Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeMay 11th 2008
     permalink
    Ho,ho! No to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by to sprawdzić? Nie znam typa. Ale może on sie zna na npr? Może porozglądał sie po rynku , poczytał troche artykułów i stwierdził,że NPR może być świetnym biznesem przyciagającym klientki-tym bardziej ,że na bank zdaje sobie sprawę,że chyba nie ma żadnego ginekologa we Wrocławiu, ktory by się zajmował NPR.
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Ale niestety NPR umieścił wśród antykoncepcji... Ech. To już trochę osłabia jego wizerunek....
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMay 17th 2008
     permalink
    odróżnienie NPR od antykoncepcji wymaga już głębszego wczucia się w temat.
    To kwestia podejścia do wielu spraw, wizji człowieka, podejścia do płodności.
    Najczęściej się to uprasza do kwestii "unikania poczęcia w sposób naturalny", bez zastanowienia, ze w naturze nie ma antykoncepcji i ze sama antykoncepcja to przecież podejmowanie działania blokującego ewentualne naturalne skutki działania seksualnego, a przy metodach naturalnych niczego nie blokujemy i nie podejmujemy takiego działania.
    To głębsza filozofa, może za głęboka dla niektórych.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 18th 2008
     permalink
    Nibriana, na umieszczenie oferty gina we własnej sieci stron zgodziła się firma farmaceutyczna, której raczej zależy na sprzedaży produktów, dlatego info o NPR jest co najmniej zaskakujące.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMay 19th 2008
     permalink
    MAsz rację, tak czy siak to niezwykłę.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 8th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Biuletyn AE w Katowicach
    Artykuły o DA z prasy.
    Mniej więcej w połowie strony jest artykuł Jeśli czwartek to tylko z DA „Zawodzie”; Naturalne Planowanie Rodziny jako szansa budowy zdrowej rodziny:

    Zaproszeni nauczyciele NPR nauczają i tłumaczą studentom jak prawidłowo powinno rozumieć się Naturalne Planowanie Rodziny, wykładają na Uniwersytecie Medycznym, swoją posługę prelegentów pełnią od kilkunastu lat, oboje ukończyli podyplomowe studia z tego zakresu, posiadają gruntowne wykształcenie medyczne, szczególnie mocno działają przy parafii p.w. Opatrzności Bożej w Katowicach Zawodziu, a sami również wyrośli z ruchu Duszpasterstwa Akademickiego. Na spotkaniach DA zarówno na forum publicznym opowiadali o Naturalnej Regulacji Poczęć, jak i w małych podgrupach męskiej i żeńskiej odpowiadali na nurtujące pytania i wątpliwości, jednocześnie dzieląc się również swoimi doświadczeniami rodzicielskimi.

    Krystia Rygol zajmuje się medycyną sądową, a Barbara Rygol chorobami wewnętrznymi.
    Szkoda, że to nie gin.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 10th 2009
     permalink
    Hehe ty Ama czytasz biuletyn AE a ja nei choć to ja tam studiuję :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 10th 2009
     permalink
    Po prostu znalazłam to info.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 10th 2009
     permalink
    No i dobrze :) Tylko mam wyrzuty sumienia, że nie czytam ;P
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    czytałam sobie wczoraj gazetę "Świat zdrowia". No i doszłam do działu porad, a tam taki list:
    "Mam pytanie odnośnie położenia szyjki macicy, czy jest możliwe, aby zmieniała ona swoje położenie w ciągu tego samego dnia, np. rano wysoko, a wieczorem nisko itp. Uczę się ją badać w celu ustalenia dni płodnych. Proszę o informację i dziękuję"
    Odpowiedź:
    "Absolutnie nie. Na tym powinienem zakończyć odpowiedź, ale muszę zwrócić uwagę, że pytanie to jest świetnym obrazowaniem sensu i pewności stosowanie tego rodzaju 'metod'. Całe szczęście, że medycyna w XXI wieku za inne sposoby..!"


    ___
    zbulwerowała mnie odpowiedź tego lekarza...
    po 1: szyjka zmienia swoje położenie w ciągu dnia (sama to zaobserwowałam i napewno nie tylko ja) - więc co to za lekarz, że nie wie o tym
    po 2: swoją uwagę dał nie na miejscu. Kobieta nie pytała o to.
    po 3: wyśmiał ją po prostu
    dr n. med. Piotr Siwek :/
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    :rolling: ale to "da" lekarzy....
    A tak na poważnie... Żałosne są dla mnie gazety, które pozwalają, by takie bzdury ujrzały światło dzienne... masz rację Sonciu - co to za lekarz, że nie zna podstawowych informacji? Niestety, takich coraz więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    ale mnie to się w głowie nie mieści, że lekarz nie wie tego na temat szyjki :/ ja nie mam kompletnie nic wspólnego z medycyną a wiem. Może dlatego, że ten "lekarz" jest facetem i nie ma jak sprawdzić, dlatego nie wie :P hahaha
    a tak serio, to jestem w głębokim szoku. Bardzo bym chciała trafić na lekarza, który namawia pacjentki do samoobserwacji.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    To normalna gazeta czy bezpłatna z apteki?
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    normalna, bezpłatna :>
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    Warto napisać do gazety, która korzysta z porad takich ekspertów.
    Możesz podać adres?
    --
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    http://www.swiat-zdrowia.pl/ -> tam też są porady tego "eksperta" :) ale nie wgłębiałam się jeszcze w to..
    a teraz adres:
    Świat Zdrowia S.A.
    ul. Szosa Bydgoska 52
    87-100 Toruń


    tel. 56 669-42-19


    Ogólnie gazeta ciekawa..... ale wystarczyła jedna "porada" bym miała troszkę inne zdanie o tej gazecie. Cóż, nie jest to wina redakcji, nie koniecznie muszą się znać na wszystkich zagadnieniach zdrowia. Tybardziej, że po to zatrudniają ekspertów, żeby oni dawali porady :) Ale fakt, warto zwrócić im na to uwagę :)

    Chcesz sie za to wziąć?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeDec 31st 2009
     permalink
    świetne są te PORADY hahahahahaha
    to już nawet nie jest żałosne, tylko śmieszne....
    dla mnie ten "lekarz", to nie lekarz, tylko konował :/ inaczej go nazwać się nie da.
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 1st 2010
     permalink
    hmm, wrzuciłam z ciekawości w google nazwisko tego lekarza, pierwsza strona- z portalu "znany lekarz"- niemal same pozytywne opinie zachwyconych pacjentek :-/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeJan 1st 2010
     permalink
    wiesz, może do wypisywania recept na antyki jest dobry :)
    może też jest delikatny, co jest ważne dla nas kobiet, może dobrze prowadzi ciążę
    ale o szyjce nie ma pojęcia niestety.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 1st 2010
     permalink
    Jednocześnie sam zaznacza, że wizyty po anty nie powinny być mechanicznym wypisywaniem "kwitów", widziałaś? :-)
    --
    •  
      CommentAuthorRosea
    • CommentTimeJan 1st 2010 zmieniony
     permalink
    ten sam dr jest "ekspertem" na stronie dla chorych na cukrzycę...

    ginekolog radzi

    ginekolog radzi cd

    100% bezpieczeństwa pigułki...

    ginekolog radzi cd...
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 2nd 2010 zmieniony
     permalink
    chyba nie jest tak źle z nim ;-) wymienił metodę termiczną, objawowo-termiczną tuż za tabsami i wkładkami, jeśli chodzi o skuteczność i nie nazwał ich kalendarzykiem. to już coś :-)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 2nd 2010
     permalink
    Zatem zaprzeczył sam sobie.
    --
    •  
      CommentAuthorRosea
    • CommentTimeJan 2nd 2010
     permalink
    ta kolejność metod to jest właściwie cytat z "Ginekologii Praktycznej" - jak sam dr zresztą podaje w Świecie zdrowia
    a dla cukrzyczek są jeszcze bardziej zaostrzone wymagania jeśli chodzi o antykoncepcję - cukrzyca to tzw. przeciwwskazanie względne (swego czasu była bezwzględnym przeciwwskazaniem)-ale pan dr nawet się o tym nie zająknął:angry:
    •  
      CommentAuthorSonia_M
    • CommentTimeJan 2nd 2010
     permalink
    no niestety ten lekarz sam sobie przeczy.
    Muszę dokłanie poczytać resztę tych "porad", bo przejrzałam je na szybko.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeApr 7th 2010
     permalink
    czy zna ktoś ginekologa z Gdyni, który podchodzi poważnie do npr?



    nie wiem gdzie umieścić pytanie, znalazłam ten temat więc piszę tu
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    Jestem kolejny raz po wizycie u tego samego gina. Za pierwszym razem tylko delikatnie spytał czy nie chce tabletek, bo może mam bolesne miesiączki albo coś. Tym razem stwierdził, że śluz nie nadaje się do odczytu, jest nieprawidłowy (pomimo tych nieprawidłowości potrafię go prawidłowo zinterpretowac), Wykresy go niezainteresowały, ale jak poprzednio. Stwierdził, że lepiej szyjki nie badac, bo mogę nadżerkę podrażniac (swoją drogą nie robię tego – miało byc to alternatywą dla śluzu którego niby nie da się zdiagnozowac). Zapytał, że może chcę tabletki. Podziękowałam, że nie. Powiedział, że w takim razie może prezerwatywy, bo nie mogę teraz zajśc w ciążę. Znów grzecznie podziękowałam. Spytał na kiedy planuję kolejne dziecko. Odpowiedziałam, że jak się poprawi sytuacja nasza – powiedział, że w takim razie najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie spiralka :/ I niech mi ktoś powie, że lekarz to nie sprzedawca :/
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    :shocked:
    żałosne.
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    Cd relacji ginowej - Dziś mój gin był z drugim lekarzem, ponieważ musieli przeprowadzić szczegółowe badania – ten drugi w pięknym kitlu z napisem yasminelle, zaproponował mi antykoncepcję, na co mój gin z uśmiechem na twarzy odpowiedział, że ja wolę naturalnie. Uśmiech wydawał mi się być ironiczny, ale może się czepiam. Dodam, że zaproponował to, na pytanie o sposób na wydłużenie lutealnej.
    Na kolejny zabieg mam umawiać się od 14 dnia cyklu, żeby być w trzeciej fazie - powiedziałam, że ja zaczynam trzecią fazę dopiero 17 dc na co on, że "no od 14, w trzeciej fazie znaczy się ;) Chyba nie zrozumiał.
    Doktorzy powiedzieli, że mam nieprawidłowy śluz, ja na to, że wiem, ale mimo wszystko potrafię go zinterpretować i rozróżnić kiedy pojawia się śluz najlepszej jakości pomimo moich nieprawidłowości, co skwitowali uśmiechem i tekstem, że rozróżniać to ja będę już jak się wyleczę.
    Ale i tak starszy doktor wzbudził we mnie sympatię, może tym bardziej, że wymyślił takie zastosowanie dla anty ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    Jakoś nie widzę związku między anty a lutealną. Jeśli podawać progesteron, to zgodnie z wykresem i tyle, ale tu nie ma celu anty.
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    Ja też nie widzę :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 3rd 2010
     permalink
    A ja cieszę się, że mogę napisać coś pozytywnego. Wczoraj byłam u nowej pani doktor. Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani dr nie tylko bardzo sympatyczna ale ogólnie najlepsze wrażenie z dotychczas spotkanych ginekologów na mnie zrobiła. B. dokładne badanie, też oczywiście usg + badanie piersi, co jeszcze żaden gin mi nie robił! Wiele rzeczy tłumaczyła, nawet rysowała mi pęcherzyki Nabota ( te nierówności na szyjce, które mi nie dawały spokoju). I… BARDZO POCHWALIŁA ZA WYKRESY, które wydrukowałam i jej pokazałam. Powiedziała, że super, że je robię, popatrzyła, zinterpretowała tak jak ja. W związku ze skokiem i szczytem śluzu, ustaliłysmy, że czekam do 12-14 dni na @, jakby nie przyszła to luteinkę mam przepisaną. Ale najprawdopodobniej przyjdzie. SUPER PANI DOKTOR! Zachwycona od razu polecam tym co z Łodzi: dr. Gruszczyńska-Walczak
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 5th 2010
     permalink
    Moja znajoma po porodzie poszła do gina po anty. Nie chciała tabletek, zaproponował spiralę. Powiedziała, że to nie wchodzi w grę ze względu na przekonania, to zaproponował jej … wkładkę wewnątrzmaciczną. Stwierdziła, że się zastanowi. Bardzo się zdziwiła jak wygooglowała co to jest wkładka :/ Zdecydowała się na zastrzyk po którym długo nie mogła zajść w ciążę (ponad dwa lata zeszły jej kolejne starania, z pierwszym 3 miesiące).
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJun 21st 2010
     permalink
    Dalszy ciąg historii mojego lekarza i NPR.
    Dziś byłam u niego prywatnie, wykazał duże zainteresowanie moimi wykresami, prosił, żebym mu wytłumaczyła na czym to polega, kiedy można zajść w ciążę kiedy nie, zdziwił się, że w trzeciej fazie nie ma możliwości poczęcia! i poprosił o namiary gdzie może o tym dokładniej poczytać. Wizytę zaliczam do udanych tym razem. Pochwalił mnie za skrupulatność :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 21st 2010
     permalink
    Boże... żeby pacjentka uczyła lekarza :shocked: szczena mi opadła normalnie
    No ale plus dla gościa że chce się naumieć tej magii i oby mu nie przeszło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 22nd 2010
     permalink
    Niemożliwe... ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 22nd 2010
     permalink
    Wow. :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Ginekologia i położnictwo nowe trendy
    Bezpłatna konferencja z sesją o anty i rozpoznawaniu płodności w Poznaniu.
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Witam. No właśnie, przydałby się taki gin. Głupio zapytam, ale może jest ktoś taki w Galway w Irlandii? Niedługo przenoszę się tam z Dublina. Wiem, że mało prawdopodobne, że ktoś będzie wiedział, ale a nóż widelec. Ja też poszperam w sieci i dam znać zainteresowanym.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Czy to nie w Galway jest klinika naprotechnologiczna? Tam na pewno znajdziesz specjalistów.
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    No właśnie niekoniecznie Amazonko.
    Sprawdziłam oczywiście Galway Clinic. Dużo też czytałam dzisiaj o napro i dr Boyle. Dużo Irlandek bardzo pozytywnie się wypowiadało. Ale specjalista napro to chyba nie do końca to samo, co ginekolog z wiedzą o metodach objawowo-termicznych. Zresztą nie zaszkodzi jak tam po prostu pewnego dnia zadzwonię i się zapytam.
    Póki co większość tego co zgoogluję wychodzi przy organizacjach katolickich a właściwie bezpośrednio przy kościołach. Poczytam.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Napro specjalizuje się w chorobach kobiecych, więc któż byłby lepszy?
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Nie chce mi sie wierzyc, ze przyjeliby mnie na zwykla ginekologiczna wizyte :\
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Czyż nie od tego są? Napro nie służy tylko do leczenie niepłodności.
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Nie?
    Dowiem się.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    Poradnik Domowy 5/2012 wyd. Agora S.A.
    Po czym poznasz dobrego ginekologa? - temat z okładki

    Kiedy warto zmienić ginekologa

    Powinien być dobrym specjalistą, ale też musi budzić zaufanie, bo zajmuje się najbardziej intymną sferą naszego życia. Jeśli ginekolog nie spełnia Twoich oczekiwań - koniecznie poszukaj innego.
    (...)
    Mimo twoich nalegań i braku medycznych przeciwskazań ginekolog nie chce zlecić ci antykoncepcji, zasłaniając się swoimi przekonaniami.

    Oczywiście lekarz ma do nich prawo. Ale ty też masz prawo do własnego światopoglądu i prawo do korzystania z dostępnych farmaceutyków. Jeśli nie chcesz - nie musisz się zdawać na naturalne metody antykoncepcji i co miesiąc drżeć ze strachu, czy nie zaszłaś w nieplanowaną ciążę. Może warto więc poszukać ginekologa, który nie zasłania się światopoglądem?

    (...)


    Kwintesencja manipulacji i wywoływanie strachu wynikającego z niewiedzy.
    Oczywiście wśród przedstawionych problemów z ginami brakuje lekceważącego traktowania pacjentek z wykresami i odmawiających stosowania anty. Taki problem... nie istnieje.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Kto tym, za przeproszeniem, patafianom dyplomy daje? Jak można ludziom opowiadać takie brednie, że jedynie antykoncepcja chemiczna jest skuteczna?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Przeczytałaś cały wątek?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.