Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    ogólnie to cykl mi się spóźnił 3 dni(owe krwawienie) to tej średniej wartości 26dni, z tym że obecnie krew przybrała ciemniejszą barwę i w nocy było już intensywniejsze niż w dzień, a teraz się znowu zmniejszyło.
    A co do testu to czekam do weekendu.
    Wyczytałam również że krew może przybrać jasnoróżową barwę i jest to prawie tak normalne jak i ciemna barwa(w zależności od ilości śluzu, ruchu, itp itd).
    Czyli musiałam mieć po prostu jakieś zaburzenia chormonalne, może też stres nieco spowodował ten stan.
    A i mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ nieco mnie to zaciekawiło. Ile najczęściej trwa owe krwawienie owulacyjne i w przypadku zagnieżdżania się komórki w macicy oraz jaka jest ich intensywność?
    Na jednym z for wyczytałam że są to sporadyczne ilości, typu lekki ślad na bieliźnie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Cykl się może przedłużyć lub skrócić, nie spóźnić. Zmiany długości cyklu są normalne i zdarzają się. To nie są żadne zaburzenia.
    Krwawienie śródcykliczne u mnie trwało 9 dni. Okołoowulacyjne jest skąpe.
    --
  2.  permalink
    A jak jest z krwawieniem podczas zagnieżdżenia komórki?
    A co do obecnego krwawienia to ciężko jest mi napisać żeby było skąpe.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Podczas zagnieżdżania zarodka (to nie jest jedna komórka, lecz ok. 100) nie musi być krwawienia ani żadnych innych objawów. To jest rzadkość. Na 28dni jest pełno wykresów ciążowych i rzadko kiedy są takie objawy na początku ciąży.
    Jeśli krwawienie jest normalne, to pewnie zwykły okres i zaczął się nowy cykl.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Kup termometr do NPR (ok. 20 zł na allegro) i zacznij się obserwować, naprawdę warto.
    --
  3.  permalink
    Witam,mam pytanie a mianowicie ostatnią miesiączkę miałam 3 grudnia i dziś znowu dostałam od poprzedniej do dzisiejszej minęło 25 dni nigdy mi się nie zdarzyło abym miała 2 razy w miesiącu parę dni temu miałam silne bóle brzucha teraz są łagodniejsze normalnie miesiączkę mam co 28 dni do 31 dni max więc skąd tak szybko następne krwawienie???proszę o odpowiedz
  4.  permalink
    Szybciej owulacja? Nie rozumiem, w czym problem. Zacznij się obserwować i nie będziesz się zastanawiała, jak to możliwe :smile:
  5.  permalink
    tzn jak mam się zacząć obserwować? nigdy tak wcześnie nie miałam owulacji to dlaczego teraz bym miała mieć?>
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    A na jakim forum się znalazłaś i na jakie pytanie oczekujesz odpowiedzi?
    Robotem nie jesteś, Twój organizm nie musi być jak zegarek. Cóż w tym dziwnego, że masz krotszy cykl. Prowadząc samoobserwację bedziesz wiedziała, czy obserwowane krwawienie to miesiączka czy krwawienie śródcykliczne a fakt, że masz dwa krwawienia w cyklu nie będzie Cię dziwił.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  6.  permalink
    Mariko, to, że wcześniej nie miałaś, to nie znaczy, że nigdy nie będziesz miała. Jak Ci się trafi cykl 32-dniowy, to znów będziesz panikować, bo za długi. Wystarczy poznać ciutkę swój organizm i takie rzeczy to będzie bułka z masłem. Cała sztuka polega na tym, żeby po każdej wizycie w ubikacji przyjrzeć się śluzowi (jaki ma kolor, konsystencję, jakie odczucia: mokro, sucho Ci towarzyszą) i codziennie o określoniej porze z rana przed wyjściem z łóżka zmierzyć temperaturę, a spostrzeżenia nanieść na wykres. Łopatologicznie proste, niewymagające żadnych niezwykłych uzdolnień rzeczy, które Ci życie ułatwią. Zajrzyj na udostępnione wykresy - dziewczyny mają cykle, których długość waha się między 20 a 60 dniami i żadna nie przeżywa, że ma nieregularny okres :wink:
  7.  permalink
    Dziś dostałam @ , tzn. plamienie bardzo skąpe :shocked::shocked::shocked: To przecież za wcześnie !!!
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Sasetko, masz nieuzupełniony wykres, nic tam nie widzę, ani śluzu, ani tempki, więc trudno coś doradzić... Może to śródcykliczne... A na początku bieżącego cyklu nie masz wpisanej @, tylko krwawienie 5 dc.
  8.  permalink
    witam, mam taki problem nie wiem moze ktoś sie z tym spotkał, miesiączkuje bardzo nieregularnie 29-36 dni taka rozbieżność, tyle ze w tym cyklu pierwszy raz zaobserwowałam tekkie krwaweienie w 21 dniu nigdy przedtem nic takiego nie miało u mnie miejsca. teraz jestem w 38 dniu cyklu a na krwawienie nie zapowiada się, nie mam zadnych "dolegliwości" przedmiesiączkowych, zawsze pobolewały mnie piersi a tym razem nic, nie mam również śluzu tylko uczucie suchości, czy ktos wie na co to może wskazywać?
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    To mogło być krwawienie śródcykliczne, czyli w okolicy owulacji, albo implantacyjne. Nie mam pojęcia, na co może wskazywać brak objawów :D

    Zrób test ciążowy, ew. idź do lekarza, może zerknąć, czy ciało szykuje się do @, czy też jest świeżo po owulacji, ale nic więcej Ci nie powie, tylko każe poczekać na rozwój wydarzeń.
    -- serce przestało bić.
  9.  permalink
    dodam jeszcze że odczuwam kłucie w okolicy lewego jajnika i czasem promieniuje na odcinek lędźwiowy kręgosłupa, czy ktos mial takie objawy? a test boje sie zrobić, kurcze ale chyba będę musiała w końcu;/
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Przed każdą miesiączką mam.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    witajcie ja też mam spore rozbieżności w miesiączkach,najkrótszy cykl był w październiku 28dni, przeważnie są 33-35dniowe, a teraz chyba najdłuższy bo już 46dzień, a miesiączki nie ma, zrobiłam test i wyszedł negatywny. I tak myślę czy mogłaby się tak owulacja przesunąć, że byłaby w 30dc? , bo wtedy byłaby ewentualna możliwość zapłodnienia,ale tu chyba raczej by test wyszedł? Sama nie wiem co o tym myśleć, pierwszy raz mam aż tak długi cykl. W każdym razie jak już dostanę tę miesiączkę, to zacznę zapisywać chociaż obserwację śluzu, bo denerwuje mnie taka niewiedza.
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    jak najbardziej mogła się przesunąć, opóźnić, mogło jej też jeszcze nie być - musisz czekać cierpliwie, albo przejdź się do laboratorium i zrób beta HCG- ona rozwieje twoje wszystkie dylematy :D
    --
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Dziękuję za odpowiedź, miesiączka już jest, także raczej dni płodnych w tym 30dniu nie było, tak czy tak planujemy 3 dziecko w niedalekiej przyszłości, więc nic by się nie stało, ale po prostu wolałabym wiedzieć mniej więcej kiedy. Na pewno skorzystam z Twojej pomocy, którą oferujesz jeśli chodzi o pomoc w interpretacji kiedy w końcu zacznę prowadzić konkretną obserwację.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Czemu się nie obserwujesz, skoro masz 28dni? Szkoda marnować abonament.
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (Karolina04)
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Witam mam maly problem mam 21 lat i od 2 miesiecy brak okresu mialam juz tak pare razy nie zostawilam tego tak i poszlam do ginekologa
    zostalam skierowana do szpitala gdy tam pojechalam lekarz powiedzial ze oni sie tym nie zajmuja i nie przyjeli mnie caly czas jezdzie po ginekologach to dostaje tylko tabletki. nie wiem juz co mam robic :( a w ciazy nie jestem robilam juz testy...
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Witajcie.
    Podepne się pod ten temat.
    Spoznia mi sie okres. Fazy lutealnej nigdy nie miałam dłuższej niż 13 dni. Dziś jest 15dfl i temp wzrosła. Wcześniej był spadek ale temp nadal była nad linia podstawowa. Test wyszedł negatywny.
    Czy moze to być wpływ np.przeziębienia?
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthornikoll
    • CommentTimeFeb 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Karolina04 Myślę, że powinnaś poprosić o skierowanie na badanie hormonów. Ja tez mam bardzo nieregularne miesiączki, wahające się pomiędzy 19 a 102 dniami cyklu... z tym że ja mam PCOS-może u Ciebie też jest coś nie tak...
    --
  10.  permalink
    Ja też kiedyś tak miałam,że miesiączki nie było 3 miesiące albo i więcej,i nie znam powodu,później w wieku 17lat zaczęłam brać Diane na trądzik i tak ponad 3 lata,potem przestałam,miesiączki nie było długo jakoś pół roku i kiedy w końcu przyszła to w 2 cyklu zaszłam w ciążę. Teraz miesiączki są pomiędzy 28 a 40, więc raczej ok.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Ja kiedyś, przy ostrej diecie, miałam zatrzymanie miesiączki na pół roku. :/
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Mama Hubcia: Może być wpływ przeziębienia, a ja kilka razy miałam takie odbicie przed @.
    Zachowaj spokój, poczekaj na rozwój wydarzeń, jeśli utrzyma się tak kilka dni - zrób test z krwi :)
    Trzymam kciuki, bo widzę, że byłaby to miła wiadomość.

    Dziewuszki - każda z Was powinna odwiedzić może nie ginekologa, a endokrynologa. A ostra dieta może mieć taki efekt.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeFeb 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Aniu dziękuję za odpowiedź. Co do endokrynologa to chodzę regularnie ;)
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    • CommentAuthorNiezalogowana (xxIwonaxx)
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    Witam, mam pytanie, zażywałam Midianę przez 4 mieś. do listopada od grudnia zaczęłam brac Duphaston przez 10 dni i do tej pory brak miesiączki. Mamy luty i do tej pory nic. Czy zmiana leku hormonalno-antykoncepcyjnego na normalny lek może spowodowac zmiany. Prosze o szybką odpowiedź, z góry dzięki.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    Robiłaś test ciążowy? Co powiedział lekarz?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    Do 18 dni może sobie faza lutealna trwać, powyżej - ciąża.
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (xxIwonaxx)
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    Tak, tylko mam problem takiego typu, że w połowie cyklu miesiączkowego zaczęłam brac ten lek a nie od pierwszego dnia, pomyliłam się. Czy przez to może byc problem?
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    Duphaston to również lek hormonalny, którego używa się od połowy cyklu a nie od 1dc. Z jakiego wskazania lekarz Ci go przepisał?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorwiola8626
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Witam, mam do Was pytanie może Wy coś mi doradzicie. Mam 25 lat i bardzo nieregularne cykle ok.35 dni i więcej, juz 3 miesiace nie mam okresu byłam u ginekologa i chyba na marne. Zlecił mi badania hormonalne m.in. PRL, TSH, FT3, Testosteron, DHEA-S, SHBG wszystkie badania okazały się ok (wszystkie w normie). A okresu jak nie było tak nie ma, na 2 wizycie powiedziałam mojej gin że ost pobolewa mnie brzuch w dolnej części i tak jakby lewy jajnik zrobiła mi USG i powiedziała że wszystko jest ok że jedynie to zauważyła coś podobnego do 2 tyg. ciąży, oznajmiłam jej że współżyjemy z zabezpieczeniem i że robiłam test i jest negatywny. Przepisała mi luteine ale jeszcze zanim ją wykupie zleciła badania progesteronu. Nie wiem czy robić to badanie do niej już napewno nie pójde bo przyjmuje tylko prywatnie a po co płacić za wizytę z której i tak nic mi nie dało. Zapisałam się na NFZ do gin ale muszę czekać. Proszę napisać mi co to może być i co powinnam zrobić.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    prolaktynę z obciązeniem robiłaś czy bez?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Wiola, zmień lekarza. Drugi tydzień ciąży to wedle uznanych "norm" czas owulacji, nie widać nic poza endometrium. Oczywiście współżycie z zabezpieczeniem nie daje stuprocentowej gwarancji. Jak się zabezpieczacie?

    Moje rady:
    1. Kup termometr do NPRu i zacznij się obserwować, będziesz wiedziała, w jakiej fazie cyklu jesteś. Wtedy można odnieść wyniki badań do norm. U takich jak Ty i ja lekarz może się łatwo pomylić, zakładając 28-dniowy cykl.
    2. Zrób test ciążowy z krwi.
    3. Zrób badania prolaktyny, ale sensowne, jak pisze bosca.
    --
  11.  permalink
    witam.wczoraj dostalam @.na poczatku bylo ok,jednak przez cala noc nic mi prawie nie nalecialo.dodatkowo dzis mam jasna krew,ktora przypomina raczej brazowawe uplawy no i nie boli mnie brzuch,a zawsze bolal tak,ze tabletki nie pomagaly za wiele. Wie ktos moze czym to moze byc spowodowane?
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    może to być krwawienie śródcykliczne.Możesz też byc w ciąży jeśli współżyjesz.
    --
  12.  permalink
    tak,wspolzyje. Nie wykluczam ciazy. @ pojawila sie w terminie
  13.  permalink
    Witam kobietki:)Nie wiem od czego zacząć:/...Otóż moje cykle wynoszą 26-28dni.Ostatnio miesiączka była 25 stycznia,zadziwił mnie fakt,że wczoraj miałam delikatne krwawienie,tylko to nie wyglądało jak miesiączka,wczoraj było koloru brązowego z takim różem.dziś już koniec nic nie ma(przyznam,że chcielibyśmy z narzeczonym dzidzie) Czytając tutaj wasze porady mam nadzieję,że i mi coś powiecie.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Powiemy tyle, ile można wywróżyć z fusów: może było to krwawienie śródcykliczne, a może nie. Może implantacyjne, a może nie, może to początek miesiączki, a może nie. Gdybyś zaczęła się obserwować (pomożemy, naprawdę!), mogłybyśmy skreślić niepotrzebne opcje.
    --
  14.  permalink
    Witam!
    26.03 zaczęłam brać luteinę na wywołanie okresu(nie miałam przez prawie 4 miesiące, a wcześniej cykle bardzo długie i średnio regularne), 3 dni po odstawieniu dostałam miesiączkę, a teraz - po 15 dniach znowu mam okres. Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego tak się dzieje?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Jeżeli się nie obserwujesz, nikt Ci nie odpowie. Może to nie miesiączka, a krwawienie śródcykliczne? Może to pierwsze krwawienie było śródcyklicznym, a to drugie miesiączką? Mierz temperaturę, obserwuj śluz, to da Ci bezcenne informacje o przebiegu Twojego cyklu.
    --
  15.  permalink
    Oba krwawienia były obfite, ze skrzepami krwi, fragmentami błony śluzowej. Czytałam gdzieś, że 1cykl po braniu luteiny bywa bardzo krótki...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 18.04.12 21:30</span>
    czy ktoś był w podobnej sytuacji?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Niezalogowana: czy ktoś był w podobnej sytuacji?


    Elka była
    dokładnie w takiej samej
    4 msce bez okresu, 26-go marca dostała Luteinę a 3 dni po jej odstawieniu okres

    wiesz która Elka ? ta co ma takie długie włosy i chodzi w zielonej kurtce
    no wieeeeeeeeesz
    jej zapytaj :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    niezalogowana nikt Ci tu nie odpowie na takie pytanie, musisz zbadac hormony isc do lekarzapomonitorowac sie. no i sama piszesz, ze miałas cykle mega rozregulowane zanim to wróci do normy to troche czasu minie. Starasz sie o dziecko?? no to koniecznie do lekarza, nie starasz sie?? to czasem aby wyciszyc unormowac organizm trzeba przez jakis czas brac antyki ( w celach leczniczych)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Mała91 może się zdarzyć, że podczas brania luteiny okres przyjdzie wcześniej, jednak jeżeli nie mierzysz temperatury, trudno będzie na pewno określić, że to był okres. Ja akurat biorę Duphaston, stosuje się go w podobnych celach, co luteinę, ma te same właściwości, w ulotce mam napisane, że podczas kuracji mogą się zdarzyć krwawienia śródcykliczne. Krwawienie śródcykliczne możesz odróżnić od miesiączki właśnie podczas obserwacji. Krwawienie, które nastąpiło, jakiś czas po skoku temperatury będzie miesiączką, natomiast krwawienie, przed którym skoku nie zanotowano, będzie krwawieniem śródcyklicznym. Taka jest reguła, ale od każdej reguły są wyjątki. Dlatego jeżeli masz jakieś wątpliwości lub stresujesz się tym, co się z Tobą dzieje, najlepiej skonsultuj się z lekarzem.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    @mooniia
    A skąd wiesz, że trzeba? Porada zupełnie od czapy. Bywają cykle długie, ale prawidłowe, czyli dwufazowe, ale tego nie wiadomo tak długo, jak nie ma obserwacji. Hormony to nie cukierki, nie są lekiem na całe zło, czego przykładem jest ogromny procent społeczności tutejszego portalu. :cool:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorCarlain
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja miewałam miesiączki co 3-4 a nawet 6 miesięcy, poźniej cykle trwały 14-15-16 dni... też brałam luteinę , co się później okazało hamowała owulację dlatego @ przychodziła za wcześnie... A później to już tylko z górki, porobiłam badania, za wysoka prolaktyna i PCO, teraz mam idealne wręcz cykle ( jesli chodzi o długośc), bo moje okropne bóle niestety zostały ale to juz inna bajka...

    monia: mi lekarz tez 3 lata temu zalecil antyki na 3 miesiace na wyregulowanie i g..o to dało... od razu zmienilam lekarza!
    -- Czekam na majowego księcia ;)
  16.  permalink
    Witam mam 20 lat miesiączkuję od 7 lat, nigdy nie byłam w ciąży. Od pół roku mam bardzo dziwne cykle mianowicie raz mam okres co 28 dni potem co 40 dni, kolejny za 28 dni a później muszę czekać 40 dni.. bardzo się boję, że mogą to być objawy jakieś nieprzyjemnej choroby, bardzo prosze o jakies odpowiedzi czy któraś z Was spotkała sie z takim problemem..

    Treść doklejona: 26.06.12 21:24
    bardzo proszę o jakąś odpowiedź :cry:
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Może praca jednego jajnika jest zakłócona dlatego tak przemiennie te cykle się różnią.Najłatwiej byłoby pomierzyć temperaturę kilka miesięcy poobserwować się wtedy widać będzie wszystko.
    Wizyta u gina też przydałaby się.Możę on coś zasugeruje.Mi tylko to przyszło do głowy.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.