Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    jak zachęcić 17 miesięczne dziecko do nocnikowania??? od jakiegos tygodnia probujemy ale nic z tego nie wychodzi. siedzi 10 minut na nocniku a jak wstaje to robi na siebie:( prosze o rady
  2.  permalink
    ciągle jej tłumacze,ona na wszystko się zgadza,przytakuje mi. woła siusiu i kupa ale nic z tego...w nocnik jeszcze nie zrobiła...
    proszę doświadczone mamusie o rady
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Aga może po prostu jest za mały? mi dzieci zaczynały tak naprawdę kontrolować w okolicy 2 lat
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Też myślę, że dziecko może być jeszcze za małe. Mój mały ma 2 latka i 2 miesiące i właśnie jesteśmy w trakcie nauki korzystania z nocniczka. Z mojego otoczenia tylko 1 dziewczynka potrafiła w wieku 1,5 roczku siusiać na nocnik, a pozostałe dzieci dopiero kilka miesięcy po drugich urodzinkach (a jest ich sporo:wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Najlepiej dać dziecku czas. A czasem i wybór, nocniki są różnie zbudowane, na niektórym dzieciom po prostu niewygodnie.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 14th 2011 zmieniony
     permalink
    my nadal "walczymy" i nie jest łatwo. Chociaż "walka" to może złe okreslenie. Podchodzę na spokojnie. Gosia jest charakterną dziewczyną, samostanowiącą o sobie i momentami się buntuje. W domu lata w majteczkach, które zasikuje, zakupkuje, ale nie szkodzi - cierpliwość to jest taka cecha, którą wspaniale moja córcia u mnie wykształciła i ciągle kształtuje;)
    --
    •  
      CommentAuthorfever84
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    Karko, cóż cierpliwość jest najważniejsza.
    Mój syn musiał chwilę pochodzić w mokrych majtkach, żeby poczuł, że ma .......mokro. I po kilku dniach się zorientował, że jak leci siku to jest mokro.
    Jednak pampersy dają za duży komfort naszym dzieciom :)
    Mój uczył się w wakacje jak skończył 2 lata, też mi się wydaje, że dziecko autorki jest po prostu za małe.
    •  
      CommentAuthormyszaasia
    • CommentTimeMay 16th 2011 zmieniony
     permalink
    mój starszy syn wcale nie siusiał do nocnika, jakoś ten sprzęt mu nie pasował , naukę rozpoczęłam w wieku 2.5 lat latem , kupiłam nakładkę na muszlę klozetową i tam najlepiej mu się siusiało , szybko pojął o co chodzi , kilka niepowodzeń zrobionych w rajstopki dało mu do myślenia , i co najlepsze na noc zakładałam pampersa a rano był suchy , ciekawe czy z drugim 22 miesięcznym synkiem też bede miała tyle szczęścia ;D były już pierwsze próby ale Maluch kompletnie nie wie o co z tym chodzi widocznie to nie ten czas jeszcze ....:wink:
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Moja Martusia (blisko 17 miesięcy) szybko była sadzana na nocniczek - zalecenie lekarzy, z uwagi na zagrożenie zakażeniami układu moczowego (choć ostatnie zakażenie było latem ubiegłego roku). Teraz jest tak, że rano pielucha jest sucha, Mała jest sadzana na nocnik, robi siusiu i kupkę (jest w tym uregulowana). W ciągu dnia gdy ją posadzę - zazwyczaj robi siusiu, zaczyna też chyba kojarzyć, co się dzieje, bo kilka razy "dała znać" - był sygnał, pielucha była sucha, a na nocnik się udało. Na wyjeździe zamiast nocnika używała nakładki - z sukcesem. Wiem, że jeszcze wszystko się może zmienić, ale z uwagi na problemy nefrologiczne - każda kupka na nocnik a nie w pieluchę to wielka radość.
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    moje dziecię (18 cy) nocnik taktuje jako zabawkę, kompletnie nie chce siusiać do nocnika, raz udało mi się ze drobił takiego koziego bobka i koniec, najchętniej to przysuwa sobie go do stolika i traktuje jak fotelik :)
  3.  permalink
    moja corcia (16mcy) rowniez nocniczek traktuje jako zabawke, rozbiera caly nocnik :) sadzalam ja pare razy ale ledwo co usiadzie to wstaje, nawet jej nie mozna na nim zabawic
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    moja corcia (prawie 15 m-cy) z sukcesem siedzi na nocniku, ale nie powiem zeby to specjalnie lubila...mamy w wiekszosci sukcesy, ale jeszcze widac ,ze nie kuma do konca o co chodzi...no i nocnik w roli zabawki jest super, mozna tam powkladac swoje zabawki a potem wyjmowac i znow wkladac:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Moja się sama odpieluchowała w wieku równo 2 lat; wcześniejsze próby były na chwlę, tj po pewnym czasie zabawna w nocnik Jej się nudziła i zaczynała znów siusiać pod siebie. Natomiast w wieku 2 lat mimo pieluchy zaczęła wołać "sisi", po kilku dniach juz nawet przed a nie w trakcie ;)
  4.  permalink
    dziękuje za odpowiedż.pozdrawiam:bigsmile:
  5.  permalink
    i za dobre rady!!;)
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    A czy któraś z Was słyszała o takiej metodzie bardzo wczesnego nocnikowania? Gdzieś kiedyś w necie znalazłam w pdfie i czytałam - matka 3 dzieci ćwiczyła to na swoich, i dało się nawet z 1-tygodniowym noworodkiem. Chodzi o to, żeby wcześnie przyzwyczaić dziecko, że normą jest nocnik (lub mała miseczka), a nie mokra pielucha. Trzeba pzred spanie, po spaniu, przed i po jedzeniu, przed i po spacerze - podstawiać nocniczek pod pupkę. Oczywiście to nie tresura i niekoniecznie należy oczekiwać 100% trafień. Za to później nie ma podobno tego gwałtownego przejścia z pieluchy na nocnik. Jak się doczekam dzidzi, to chętnie spróbuję!
  6.  permalink
    atomcia: A czy któraś z Was słyszała o takiej metodzie bardzo wczesnego nocnikowania? Gdzieś kiedyś w necie znalazłam w pdfie i czytałam - matka 3 dzieci ćwiczyła to na swoich, i dało się nawet z 1-tygodniowym noworodkiem. Chodzi o to, żeby wcześnie przyzwyczaić dziecko, że normą jest nocnik (lub mała miseczka), a nie mokra pielucha. Trzeba pzred spanie, po spaniu, przed i po jedzeniu, przed i po spacerze - podstawiać nocniczek pod pupkę. Oczywiście to nie tresura i niekoniecznie należy oczekiwać 100% trafień. Za to później nie ma podobno tego gwałtownego przejścia z pieluchy na nocnik. Jak się doczekam dzidzi, to chętnie spróbuję!


    Tez o tym slyszalam.Uwazam ze to lekka przesada zeby takie cos robic z noworodkami.Oczywiscie kazdy rodzice robi to co uwaza za sluszne,ale do zdecydowanie za wczesnie.Moja mala zacezla siadac na nocnik jak miala 2 latka,kiedy byla na to gotowa bo wczesniej sie bala.Mysle,ze nic na sile w tym temacie bo tylko moznma zniechecic dziecko i nasz dobre checi przyniosa odwrotny efekt.
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Nie mogę niestety znaleźć tego pliku, ale z tego co pamiętam, to nie trzeba sadzać, tylko podstawić miskę. Z tego co słyszałam, to znajomi z synkiem, który dziś ma 10 lat, tak właśnie robili - jak już siadał, to opiekunka go sadzała na nocnik. Jaki był efekt, nie wiem.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    atomcia: o takiej metodzie bardzo wczesnego nocnikowania?
    tak, znam, bardzo duzym powodzeniem cieszy się książka Kingi Cherek, która właśnie te metodę na swoich dzieciach sprawdziła. POŻEGNANIE Z PIELUSZKAMI - sprzedaje nam się bardzo dobrze ;) Sama się nie podjęłam, książkę poznałam jak Gosia miała kilkanaście miesięcy.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    To się nazywa NHN - naturalna higiena niemowląt i są matki, które z powodzeniem tę metodę stosują :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    sama poważnie wzięłabym pod uwagę, gdyby los dał mi jeszcze drugie dzieciątko:)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    RoxyEwa: Uwazam ze to lekka przesada zeby takie cos robic z noworodkami.

    No wiesz, może nas, w Europie, coś takiego szokuje... Ale jak Twoim zdaniem radzą sobie kobiety np. afrykańskie? Właśnie w taki sposób i z tego co czytałam ten pomysł pochodzi właśnie stamtąd.
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Znalazłam darmowego ebooka Kingi Cherek, ściągnęłam i na przyszłość będzie jak znalazł :) Dla mnie też to wydaje się naturalne, jak NPR. Jestem zwolennikiem natury, i staram się jak najmniej używać chemii gospodarczej i spożywczej, więc tego typu pomysły mi się podobają.
  7.  permalink
    hydrazine: No wiesz, może nas, w Europie, coś takiego szokuje... Ale jak Twoim zdaniem radzą sobie kobiety np. afrykańskie? Właśnie w taki sposób i z tego co czytałam ten pomysł pochodzi właśnie stamtąd.


    Nie ma sie co tak irytowac.Wypowiedzialam tylko swoje zdanie....
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    My też tę metodę stosujemy z powodzeniem - zaczęliśmy kiedy synek miał 14 dni. Teraz ma 7,5 mies., nocniczek stoi w łazience zakurzony, bo wysadzamy go do toalety-tak nas mniej kręgosłupy bolą. Poleciłabym strony w necie z przekonującymi schematami "chwytu" ;) tylko nie wiem, czy mogę tu podać. Jakby co to na maila ;)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    ten darmowy audiobook jest taką namiastką POŻEGNANIA Z PIELUSZKAMI. Jak metoda zainteresuje, polecam tę książkę
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Czytając relacje mam, które stosowały tę metodę (naturalna higiena niemowląt) zazdrościłam im właśnie tego "gładkiego" przejścia. Myślę, że przy drugim dziecku na pewno jakieś elementy tej metody chciałabym wcielić w życie. Może nie od pierwszego dnia życia, ale na pewno wcześniej niż te 18-24 m-ce
    -- ,
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Stosujemy NHN przy Emilu, gorąco polecam. Zaczęłam go "wysadzać" w wieku ok. 3 miesięcy, od tamtej pory było może 10 kup w pieluchach.
    --
  8.  permalink
    witam was mój mały ma 3 lata i od 3 dni sam siada na nocnik ogólnie było by to szybciej ale moja kochana ciocia wystraszyła go sadzają zbyt szybko na nocnik
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeMay 19th 2011 zmieniony
     permalink
    powiem tak:
    jestem za wygodna na cos takiego...
    "...pieluszki utrudniają wychowanie dzieci w atmosferze bliskiego porozumienia..."- mnie nie utrudniają
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    Nawet sobie nie wyobrażałam, jak WYGODNE właśnie może być życie z dzieckiem NHNowym. Zużywasz malutko pieluch, dziecko nigdy nie ma odparzonej pupy, nie musisz kupować wilgotnych chusteczek. Jak dla mnie - rewelacja.

    Zasadniczy plus jest taki, że jak gdzieś z dziećmi wychodzimy, to wysadzam Emila, daję znać i siusiu jest, bo tak się nauczył. Po kilkunastu minutach Maja, która w domu nie chciała iść, woła, że jej się chce. Maja była klasycznie "nocnikowana".
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    A jak zabierasz go na spacer to pieluszki nie zakładasz?
    •  
      CommentAuthorkjenzyc
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    Ja zaczęłam wysadzać córkę, jak skończyła 7 miesięcy . Do tej pory udaje nam sie łapać kupki i często siku. W lecie będziemy próbować puszczac ją w samych spodniach-zeby czuła, ze ma mokro. Jak zaczyna robić kupkę-od razu jej wzrok ląduje na nas-od razu akcja-i na nocnik. Stosujemy pieluszki wielorazowe. wPamperchów tez czasem używam-zwlaszcza na wyjazdy-gdzie nie ma możliwosci przebrania... i wydaje mi się,ze sadzanie dziecka już siedzącego nie jest niczym przesadzonym... Na młodsze dziecko raczej się nei zdecyduję, choć również słyszałam o pozytywnych stronach :):cool::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    Melodie: A jak zabierasz go na spacer to pieluszki nie zakładasz?

    Zakładam, on w ogóle zawsze ma pieluszkę, tylko rzadko coś w nią robi. Ostatnio już nawet po nocy jest sucha.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    A jak Ci daje znać, że chce siku? Kiedy go wysadzasz?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 19th 2011 zmieniony
     permalink
    W tej chwili to sam biegnie do łazienki i wrzuca swoją miseczkę do zlewu albo stuka w toaletę. W ogrodzie biegnie do nocnika, a na spacerze zaczyna marudzić.

    Poza tym siusia zawsze po zdjęciu go z pleców (noszę w manduce).
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    Dobrze Wam. Opłaciło się popracować nad dzieckiem :-)
    Moja ma ponad 2 lata i dopiero zaczynamy naukę.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    To w sumie nie była praca, raczej przyjemność (abstrahując od zapachów, ale te są, moim zdaniem, trudniejsze do zniesienia przy zmienianiu pieluch, tu tylko spuszczam wodę).
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMay 20th 2011
     permalink
    To nie jest praca nad dzieckiem, tylko nad sobą-on z całych sił daje znać, że coś będzie robił, tylko na początku trudno załapać, czy jest głodny, czy chce siku. Z kupą było łatwiej-od razu mówił "e-e-e" ;)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 20th 2011
     permalink
    Słowo praca nie ma dla mnie zabarwienia negatywnego. Praca czyli wysiłek mający na celu osiągniecie czegoś dobrego :-)
    Pampersy to pójście na łatwiznę, nie wymagają takiego zaangażowania rodzica.
    • CommentAuthorRafaello3
    • CommentTimeMay 20th 2011
     permalink
    Nocnik - terminator dla pampersów. Jak my rodzice go lubimy dzieci na początku może mniej... :) Nasz Maluch zaczął siusiać w okolicach 2 lat, nie pamiętam dokładnie... Kobiety posiadają ten dar, że pamiętają takie rzeczy... Też się zmagaliśmy z tym problem... podłoga była "naznaczona"..., udało nam się zastosować pewien sposób, "wysadzanie" dziecka na nocnik co godzinę... w końcu trafiliśmy i my i dziecko... Może trzeba zastosować dużą systematyczność i cierpliwość... ale przy dzieciach te cechy akurat na każdym kroku się rozwija... :) Może komuś ten sposób też pomoże... życzę pożegnania z Pampersami :) Swoją drogą ciekawa ta metoda NHN może nauczymy młodszego Malucha tym sposobem :)
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeMay 21st 2011
     permalink
    a jaki nocnik najwygodniejszy?
    ja mam zwykly ,ale chyba malej niewygodnie na nim...
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMay 21st 2011
     permalink
    To chyba zależy od dziecka. My mamy taki standardowy w domu, a u teściów jest nocnik-autko. W domu w miarę Fifi chce siadać a u teściów jest płacz i lament.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Odświeżam temat.
    Moje dziecko się zbiesiło :cry:
    Dotąd nie było problemu z siadaniem na nocniczku czy kibelku- siadał wręcz chętnie, zawsze się pięknie załatwiał.
    A od wczoraj istny meksyk. Nagle posadzenie na nocnik to horror- jak tylko próbuję posadzić, prostuje nogi i wygina się w tył w piękną literkę C.
    Nie mam pojęcia, co się stało i jak temu zaradzić.:confused:
    Nie chcę go przymuszać, żeby nocnik czy WC nie kojarzyły mu się źle...
    --
  9.  permalink
    MOje dziecko własnie w 8 czy 9 miesiącu sie uwsteczniło. Wczesniej robiło kupę gdy się ją zaniosło do łazienki :cool:
    Uwstecznienie trwało do 2,5 roku
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Nie strasz :devil:
    --
  10.  permalink
    Nie, nie- nie straszę- tylko mówię jak u nas było.
    Ale ja w temacie nocnikowania miałam luźną gumkę, więc....:)
    Cos Ci powiem Sushi- do szkoły w pielusze nie pójdzie :cool:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Taaa, córka mojej kuzynki nie dała zdjąć pieluchy (wiem, to już patologia)do 5,5 roku życia.
    Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci idą wcześniej do szkoły....:cool:
    --
  11.  permalink
    5,5 roku? wow- zaszalała :tooth:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Kurczę, mam nadzieję, że tak, jak mu się odechciało, równie szybko mu się zachce:whorship:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.