Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    hmm, progesteron jest w luteinie? jak i kiedy sprawdzić czy on jest odpowiedni?
    zastanawiam się czy będę mieć zbijaną tą prolaktynęi jeśli tak ile mi to zajmie. przekroczona jest 30krotnie:(
    a widzisz ślepa jestem i nie zauważyłam, że Nina będzie Majowa:) najpiękniejszy miesiąc :)) też jestem z maja;)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    raszel jak dla mnie (i dla mojego lekarza) bezsensem jest badanie po obciążeniu i wyduszanie prl... sam mi tak kiedyś powiedział
    wg mnie wyniki masz już super, zbiłaś TSH a co za tym poszło masz ładny wynik podstawowy prl wiec widocznie tu była zależność...

    a masz jakieś częste bole głowy? zaburzenie widzenia?

    tak progesteron jest w luteinie bądź duphastonie, możesz sprawdzić w 2 fazie cyklu jaki masz progesteron, wynik będzie najbardziej miarodajny około 7-8 dni po owulacji, ale tu już przydał by sie monit lub chociaz prowadzenie wykresu, żeby wiedziec kiedy zbadać...
    --
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Czytałam że zdania na temat badanie PRL tą metodą są podzielone. Moja endo również uważa, że badanie prolaktyny z obciążeniem jest niemiarodajne - bo jest to sztucznie wywołana wartość. Wspominała też że takie badania zaleca się przy diagnozowaniu tzw. hiperprolaktynemii utajonej (?!) lub przy podejrzeniach występowania gruczolaka przysadki ( przy współistnieniu innych objawach świadczących o gruczolaku ). Wtedy zazwyczaj jest brak odpowiedzi na obciążenie lub przyrost PRL jest minimalny.
    W moim leczeniu doktor zawsze brała pod uwagę wartość podstawową.

    A ja mam przy okazji tematu pytanie z innej beczki ?
    Czy słyszałyście kiedyś zalecenia by przed badanie PRL co najmniej 3 dni nie zażywać leków typu dostinex / ale i castagnus ?
    Zainteresował mnie zwłaszcza ten drugi czy on może mieć jakiś wpływ na wynik ?:confused:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    fanta , ale to trochę dziwne...
    albo nie bierzesz leków i badasz prl , albo bierzesz i badasz jaka jest na lekach... a takie 3 dni przerwy to chyba może byc niemiarodajne bo np mogła byc zbita a 3 dni bez leku spowodują jakis dziwny skok, dla mnie to jakies takie bez sensu...

    a castagnus czemu Cie dziwi ? w końcu to niby ziołowy lek na zbicie prl (przy okazji u mnie np przy duzych wartosciach kompletnie nieskuteczny)
    --
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    eveke ja PRL już zbilam i teraz badam od czasu do czasu. Co do badania po 3dniach przerwy miałam na ten temat pogawędkę z koleżanką której endo coś takiego właśnie zleciła, wydawało mi się to trochę nie logiczne, choć ona upiera się ze zawsze tak bada. Rozumiem ze w dniu badania nie bierze się leku rano - ja przynajmniej tak robiłam. Chciałam Was o to zapytać bo ona narzeka ze bie może zbić PRL i zastanawiam się czy te 3dniowe przerwy mogą zakłócać wyniki jej badań. Co do castagnusa to właśnie dlatego się zdziwilam bo wydaje mi się ze on ma słaby wpływ na zbijanie prolaktyny przynajmniej w moim przypadku. Ale na różne osoby może różnie działać. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Ja prl zawsze badałam na leku. Jeśli biorę Dostinex 1/2 na tydzień, to siłą rzeczy będzie on działał w tygodniu, w którym wykonam badanie. Musiałabym po prostu przez tydzień odpuścić sobie lek, a to chyba mija się z celem, ponieważ prl nie lubi przerywania dawki.
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Efiaa: Ja prl zawsze badałam na leku. Jeśli biorę Dostinex 1/2 na tydzień, to siłą rzeczy będzie on działał w tygodniu, w którym wykonam badanie.



    Dokładnie o to mi chodziło, źle się wyraziłam. Ja brałam dostinex 1/2 raz na tydzień na noc (pewnie dlatego że rano biorę euthyrox ) - zatem jak robiłam badanie w którymś dniu tygodnia to na leku pewnie byłam ale jak chodziłam rano na krew to lekarz mi nakazywała być na czczo i np. nie brać w tym dniu rano euthyroxu czy innych leków. Ta koleżanka o której piszę wyżej bierze dostinex rano - stąd mój tok rozumowanie, że może lekarzowi chodziło o nie zażywanie dawki leku rano przed badaniem, gdyż sytuacji że na 3 dni przed planowanym badaniem nie należy brać leku - nie rozumiem za bardzo.
    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    dziękuje Wam za odpowiedź:)
    no to chyba zacznę się już starać:):):)
    fanta ja badałam prl bez niczego i zalecił mi lekarz euthyrox i po miesiącu stosowania miałam zbadać ponownie prl i tsh. upewniłam się dzwoniąc do laboratorium czy w dzień badania mam jak zwykle zażyć tabletkę i tak mi też Panie z laboratorium powiedziały, że tak:) ja bym nie przerywała.
    fanta, efiaaa jak długo się staracie?
    wiecie co ja już aż boję się tesotwać, tak bardzo obawiam się, że znów będzie 1 kreska. strasznie boję się kolejnego rozczarowania. eh. miejmy nadzieje, że ten rok zaskoczy pozytywnie:)

    Treść doklejona: 05.02.13 20:21
    evekee
    nie mam ani zaburzeń widzenia ani bólów głowy, a to ma jakieś znaczenie?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    raszel , ale dziewczyny mówią o lekach na prl , a Ty o leku na tarczycę to co innego :wink:
    u Ciebie widać prl była zależna od TSH i samo zbicie TSH pomogło i prl jest ok.

    co do bólów głowy i widzenia to endo powinna Cię zapytać o te objawy, chodzi o podejrzenie gruczolaka...
    --
    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    eveke

    no wiem, że mówią o prl...
    ale badałam też hormon tsh i nie można przerywać kuracji tak samo jak i bierze się leki na prl, to potem bada się wysokość hormonu podczas stosowania lek, w celu weryfikacji jak ten lek działa.
    jeśli chodzi o bóle głowy to endo mi robił wywiad bardzo dokładny. myślałam, że chodzi Ci o bóle głowy jako objaw prl.

    Treść doklejona: 16.02.13 10:56
    witam,

    melduje sie:) co tam u Was?
    ja byłam wczoraj u endokrynologa, potwierdził wszystko:) tsh super prolaktyna tez:):) tylko jak na razie ciąży brak:( mam zrobic badania progesteronu, fsh,lh, estradiol w odpowiednich dniach cyklu, a potem zacząć brać femoston przez 3 m-ce, żeby uregulować cykle.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 25th 2013
     permalink
    Od czego jest femoston?
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeFeb 25th 2013
     permalink
    raszel ja jak na razie chwile ponad rok starań i zero efektu w postaci dzidzi ! choć prl i hormony już wyregulowałam... niestety gdy skończyłam leczyć siebie przyszła czas na męża i jego armie :confused:
  1.  permalink
    dziewczyny, czy przy Bromergonie można opalać się w solarium???
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Chyba tak, byle nie za mocno :). Nie przypominam sobie, żeby było coś o słońcu na ulotce.
    • CommentAuthorDriadaaa
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny! Widze,że jestescie obeznane w temcie prolaktyny wiec może uda Wam sie mnie oświecic bo wizyte u lekarza mam dopiero 11.03. Odebrałam właśnie wyniki z prolaktyny w 2dc i wygladaja nastepujaco:
    Na czczo 19,07 ng/ml norma 23,30,
    wzięłam tabletke
    po pół h 94,65 ng/ml
    po godzinie 96,22 ng/ml
    Co o tym sądzicie? Bede ogromnie wdzieczna za pomoc :)
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Na czczo trochę za wysoka. Ja obecnie mam 16 i wciąż biorę 1/2 Dostinexu raz w tygodniu. Z obciążeniem powinna góra wzrosnąć do3 razy, żeby było prawidłowo (norma przewiduje ciut więcej), a u Ciebie skoczyła za mocno. Nie martw się, wszystko jest do zbicia :).
    • CommentAuthorDriadaaa
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Efiaa no tez mi sie właśnie tak wydaje a bity rok temu na czczo miałam 16 wiec wzrosła od tamtej pory z tym,że nie miałam robionej po obciażeniu wtedy no ale to juz mało wazna rzecz. "Cierpie" na notoryczny brak owulacji i to nawet po Clostilbegycie stad tez mój upór do zrobienia prolaktyny.No zobaczymy co doktorek stwierdzi jak pójde
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Może tu właśnie tkwi przyczyna? Ja swego czasu miałam ogromną prolaktynę, a owulacja odbywała się normalnie, choć ciąży i tak nie było...
    •  
      CommentAuthorAina29
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny proszę Was o rade, zrobiłam PRL, wyszła 32, po dwóch dniach powtarzałam badanie i 37, dostałam od gina bomocorn, ale teraz moje pytanie, czy PRL w okolicach 35 to bardzo duzo ponad normę, czy raczej pikuś, nie wiem, jak sie do tego odnieść, czy to już bliżej górnej granicy, czy nie powinnam sie tak strasznie bać. O dzidzie astaramy sie 2,5 roku i nikt nigdy nie kazał mi zbadac PRL, bo mam regularne cykle, w każdym potwierdzona owulacja. Wiem jednak od gina, ze podwyższona PRL pomimo owulacji może niexle namieszac. Będe Wam wdzięczna za odpowiedź :) Pozdrawiam i zyczę powodzenia w staraniach :)
    •  
      CommentAuthorMartaW85
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    A jakie jednostki? Norma: 5-25 ng/ml. Ja miałam ponad 50 i miałam normalnie menstruację. Ale to badałam sobie jakieś kilka lat temu bez obciążenia. Ja myślę że nie powinnaś się bać :wink: Ja brałam bromergon wtedy i spadła mi do 4. Powodzenia życzę i pozdrawiam :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    ja właśnie miałam 57,16. Dostałam Bromergon (biorę 2 tabletki na dzień) dodatkowo pije zioła z niepokalankiem (który również obniża prolaktynę)
    jutro idę po skierowanie na PRL, zobaczymy czy leczenie działa :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Aina nie martw się , to nie jest mega wynik, masz lek więc szybciutko uregulujesz, tylko oby lekarz nie kazał Ci gwałtownie odstawiać jak zajdziesz.
    Ja miałam wyniki od ponad 50 do nawet ponad 70.
    Zbiłam, uregulowałam, pilnowałam progesteronu i wystarczy spojrzeć na suwak :)
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Ja miałam ostatnio 16 i muszę wciąż brać Dostinex, więc ponad 30, to sporo. Nie martw się jednak, PRL szybko spada.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Efiaa ja zbiłam z 73ng na 7ng w ciągu 1,5 miesiąca... 1 tabletką bromergonu :wink:
    Na pewno każdy organizm jest nieco inny, ale z prl nie ma zazwyczaj wielkich problemów by ją zbić...
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Wspaniale zbiłaś! Ja biorę od października 1/2 Dostinexu raz w tygodniu i mam 16, a może teraz ciut mniej.
    •  
      CommentAuthorasiai2
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Ja miałam 46,74 ng brałam 3 miesiące Norprolac75 zbiłam do 3,56ng :)
    • CommentAuthorKatia88
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam,
    mam na imię Kasia,mam 24 lata i jestem tu nowa :) Trafiłam tu poprzez wpisanie swojego problemu i wyświetliło mi sie forum na ten temat. Mój problem polega na tym ,że stwierdzono u mnie hiperprolatynemię czynnościową. Co nie co wyczytałam na ten temat,ale nie do konca rozumiem to wszystko :/ Kilka tygodni temu leżałam w klinice w Krakowie i robiłam badanie hormonów, miedzy innymi prolaktynę. Wyniki nic mi nie mówią bo nie znam sie na tym,a żaden lekaż nie wytłumaczył mi co dalej robic. Moje wyniki to 0-186.8, po 1h-1871, po 2h-1503, i robione o 2 w nocy to 430.3. Co to znaczy,czy wyniki są dobre i co robic dalej? W zeszłym roku mialam operacje- usunięcie jajnika i złuszczenie drugiego,stwierdzono guzy o granicznej złośliwości. Na chwile obecną z narzeczonym staramy sie o dzidziusia,a w lipcu wychodzę za mąż :bigsmile: Lekarze po operacji daja mi rok na zajscie w ciąże wiec dlatego podjełam sie zbadania hormonów,a potem (podobno) wszystko jest do usunięcia :cry: Proszę o wskazanie mi dalszych kroków,co powinnam robic?
    Pozdrawiam ,Kasia.
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    Drogie forumowiczki bardzo Was proszę o pomoc w interpretacji wyników mojej prolaktyny. Przed podaniem tabletki wzrosła do 564,1 μU/ml norma: 127-637. Po godzinie od tabletki: 1267 μU/ml, po dwóch 3126 μU/ml. Czy po dwóch godzinach powinna spadać ? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. Staramy się o dziecko ale jak na razie nic.
    --
  3.  permalink
    ja właśnie odebrała wyniki: PRL - 3,47 ng/ml :)
    biorąc pod uwagę, że 04.01 miałam 57,16, uznaje to za sukces bromergonu (2x1)
    --
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    subiektywna super poszło :bigsmile: kurczę w tak krótkim czasie. Ja się męczyłam na dostinexie ponad 5 miesięcy :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    cześć, ja brałam bromergon 4 miesiące i spadła mi prolaktyna, ale nie wiem czy nie za bardzo. Obecnie mam 2,97 gdzie norma to 6,00-29,9 natomiast po obciążeniu mam 4,02. Czy ten wynik jest wporządku?
    --
  4.  permalink
    Juhasku87- wg. norm podawanych na 28dni- wynik 3-15 jest wynikiem idealnym.
    Ja uważam, że lepiej mieć odrobinę za niską, niż dużo za wysoką :)

    Treść doklejona: 14.03.13 20:27
    Ale mój wynik może ten skutkować dodatkowo piciem ziół, których jednym ze składników jest niepokalanek- obniżający poziom prolaktyny :)
    --
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    chyba nie potrzebnie użyłam czasu przeszłego .... po 4 miesiącach od odstawienia dostinexu PRL znów wróciła do wysokiej wartości.
    Odebrałam dziś wyniki, wydaje mi się że to jakiś błąd
    TSH 0,33 uIU /ml ( norma 0,27 - 4,2 )
    PRL 1134 uIU /ml ( norma 72 - 511 )

    jestem 1 dzień przed okresem i zanim napiszecie, że w tym dniu cyklu nie robi się badań na prl, napiszę od razu że zrobiłam ją dodatkowo bo miałam w pakiecie.
    Zdaję sobie sprawę z tego, że może być podwyższona ale aż tak ?? zamierzam powtórzyć prl w 3 dc.
    Poza tym nurtuje mnie jedna rzecz, wysoka wartość prl szła zawsze w parze z wysokim TSH
    A tutaj TSH mam prawie przy granicy dolnej normy. Czy to normalna sytuacja ? Czy któraś może miała podobne wyniki ?
    Czytałam gdzieś, że między TSH a PRL występuje ścisła zależność i często wzrost jednego idzie w parze z drugim, a tu nie wiem... może coś kobietki poradzicie ?

    :confused::confused:
  5.  permalink
    "Poza tym nurtuje mnie jedna rzecz, wysoka wartość prl szła zawsze w parze z wysokim TSH "
    to nie prawda. ja miałam TSH w normie, a prolaktynę wysoką....
    ale u Ciebie to faktycznie bardzo wysoko. Obawiam się, że możesz dostać skierowanie na tomograf.
    A co do dni: przy prolaktynie nie ma znaczenia dzień badania.

    Treść doklejona: 15.03.13 22:28
    A czy w czasie badania byłaś zestresowana?
    --
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    subiektywna czyli to nic nadzwyczajnego wysoka prl a niskie wartości tsh... widzisz, u mnie zawsze te wartości wspólnie przekraczały granice normy
    W zeszłym roku miałam prolaktynę 900 i dostałam skierowanie, robiłam MRI przysadki - wszystko w porządku.
    Chyba muszę po prostu powtórzyć tą prolaktynę bo nie chce mi się wierzyć, że taka wysoka może być...
    robiłam ją dziś razem z betą :wink: może stres wpłynął na wynik

    Treść doklejona: 15.03.13 22:29
    a widzisz nie widzą pytania od razu odpisałam :wink:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny , bo w pewnych przypadkach to idzie w parze a w innych nie... w końcu to hormony przysadki...
    Ja miałam dość duże wartości prolaktyny... ale TSH niby nie 2,8- chociaż euthyrox dostałam w czasie starań...
    i może to było TSH "tylko" 2,8 ale po lekach np lepiej się czułam...

    Fanta a czemu odstawiłaś lek po 4 miesiącach?
    Jeśli się stara o dziecko to do momentu zajścia w ciązę, a jeśli nie to terapia trwa no minimum rok...
    Szkoda
    --
    •  
      CommentAuthorasiai2
    • CommentTimeMar 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja miałam tak i zawsze było że TSH w granicach normy a PRL w kosmosie hihihi ;)
    TSH 1,37 norma 0,27-4,2
    PRL 1293,0 norma 102-496

    Nigdy nie miałam problemu z TSH tylko Prolaktyna mnie prześladuję.

    A ja mam pytanie?
    Dziewczyny ile płacicie za tabletki na prolaktynę i jakie są skutki uboczne?
    Ja mam przepisany Norprolac 75 cena 155 zł. Jest to dla mnie trochę drogo i zastanawiam się nad zmianą. Skutki uboczne nie mogę pić mleka przed wzięciem tabletki bo wymioty murowane ;) Innych skutków ubocznych brak.
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    eveke widzisz to od Was dziewczyny i z tego forum dowiedziałam się, ze brać najlepiej do ciąży i ze jest coś takiego jak efekt jo jo w leczeniu prl ... obecna doktor kazała odstawic dostinex bo przez te 4miesiące gdy nie bralam prl była ladna - wcześniej bralam dostinex ponad 5miesięcy. Była ladna a tu nagle.... asia ja bralam dostinex najpierw po 1/4 tabletki na tydzień później 1/2 ...podobno on jest dosyć mocny ale u mnie tylko objawial się tym ze miałam problemy z wstaniem z łóżka w ranek po nocy kiedy bralam. Umnie w Trójmieście to koszt najtaniej jak znalazłam 28 zł / tabletke
  6.  permalink
    Asiai2:
    Ja biorę bromegron (refundowany - ok 3-4 zł, nierefunowany 8zł).
    Dwie tabletki na dzień (rano i wieczorem). Na początku czułam lekkie skutki w postaci nudności i lekko kręciło mi się w głowie ale po 2 m-cach zupełnie przeszło.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    asiai ja brałam najpopularniejszy i najtańszy bromergon i dałam radę :wink:
    Brałam sobie na noc więc wchłanianie leku po prostu przesypiałam... można się liczyć z tym , że z 2-3 dni będzie się jakoś dziwnie czuło... ale nie ma co panikować, poza tym startuje się zazwyczaj od maleńkich dawek aby wprowadzić oragnizm i np 3 dni bierze się 1/4 albo 1/2 tabletki...
    myślę, że warto spróbować, bo lek bardzo dobrze działa i jeśli organizm go toleruje to płacimy grosze...
    a jeśli naprawde nie da rady to trudno- trzeba zapłacić...
    No i jeszcze kwestia odstawienia w ciązy- ja brałam bromergon do 16tc i go można, natomiast tych pozostałych leków nie więc co w razie ciaży ryzykować i odstawiać czy zmieniac na bromergon? Hmmm

    Subiektywna to nieźle, ja za nierefundowany dawałam 20zł :confused:
    --
    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    efiaa
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja tez biorę bromergon na początku zle sie po nim czułam ,ale organizm juz sie przyzwyczaił ,teraz aktualnie mam brac 1 x1 ,ale biorę pol tabletki x1 ,za jakiś czas zrobię badania i zobaczę czy ta połówka cos zmieniła . Ja jestem po ivf nie udanym ,okazało sie ze ciaza sie nie rozwijała :( ,piszecie ze bromergon mozna brac w czasie ciąży do pewnego tygodnia tak?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.03.13 11:32</span>
    Jeszcze jedno w czasie pierwszych tyg ciazy zrobiłam badanie prolaktyny i w ciazy w 1, 2,3 trymestrze normy sa inne dla kobiet ciężarnych ,prolaktyna w ciazy powinna wzrastać
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Raszel, napisałaś efiaa? O co chodzi?
    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    femoston to lek na menopazue. ale jak byłam ostatnio u endokrynologa, powiedział, że tsh i prl super. że tylko cykle mam troche długie do 35dni:/ ale zazwyczaj są 31. w każdym razie ten cykl robie badania hormonów (FSH 4,58 ,LH 5,14 ,Estradiol 54,00 W 6 dc i w 18dc: FSH 5,25 mIU/ml , LH 9,95 mIU/ml , Estradiol 65,00 pg/ml) i po tym cyklu, od pierwszego dnia @ mam brać femoston właśnie. ponoć świetnie wpływa na regulację całej gospodarki hormonalnej, nie blokuje owu i cały czas można się starać:) ginekolog potwierdziła, że fomoston to bardzo dobry lek. mam go brać od następnego cyklu przez kolejne trzy.

    Treść doklejona: 16.03.13 11:38
    a poza tym jestem w 23dc a z 21na22dc miałam brązowe plamienie, taki bezwonny brązowy śluzkilka razy go zauważyłam. nigdy tak nie miałam, nie wiem co to może być. chyba na plamienie owulacyjne za późno, a z kolei na zagnieżdżenie za wcześnie. jakoś powoli trace nadzieje:(

    Treść doklejona: 16.03.13 11:39
    efiaa widziałam, że pytałaś o femoston właśnie i za szybko kliknęłam enter:) wysłało sie tylko to i potem mój post:)

    Treść doklejona: 16.03.13 11:47
    patrze na te normy hormonów
    np.: FSH
    faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml
    środek cyklu 2,55 - 16,69 mIU/ml
    faza lutealna 1,48 - 5,47 mIU/ml
    i tak w 6dn miałam 4,58, a w 18dc 5,25 i jest to dla mnie mało czytelne bo środek cyklu powinien być od 8,09 bo inaczej wartość 4,58 była dobra dla wszystkich etapów cyklu. nie umiem tych wyników przeanalizować. czy któraś z Was wie coś więcej w tym temacie?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    agap bromergon można brać całą ciążę nawet, ja tylko napisałam , że u mnie konkretnie było tak , że brałam do 16tc (tak samo duphaston) tak zdecydował mój lekarz...
    do 16tc w pełni kształtuje się łożysko i wtedy jest już po prostu bezpiecznie...

    co do norm prolaktyny w ciąży to nie ma co jej wtedy badać i sprawdzać, bo wiadomo, że ciąża powinna powodować jej wzrost natomiast pytanie na ile wzrost prl może zagrozić maleństwu w konkretnym przypadku...

    i tu nie ma co się sugerować tym co na forum, lekarz jak jest dobry i zna historię swojej pacjentki to powinien ją dobrze poprowadzić

    Raszel ja bym tego FSH nie analizowała tak dogłębnie, ten hormon jest istotny w 1 fazie cyklu więc wynik masz bardzo dobry :wink:
    --
    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    eveke dziekuje za odpowiedz:) własnie slecze nad interpretacja i wyczytalam, ze fsh i lh musi miec stosunek do 1 chyba:) dziekuje:)

    Treść doklejona: 17.03.13 13:49
    eveke czy Ty miałaś jakieś palmienia przed spodziewaną @? ja w 21dc zaczełam delikatnie pamić na brązowo,ale to naprawdę bardzo małe palmienie co kilka godzin delikantna plamka, ew. podbarwiony śluz i dziś jest mój 24dc a plamienie nadal jest. nie wiem co o tym myśleć, za 5 dni mam zbadać progesteron. nigdy wcześniej nie miałam żadnych plamień przed @ ani w trakcie cyklu.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Nie, ja nie miewałam plamień...
    --
    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    hej dziewczyny!
    co tam u Was?
    u mnie w oczekiwaniu na wiosne:)
    i w oczekiwaniu na @:(
    2,5dnia brązowych plamień baaardzo skąpych i od wczoraj popołudnia nic.
    dziś 25dc zastanawiam się czy plamienie mogło oznaczać implantacje zarodka.
    no ale musze jeszcze troche poczekac. nie miałam tak nigdy, więc bardzo mnie to zastanawia.
    2,5 roku starań właśnie mija...
    tak bardzo nie chciałabym kolejnego rozczarowania

    Treść doklejona: 18.03.13 20:20
    hej to znów ja:(
    musze sie wyklikać, bo nie chce nikogo bliskiego dręczyć moimi problemami:(
    plamienie wróciło jest niewielkie, kilka małych brązowych plamek.
    ***
    czy Wy też tak miałyście lub macie?
    we mnie niby tli się nadzieja, że w końcu się uda, ale przez tyle rozczarowań, które miesiąc w miesiąc mnie
    dopadają już przestaje wierzyć..
    jak słyszę, że ktoś znów jest w ciąży to oczy same napełniają się łzami.
    czuję się taka bezsilna.
    staram się bliskim tego nie okazywać, ukrywam gdzieś głęboko pod skórą to co czuję.
    a czuję się źle. czuję nie moc. czuję, że za kilka dni znów będzie ten najgorszy dzień ze łzami.
    i znów trzeba będzie się podnieść. i znów zatlić w sobie nadzieję.
    eh..
    przepraszam za ten akcent, ale musiałam to z siebie wyrzucić.
    całuski dla was w ten zimny wieczór.
    w oczekiwaniu na wiosne i atmosferyczną i na tą pod sercem.
  7.  permalink
    raszel. Każdy cykl daje ogromne nadzieje, to tak jak wstające słońce, po ciemnej i zminej nocy jaką jest @.
    Wywalaj z siebie wszystko, bo jest to szkodliwe dla ciała i ducha. Każdy mówi- odpuść sobie, nie myśl tak o tym, nie skupiaj się. Ale tak się poprostu nie da (przynajmniej narazie). Myślę, że każda z nas w końcu dojdzie do momentu w którym się podda, jeśli nadal nie będzie się udawało i dopiero to poddanie sprawi, że zajdziemy w ciaże.
    Do mnie z każdy kolejnym m-cem coraz bardziej dochodzi, że nie będzie dobrze, a mimo to na początku cyklu odzyskuje nadzieję i tak w kółko.
    To chyba poprostu chęć macierzyństwa i chęć świadomości i poczucia bycia w pełni sprawną kobietą powoduje ciągłe odrastanie sił....
    --
    • CommentAuthorraszel
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Dziękuje Ci subiektywna.
    Odpuść sobie...gdybym tylko potrafiła się tak zupełnie wyłączyć... może faktycznie byłoby inaczej.
    Dziękuje,wiem,że nie jestem sama i wiem, że mam w Was zrozumienie.
    Tymczasem25dc i nadal skąpe brązowe plamienie:-(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.