Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorRafaello3
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
    Wenusjanki i Marsjanie. Wiele nas dzieli i dlatego, gdy się połączymy stanowimy tak cudowną jedność. Jesteśmy zdolni do stworzenia rodziny. Piszmy tu o nurtujących nas pytaniach, a może wspólnymi siłami uda nam się znaleźć odpowiedzi i bardziej poznać to co nas różni.
    • CommentAuthorRafaello3
    • CommentTimeMar 9th 2011
     permalink
    Zaczątek tej dyskusji powstał w Powitaniach. Tam pytałem jak my Marsjanie mamy przetrwać wenusjańskie burzowe dni przed @. Katy222 podsunęła pomysł dla Marsjan "dać kartę bankomatową Wenusjance i wysłać ją na zakupy". Dobry pomysł wart rozważenia. Chociaż Marsjanin może dostać zawału myśląc co się z tą kartą dzieje i ile zer z niej ubywa. Jeśli macie inne pomysły piszcie.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja zaproponuję metodę pewnie trochę kontrowersyjną, ale za to bardzo ekonomiczną :-P W przypadku nasilonego pms-a, należy dotkniętą nim kosmitkę przełożyć przez kolano i spuścić jej kilka klapsów w tyłek :cool:
  1.  permalink
    Przeciez wiadomo,że lekiem na wszelkie zło jest sex :)
    Nie próbowałes? :rasta:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Rafaello3: "dać kartę bankomatową Wenusjance i wysłać ją na zakupy"
    mi się podoba ;)))
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    A jak ma swoją kartę, to co? :wink:
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    To dawanie karty mi się nie podoba, takie zupełnie nie wychowawcze :-P Nie można tak rozpuszczać kobiet :wink:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    eee, kart nigdy za wiele;P Zawsze na nie swojej lepiej się debetuje, nie? :P
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    A ja się zastanawiam dlaczego mężczyźni aż taką wagę przywiązują do PMSu? Wam też zdarzają się burzowe dni, a przecież nie miesiączkujecie :wink:.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Ale nie co miesiąc :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Częściej??:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Zależy :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Mój M... zachowuje się czasami jakby on miał PMS:crazy:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    NA mnie działa najlepiej zostawienie w spokoju i nie odzywanie się ja sobie siedzę czytam książkę czy coś innego robię. jeżeli już musi się odzywać to najlepiej tonem spokojnym bo podniesiony wyzwala wkurw który potem trudno opanować:devil:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMar 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Moj jak ma zly dzien to gorzej niz ja :updown::peace:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    A ja myślałam, że dawanie karty debetowej, kredytowej - jak kto woli - to obowiązek :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Rafaello3: ...jak my Marsjanie mamy przetrwać wenusjańskie burzowe dni przed @.


    Mnie by odpowiadało, jakby w te dni (i tu nie mogę sprecyzować dokładnie ile ich może być...) mój Marsjanin odbębniał cały ten kocioł - gotował, prał, prasował, sprzątał, zakupy i zajmował się dziećmi... i takie tam inne drobnostki :)
    • CommentAuthorRafaello3
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Ale namieszałem tym tematem... Odpowadając na p/w... Taaaaaa... Sex jest lekiem na całe zło... Ale podczas PMS trzeba stąpać jak po polu minowym... chociaż może ostrożniej... Mina nogę najwyżej urwie... a PMS... brrrr... Jeśli chodzi o "odbębnienie kotła" no tak moja Wenusjanka też mi to wytyka podczas PMS że ja tylko do pracy i nawet muzyczki posłucham... a ona w/w kocioł... Racja Marsjanie może nie doceniają Wenusjanek traktując "kocioł" jako normę... Powinniśmy bardziej doceniać... Ale w zamian staramy się Was zaskoczyć... romantycznie, uroczo, marzycielsko, a czasem po prostu miło dla serca... Tak czy siak przez całe życie musimy uczyć się siebie nawzajem... Wenusjanki rozwiązują wiele spraw przez rozmowy, my Marsjanie chowamy się w jaskini... Stwierdzam, że czasem warto wyjść z jaskini i porozmawiać i to w miarę szybko, a nie siedzieć przez kilka dni... rozmowa jest oczyszczająca i łagodząco-wyjaśniająca... Ale co ja Wam piszę Wenusjankom przecież Wy to wiecie...
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    Czy Pan nie zagościł tu z tym tematem tylko po to, by reklamować swoje/czyjeś usługi?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 10th 2011
     permalink
    też mam trochę takie odczucie...:surprised:
    --
  2.  permalink
    Rafaello - gdybym miała pmsa to nazywanie mnie Wenusjanką na bank poglebiloby ten stan. Bo nawet bez pmsa lekko mnie drażni :p
    • CommentAuthorRafaello3
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Co za odczucia... po prostu jestem pod wrażeniem książki "Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus..." Johna Graya Uważam, że jest to warta do przeczytania pozycja... Jeżeli komuś nie podobają się określenia Wenusjanki, Marsjanie proszę się z nimi nie identyfikować... Mi się one podobają to nie znaczy, że wszystkim wkoło muszą... Chyba mamy prawo do wyrażania własnych poglądów... A zagościłem na tym forum, ponieważ interesuje mnie NPR - a dyskusja ta wypłynęła, ponieważ uważałem, że może się przydać... Polecałem także książkę "Rodzice w akcji" Monika Gajda i Marcin Gajda w dyskusji "Warto przeczytać, zobaczyć, posłuchać..." też zostanę posądzony o reklamę... Chciałem napisać o tym co czuję, że może być przydatne... a tu taki atak...
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    A mnie ta książka bardzo dużo dała. Czytałam ją wiele lat temu, potem mój mąż - o wiele łatwiej się żyje. Zrozumiałam pewne zachowania mężczyzn, rozumiem czemu tak a nie inaczej reagują i nie denerwuje mnie to, nie dziwi. On wie, że ja muszę się wygadać - więc mnie słucha, lub udaje, ale w tak fajny sposób, że mi to odpowiada. W końcu o wygadanie chodzi, a nie o dawanie rad:). A ja wiem, że jak on ma problem - zamyka się na chwilę w tej słynnej jaskini:), gdzie ja nie mam dostępu - po prostu daję mu czas.
    A jeśli chodzi o pms - jeśli wiem, że takie coś istnieje, a wiem, bo się obserwuję, to jestem świadoma, że złość, nerwowość, płaczliwości jest jego wynikiem i nie wyładowuję się na emie, a jeśli już coś mi się wymsknie, mówię :sorki kochany, ale mam gorsze dni". On to w lot łapie i schodzi mi z drogi:).
    Książka w bardzo dostępny sposób pokazuje nam różnice między nami.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Jak to się stało, że zainteresowałeś się NPR?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Ja akurat nie myślałam o promowaniu książki, tylko gabinetu psychologicznego;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Troszkę to przykre, ponieważ znów możemy się przekonać, że nowe osoby czują się atakowane na wstępie.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    agael, nie atakujemy, tylko piszemy o odczuciach, spokojnie;)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Gdyby nowe osoby nie ciągnęły za sobą odnośników do wiadomo czego nikt by nic nie powiedział ;-)
  3.  permalink
    eee- Rafaello.... :) Jaki atak? :)
    Mnie po prostu dazni takie nagromadzenie"Wenusjanek i Marsjan" w jednym tekscie :) Gdybyś wspomniał raz pewnie nie zwróciłabym uwagi:)
    My tu bardzo lubimy mężczyzn i cieszymy sie,że nas odwiedzasz- liczymy jednak na ciut wyluzowania i poczucia humoru :cool:
    Wolę także nazywac Cię Rafałem , niz Rafaello ... Rafał to takie fajne, męskie imię... A Rafaello.. No cóż- mi się kojarzy z kokosem. Czyli tak nieszczególnie :)
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    "..Jeszcze się taki nie urodził, któryby kazdemu dogodził..".
    Jak nie odnośniki, to słowa, jak nie słowa, to opinie - zawsze ktoś tu się znajdzie, żeby skrytykowac.
  4.  permalink
    Agael- a w którym momencie Ty widzisz atak????????????????/
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    A mi sie rafaello smakowicie kojarzy, cukiereczki do schrupania :-P
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    I jeszcze do tego kwestiowanie nicków....:((
  5.  permalink
    rany... Nie kwestionuję....
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Koniec świata :cool:
  6.  permalink
    Ale dobzie. Siupel jeśt na tym folum. Moźna pozialtowac i bobaśki pooglądac. Wsistkie i wsiścy jeśteście siupel- siame ciukielećki.
    Poźdlawiam , cmokaski, buziolki i fluidki.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Aga1976
    sam zainteresowany napisał o ataku, ja tylko przytoczyłam jego słowa cytuję: "Chciałem napisać o tym co czuję, że może być przydatne... a tu taki atak..."
    --
  7.  permalink
    Teź niedobzie? :fingersear:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    aga1976 - żenujące jest Twoje zachowanie
    --
  8.  permalink
    Ale co Cię zenuję, aeael77? Przeciez tego oczekujecie. Wszelkie słodko-pierdzące wypowiedzi są aprobowane. Na forum jest przyzwolenie dla oszustwa, wyłudzenia, kłamstwa.
    Nie ma juz tu miejsca na dyskusje, wymianę zdań, żarty - bo zaraz jest wielka obraza majestatu.
    I powszechne przekonanie,że nikt nowych nie lubi. Choć to bzdura.
  9.  permalink
    Powyższe nie dotyczy Ciebie rafaello- napisałam ogólnie o "nowym forum" - nie o tym watku.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 11th 2011 zmieniony
     permalink
    Jestem chyba ostatnią słodko pierdzącą - a Ty się troszkę zdystansuj, nie każdy ma taki sam charakter jak Ty, a forum jest dla wszystkich. I jeśli z kimś rozmawiasz, zadaj sobie trochę trudu, aby wejść na jego profil i dowiedzieć się o nim choć trochę.Atakowanie kogoś za nick nie nazwałabym ani dyskusją, ani wymiana zdań.
    I na tym zakończę, bo poziom tej "dyskusji" spadł poniżej poziomu temperatury za oknem.
    --
  10.  permalink
    Przeciez nie zaatakowałam o nick.
    Napisałam,że wolę Rafaello nazywac Rafałem. Po prostu. Odniosłam to do Wenusjanek i do tego co mnie drażni podczas ew,. psm-u.
    No własnie- forum jest dla wszystich :cool: Mnie dystansu nie brakuje- zapewniam :cool:
    Ale oczywiście dziekuję za pouczenie.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 11th 2011 zmieniony
     permalink
    Rafaello3: Chciałem napisać o tym co czuję, że może być przydatne... a tu taki atak...


    Hmm... pewnie jeszcze nigdy nie zostałeś "zaatakowany" przez tyle kobiet :tooth:
    Ja na Twoim miejscu chyba poczułabym się zaszczycona :)
    No dobra, dlaczego taki nick? Mnie też się kojarzy z kulkami kokosowymi z migdałem.
    • CommentAuthorRafaello3
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Dzięki za wsparcie... Rafaello rzeczywiście kokosowo brzmi (też nie przepadam...) Ale mi się kojarzy z Archaniołem "Bóg uzdrawia" mnie uzdrowił... Odpowiadając na zaciekawienie NPR - muszę stwierdzić, że stosowaliśmy naiwnie metodę typu "kalendarzykową" i dzięki niej mamy dwójkę wspaniałych chłopaków 3 lata i drugi 5 miesięcy (jesteśmy małżeństwem 7 lat) także jakoś się udało... teraz chcemy poważniej podejść do tematu... wiem, że NPR jest obciążeniem dla kobiety, bo to na nią spada mierzenie temp. i innych objawów, ale jak któraś z Was pisała można to traktować jak mycie zębów... Ja będę zajmował się wykresem... i nanoszeniem danych... chcemy też przy pierwszych trzech cyklach skorzystać z pomocy w poradni planowania jak czytać i na co zwracać uwagę. Wczytuję się już książkę "Sztuka planowania rodziny" Rotzera. Mam nadzieję, że to dobry wybór. Chcę też zakupić Microlife 16C2 to nowsza wersja Microlife 1622 polecałyście. No i zobaczymy... Jeszcze raz dzięki...
  11.  permalink
    A opowiesz, jak Cię uzdrowił?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Rafaello3: wiem, że NPR jest obciążeniem dla kobiety, bo to na nią spada mierzenie temp. i innych objawów, ale jak któraś z Was pisała można to traktować jak mycie zębów...


    Ja tam nie odczułam tego obciążenia, serio :)
    Ale wykresy wolę sama kreślić. A żona nie chce sama prowadzić obserwacji?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Obaj synowie byli planowani wg kalendarzyka?
    --
    • CommentAuthorRafaello3
    • CommentTimeMar 11th 2011
     permalink
    Chyba rzeczywiście jestem na wenusjańskim forum, kurna chata... jedna wypowiedź a tu tsunami... jak pisałem chyba każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów, niektórym nie podoba się Wenus innym Mars, innym kokosy... przecież mają prawo... nie traktowałem tego jako atak... Bardziej prowakacyjna była dla mnie wypowiedź Josaris nie znała mnie a już podeszła podejrzliwie że mam w tym interes że piszę, nie zauważyła we mnie człowieka... Nam (przepraszam aga1976) Marsjanom jest trudno poznać, zrozumieć Wasz Wenusjański świat, wyszedłem z założenia, że chcę go poznać, a odniosłem wrażenie, że Josaris swoją wypowiedzią chce go hermetycznie zamknąć... oceniając mnie, a jednocześnie nie znając... może ja też źle odczytałem jej wypowiedź też jej nie znam...
  12.  permalink
    Nie dziw się , Rafaello. Co chwila ktoś wpada z reklamą, spamem, chce cos sprzedac na siłę
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.