Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorwithinka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Dziękuje magdalenko :wink:
    byłam u ginekologa w 1dniu krwawienia stwierdził ze to skąpsza @ (mimo ze od 6lat mam bardzo obfite)
    kazał zrobic test no ale po 3tyg negatyw , jutro badz pojutrze zrobie jeszcze jeden a jak nie to beta:smile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    O płodności jest sporo na blogu, nie chciałabym się powtarzać. Najważniejsza jest świadomość, że żadna z nas nie jest robotem, to że ostatnie cykle miały 26-30 dni nie oznacza, że ten tak będzie. Podręcznik lub blog na początek wystarczy, do tego termometr do NPRu i trochę dobrej woli i już wiesz, co w trawie jajnikach piszczy.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Withinka, czemu nigdy nie mierzyłaś? Masz doskonałą okazję zacząć, nauczyć się rozpoznawania płodności i poznać siebie. Przeczytaj blog od początku.
    --
    • CommentAuthorwithinka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    fiufiu:wink: rozwazam wszystkie za i przeciw
    ginekolog za wiele mi nie powiedzial a ew. ciazy nie mogl wykryc bo nawet jesli to za wczesnie
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Potrafisz wymienić chociaż JEDNO przeciw?
    --
    • CommentAuthorwithinka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Amazonko . nie mierzylam bo zawsze @ mialam normalny obfity i pms taki jak powinien być.
    ten niby @ zaniepokoil mnie . wiem ze net nie zastąpi mi wizyty u lekarza
    ale czytalam ze taki lekkie krwawienia moga byc gdy zachodzi implantacja zarodka i wypadaja w terminie @
    czyli to co teraz mialam .
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Ale jedno drugiemu nie szkodzi. My też mamy normalne okresy i PMSy.

    Implantacja nie zachodzi raczej w terminie miesiączki, tylko ok. 7-9 dnia fazy lutealnej. A siedmiodniowa lutealna nie wystarczy do zajścia (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę).
    --
    • CommentAuthorwithinka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    może to być plamienie tak jak mowisz srodcykliczne , w ostatnich 3tyg bardzo sie stresowalam
    mialam przeziebiony pecherz , zaparcia , wczesniej poczatkowe objawy grypy . wiec to chyba
    tez moglo miec wplyw na przebieg @ czyz nie .?
    nie wiem moze sie myle.....
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Niekonicznie. Jeśli jest implantacja zarodka, to @ nie będzie. Na 28dni są wykresy z plamieniem w ciąży.
    --
    • CommentAuthorwithinka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    wlasnie o to chodzi ze przed tym niby @ nie mialam zadnych objawow pms .
    to mnie martwi
    a po tym @ przez 3dni lecial mi gesty bialy śluz
    do tego piersi nie przestaly mnie bolec teraz juz minimalny bol ale widze ze sa lekko powiekszone
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Po co się męczyć i wydawać pieniądze na test z moczu, idź od razu na betę.
    --
    • CommentAuthorwithinka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    dziewczyny , mialam dzien przed @ troche śluzu z krwia na nastepny dzien dostalam tego niby krwawienia ktore trwalo 6dni
    pocztkowo 2 dni obficie a 4 tak 3po3.
    • CommentAuthorwithinka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    wiec gdy mialam sluz z krwia pomyslalam ze to implantacja.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Przed okresem śluz może się poprawić i być przejrzysty i rozciągliwy. To świadczy o końcu cyklu, a nie o płodności.
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Idź zrób test z krwi i będziesz miała odpowiedź wcześniejszą niż jakakolwiek inna i pewną. 20-50pln, nie trzeba być na czczo.
    --
    • CommentAuthorwithinka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    a te mrowienie w piersiach czym moze byc spowodowane ?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Nie mamy szklanej kuli. Idź z tym do lekarza. Może jakiś hormon się wygłupia? Na przykład prolaktyna?
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    P Madzia mi trzy testy ciążowe pokazały cień drugiej kreski (w 9,10,12dfl) a w 12dfl beta wyszła 2.9mIU/ml
    Podłamałam się strasznie ale następnego dnia (13dfl) na teście wyraźne krechy a beta 31,8mIU/ml także może jeszcze nic straconego...?
    --
    • CommentAuthorwithinka
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    ok:wink: macie racje z ta beta , musze isc po swira dostane:wink:
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Wiem,że teraz jest jeszcze duuużo za wczesnie na test.
    I właśnie dlatego pytam , w którym dniu fazy lutealnej test ciążowy pokaże wiarygodny wynik?
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorMuffina25
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    w 14dfl test powinien pokazać wiarygodny wynik.
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Dziękuję za info:)
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
  1.  permalink
    u kazdej z nas stezenie hormonu jest rozne, mi test ciazowy wyszedl w 9dniu lutealnej tym ze byl bladzioch ;)
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Dziekuje sliwson za pocieszenie :) czekamy i zobaczymy... a nóż widelec się udało...
  2.  permalink
    P_Madzia - 3mam kciki!
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Kandyzowana! dziękuję! póki co brzuch boli jakbym miała już @... a po niej ani śladu... ale zobaczymy jutro...
  3.  permalink
    koniecznie daj znac! trzymaaam oooooo Tak mocno kciuki;)

    a ja zobacze za 3 tyg jaki bede miec wynik ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    na pewno dam :) sliwson podtrzymał mnie troche na duchu :)
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    hej dziewczyny - to mój debiut na forum, więc proszę, bądźcie wyrozumiałe ;)
    mam pytanie z serii głupiutkich.. zrobiłam dziś test ciążowy - pierwszy raz w życiu wyszedł mi pozytywny. Czy jest możliwe, że się myli? ;) w brzuchu ciągle czuję, jak by się zbierało na okres i chyba to mnie trochę martwi.
    na razie jestem w szoku, bo staraliśmy się z mężem o dziecko od ponad pół roku i chyba nie mogę uwierzyć, że to już? wizytę u ginekologa mogę mieć dopiero 2.12., ale może lekarz rodzinny albo internista może mi zlecić badania na betę (jak dostanę skierowanie, to będzie za darmo, więc mi zależy ;))?
    dzięki za pomoc i odpowiedzi.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    jeśli wyszedł pozytywny to raczej się nie myli :wink:
    a uczucie nadchodzącego okresu w bardzo wczesnej ciąży to chyba każda miała :smile:



    skierowanie na betę może Ci chyba każdy lekarz wystawić natomiast czy to spowoduje, że badanie będzie darmowe to bym się kłóciła bo ja miałam od mojego ginekologa a i tak płaciłam..
    poza tym czy 20 zł to aż tak duże pieniądze, że warto tłuc się po lekarzach, rejestrować, siedzieć w kolejce żeby skierowanie dostać ? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    TEORKA dzięki :smile: i tak mi ciężko uwierzyć - albo może wiedziałam to od początku, a teraz nie mogę uwierzyć, że się potwierdza :bigsmile:

    a sęk w tym, że jestem ubezpieczona w prywatnej przychodni i i tak im płacę co mięsiąc - ze skierowaniem nie będą mieli wyboru, tylko mi to muszą zrobić darmowo :wink:
    a skoro płacę im, to po co mam płacić jeszcze komuś ? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    też uważam że jesteś :) ja miałam sytuację ze test ciązowy pokazał mi cien drugiej kreski poleciałam na betę i była za niska na ciążę... zrobiłam drugi test i też ywszedł cień drugiej kreski... po tygodniu zrobiłam betę po raz drugi i wyszł pozytywnie :) trzymam kciuki :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    TEORKA:
    skierowanie na betę może Ci chyba każdy lekarz wystawić natomiast czy to spowoduje, że badanie będzie darmowe to bym się kłóciła bo ja miałam od mojego ginekologa a i tak płaciłam..
    poza tym czy 20 zł to aż tak duże pieniądze, że warto tłuc się po lekarzach, rejestrować, siedzieć w kolejce żeby skierowanie dostać ?


    u mnie 30zł, zależy jak kto przelicza pieniądze, dla mnie to porządny obiad nawet na 2 dni.
    --
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    udało się dostać do lekarza wcześniej i już widziałam bijące serduszko mojego maleństwa :'D
    --
  4.  permalink
    dododoka - gratulacje!!! :)
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    dododoka a w którym tygodniu jesteś ?
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeNov 30th 2011
     permalink
    łooj mnie tu nie było długo ;)
    w czasie badania - 6tydzień 5 dzień - dziś to już się prawie kończy 7 tydzień.. :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    dziewczyny czyli cien cienia to jest nadzieja na pozytyw? :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    ja miałam cień cienia. I obecnie z tego cienia mój POZYTYW ma skończone 3 latka;)
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Moja siostra miala blada blada kreseczke ledwo widoczna i jest w 6m ciazy :)))
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    wow ale super,nie nakrecam sie, ale juz 3 testy dzisiaj zrobilam dla pewnosci czy mi sie nie przewidzialo, jest cien cienia, ale to 27 dc ,a cykle mam 29dni, mam nadzieje ,ze jutro bedzie mocniejszy (zakupilam na allegro z 20 testow wiec moge sprawdzac jak ciemnieje lub nie)
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Ja miałam cień cienia a krew wyszła negatywna :) dopiero po tygodniu wyszła pozytywna i teraz kończę 15 tydzień :)
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    to u Ciebie juz mega dziwnie :) ze krew negat. a ja myslalam ,ze beta wczesniej wychodzi.
    Narazie nie chce mi sie dowierzac bo to naprawde cien ,ale w miejscu gdzie powinien byc :) mam nadzieje ,ze sie udalo :)
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Gratuluje dziewczyny + :)
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Tez byłam w szoku ze po tygodniu dopiero Beata wyszła
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    :smile:
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    czasem i w labie się coś sknoci, musiało badanie nie wyjść.

    Ja nigdy nie miałam cienia, bez ciąży zawsze było czysto, żadnych cieni. A w ciąży robiłam test tak późno, że była krecha jak dżdżownica.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    witam, dzis cien cienia slabszy zamiast mocniejszy :( zastanawiam sie czy te testy z allegro nie maja takiej wady ,ze pokazuja ten cien
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Nie przejmuj się. Za jakieś 2-3 dni idź na bete.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    jak jutro nie przyjdzie @:cry:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.