Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeSep 20th 2006
     permalink
    Dziewczyny musialam rozpocząć nową dyskusję,aby Wam opowiedzieć moje szczęscie:) Mam ochotę krzyczeć ze szczęścia:-))))

    Zrobiłam teścik i 2 kreseczki:bigsmile::bigsmile::bigsmile::cheer::cheer::crazy::crazy::jumping::rolling::crazy:

    To ja rozpoczęlam m.in. wątek o codziennym współżyciu;-) Spójrzcie na mój wykres i wszystko będzie jasne;-) Jestem kolejnym dowodem na to,że się udało!!!! A przyznam,ze się w ogóle nie spodziewałam!!!!!
    Taka jestem szczęśliwa:crazy::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

    P.S.Dziewczyny czy USG moze zaszkodzic na pocżatku ciąży?, zastanawiam się czy poczewkać parę dni i dopiero iść do ginekologa, chociaz wiem,ze powinno się isc od razu hmmmmm ??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 20th 2006 zmieniony
     permalink
    Gratulacje i dużo zdrowia!
    Prowadź nadal obserwacje i opowiadaj, jak Ci idzie.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Ojej super!!! niech się wszystko zdrowo dzieje i szczęśliwie przyjdzie na świat mały ewelek bądź ewelka :cheer::crazy::clap:
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Dziekuję dziewczyny!!!!:cry::cry::cry::cry:

    Brak słow by opisac co czuję!!!!!!!:crazy:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    no właśnie ciążowe piszcie, bo jak widać kto zaciążył to już "olewa" nasze forum, a jesteśmy ciekawe jak się czujecie i jak się rozwija maleństwo lub maleństwa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Ewela to pierwszy temat, który mi się otworzył dziś rano:crazy:
    ALE NIESPODZIANKA

    G R A T U L U J Ę:cheer:G R A T U L U J Ę:clap::clap::clap:
    Życzę Ci, a by to były twoje, jako mamusi i wasze, jako pary najpiękniejsze 9 miesięcy.
    Niezapominajmy o tatusiu, który też musiał bardzo się starać:wink:
    Tatusiowi też G R A T U L U J Ę:clap:
  1.  permalink
    Ewela geratuleje . A co do usg lepiej poczekac. Nie zaszkodzi dzieciatku ale moze jeszcze nie bedzie wszytsko dobrtze widac najlepiej isc tak ok 6-7 tyg. Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Cały zespół 28dni dokłada się do życzeń :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Jeszcze raz wielkie gratulacje :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Ewela serdecznie gratuluję!!!! :bigsmile:
    Co do USG to teraz jeszcze nic nie będzie widać, nie zaszkodzi, ale poczekaj do ok. 7 tygodnia- zobaczysz bijące serduszko! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeSep 21st 2006 zmieniony
     permalink
    GRATULACJE, wszystkiego najjjjjjjjjjjj dla ciebie i twojego malutkiego maleństwa :clap::clap::clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthoragnieszka_
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Ewela- serdeczne gratulacje!
    Spokojnych 9 miesięcy życzę!:thumbup:
    • CommentAuthorAsia77
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    ewela z tego co mowil moj lekarz to jesli test wyszedl pozytywny to do lekrza powinno sie przjsc w 7 tyg ciąży liczą od ostatniej @ bo wowczas widac na usg bicie serca. jeszcze raz przyłaczam sie do gratuacji i obys nas zaraziła:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Ewela wielkie gratulacje :):):)

    Co do wizyty u lekarza i USG. Ja u lekarza byłam w 5 tygodniu, dostałam skierowania na wszystkie badania podstawowe. Na tej wizycie nawet nie założyła mi karty ciążowej, dopiero na następnej, gdy miałam już wyniki pierwszych badań - to był chyba 8 tydzień. (jak chcesz mogę w domku dokładnie sprawdzić i wieczorkiem napisać – wszystko mam spisane :) ).
    Pierwsze USG robi się tak jak wspomniały dziewczyny w okolicach 8 tyg. (USG między 8 a 12 tyg. pozwala na stwierdzenie, czy ciążą jest pojedyncza czy mnoga, jak się zagnieździła i najważniejsze pozwala na zbadanie przezierności karkowej).
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    a co to ta przezierność ?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Ja już gratulowałam wczoraj przy słabych dwóch krechach ale i dziś się dopisze, co mi tam. Ewela - buziaki i samej słodyczy świeżej Mamie :)*
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    ewela - powtórne gratulacje i ode mnie . Tym razem na forum.
    Życzę aby cały okres ciąży był dla Ciebie i Twojego męża - magicznym , wspaniałym , pełnym wzruszeń i radości czasem . A dzieciątko zdrowo się rozwijało . :flowers:
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    GRATULUJE :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    I ja gratuluję świeżo upieczonej mamusi!
    I życzę ...dobrych 9 miesiecy!
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 21st 2006 zmieniony
     permalink
    Ewela, jeszcze raz gratuluję i nie zapomnij o rozsyłaniu zarazków :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsolaris
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    ewela :jumping:gratulajce :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Ja tez się dołączę do GRATULACJI:thumbup: spokojnych 9 miesięcy :clap:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    no wkońcu się komus udało, tak długo nie było żadnych dobrych wieści, straaaasznie się cieszę twoim szczęściem ewela :cheer:
  2.  permalink
    Ewela ogromne gratulacje !!! Bardzo się cieszę :bigsmile:
  3.  permalink
    to wspaniała wiadomość, dopiero wróciłam do domku,więc teraz mogę pogratulować przyszłej mamusi i tatusiowi, życzę wam dużo zdrówka i radości :clap: :clap: :clap:
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    No nie i znowu nastepna dobtra wiadomosc - Myszorka też jest w ciąży. :crazy::clap::cheer::clap:
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    i jeszcze jedna , mam nadzieję że się odezwie dawno nie pisała na forum , ale wykresik ciażowy jest, mam nadzieję że ujawni.:cheer:
    --
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    kto to moze być :crazy: ?
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Myszorka w ciąży ewela w ciąży kto jest jeszcze w ciąży??:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Myszorka gorące gratulacje :).
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Ewela - ogromnie gratuluje!!!! :swingin::swingin::swingin:
    Same super wiadomości ostatnio :)

    Musze wziąć się do roboty i nadrobić wszystkie wiesci z placu boju... Bo aż wstyd, że mam takie braki :shamed:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 22nd 2006
     permalink
    Myszorka - slicznej myszki albo myszka zycze - i zdrowej przedewszystkim :flowers:
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeSep 22nd 2006 zmieniony
     permalink
    ewela, jaka wspaniała wiadomość :crazy: Gratulki ogromne :cheer::clap::cheer::clap:

    Myszorka, gratuluję raz jeszcze :cheer::clap:
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeSep 23rd 2006
     permalink
    DZIEWCZYNYY BARDZO WAM SERDECZNIE DZIĘKUJE!!!!!! Nie mialam kurcze dostepu do neta- zlosliwosc rzeczy martwych:))) Wcale Was nie zostawilam!!!!

    Paula jasne,ze napisz jak tam badania!!! plisss

    Bylam u lekarza,ale jeszce za wczesnie, nic nie widac i kazala mi przyjsc za 3 tyg. wtedy zalozymy karte ciazowa!!!
    Ja w ogole jeszcze nie dowierzam...czuje sie tak jakbym nie byla w ciazy!!! Takie uczucie dziwne!!!! Ale jak sobie uswiadomie,ze przeciez to prawda to ciesze się niesamowicie!!!!!:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

    Dziewczyny tradycyjnie przesylam pozytywne"zarazki" i zycze,aby Wam sie udało Kochane!!!!

    P.S. Myszorka GRATULEJSZON!!!!!:clap::clap::clap::tooth:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 23rd 2006
     permalink
    dzieki za gratki, ewela masz rację uświadomienie sobie tego że się udało jest naprawdę trudne, ja jakoś do tej pory nie umiem w to uwierzyc
    piszcie wszystkie mamusie jak się czujecie
    :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeSep 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    Myszorka - teraz o Tobie doczytałam!!! Serdecznie GRATULUJE :crazy::crazy::crazy:

    Ja niestety juz w tak zaawansowanej ciąży, poza tym trzeciej - dwi pierwsze zakończyły się niestety źle :cry: że już nawet nie wiem jak to się czułam gdy dowiedziałam się o kolejnej ciązy... Ja to chyba czułam więcej strachu niż szczęścia... Chociaż przyznam, że przy trzeciej ciąży miałam jakieś ciche przeczucie, że to będzie to :)

    Ale jedno jest pewne - mimo wszystkich problemów, niepowodzeń to jest to największe szczęście jaki może spotkac człowieka - CIĄŻA!!!
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 23rd 2006
     permalink
    dzieki Leminka mam pytanie a jak się czułaś na początku, bo mnie strasznie alergia się teraz wmożyła, spać w nocy nie umiem, poza tym nie wiem co można robić w ciązy a czego nie (sprzatanie, zakupy itp), nie wiem jak mnie boli głowa jakie tabletki mogę brać, czy możesz coś podpowiedzieć?
    --
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeSep 24th 2006 zmieniony
     permalink
    Na bóle głowy można brać leki na bazie paracetamolu - ale oczywiście w ograniczonych dawkach...
    Ja też miałam problemy ze spaniem, ale szybko to minęło i zmieniłam się w wiecznego śpiocha :smile: Możesz wypić przed snem słabą herbatkę z melisy (ja zakupiłam melise z pomarańczą - nawet dobra) - mnie to pomagało i teraz pomaga - teraz mam tak ogromny brzuchol, że każda pozycja jest dla mnie niewygodna :sad:

    Z alergią nie miałam nigdy problemów - ale z tym to lepiej udać się do lekarza - na pewno pomoże. Wiem, że można leki homeopatyczne zażywać, ale jakie na co to musi podpowiedzieć ci doktorek...

    Generalnie lepiej się oszczędzać przez pierwsze 3 m-ce ciązy. Na pewno nie dzwigać! Nie podnosić rąk do góry - czyli wieszanie firanek, wysokie półki zdecydowanie odpadają. Oczywiście nie można popaść w paranoje, bo ciąża to nie choroba, ale warto prowadzić trochę bardziej oszczędny tryb zycia. Uważać na wszelkie infekcje narządów rodnych - możesz zakupić sobie lactovagina i raz w tygodniu sobie aplikować do pochwowo - to lek bez recepty, uzupełnia flore bakteryjną. Ja dość często miałam róźne stany zapalne więc zostało mi to polecone przez doktorka. Jak na razie, odpukać, nic mi się nie przytrafiło...

    Ja sprzątam, wycieram kurze, odkurzam. Nie myję podłóg bo to trochę więcej wysiłjku i szarpania jednak wymaga - wrobiłam w to męża :devil: Okna tez sobie odpuściałam w tym roku :) Resztę staram się robić sama. Spaceruję dużo, chodziłam na basen. Oczywiście jeśli są jakiekolwiek problemy typu plamienie to niestety jest zalecenie kategorycznego leżenia :( Ale jesli jest wszystko dobrze to trzeba unikać tylko wirusów, dźwigania i podnoszenia rąk do góry!

    Polecam tą stronkę do poczytania. Znajdziesz tam dużo informacji o lekach dozwolonych w ciązy, jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami itp itd :)
    http://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod.html (chyba trzeba założyć konto, ale robi się to szybko i łatwiutko)

    A dla rozluźnienia polecam jednek artykuł - rozwój ciąży (na wesoło) SUper! Ja się uśmiałam do łez :)
    Pamiętnik z brzuszka
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    dzięki Leminka jesteś wielka bo ja wolę dmuchać na zimne i sobie i maleństwu nie zaszkodzić, zaraz zobaczę na tę stronkę wielkie dzięki:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeSep 24th 2006 zmieniony
     permalink
    Ja bym uważała z lekimi homeopatycznymi, bardzo często zawierają wyciągi np z mózgu świń, czy czegoś tam ze szczura, należy czytać ulotki (najlepiej za słownikiem łacińskim) ;o) i stosować tylko te na bazie roślin Ostatnio rozmawiałam z endokrynologiem, który leczy osoby po homeopatii i teraz mają okropne alergie i problemy hormonalne, więc dla bezpieczeństwa dzidziusia lepiej nie ryzykować
    Białko zwierzęce jest Największym alergenem!
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeSep 24th 2006 zmieniony
     permalink
    Leki homeopatyczne w ciązy bierze się tylko po konsultacji z lekarzem - nie inaczej. Co tez napisałam notes :smile:
    Ja nigdy nie brałam i się nie znam. Ale lekarz na pewno się zna i pomoże dobrac coś odpowiedniego zarówno dla przyszłej mamy jak i bezpieczeństwa malucha!
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    Tylko z regułu ginekolodzy nie znają się na homeopatii. Najlepiej pytać endokrynologa. Leminka nie złość się, nie chciałam podważać Twojego autorytetu, poprostu wymieniamy opinie i wiadomości :smile:
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeSep 24th 2006 zmieniony
     permalink
    Ale ja nigdzie nie napisałam, że to ma być ginekolog - tylko lekarz/doktorek :bigsmile:
    I ja broń boże się nie złoszczę. Upomniałaś/poprawiłaś, że to powinno być po konsultacji z lekarzem, ja wspomniałam, iż tak właśnie tez napisałam :smile:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    kochane jesteście dziewczyny, ja mam wizytę w czwartek u gina, na razie będę piła wapno, zresztą piszę że kobiety w ciąży mogą pić, innych tabletek nie będę brała bez wiedzy i zalecen lekarza
    --
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    trzeba sobie pomagać :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeSep 24th 2006 zmieniony
     permalink
    Koniecznie się zamelduj po wizycie! Czy coś już widać :bigsmile:
    Czytałas myszorka artykuł - pamiętnik z brzuszka? I Ty notes tez - bo przeciez tez ciężarówka :bigsmile:?
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    nie ale zaraz będę czytać a czy można dalej kawę pić bo ja piję jedną dziennie z mlekiem
    --
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeSep 24th 2006 zmieniony
     permalink
    A z tym tez są różne opinie. Jedni mówią że nie, inni że tak, ale właśnie 1 dziennie.
    Ja na początku ciąży piłam kawę z mlekiem (dolewałam trochę więcej mleka niż zwykle) bo byłam przed ciążą wielkim kawoszem :shamed: Pózniej jednak ochota na kawę przeszła... :neutral: Jak pytałam o to lekarza to mówił, ze 1 rozpuszczalna kawa z mlekiem (a najlepiej z expresu) na pewno nie zaszkodzi. Jednak trzeba po prostu uważać na to żeby nie przesadzić z kofeiną... Nie usłyszałam zakazu picia kawy...
    Ale jak powtarzam wiem, że są różne opinie - zresztą jak we wszystkim :)

    A teraz smakuję się kawą zbożową.... (której wcześniej nie znosiłam :devil:) Stwierdzam więc, że co inny okres ciązy to inne smaki :cool:
    •  
      CommentAuthorewela_
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    Ojejkuuu przeczytałam pamiętnik brzuszka i nie moge powstrzymać łez!!!:cry::cry::cry: Coś wspaniałego!!!!! Kochane dzicko heheehhe:heartbounce:

    Myszorka jeśli chodzi o kawę to ja czytałam,że nie mozna!!! Rózne są opinie z tego co napiała leminka, ale według mnie lepiej chuchać na zimne i nie pić!!! Ja na szczescie nigdy nie piłam kawy,więc problem z głowy...Ale podobno potem organizm odrzuca kawę.....:-)

    Ja zaraz oszaleję ze szczęscia!!!! Mam ochotę krzyczek !!!!!!! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaa:cheer::crazy::crazy::crazy::jumping::jumping::jumping::rolling::rolling::crazy::crazy::cheer::cheer::cheer::cheer::crazy::crazy::crazy:

    Myszorka masz jakies typowe objawy, bo ja narazie w sumie nie, tylko troche senna jestem i piersi lekko szczypią....
    •  
      CommentAuthornotes_
    • CommentTimeSep 24th 2006
     permalink
    ja się zgadzam z leminką różne są opinie
    czytałam pamiętnik z brzuszka - fantastyczne opowiadanie
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeSep 24th 2006 zmieniony
     permalink
    Powiem Wam szczerze... że Wam zazdroszczę tej radości :) Notes, myszorka, ewel fajowo macie - wszystko przed Wami :shades: A początki są najpiękniejsze. Później cudowny jest finał :bigsmile:

    Mam nadzieję, że będe mogła jeszcze raz przeżyć to uczucie - ten pierwszy moment, dni ciąży...
    Już po cichu szykuję się do majstrowania siostrzyczki dla mojego brzdąca :shamed:
    Nieźle - jeszcze nie urodziłam jednego malucha, a już kombinuje jak tu zmajstrowac drugiego :boogie:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.