerwcu przyszłego roku, ale przesunęłam na grudzień tego roku, a jak tak czytam to chciałabym już ... :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    Na mnie to nie działa. :-) Czytam jak fascynującą opowieść, ale nierealną, niedotyczącą mnie w przyszłości.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    bo ty po prosu nie dorosłaś jeszcze do macierzyństwa i dlatego to Cię nie rusza.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    Każdy ma swój czas.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    ale dlaczego piszesz że ...niedotyczącą mnie w przyszłości, w ogóle nie planujesz w życiu bobasa ?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    Nie wiem. Może tak będzie.
    Wczoraj wieczorem wybranek zaczął ten temat po raz pierwszy po ślubie. Stwierdziłam, że jeszcze nie.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    wszystko przyjdzie w swoim czasie a przyjdzie na pewno zobaczysz.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    Niektóre kobiety nigdy nie czuja się gotowe, zawsze ważniejsze jest coś innego, potem tego żałują, gdy już nie mogą...Ja do tej decyzji dojrzałam w momencie poznania odpowiedniego mężczyzny w moim życiu!!! Odpowiedziałam sobie na pytanie-TAK jemu chce urodzić dzieci-PROSTE! Myśle jednak ,że zawsze pozostaje jakiś procent niepewnośći,ale to jest raczej związane z lękiem czy sobie poradzimy itp. Jakby nie było życie zmienia się o 360 st.:wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    Gdyby się zmieniło o 360 st, to wróciłabyś do punktu wyjścia. :-) Chyba o 180 st?
    --
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    O 360 st. do góry nogami, w ten i z powrotem, nie ma punktu wyjścia;-)
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeOct 12th 2006 zmieniony
     permalink
    podnoszę wątek , moze któraś z mamuś dopisze:wink:
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 12th 2006
     permalink
    Może u kogoś rozwijają się kolejne objawy?
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 16th 2006
     permalink
    mona może my się niedługo wpiszemy?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 16th 2006
     permalink
    Sprawdzajcie.
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 16th 2006
     permalink
    właśnie przeczytałam w "początkowych objawach ciąży", o swędzącej skórze, a mnie wczoraj i dzisiaj tak swędzi skóra, że oszleję. Myślę, że to po solarium, ale ciarki mi przeszły.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 16th 2006 zmieniony
     permalink
    babyphat - jeśli starasz się o dziecko - zrezygnuj z solarki przynajmniej w III fazie (poowulacyjnej).
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeOct 16th 2006
     permalink
    mnie też swędzi skóra , ale wziełam to na wine płynu do kapieli oraz faktu ze założyłam wczoraj rajstopy bo mi tak zimno było .
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 16th 2006 zmieniony
     permalink
    byłam w piątek, to było przy owulacji. Ostatnio opalałam się w lipcu na słoneczku.
    Od lipca ani słoneczka(nie lubię się smażyć),ani solarium.Teraz już nie będę chodzić, aż się nie wyjaśni sprawa z @.
    ngL ale dziękuję że jesteś czujna i tak o nas dbasz:kissing:
    • CommentAuthorAgunia005
    • CommentTimeOct 17th 2006 zmieniony
     permalink
    Moje obiawy ciążowe :
    1-ciąża - Brak obiawów - nawet brak miesiączki mnie nie zaniepokoił bo to był szaloy okres w moim życiu i myślałam że to stresy i nerwy (poza tym 17 latka myśli ciut inaczej) :D
    2-ciaża - pierwsze przeczucie że "posialiśmy", potem nie mogłam nic jeść - tylko chlebek ryżowy i mleko, lub jabłka i mleko, i pożerałam kilogramami nektarynki i brzoskwinie, lekki ból brzucha, mdłości i sennosć i "zmęczenie"
    3-ciaża - właściwie podobnie jak w 2 tylko ze mleko + jabłka lub chlebek nie pomagały ale sucha bułka tarta i krakersy sezamowe
    4 ciąża - mdłości, wymioty, sennosć, jadłowstręt, ból brzucha.

    W ostatnich 3 ciażach przeszkadzały mi zapachy (dezodorantu czy wody po goleniu meża które wcześniej bardzo lubiłam, proszku płukanki, w markecie nie wchodziłam na stoiska chemiczne i rybne bo rzyganko murowane :D) i był lekki ból kręgosłupa.
    W 2 ostatnich ciążach temp bez większych skoków około 36,8 cały czas w 3 po 11 tyg skoczyła ponad 37 a w 4 ciaży w 9tyg.

    To chyba tak w miarę dokładnie wszystkie obiawy jakie miałam, tylko ze to nie one mnie zmuszały do robienia testu a bardziej intuicja że pojawił się mały ktoś.

    Pozdrawiam
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeOct 18th 2006
     permalink
    Agunia ile masz lat (sorki że pytam)ale masz już spore doświadczenie z bobasami :)

    Duże masz maluszki:bigsmile::bigsmile:

    Ja to długo obawiałam się że z drugim bayby sobie nie dam rady jakoś nie czułam sie mamą dwójki maluchów:shocked:

    Teraz jest już ok - choć pragnienie posiadania dziecka przeplata się często ze strachem i mam mieszane uczucia..... ale wiem że chcę mieć drugiego maluszka - bo skąd byłoby u mnie uczucie zazdrości , macierzyństwa, oglądania się na dzieci, wyczulony słuch na płacz niemowlęcia itp. Za każdym wózkiem się oglądam,
    --
    • CommentAuthorAgunia005
    • CommentTimeOct 18th 2006
     permalink
    Ybka smarkacz jestem czujący się dziś jak babcia - 26 latek tylko :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 18th 2006 zmieniony
     permalink
    wow ! 26 latek i taki dorobek :bigsmile:
    a ja nic...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 18th 2006
     permalink
    EEE. Niejedna trzydziestolatka może się pochwalić zerowym dorobkiem.
    --
    • CommentAuthorAgunia005
    • CommentTimeOct 18th 2006
     permalink
    Lily i na Ciebie przyjdzie czas :)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 18th 2006
     permalink
    no tak tylko ja też mam 26...ale to takie czasy...studia praca albo jej brak itd...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 18th 2006
     permalink
    Lily, możesz obejrzec mój wykres? Czy 3. temperatura nie jest za niska?
    --
    • CommentAuthorAgunia005
    • CommentTimeOct 18th 2006
     permalink
    Lily ja wybrałam siedzenie w domku i studiowaie zaoczne plus kursy itd :) gdybym patrzyła tylko na minusy posiadania potomków chyba nigdy bym ich nie miała :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.