Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Czy type co jest w tabletce merza, moze naprawde zaszkodzic? Mysle ze to popadanie w skrajnosc. Mysle ze raczej chodzi o spozywanie soii, a nie jakies sladowe ilosci. Prolaktyna spadla, gruczolak raczej tez. Wszystkie objawy negatywne rowniez. Jakbym miala spr kazda zecz czy mozna laczyc czy nie i jaki ma sklad... Chyba mialabym problem... Bo Nic bym nie jadla. Trzeba zyc, a nie sie zamartwiac.
    Milego wieczorka
    -- []
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    wiadomo,że na każdego zadziała inaczej. Mi lekarz powiedział,że jest tam duża zawartość soi i nie powinnam ryzykować (u mnie jest to dosyć chwiejne) bo Merz kupiłam.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Marz ma soję? Nawet nie wiedziałam i nie zastanawiałam się nad tym.
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    białko soi

    Treść doklejona: 25.10.13 21:41
    Witam, czy jest może tu jakaś osoba, której w wyniku hiperprolaktynemii zanikł okres? Jak to widać na wykresie?
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Ale w jakim sensie zanikł okres? W cyklu owulacyjnym czy bez? Jeśli prolaktyna zablokowała owulację to na wykresie będą albo skoki albo stała niska, różnie.

    Dziewczyny a jeśli prolaktyna jest wysoka z powodu stresu to też jest hiperprolaktemia? Ja już na te starania reaguję trochę nerwowo i mam na ogół prolaktynę podwyższoną, ale jak mam parę dni spokojniejsze to ona już jest w normie. Lekarz dał mi bromergon i po miesiącu brania miałam prl 66 przy normie 102 – 496. Czy za niska czymś skutkuje?
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    Za niska chyba nie jest aż taki problemem, jak za wysoka. Mojej siostrze ciotecznej właśnie zanikł okres na skutek za wysokiej PRL. Miała do tego nadczynność tarczycy i coś nie tak z FT4. PRL i tarczyca są ze sobą sprzężone.
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    właśnie.. muszę zbadać swoją prolaktynę, myślę,że mimo normy tsh, ona wciąż rośnie. dzisiaj mam 17 dzień fazy lutealnej i mimo rozgrzewania aspiryną,termoforem i kąpielami kompletnie nic się nie dzieje. dodam,że temperatura jest wysoka, dziś jej nie mierzyłam. Nie mam pojęcia co się dzieje, za to piersi są tak wielkie i mam wrażenie,że zaraz wybuchną.
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    U mnie jednym z objawów hiperprolaktynemii był właśnie mega obrzęk piersi w drugiej fazie cyklu. Już nawet 7 -10 dni przed okresem były na maksa nabrzmiałe.Bromergon zaczęłam brać na klika dni przed @ i obrzęk zdecydowanie odpuścił.
    Cykle specjalnie mi się nie wydłużały, ale zdarzał się brak skoku, więc owulacji pewnie wtedy nie było...
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    ja tak miałam przy cudowaniu z progesteronem..wtedy to mi pomogła kapusta,ale pms miałam cały miesiąc... aż nie chce mi się tego wspominać
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Ja miałam ten sam problem, obrzęk piersi do tego stopnia, że płakać mi się chciało, jak szłam po schodach.
  1.  permalink
    Cześć dziewczynki :)
    chciałabym się do was przyłączyć jeśli mogę :) na początku starań o dziecko (lipiec 201)2 badając tarczycę miałam 3,2 co dla mnie było za dużo dla kobiety starającej się ale lekarz dał zielone światło...) teraz po ponad roku powtórzyłam badania i wyszło szydło z worka :) niedoczynność i 47 prolaktyna pr normie od ok 5 do 23 (z tego co pamiętam w przybliżeniu nie mam zapisane wg jakich jednostek) więc znani są winowajcy, na prl biorę Bromergon, na tarczycę euthyrox 50, jodid 150 teraz po @ mam powtórzyć badania ... Powiedzcie mi dziewczyny po jakim czasie Bromergon wam pomógł ? Ja wiem że na każdego zadziała inaczej i jednemu pomoże po miesiącu a innemu po roku, ale pytam z ciekawości ile się walczy, średnio, przeciętnie :0 zawsze to miło słyszeć od wielu szybko wtedy się człowiek cieszy i szybciej "leczy podświadomością'' :)
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Czasem pomaga od razu, czyli po miesiącu brania wartość ładnie się normuje. Ale ten lek ma to do siebie, że trzeba brać go do plusa, ponieważ prolaktyna bardzo lubi skakać.
  2.  permalink
    No właśnie też mi to ginka mówiła.. że mam go brać do wtedy aż zajdę w ciążę ja biorę tylko 1/2 na noc ale i tak się martwię czy np jak się uda to nie wzrośnie drastycznie ? a dziewczyny prolaktynę najlepiej sprawdzić 20-22 dc co nie ?
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeNov 2nd 2013
     permalink
    nieistotne w którym dniu cyklu zbadasz prolaktynę, ona nie rośnie ze względu na dzień cyklu
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 2nd 2013
     permalink
    nieliczęgodzinilat: No właśnie też mi to ginka mówiła.. że mam go brać do wtedy aż zajdę w ciążę ja biorę tylko 1/2 na noc ale i tak się martwię czy np jak się uda to nie wzrośnie drastycznie ? a dziewczyny prolaktynę najlepiej sprawdzić 20-22 dc co nie ?

    wzrosnąć wzrośnie , bo to normalny stan rzeczy w ciąży
    dla kobiet w ciąży są inne normy

    nie ma znaczenia dzień cyklu dla badania prl
    --
  3.  permalink
    Jacie :) muszę się podzielic po miesiącu z groszem stosowania Euthyroxu moje TSH z 4,4 prawie jest 1,42 !!!!!!! :):):):) mega się cieszę :) a dziewczyny progesteron kiedy 20-22 czy ten 7-8 dzień od skoku ? bardziej bo różnie to u mnie bywa ... ?
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny, u mnie prolaktyna po Bromergonie spadła do 4,6 i tak się utrzymuje cały czas endokrynolog powiedział że jest ok a byłam wczoraj w klinice i gin mi powiedział żebym odstawiła Bromergon bo prolaktyna nie może być taka niska już nic nie wiem?:)
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    no bo bromergonem zbijesz ja tak,ze bedzie niedobor i to tez zle?
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    No widzisz czyli mój endokrynolog się g.... zna:)gin mi powiedział że między 15-20 powinnam mieć:)
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    no bo taka jest norma no... trzeba zachować umiar, dobrze powiedzial, żeby odstawić,bo bromergon tylko ją zbija, więc byłoby coraz niżej...i nie bój się,bo urośnie po jakimś czasie i tak do tych 15-20 i niedługo po, znowu bd trzeba zbijac i tak w kółko prawdopodoobnie
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Skończyłam pierwszy cykl z bromergonem. Kilka dni przed @ miałam dość mocne plamienia. Czy wam też tak się zdarzyło, czy może szukać przyczyny gdzieś indziej? A tak w ogóle, to okres obfity na maksa. Może to tylko zbieg okoliczności, bo czasem przecież tak bywa. Nie wiem, czy łączyć ze sobą te fakty.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Miesiączkę miała dość obfitą a plamki kilka dzień wcześniej ale malutkie... co prawda nigdy wcześniej nie miałam tak tylko jak coś się zaczynało to do 2-4 godzin już było z grubej rury :)
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie o prolaktynę w czasie starań, kto mi pomoże jak nie Wy :)
    Chodzi o to, czy wynik 9,59 ng/ml (norma 5,18 - 26,53) jest ok czy nie za bardzo? Orientujecie się?
    Karmię jeszcze piersią i nie chciałabym jeszcze kończyć, z drugiej strony nie wiem, czy to nie przeszkadza w zajściu w ciążę...
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorhelvetka
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    zabkaa25, ja zaszłam w ciążę mając wynik 566 przy górnej granicy normy 511. Twój wynik jest w normie mimo, że karmisz piersią więc wszystko możliwe :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    helvetka dziękuję za odpowiedź :) Mam nadzieję, że i mi się wkrótce uda :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 13th 2013
     permalink
    Dziewczynki o ile jeszcze ktoś zagląda :):) Bo byłam u mojej endokrynolog i mi teraz kazała 6 dni po skoku zbadać progesteron a tak okolo 3-5 po @ prolaktynę ale skoro nie jest istotne kiedy sie ją bada to moge na raz teraz z progesteronem ?? Bo to tylko kontrola czy bromergon działa a nie, że w konkretny dzień by porównać do czegoś czy coś ... więc jak nie będzie źle jak zrobie razem je teraz ? tym bardziej że wcześniej ginka ponad miesiąc temu mi zleciła też tak jakoś 20 -22 dc prolaktynę i progesteron razem...
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 13th 2013
     permalink
    Spokojnie badaj razem z progesteronem :).
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 13th 2013
     permalink
    No to super mam nadzieję że nic się nie stanie bo prolaktyna się waha w końcu w zależności od fazy cyklu? czy dobowo ? czy jest stała ? :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeNov 13th 2013
     permalink
    Jest stała. Ale dziwi mnie to.. może nawet zrobiłabym tak,jak endokrynolog radzi.. Może ma własną teorię? Wiesz co, skoro oddzieliła to,to na pewno ma jakiś sens w tym, szkoda, że wtedy nie zapytałaś. Ja zawsze robiłam razem..ale wiem,że po tygodniu czasu mialam zupełnie inny wynik pomimo tej samej dawki i tak dalej..
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeNov 17th 2013
     permalink
    mi lekarze mówili, że prolaktyna wydzielana jest "wyrzutowo" i wynik nawet w ciągu dnia bardzo może się różnić, także na badanie idzie się po przespanej nocy, 3 poprzednie doby bez seksu, bez nadmiernego wysiłku fizycznego itd. ale badać można w każdym dniu cyklu
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 17th 2013
     permalink
    Ok tak zrobię była abstynencja :) nie było wysiłku nie przejadalam sie i w sumie miałam wczoraj jedną mała stresowa sytuacje, mama nadzieje że ona nie wpłynie na wynik badania dodatowo nie lubie pobran krwi i na pewno że stresu skoczy trochę cholera... No na śnie by mnie musiał ktoś dorwac żeby było bez stresu ... Idę jutro na raz na progesteron i prolaktyne zobaczymy :) :wink:
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny. Od bardzo dawna borykam się z wysoką prolaktyną - wahania od 67 do 99 bez obciążenia:( Pozostałe hormony idealnie, łącznie z tarczycą.. U mnie prolaktyna wiąże się ze stresem :( Rok temu brałam norprolak po którym bardzo szybko obniżyła się prolaktyna i znów podskoczyła po jakimś czasie... Czy któraś z Was zaszła w ciąże mimo wysokiej prolaktyny ? Bardzo chcemy z mężem mieć dzidziusia ! :)
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeNov 18th 2013
     permalink
    Srebrzynka, jeśli prolaktyna nie blokuje u Ciebie owulacji to oczywiście, że możesz zajść w ciążę :)
    powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Srebrzynka, jedynym sposobem na potwierdzenie owulacji jest monitoring cyklu (badanie usg robione przez ginekologa w odstępach kilkudniowych).
    Progesteron może wyjść wysoko a i tak nie oznacza to, że owulacja się odbyła.
    Mam nadzieję, że wyjaśniłam :)
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Iija a w jaki sposób mogę sprawdzić czy nie blokuje? Badanie progesteronu to wykaże?

    '
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Hej Srebrzynka ja mam problem z prolatyną, wykryty w lutym, od marca biorę dostinex 1/4 tab na tydzień. Mam brać do zajścia w ciążę. Wciąż biorę :/ Prolaktynę mam teraz na odpowiednim poziomie, ale pewnie jakbym przestała brać dostinex, natychmiast by się podniosła. Jakie leki bierzesz? Ja na szczęście po dostinexie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Srebrzynko jeśli robiłaś tarczycę i nie masz niedoczynności, która może wpływać dodatkowo na powiększenie się prolaktyny, to raczej pozostają Ci lekarstwa bromergon (tu występują skutki ubocze - zazwyczaj ) dostinex - ten jest lepiej recenzowany ze względu na brak skutków ubocznych (wyjątki pewnie też są) ale jest droższy i jeszcze coś jest co chyba w ogóle się przyjmyje jeszcze rzadziej raz na tydzień czy dwa... ale to już lekarz ci doradzi, przy czym opadająca prolaktyna pomoże samoistnie podnieść się progesteronowi, ja tak miałam, ale jeśli dalej będzie niski to ginka może dać ci Lutkę albo Dupka :)
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Ahh a już myślałam, że wystarczy zrobić progesteron :) czy któraś z Was miała problem z prolaktyną? czy można ją zbić czymś po za lekami, które źle na mnie wpływają ?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.11.13 13:07</span>
    Ja z prolaktyną też walczę od dłuższego czasu.. przez 25dni brałam Norprolac - strasznie źle się po nim czułam (wymioty, bezsenność itp..). Prolaktyna super mi po nim spadła, ale najwyraźniej wzrosła znów bo mam wynik 99 :( Myślałam o jakiś ziołach czy czymś w tym stylu żebym mogła normalnie pracować a nie być na zwolnieniu jak ostatnio..
    Walka Trwa - jak długo staracie się z mężem o dziecko ? my ok 2lat... Tarczycę mam idealną 1,16 :) Lh i Fsh też.. zresztą pozostałe też (tylko progesteron będę robić 7dni po owulacji.. straszna jest ta Nasza walka dziewczyny !!! :shamed:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.11.13 13:09</span>
    MsFuggy - lekarz nie kazał mi robić po obciążeniu - stwierdził, że u mnie to stres działa tak na prolaktynę.. Ehh sama nie wiem co mam myśleć - zastanawiam się nad wybraniem się do kliniki bezpłodności... Choć strasznie boję się tej całej farmakologi.
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeNov 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Srebrzynka my staramy się rok i kilka miesięcy, ale dopiero w lutym wybrałam się do lekarza i zaczęły wychodzić problemy. Mi lekarz od razu przepisał dostinex (ale ja biorę niewielką dawkę, więc mimo że jedna tabletka kosztuje 25zł to jakoś tę kwotę raz w miesiącu można wydać).
    Spróbuj porozmawiać o zmianie leku z lekarzem. A prolaktyna Ci wzrosła jak przestałaś brak norprolac? Mi lekarz powiedział, że będę musiała brać leki aż do zajścia w ciążę.
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ja biorę bromergon i mam go brać do pozytywnego testu. Mam nadzieję, że kiedyś to nastąpi...
    Nie mam żadnych skutków ubocznych, czuję się dobrze. Biorę 1 tabletkę na noc i zasypiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    ja też nie mam żadnych skutków ubocznych po Bromergonie i też biorę na noc :) poza tym że prolaktyna po 1,5 miesiąca z 47 na 20 :) więc super :)
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Super macie dziewczyny :) ja po norprolac nie mogłam do pracy chodzić przez 2tyg tak źle się czułam. Nie mogłam też kierować autem. Czy po za prolaktyna wszystko inne jest u Was ok ? Mężowie?
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny tak jeszcze Wam tylko powiem, że we wrześniu miałam usg i był duży pęcherzyk, ale w ciążę nie udało się zajść. Ja mam prolaktyne a mąż słabe żołnierzyki, na które pije zioła i bierze prenantal baby man. Nie wiem co robić więcej żeby było dobrze i się udało. Wszystkie koleżanki zachodzą w ciążę tylko nie ja :(
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 19th 2013
     permalink
    Ja mam dodatkowo niedoczynność tarczycy ale po euthyroxie sie super unormowala, hiperprolaktynemie i na razie nic więcej nie wiem lekko androstendion i 17ohp podniesione ale testoseon w normie więc ok :) współczuję reakcji na leki... Musisz za tem robić wszystko po konsultacji z lekarzem... A z tym że dzidziusia nie ma to wszystkie sie borykamy... Ale na nas też przyjdzie pora nie martw sie :)
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    kiciamiecia dziękuję za słowo otuchy.. teraz sobie na spokojnie zrobię potrzebne badania i zobaczymy co dalej.. może lekarz znajdzie dla mnie lek po którym będę mogła normalnie funkcjonować.. Jak długo leczysz hiperprolaktynemie?
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    U mnie to ekspres :) ja końcem września miałam 47 ! Norma do 23 a teraz mam 20 w 20dc a norma wtedy to 20,4 :) więc szybko zareagowalam na Bromergon i to bez skutków ubocznych :) na tsh w miesiąc z 4,4 do 1,4 na euthyroxie też bez ubocznych ale kdstawic leków nie mogę bo skoczy znow wszystko... A ile było tak wysoko zanim sie zbadalam... Nie mam pojęcia :)
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy estradiol w 3dc - 49,97pg/ml to dobry estradiol ?

    Treść doklejona: 28.11.13 12:29
    Dziewczyny która z Was ma bardzo wysoką prolaktynę ?
    Czy któraś z Was ma gruczolaka?

    Treść doklejona: 04.12.13 13:10
    Pojawia się tu jeszcze ktoś ??
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Srebrzynka nie potrafię Ci odpowiedzieć na Twoje pytania. obok powinnaś mieć normę, a masz na pewno dużo forów, gdzie takie pytanie się pojawiło.. ja niestety o estradiolu pojęcia nie mam, jak o i samym gruczolaku. Aczkolwiek z prolaktyną problem mam i tu moje pytanie. Mam wysoki poziom, oczywiście nieleczony, bo hiperprolaktynemia czynnościowa wskutek czego mam nieregularne,wydłużone cykle. Bardzo.. W sumie nic się nie powtarza, wszystko jest inne,dluższe lub jeszcze dłuższe.. i chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób (najlepiej nie faszerując się lekami, typu progesteron) poradziłyście sobie z zanikającym okresem,albo po prostu z dłużącymi się cyklami? mam tego dosyć, a gdy jest taka rozbieżnosć jest to uciążliwe zarówno fizycznie jak i psychicznie..
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Ja mialam gruczolaka, tyle ze u mnie @ pojawial sie co 14 dni. Ale wczesniej mialam inne objawy, jak nleko w piersiach, krwotoki z nosa. Mi pomogl Dostinex. Biore od ponad roku I az zobacze plusa na tescie.
    -- []
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    Olenka co znaczy , ze "miałaś gruczolaka"? już nie masz?
    jak Ci go zdiagnozowano?
    dostinex sam go zwalczył?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.