Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJul 17th 2011
     permalink
    30 czy 33 - super cykle:), dla mnie marzenie:)
    Spojrzałam na wykres, fakt, nie masz śluzu, a wg tempki to tak jakbyś była jeszcze przed owu. no chyba że masz jakieś tempki zakłócone?
    • CommentAuthormonika3334
    • CommentTimeJul 17th 2011
     permalink
    wiesz miesiaczke mialam 21 czerwca a zaczelam sie mierzyc 29 czerwc. ja myslalam ze 2 lip i 3lip to byl wlasnie dzien owu:cry:
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJul 17th 2011 zmieniony
     permalink
    i każdą mierzysz o tej samej porze? a po czym poznałaś że owu miałaś 2.07?
    może przenieśmy się pod twój wykres, ok?
    ps. nie musisz mierzyć od 1dc, możesz po miesiączce.
    • CommentAuthormonika3334
    • CommentTimeJul 17th 2011
     permalink
    tak kazdamierze o tej samej porze
  1.  permalink
    Dziewczyny ale mnie czarne myśli naszły. :(:(:( Naczytałam się o poronieniach, ciążach pozamacicznych i teraz tak się boję. Zwłaszcza tego samoistnego poronienia... W moim przypadku jest tak, że ostatni okres zaczął mi się 14 czerwca, a wyczytałam gdzieś, że ciąże liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a więc u mnie to jest troszkę ponad miesiąc, a wszystko zaczyna się "rozgrywać" jakoś od dwóch tygodni? Tak się boję. Tą betę będę chyba robić kilka razy zanim wybiorę się do lekarza na usg. To jeszcze tyle czasu przecież do tego, żeby lekarz potwierdził czy w brzuszku skrywa się mały bobasek... Tak się martwię... To jest normalne? Skąd te czarne myśli... Płakać mi się chce... Przepraszam, pewnie Was przerażam swoim podejściem, strachem, marudzeniem... :( Przepraszam...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJul 17th 2011
     permalink
    Kobieto,po pierwsze powinnaś wyluzować.. Nie rozumiem Twoich czarnych myśli. Wszystko skazujesz na "przegraną" ? To fakt,że pierwsze miesiące są bardzo decydujące,ale na litość..
    Każda z Nas ma prawo się bać,ale zdrowy rozsądek i pozytywne myślenie jest najważniejsze. Pomyśl jak wpływa Twój stres i zamartwianie( bezsensowne w sumie) na dziecko..
    Na razie jak dla mnie robisz z igły widły. SPOKOJNIE! :wink:
    --
  2.  permalink
    Chyba przydałby mi sie taki "zimny kubełek" na głowę. :-) Coś właśnie w stylu Twojej odpowiedzi, Hussy. Będę starać się być spokojna, nie panikować. Nawet założyłam nową dyskusję, może to rozładuje (także) moje napięcie i stres.
    --
    • CommentAuthorEliza2707
    • CommentTimeJul 18th 2011
     permalink
    katarzynah1987 spokojnie:bigsmile: musisz troche wyluzować....tak jak napisała Ci już Hussy :smile: wszystko będzie dobrze,zobaczysz i nic się nie martw:wink:
    • CommentAuthorniulka22
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Czy testy kupione w aptece są najskuteczniejszym sposobem wykluczenia bądź też potwierdzenia ciąży?? Czy może lepiej jeśli najpierw zrobię testy i potem jeszcze umówię się na wizyte u lekarza, który potwierdzi moje przypuszczenia?? Proszę o poradę.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Najlepiej zrobić test z krwi. Pójście do lekarza zaraz na początku potencjalnej ciąży ani jej nie wykluczy ani jej nie potwierdzi bo lekarz nic nie zobaczy
    --
  3.  permalink
    Witajcie otóż mam na prawdę spory dylemat i nie wiem co mam o tym sądzić dlatego chciałam się doradzić . Brałam tabletki antykoncepcyjne przez krótki czas ponieważ nie było innej możliwości uregulowania mojej miesiączki. Zdecydowaliśmy się z mężem na dziecko. Odstawiłam tabletki 11 sierpnia,po czym 12 dostałam krwawienia . Od 16 sierpnia współżyłam z mężem bez zabezpieczenia do około 11 września niemal co drugi dzień. Dnia 18 września z powodu nie przychodzącej miesiączki wykonałam pierwszy test ciążowy ( pre-test) ku mojemu zdziwieniu pojawił się niemal że niewidoczny,a dokładniej widoczny przy ustawieniu pod odpowiednim kontem pod światłem- cień w miejscu pola testowego. Jednak nie byłam pewna w 100 % czy sobie tego nie wmówiłam. Postanowiłam poczekać jednak do obecnej chwili nie mam miesiączki . Dziś rano wykonałam drugi test (bobo-test) , podczas czekania na wynik ciągle na niego patrzyłam pojawiła się lekka kreska,która po chwili zniknęła w miejscu pola testowego- myślałam,że zwariowałam. Odłożyłam test a po upływie 10 minut zobaczyłam taki obraz,który utrzymuje się do teraz :
    http://zapodaj.net/07de27c8da19.jpg.html
    Myślicie,że to może być ciąża czy może błąd testu? Błagam doradźcie bo już sama nie wiem co o tym myśleć,może któraś z was była w podobnej sytuacji .Jeśli tak to po jakim czasie wykonała test na którym zobaczyła śliczną drugą ,grubą ,różową kreskę ?
    Czekam na odp
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    No cóz, pewnie niewiele zrozumiesz z kolejnych "eee", więc krótka rada: pojedź rano do przychodni i zrób badanie beta HCG z krwi. koszt ok. 30-40 zł. po południu będziesz wiedziała na 100%.
    resztę wiedzy zdobędziesz na forum (użyj wyszukiwarki).
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    ja uważam, że może to być wadliwy test dlatego zrób tak jak radzi koleżanka powyżej.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    kobietadesperation: Odłożyłam test a po upływie 10 minut zobaczyłam taki obraz,który utrzymuje się do teraz :
    http://zapodaj.net/07de27c8da19.jpg.html
    Czy w instrukcji testu jest napisane po jakim czasie od wykonania wynik jest niewiarygodny?
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    Magdalena: pojedź rano do przychodni i zrób badanie beta HCG z krwi

    I to są plusy bycia w PL bo tutaj w UK w ogóle czegoś takiego nie robią :confused:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    kobietadesperation: Myślicie,że to może być ciąża czy może błąd testu?

    myślę, że poszłabym do apteki po drugi test i z samego rana na niego siknęła.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    Moim zdaniem wynik negatywny bo też tak miałam,ale najlepiej zrób drugi test
  5.  permalink
    Ja osobiscie w ten czas oczekiwania nie wieze.Teraz gdy bylam w ciazy.Wczesnie robilam testy i wyszly pozytywne po czasie pozniej zrobilam i wyszedl odrazu ale wczesniejsze rowniez nie zawiodly.Trzeba powtarzac i robic wieksze dostepy czasu pomiedzy wykonaniem testow jakies 2-3 dni wtedy beda pewniejsze.
    --
  6.  permalink
    Pamiętam u mnie było tak, że pierwszy test był negatywny a potem robiłam jeszcze trzy i każdy z nich pokazywał pozytywny wynik w ciągu kilkunastu sekund.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    W UK jak najbardziej robią betaHCG prywatnie w mojej miejscowości 25 funtów
  7.  permalink
    Jakby to przeliczyć - sporo! W Polsce też prywatnie, no chyba, że lekarz skierowałby to wtedy pewnie za darmo. Ja we Wrocławiu znalazłam taką przychodnię i w tym laboratorium płaciłam 17zł za betę ale trzeba była czekać na wynik na pojutrze.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Kasiu biorąc pod uwagę ile tam się zarabia na godzinę to nie tak wiele :) a Polsce też beta i 60 zł kosztuje zależy gdzie
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 9th 2011
     permalink
    W Niemczech 35 Euro za bete. A ja dzis wlasnie bylam pewna, ze byl negatyw, a tu mnie kolezanka z 28dni swoim podobnie wygladajacym testem nakrecila. Ech. I po co te testowanie tak wczesnie, tylko same watpliwosci sa.
    --
    • CommentAuthorkalina_ka
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Witam,
    Wczoraj w 43 dniu cyklu (mam bardzo nieregularne cykle, czasem 32 a czasem 40 dni) zrobiłam po południu test ciążowy i wyszedł pozytywny. Dzisiaj rano powtórzyłam i znów był pozytywny. Radość ogromna bo staramy się o dzidziusia już ponad rok. Jednak jestem bardzo zaniepokojona, bo w 29 dniu cyklu dostałam małe plamienie. Pomyślałam, że może to już okres- bo u mnie to nigdy nie wiadomo kiedy mnie zaskoczy:) Następnego dnia plamienie ustało.... i tak do wczoraj raz się pojawiało, później znów nie było i tak przez 2 tygodnie. Dzisiaj niestety zaczęłam bardziej krwawić, mam lekkie bóle w podbrzuszu ale nie tak mocne jak przy okresie. Krwi też jest znacznie mniej. Godzinę temu znów zrobiłam test i wynik jest nadal pozytywny choć kreseczka słabsza niż rano. Czy powinnam się martwić tym krwawieniem? Czy powinnam szybko zgłosić się do lekarza ?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Idź do lekarza, zrób betę i progesteron
  8.  permalink
    abortaW: Idź do lekarza, zrób betę i progesteron


    Jesli krwawi to niech idzie do lekarza a nie radzi sie na forum...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    kalina_ka, wiem, jak to jest, kiedy nie wiesz, kiedy Cię okres zaskoczy. Pamiętam te czasy. Aby zapobiec takim zaskoczeniom, zaczęłam się obserwować. Cykl pozostał nieregularny, ale... okres zawsze przychodził o czasie i nigdy nie byłam zaskoczona. Dobrze zatem trafiłaś, jeśli masz dość tej sytuacji i chcesz coś z tym zrobić.
    --
    • CommentAuthorkalina_ka
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    No i niestety wizyta u lekarza nie była optymistyczna - poronienie lub ciąża pozamaciczna. Nie miałam w czasie badania jeszcze wyników bHCG ale już mam i wynosi 2957mlU/ml - chyba trochę za wysokie jak na brak ciąży. Ciekawe co na to powie moja lekarka.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Stanowczo za wysokie jak na brak ciąży. Powinnaś zrobić kolejną betę za dwa dni.
    --
    • CommentAuthorkalina_ka
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    tak dzisiaj rano już robiłam. Krwawię cały czas. jestem załamana :(
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    A nie dostałaś progesteronu ? to jedź do szpitala
    • CommentAuthorNiezalogowana (kalina_ka)
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Wczorajsze bHCG 2700 więc odrobinę spadło, krwawienie coraz mniejsze, dziś wizyta u innego ginekologa mam nadzieje, że wszystko będzie w porządku.
  9.  permalink
    Niezalogowana: Wczorajsze bHCG 2700 więc odrobinę spadło, krwawienie coraz mniejsze, dziś wizyta u innego ginekologa mam nadzieje, że wszystko będzie w porządku.


    Kurcze nie wyglada to dobrze...Beta spadla i to sporo...
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (kalina_ka)
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Ja już się pogodziłam z tym, że to poronienie - na USG też nie było nic widać- lekarka nie dawała żadnej nadzieji :(
  10.  permalink
    Niezalogowana: Ja już się pogodziłam z tym, że to poronienie - na USG też nie było nic widać- lekarka nie dawała żadnej nadzieji :(


    Przykro mi,wiem co czujesz...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    magdalenka2610: Czy moze byc tak, ze w ciaze zachodze i poraniam? Dodam,ze robilam wczesniej wszelkie badania gin i krwi i wyszly dobrze, chormony tez dobrze.

    Może tak być. Mój ginekolog mówił, że 80% ciąż ulega poronieniu. Taka jest biologia, jakieś nieprawidłowości - i zarodek jest usuwany. Lepiej nie rób tak wcześnie testów - unikniesz rozczarowań.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    • CommentAuthorNiezalogowana (magdalenka2610)
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    moze i masz racje lepiej poczekac. Ale czy jest cos co by pomoglo podtrzymac ciaze? Jakies leki np?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    Tak, są, ale o tym musisz porozmawiać z lekarzem.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  11.  permalink
    dziewczyny jestem w 9 dniu fl zrobilam tescio druga krecha meeega bladzioch to starania o drugie dziecko jezu serce mi wali jak oszalale
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Smieszka mi w 14,15, 16dfl testy wyszły bardzo, bardzo blade naprawde trzeba bylo sie dobrze przypatrzyc zeby cos tam ujrzec. takze trzymam kciuki:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    A bierzesz jakies leki albo mialas zastrzyk z pregnylu?
    --
  12.  permalink
    nic nic ten cykl mega naturalny mam 41 dc
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    To myśle ze szczęśliwy. Ja po trzecim teście z takim bledziochem wkurzyłam sie i poszłam na bete:)
    --
  13.  permalink
    aha no wlasnie ja zrobie wieczorem sobie sikanca jeszcze a jutro na bete polece ale wyniki w srode bede miala dopiero takze tyle w oczekiwaniu jezuuu umre
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Wiem ....ja zrobiłam pamiętam w piątek i musiałam czekać do poniedziałaku myślałam że nie przetrwam weekendu...:bigsmile:
    --
  14.  permalink
    jezuu 3majcie dziewczyny kciuki za mnie, zadnych objawow nie mam nic zero
  15.  permalink
    Hej dziewczyny.

    Wlasnie robilam test bo caly czas mi sie spoznia @. Wyszedl niewazny - zadna kreska sie nie pojawila - tak jakbym za krotko trzymala w moczu. Po trzech minutach zanurzylam ponownie w pojemniczku z moczem i odlozylam na kolejne trzy minuty - wynik negatywny.Czy ten wynik jest wiarygodny? Czy wogole mozna zanurzac ten sam test ponownie jesli wyjdzie niewazny. Na opakowaniu ponoc pisze, ze trzeba zrobic nowy ale tak sie zastanawiam czy to nie jest po prostu naciaganie na kase.Czy powinnam kupic nowy test i powtorzyc? I najwazniejsze - czy moge uzyc tego samego moczu - z rana - tylko, ze po kilku godzinach? Czy powinnam ze "swiezego"? Sorki za glupie pytania ale zwyczajnie mam watpliwosci:)

    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    Panimisiowa: A robiłaś z jednego testu?
    -- , , ,
  16.  permalink
    tak, z jednego
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    Panimisowa: Ale na ulotce pisze,że test ciążowy jest TYLKO do użytku jeden raz!! :wink: Jak się chcesz upewnić, to leć po drugi. Z jednego testu nie możesz korzystać parę razy :kissing:
    -- , , ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.