Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    Kremowy, nierozciągliwy, dający odczucie wilgotności to też śluz.
    Mogą być objawy płodności, nie owulacji.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Ama zdaje się ma to na myśli, że owulacji jako takiej nie określisz na podstawie obserwacji zewnątrznych, typu śluz, temperatura.
    To co nanosisz na wykres świadczy jedynie o płodności / niepłodności.
    Owulację może potwierdzić badanie USG albo ciąża z takiego cyklu.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorpanda1990
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Dziewczyny mam problem :( wczoraj miałam piękny skok temperatury, ale jednocześnie trochę pobolewa mnie gardło. Głównie nad ranem, jak jest suche. Ogólnie czuję się dobrze, gorączki nie mam. Myślicie, że PTC mogła się podnieść o 0,2 z tego powodu?
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    hej dziewczyny czy mozecie spojrzec na moj wykres?
    czy to normlane ze temp tak skacze?

    Dziekuje
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Mam temp 36,8 a w fazie lutealnej 37,1- 37,2.Przed owulacją spada to 36,7. Co to oznacza? Mam jakiś stan zapalny w organizmie? Czy tak może być? Mierzę termometrem AS POLONIA rtęciowym. Trochę się martwię, że nie jest to prawidłowa temperatura :sad:
    --
  1.  permalink
    diana: Czy po okresie temperatura MUSI zwrosnac a potem spac na owulacje i zrobic charakterystyczny ,,dolek czy nie?

    i odpowiedź:
    Amazonka: Nie w każdym owulacyjnym cyklu występuje dołek. Patrz: cykle ciążowe bez dołka, ale normalne.


    Często zdarzają się takie spadki tuż przed samą owulacją. Jak ktoś się stara o dziecko, to taki spadek jest dodatkową informacją, bardzo przydatną do poczęcia, bo mozna zaserduchować odpowiednio przed owu :wink: Jesteś jak najbardziej zdrowa. Tym bardziej, że ten spadek to tylko jedna kreseczka. Taki spadek to nie spadek, chyba, że masz faliste wykresy i nawet taka jedna krecha w dół sprawia, że wykres przestaje być czytelny
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    mi bardziej chodzi o to, czy to nie za wysoka temperatura ta moja 36,8 i czy nie oznacza ona np.stanu zapalnego albo np. ciazy mimo, że nastąpiło obfite - trwające już 3 dzień krwawienie. Temp. mi spadła dzień-dwa przed okresem, ale niepokoi mnie, że nie jest np.36,5 czy 36,6
    --
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Każdy człowiek ma swoją temperaturę własną. Zależy też, o której godzinie mierzysz. Zasada jest taka, że temp. jest najniższa ok. godz. 3 nad ranem, później wzrasta o ok. 0,1 st. na godzinę. Temp. 36,6 ustalona dla zdrowego człowieka to temp. umowna, niektórzy mają stale 37 st. lub 36 st. pomimo końskiego zdrowia. Nasze wątroby nie czytają podręcznika do biologii :wink:

    Temperaturę masz jak na nie-ciążę, zatem nie masz się czym martwić, wykresy masz wybitnie nieciążowe (bez poczęcia) :smile:
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Mierzę ok 6-6.30 rano. O 5 dziś temp była 36,7 ale wydaje mi się, że i tak mogła być zaburzona bo obudziłam się trochę przed i nie mogąc zasnąć zmierzyłam temp.
    Czyli ciążę mogę wykluczyć na podstawie moich wykresów?
    --
  2.  permalink
    Tak
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Dziękuję. Mam nadzieję, że nie mam jakiegoś stanu zapalnego albo coś..
    --
  3.  permalink
    Nie masz stanu zapalnego. Jesli Cię to nurtuje, zrób sobie podstawowe badania - morfologię krwi, ogólne badanie moczu... Jednak jeśli czujesz się dobrze, samopoczucie jest OK, to nie masz czym się przejmować :smile:
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    dziewczyny czy to normlane ze moja temp tak skacze?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    mam pytanko - dzisiaj obnizyla mi sie temp i śluz nadal jest płodny ale już nieco gorszej jakości i ilośco niż np. wczoraj. Po dzisiejszym spadku temp. przewiduję, że dziś mogła być owulacja. Czy wieczorem będą jeszcze szanse na ciąże?
    --
    •  
      CommentAuthorvidmo
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie natury termicznej. Mój czas pomiaru temp to 6 rano ale obudziłam się godzinę wcześniej i po stwierdzeniu, że już raczej nie zasnę zmierzyłam ją- 36,3- po ponad godzinie przysnęłam na około 15 minut i zmierzyłam ją raz jeszcze-36,6- który z pomiarów w takim wypadku powinnam uwzględnić??
    Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Liczy sie pierwszy pomiar. Musi byc zachowana zasada minimum godzinnego spoczynku przed zmierzeniem ptc.
    --
  4.  permalink
    witam, 15 dc mialam silny ból prawego jajnika (tylko tego dnia bolało) , czy to moglo oznaczać owulacje ? powinnismy sie kochać tego dnia czy dzien po ? celujemy w chlopczyka a ja troche wierze w ta teorię , że o chlopaka najłatwiej w dniu jajeczkowania :) bardzo prosze o odpowiedz.
    • CommentAuthorNewela
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    witam mam prośbę czy mogłaby któraś z Was zajrzeć na mój wykres i przypuszczlnie mogłam mieć owu... mam cykle bezowulacyjne i 3 cykla brałam CLO (3-7dc 1x1) dopiero ucze się metody rotznera więc nie wszystko jeszcze notowałam tylko raz prowadziłam wczesniej pomiat temp ale jak na usg okazało sie ze nie mam owu to przestałam i teraz żałuję bo w tym miesiącu nie mogłam isc na monitoring i chciałabym się ewentualnie pozbyć złudzeń zamiast czekać do dnia @ Z góry dziękuję
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    Czemu przestałaś? Pod wpływem USG?
    --
    • CommentAuthorNewela
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    niestety tak i teraz trochę żałuję bo wiedziałabym jak to u mnie z tą temp jest jedyne co teraz mam po 3 cyklu z CLO to że mam sporo śluzu wcześniej miewałam tylko ok 11 dnia konsystencji białka kurzego a tak to tylko taki wodnisty
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Wodnisty to identyczna jakość jak Bj. Oba są najlepszej jakości.
    --
    • CommentAuthorNewela
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    Kurcze dziewczyny pomóżcie siedze na wszystkich możliwych forach i szukam informacji czy jak nie wystąpiła owulacja też byłby skok temperatury wiem że na wykresach nie mam tych 6 niskich temperatur no ale jest spora różnica między tym co miałam przed pojawieniem się śluzu. Przepraszam że marudzę.... ale na pewno mnie rozumiecie
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    Jak najbardziej może być skok bez owulacji. Np, gdy pęcherzyk nie pękł i zmienił się w ciałko żółte. Albo jak pękł, ale był pusty.
    • CommentAuthorNewela
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    dzięki chociaż szczerze mówiąc miałam płonną nadzieję że jednak leki zadziałały no nic :) będę czekać dalej :)
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    No ale skąd wiesz, że nie zadziałały? Jak miałaś skok, to owulka mogła być :)
    • CommentAuthorKlaaarra
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    U mnie w tym cyklu też jakoś tak dziwnie... było 6 niższych temperatur przed skokiem, skok już w 9 dc, a potem 3 wyższe, później temp spadła do 36,09 i tak się utrzymuje... :(
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    A jak śluz?
    --
    • CommentAuthorKlaaarra
    • CommentTimeJun 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Chyba biały i czuję takie "naoliwienie". Mam problem z oceną :shamed:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    A jak sprawdzasz śluz? Zapisuj wszystko, co widzisz i czujesz, na wykresie. Możesz nam go też udostępnić, będzie łatwiej pomóc.
    Wygląda mi to na podejście do owulacji.
    --
    • CommentAuthorKlaaarra
    • CommentTimeJun 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Fiufiu, póki co śluz oglądam na bieliźnie (dziś jest biały), ale będę sprawdzać "w środku", chcę też zacząć badać szyjkę, chociaż nie wiem, czy odróżnię miękką od twardej. Dziś wieczorem pierwsze podejście. Robiłam też test owulacyjny - wyszedł negatywny.

    W końcu znalazłam chwilę i wprowadziłam dane na poleconej przez jedną z Was stronie. Z góry dziękuję za zerknięcie :) To mój wykres
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 25th 2012
     permalink
    Nie wiem czy to dobra kategoria ale spróbuję.

    W zeszłym cyklu linię podstawową temp. miałam na 36,7 - w fazie lutealnej doszła do 37.2 potem spadała i dostałam okres w terminie. Nie spadła jednak poniżej linii - teraz mam właśnie 36,7 a 4 dzień nowego cyklu. Czy aby wykluczyć ciążę temp. musi spać poniżej linii na więcej niż jeden dzień czy taki spadek mówi, że wszystko jest ok?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 25th 2012
     permalink
    Mam tak samo. PTC nie spada na linię podstawową, a ciąży nie ma. Dopiero potem w przedwzrostowej szóstce jest pod linią.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziękuję za odpowiedź, Amazonko. Po prostu w poprzednim cyklu miałam pierwszy raz linię podstawową o 0,1 niżej (36,7 zamiast 36,8) i stąd wątpliwości co do ew. ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 25th 2012
     permalink
    Linia podstawowa może być na różnej wysokości.
    --
    •  
      CommentAuthorReliable
    • CommentTimeJun 26th 2012
     permalink
    Witam, proszę Was dziewczyny o radę i obejrzenie mojego wykresu (jest hardcore!)
    I prośbę...pracuję również na nocki - jak mam mierzyć i traktować wtedy temperaturę?
    z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 27th 2012
     permalink
    Temat pomiaru przy pracy na zmiany był wałkowany bodajże w wątku "Pora pomiaru temperatury".

    Obecną analizę wykresu usuń, udostępnij możliwość komentowania, pomożemy.
    --
    •  
      CommentAuthorReliable
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Usunęłam analizę wykresu i udostępniłam możliwość komentowania, proszę o pomoc :)

    Treść doklejona: 29.06.12 15:10
    Zdecydowałam się póki co na Roetzera, proszę o pomoc w analizie wykresu. Dziękuję :)
    --
    • CommentAuthorlinta89
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Hej.
    Piszę z takim problemem.
    Mam przepisaną luteinę od 15-25 dnia cyklu, ale ginka dała mi receptę na 3 opakowania, więc chyba jej się pomyliło i powino być od 16-25 cyklu. Mam brać 3 razy dziennie. Czyli wychodzi 10 dni - 30 tabletek a tyle właśnie jest w opakowaniu. Zaczęłam brać od 16 dc dziś mam 24 dc i dostałam krwawienia. Z początku wyglądało na bardzo silne, ale po wizytach w wc jest dosyć czysto już :shocked:
    Wczoraj miałam trochę śluzu, więc rano kiedy wstałam z bólem w okolicach jajników myślałam, że to owulka, ale jakieś 2 godziny temu wystąpiło to krwawienie i nie wiem czy się tym martwić czy nie :( Czy potraktować to jako plamienie? Na ulotce pisze, że moga występować " Rzadko mogą wystąpić nieprawidłowe krwawienia z narządu rodnego, plamienia, brak miesiączki itd".
    Proszę o pomoc !
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    witaj,cięzko powiedziec bo ja wlasnie 1 cykl biore luteine,może to implantacja?
    mam pytanie,czy badasz szyjke? masz luteine dopoch.?
    • CommentAuthorlinta89
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Nie, ja mam luteinę podjęzykową :(
    Kompletnie nie wiem o co chodzi.
    6 czerwca miałam ostatnią @.
    Nie wiem czy dzwonić do ginki i zawracać Jej głowę czy to poprostu takie działanie niepożądane, bo w ulotce pisze, że mogą występować nieprawidłowe krwawienia.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    jeśli to bylo chwilowe i juz go nie ma to chyba nie ma powodu do niepokoju
    • CommentAuthorlinta89
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Raczej co chodzę do wc to czysto, tylko boję się, że mnie się to rozkręci na wieczór :(
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    linta89 co prawda ja też biorę luteinę pod język, jestem po pierwszym cyklu, nie miałam żadnych niespodzianek. @ przyszła dzień po odstawieniu luteiny. Myślę, że nie masz co się denerwować, bo to na pewno nic groźnego. Radzę Ci obserwować, bo mnie to wygląda na @.
    --
    • CommentAuthorlinta89
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    marble85, ale przed odstawieniem? ja powinnam ją jutro odstawić i w takim razie jeśli to będzie @, to nie wiem czy mam brać ją jeszcze jutro czy już odpuścić?
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Jak najbardziej, ja podczas brania Duphastonu (jest to również progesteron, jak Luteina) zawsze dostawałam @ jeszcze przed odstawieniem tabletek. Mnie lekarz radził, że jeśli tak się wydarzy, że @ przyjdzie pomimo nieskończonej jeszcze pełnej dawki Luteiny w danym cyklu, mam ją odstawić, kiedy rozkręci się normalne krwawienie.
    --
    • CommentAuthorlinta89
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Czyli jak mi się na wieczór rozkręci, to tego ostatniego dnia mam już nie brać ? W takim razie wezmę dzisiaj jeszcze na wieczór, a jeśli się rozkręci, to jutro już spasuję.
    Z takimi cyklami to marnie widzę zajście w ciążę :(
    Dzięki dziewczyny ;*
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    linta89 jeżeli jutro faktycznie od rana rozkręci Ci się normalna @, moim zdaniem nie ma sensu, żebyś brała tą ostatnią dawkę. Jednak sama musisz podjąć decyzję. Ja lekarzem nie jestem. To jest tylko moja sugestia. Pozdrawiam i życzę powodzenia ! :bigsmile:
    P.S. Nie prowadzisz cyklu na 28dni ?
    --
    • CommentAuthorlinta89
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Marble, ja dziś się zarejestrowałam :-)
    A moje cykle są porażające. Raz 38, potem 31. Ech..
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Długość nie jest problemem, uwierz, że na tym forum jest wiele dziewczyn, które marzą o takiej długości cyklu. Będzie dobrze, bądź dobrej myśli. Dobrze by było gdybyś wprowadziła sobie dane na wykres, jak będziesz miała jakieś pytania, będzie nam łatwiej Ci pomóc :smile:
    --
    • CommentAuthorlinta89
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Muszę się tutaj zorganizować :) Hihi :-)
    Dziękuję za miłe przyjęcie :-)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.