Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Stosowaliście magnez na wydłużenie fazy lutealnej? Czy komuś to pomogło?
    Chętnie rzuciłabym branie magnezu z powodu małej ilości śluzu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 13th 2007
     permalink
    ja stosuje Mg od ponad 5mcy.. 2tabsy dziennie jakos nie zauwazylam roznicy.. chociaz z drugiej strony to jest okres b.stresogenny dla mnie i nie wiem jak krotkie z kolei by byly moje cykle gdyby w ogole tego magnezu nie brała..:confused:
    • CommentAuthorkejti
    • CommentTimeFeb 16th 2007
     permalink
    w fazie lutealnej odczuwam poczatkowo jakby wrażliwośc piersi przez kilka dni a im bliżej @ tym bardziej staja sie bolesne. "czuje" je kazdego dnia mniej więcej od połowy do konca cyklu.
    wydaje mi sie ze to ze je czuje moze świadczyc o tym ze juz jestem w fazie lutealnej. albo to jakies zaburzenia...
    jesli chodzi o temp. u mnie - w ostatnim cyklu /w sumie to pierwszym rzetelnie obserwowanym/ faza wyższych temp trwała 10 dni natomiast w piersiach zaczełam odczuwac pewna wrazliwość juz dwa dni przed skokiem temp.
    Czy tylko i wyłacznie temperatura jest wskaznikiem rozpoczetej fazy lutealnej?? jak myslicie?
    czy któraś z Was miała podobne doświadczenia? odnosnie "odczuwania" piersi przez całą fazę lutealną?
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeFeb 17th 2007
     permalink
    Faza lutealna to faza ciałka żółtego i zaczyna się po owulacji. Ale owulacja może nastąpić od 3 dni przed skokiem temperatury do 3 po. Wydaje mi się, że tylko umownie wyznaczamy ją z początkiem wyższych temperatur? Wydaje mi się, że w rzeczywistości u Ciebie owu może była właśnie przed skokiem temperatury i dlatego już odczuwałaś napięcie w piersiach? Temat ciekawy, może ktoś ma większą wiedzę na ten temat?
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    • CommentAuthorkejti
    • CommentTimeFeb 18th 2007
     permalink
    i ja tak podejrzewam ale wiedzy zbyt duzo na ten temat nie mam. zobaczę jak sprawa będzie wygladać w kolejnych cyklach... tym bardziej ze w ostatnim mialam problemy ze sluzem i z okresleniem szczytu z powodu jego braku /brak jakiegokolwiek typu plodnego/ aczkolwiek dwa dni po odczuwaniu napiecia w piersiach nastapil wyrazny skok temp. o 0,22 st.
    Jesli jednak to bylaby prawda i faza lutealna rozpoczela sie jeszcze przed skokiem temp. wraz z napieciem w piersiach to wygladaloby na to ze mozna zacząc ją odliczac..?
    cóz. zobaczę jak sytuacja będzie wygladać w nastepnym cyklu.
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeFeb 18th 2007
     permalink
    Najlepiej napisz w tej sprawie do eksperta, na pewno Ci pomoże.
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    • CommentAuthorMajkabee
    • CommentTimeFeb 18th 2007
     permalink
    Witam , mam pyatnie, moze ktoras z was sie orientuje co moze ozanczac 3-2 dniowe plamienie pod koniec fazy lutealnej przed samym okresem, przy czym sam okres trwa 2 dni. Jeszcze dodam ze faza lutealna wlacznie z plamieniem trwa 14 dni. oczywiescie wiem ze lekarza nie unikne ale chcialabym wiedziec na co sie nastawic. A moze same mialyscie taki przypadek.
    Dziekuje za odpowiedzi:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorangala
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    jestem nowa,zarknijcie na moj wykres i pomocy z faza lutealną?! ze względu na krótkie cykle(23 dni)gin przespiała mi duphaston
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 1st 2008
     permalink
    Amazonko, a brałaś może olejek z wiesiołka na ten skąpy śluz?
    Ja mogę polecić, brałam jak chciałam mieć dzidzię i muszę powiedzieć, że czasami to mnie zalewało i nie wiedziałam co to jest ......!!!:wink::bigsmile:
    Wiem, że dzidzi narazie jeszcze nie chcesz, ale na śluz pomaga!:wink::wink::wink::wink::wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 1st 2008
     permalink
    Iwa, zajrzyj na mój opis. Nie brałam wiesiołka, a chwalę sobie siemię lniane. W okresie płodności mnie też zalewa.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeAug 27th 2008
     permalink
    Czy jest jakiś sposób na naturalne wydłużenie fazy lutealnej, tzn. bez prochów itp.? Ja zarówno przed ciążą jak i po niej nadal mam krótkie fazy lutealne, a wkrótce będę się znów starała o maleństwo i nie chciałabym od początku brać Luteiny, więc szukam jakiegoś innego sposobu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormajka84
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    hej :bigsmile:
    mam prośbę do doświadczonych dziewczyn - nie wiem jak wyznaczyć fazę luteralną w moim 2-gim wykresie :sad:
    no i nie jestem pewna, czy pozostałe rzeczy są dobrze przeanalizowane...
    bardzo proszę o Wasze opinie, które na pewno będą mi bardzo pomocne
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Zarzuciłam dietę i sama borykam się z krótką fazę l. Dam znać czy działa.
  1.  permalink
    czy 16 dniowa lub dłuższa faza lutealna to powód do niepokoju? raczej nie wchodzi w grę ciąża, więc co innego może powodować tak długą fazę?? wcześniej miałam 14-15dni a teraz czekam i czekam i nic do tego mam zawroty głowy
    •  
      CommentAuthormarqotka
    • CommentTimeNov 7th 2009
     permalink
    12-16 dni to norma, zdarza się nawet 17 dni prawidłowej FL bez ciąży ;)
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 25th 2009
     permalink
    Mam wątpliwość, czy jeśli moja FL trwa zazwyczaj ok. 12-13 dni (czyli teoretycznie długość w granicy normy), ale temperatura wtedy szaleje, to może to oznaczać jakieś zaburzenia? Po skoku mam zazwyczaj góry i doliny, chociaż temperatura utrzymuje się cały czas na poziomie wyższym. Czy to jest normalne, czy powinno mnie to niepokoić?
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeNov 25th 2009
     permalink
    Hmm.. jeżeli wahania mieszczą się w górnym poziomie temperatur (nie spadają poniżej linii podstawowej) to nie ma się czym martwić. progesteron (który działa na temperaturę) nie jest wydzielany w jednakowych ilościach w czasie trwania fazy lutealnej. Zerknęłam na Twoje wykresy i wyglądają dobrze:):):)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 25th 2009
     permalink
    Dziękuję pięknie, bo już zaczynałam się martwić :)
  2.  permalink
    Czy udało się komuś wydłużyć fazę lutealną? Mazgnez + witamina b6?
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 6th 2010
     permalink
    Tequilacream, poczytaj tutaj.
  3.  permalink
    Dziękuję. Ciekawy wątek.
    --
  4.  permalink
    Dzień dobry. Chciałabym poprosić o pomoc doświadczone użytkowniczki. Od pewnego czasu zauważyłam, że moja faza lutealna skróciła się. W ostatnim cyklu wynosiła 9 dni. Wkrótce chciałabym zacząć starania o 2 dziecko i za wczasu chce wykonać potrzebne badania. Tzn konkretnie chodzi mi o to co ma wpływ na długość tej III fazy? Wydaje mi się, że progesteron. Kiedy najlepiej wykonać badanie żeby było wiarygodne.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 28th 2011
     permalink
    Progesteron ok. 7-8 dnia po owulacji - nie po skoku temperatury. Czasem to ma znaczenie. Czyli powinnaś zrobić USG w tym czasie, kiedy za dziwń, dwa spodziewasz się skoku, żeby sprawdzić, czy aby na pewno owulacja będzie i czy nie była wcześniej.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthoradaikaka86
    • CommentTimeMay 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    tak zapytam, bo jestem świeżynką w tych sprawach :shamed:
    górny poziom temperatur liczymy od skoku temperatury? i trwa on do momentu aż temp nie spadnie poniżej tego skoku?

    mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :shamed:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 22nd 2011
     permalink
    To zależy wg jakiej metody interpretacji.
    --
    •  
      CommentAuthoradaikaka86
    • CommentTimeMay 22nd 2011
     permalink
    luczynka: To zależy wg jakiej metody interpretacji.


    no ja mierzę temp, sprawdzam szyjkę, i postaram się śluz (bo z nim różnie u mnie bywa)... Białko kurze widziałam tylko raz w cyklu kiedy zaszłam w ciążę kiedy zazywałam wiesiołek... Na szczęście zaszłam w tym samym cyklu w którym postanowiłam zajść... ani wcześniej ani później nie wgłębiałam się w badanie śluzu i ogólnie npr... Ale teraz stwierdziłam, że spróbuje wejść w temat :smile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 22nd 2011
     permalink
    Luczynce chodzi o to, której z metod chcesz się uczyć. Masz wiele do wyboru, opisane są na forum i blogu, m.in. Rötzera, angielska, niemiecka, Kramarek, Kippleyów itd.
    --
  5.  permalink
    Witam!
    Czy za fazę lutealną uznaje się wszystkie dni po owulacji, czy tylko te z wyższymi temperaturami?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 4th 2011
     permalink
    Jeśli masz owulację stwierdzoną przez monitoring, to liczysz wszystkie dni po owulacji. W każdym innym przypadku liczysz wyższe temperatury po szczycie śluzu.
    --
  6.  permalink
    Dziękuję za szybką odpowiedź!
    •  
      CommentAuthorDannam
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    No to ciekawe. Czy faza lutealna to to samo co faza ciałka żółtego?
    Z moich cykli wysnuwam taki wniosek: faza lutealna-wyższe temp. do ostatniego dnia przed okresem,
    faza ciałka żółtego: czas po owulacji do ostatniego dnia przed okresem. Faza po owulacji powinna być względnie stała i stąd poczułam lekkie zmieszanie. Wyczytałam, że powinna trwać średnio 14 dni i jak ma się już zaobserwowany cykl można od ostatniego dnia przed okresem odjąć 14 dni i można odczytać dzień prawdopodobnej owulacji.
    Ale w ogóle nie chciało się to zgodzić bo wychodziło, że owulacja byłaby w okolicach 16 dnia cyklu kiedy u mnie występuje już 16 wieczorem trzecia wyższa po szczycie! Doczytałam więc, że odjąć można od 14 do 16 dni i... wszytko się zgodziło z testami owulacyjnymi. Kiedy od cyklu odejmuje 16 dni w tył zazwyczaj widzę dzień w którym test jest pozytywny albo dzień po dodatnim teście.
    Tak więc ja rozróżniam faze lutealną, która zawiera się w fazie ciałka żółtego i ma inną długość niż faza ciałka żółtego w moim konkretnym wypadku.
    Co o tym myślicie? Czy tu jest jakiś błąd w moim rozumowaniu? :)
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    A ja mam pytanie natury bardziej medycznej. Skąd bierze się skok temperatury w fazie lutealnej?
    Pytam, bo akurat w tym cyklu mam bardzo niskie temperatury a jestem na pewno po owulacji, potwierdzonej monitoringiem.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Ciałko żółte wydziela progesteron jeśli ciałko żółte jest niewydolne to jest niskie stężenie progesteronu we krwi a co za tym idzie niższe temperatury
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Malenska dziękuję.

    Badania progesteronu miałam robione w tym roku 2 razy i ich wyniki:
    luty - 23dc - 9,58 (norma 0,95-21,0)
    sierpień - 22dc - 11,4 (norma 0,95-21,0)

    Mój gin nie zwrócił uwagi cobym miała za niski progesteron. Teraz nie wiem co myśleć. Wyniki są równo w środku normy, więc wydawało mi się, że to dobrze.
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Od miesiączki do jajeczkowania temperatura jest niższa i jest to pierwsza faza cyklu.Od jajeczkowania do miesiączki wyższa i jest to druga faza cyklu. Wyższa temperatura po jajeczkowaniu zależy od hormonu ciałka żółtego tzw. progesteronu.
    esteban: w tym cyklu mam bardzo niskie temperatury a jestem na pewno po owulacji

    Jeśli są wyższe od podstawowej to nie ma się chyba o co martwić.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Esteban a w tym cyklu badałaś ? około 10 to rzeczywiście wynik w środku normy, ale to że dwa razy taki był nie znaczy że w innych cyklach jest prawidłowy przecież w każdym cyklu uwalnia się inna komórka jajowa z innym ciałkiem żółtym i nie wesz jak ono funkcjonuje czy jest wydolne czy nie
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Hussy ciężko mówić w tym cyklu o lini bazowej, bo... sama zerknij... choroba w okresie okołoowulacyjnym wszystko pokrzyżowała. Sama nie wiem czy te niskie temp to wynik osłabienia czy może coś się dzieje z tym progesteronem. Tak myślę czy nie zrobić badania. Jestem w 20dc.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    ile dni po owulacji ?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Owulacja była w 15dc czyli to 5 dzień po.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    to zaczekaj 2-3 dni i zrób w 7-8 dpo progesteron
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Tak planuję. Wynik z pewnością przyda się na następny cykl. Może i ja dostanę dupka lub luteinę, bo na razie brałam dwukrotnie sam clo.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    a nie upośledza Ci endo ?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Malenska: a nie upośledza Ci endo ?

    Możesz troszeczkę jaśniej? Jestem nowa :)
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Dannam:
    faza lutealna to to samo, co faza ciałka żółtego, więc raczej trudno je rozróżniać ;)
    Można natomiast liczyć jej długość w dwojaki sposób (jak napisała wyżej luczynka), w zależności od tego, czy był w danym cyklu prowadzony monitoring i potwierdzona w nim owulacja, czy tylko obserwacje.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    czy nie zmniejsza ci wielkości endometrium ?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Malenska nie miałam badanego endometrium w fazie lutealnej, ale mogę wypisać wyniki z innych dni cyklu:
    luty - 15dc - endometrium równe, jednorodne 9,0mm
    lipiec - 7dc - endometrium równe, jednorodne 8,0mm
    sierpień - 12dc - endometrium równe, jednorodne 10,0mm
    wrzesień - 12dc - endometrium równe, jednorodne 10,0mm
    Czy te liczby coś mówią?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    A czy wtedy brałaś CLO ??
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Clo brałam 5-9dc w sierpniu i wrześniu, czyli badanie było 3 dni po ostatniej tabletce.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    hmmm to endometrium wygląda dość ładnie aczkolwiek ciągle dziwi mnie że później podczas monitoringu nikt nie mierzył Ci endometrium
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    W sierpniu i wrześniu miałam jeszcze monitoring w 15 i 16dc ale nie mam wydruku. Gin mówił, że endometrium ładne.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.