Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    Ojj nie!!! Nie zauważyłam co napisałam :D Miało byc do 1 tabletki ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    Yvonne ku sprostowaniu to prl nie jest w ogóle przeciwwskazaniem do starań niezależnie czy wysoka, czy niewiele ponad normę jak u Ciebie. Po porostu jeśli blokuje owu to ze starań i tak nic nie wyjdzie.
    Proponowano Ci badania tarczycy?

    Ja mam prl bardzo wysoką i mi staracza 1 tabletka wiec niewykluczone jest , że u Ciebie wystarczyło by brać pół...
    No, ale to byś musiała badać i zobaczyć
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    eveke ja też mam prl nie dużo ponad normę, ale jak z każdym hormonem i lekiem każdy reaguje na inna dawkę. Przy moim poziomie prl miałam 2 tabletki na dobę.
    --
  1.  permalink
    ja tez zaczelam w tym miesiacu brac bromka i gin kazal mi brac 2 x 1/2 przez miesiac a po miesiacu 1 x 1/2 i w drugim cyklu zrobic jeszcze raz prl i progesteron, ale najgorsze jest to ze jak zaczelam brac bromka to owu nie mam....
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    rozwazna a czy miałaś monity wtedy gdy miałaś wysoką prl?

    Treść doklejona: 16.05.12 14:51
    Czas Nadziei raczej nie bromergon jest przyczyną braku owu...
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    ja brałam bromka 3 pełne cykle i w 3cim zaszłam, niestety tez poroniłam :(
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Hej, ja brałam Bromka jakieś 2 miesiące. Ustawiłam hormony (bo i niedoczynność była), prl spadła, a w ciążę do dziś nie zaszłam, choć minęło parę miesięcy. Jak widać, u mnie prl nie była przeszkodą. Pytanie, co...
  2.  permalink
    Hejka . U mnie wykryli właśnie hiperprolaktynemie czynnościową , endokrynolog powiedział że teraz już tego się nie leczy że najważniejsze że prolaktyna bez obciążenia jest w normie a sztucznie podwyższona go nie interesuje . Miałam również podwyższoną tarczyce 3,54 nic nie leczyłam chciałam jeszcze poczekać a teraz jestem w 10 tygodniu ciązy a tarczyca idealna nie wiem jak to się stało :))))
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    21olcia, szczęściara z Ciebie :) Może i ja się kiedyś doczekam niespodzianki... :)
  3.  permalink
    Efiaa na pewno się uda i się doczekasz :)) 3 mam kciuki :)))
    • CommentAuthorsabina1981
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Witam :)
    Staraliśmy się z mężem o dzidziusia 8 miesięcy i nic. Poszłam do gin. Niby wszystko w porządku-pęcherzyki są i to dosyć spore. Ubłagałam skierowanie na badania, no i wyszło: niedoczynność tarczycy i wysoki poziom prolaktyny 64,77. Poszłam do endo, dostałam Euthyrox 50 i Bromergon . Tyle, że po Bromergonie czułam się fatalnie, normalnie po ścianach chodziłam. prolaktyna spadła tylko troszeczkę. Na następnej wizycie poprosiłam o coś innego i przepisał mi Dostinex- trochę drogi ale rewelacyjnie zbija prolaktynę. W ciągu 5 tyg prolaktyna spadła mi z 58 do 22 :bigsmile: . Samopoczucie się polepszyło, @ unormowała no i zaczełam chudnąć ( w końcu!!! ). Tyle,że zastanawiają mnie plamienia około 10 dnia cyklu. Nigdy mi się to nie zdarzało. Zaczęło się gdy po raz pierwszy wzięłam hormony. Czy któraś z Was też tak miała? Endo powiedział, że prolaktyna musi zejść poniżej 10 żebym mogła zajść w ciążę. Co o tym sądzicie?
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Właśnie jestem w trakcie 9 cyklu z Bromergonem i pierwszy raz od czasu obserwacji (2 lata) miałam krwawienie śródcykliczne.
    Też mnie to zaniepokoiło, ale niedługo chcę iść do gina, bo muszę wyrwać skierowania na USG piersi i trv + cyto, więc się dowiem co i jak z tymi krwawieniami. U mnie był to 13 dc.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Hej, a prolaktyna 15, to dobry wynik? Ja już się gubię w tych lekarskich ocenach...
    • CommentAuthorsabina1981
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Efiaa: norma prolaktyny jest do 29,9 więc wydaje się,że masz dobry wynik. Aczkolwiek mój endo twierdzi,że PRL powinna być do 10. Co lekarz to inne zdanie
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Właśnie, do zajścia w ciążę jak najniższa... Chyba to nie jest powód braku ciąży w moim przypadku...
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    Efiaa dopóki nie ma problemu z owulacją to czy prl 15 czy 40 to nie przeszkadza, bo prl jedynie blokuje owulacje i "tylko" tym utrudnia zajscie, jeśli ktoś normalnie ma owulację to wynik prl nie ma znaczenia...
    Sabina jakie miałaś TSH? Chudnięcie to za sprawą lekow na tarczyce, prl nie ma nic wspolnego z tyciem. Szukano u Ciebie przyczyn nadmiernej prl czy tylko wlaczono lek by usunać objawy?
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    Eveke, masz rację.
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeMay 26th 2012
     permalink
    A słuchajcie dziewczyny czy z tą prl to nie jest też może tak,że może ona nie blokować owulacji pomimo dużego wyniku a jedynie ją"upośledzać" tzn.np. pęcherzyk jest ale np. nie tak duży jak powinien itp?
    •  
      CommentAuthorCzasNadziei
    • CommentTimeMay 27th 2012 zmieniony
     permalink
    moze tez byc tak. Znalazlam fajnie opisane pekanie i nie pekanie pecherzykow oraz jakie moga byc przyczyny :

    ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 27th 2012
     permalink
    anka prl głównie blokuje pik LH więc tu chodzi raczej o niepęknięcie pęcherzyka, z tego co mi wiadomo...
    --
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Aha,a może być w takim razie tak,że pęcherzyk jest ale nie pęka przy wysokiej PRL a podczas "kuracji" lekami na zbicie prolaktyny zaczną pękać, czy do tego są już potrzebne inne leki?
  4.  permalink
    Cześć Dziewczyny, to mój pierwszy wpis, więc na wstępie witam Was :-)
    Mam 28 lat i od ponad dwóch lat staramy się o dziecko. Od kwietnia tego roku zmieniłam Ginekologa - mam wrażenie, że poprzedni nie słuchał co do niego mówiłam.
    Aktualna Ginekolog rozpoczęła od badań prolaktyny i sprawdzenia czy występue owulacja. Okazało się, że po badaniu z metocloparamidem mam hiperprolaktynemię, oraz brak pęcherzyka :-( od 22 maja czyli od 16 dc biorę dostinex po 1/4 tabletki co tydzień oraz duphaston przez 10 dni od 16 dc. Po dwóch cyklach mam zgłosić się na badania. Będziemy sprawdzać czy jest pęcherzyk?

    Cieszę się, że znalazłam to forum - w grupie zawsze raźniej.
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Chcę_być_mamą - witaj:smile: ze względu na to że jesteś tu nowa radziła bym poszukać informacji odnośnie brania duphastonu. Lekarze często przepisują od 16dc ale przecież każda z nas ma inne cykle i zaleca się branie po owulacji. U jednych to może być 16dc a u innych może być 21dc. Proponuję mierzyć temperaturę i obserwację śluzu.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Zgadza się, popieram Martuchę :) duphaston dopiero po skoku, ja mam zalecone 3 dni po skoku - nie wcześniej, bo mogę zablokować owulację.
    --
  5.  permalink
    Moje cykle są dość długie bo mają około 35 dni. Zwracałam na to uwagę mojej Ginekolog - mimo to kazała brać od 16dc.
    Termometr i kartę mam w stoliczku nocnym od kilku miesięcy. Jednak nie mierzyłam jeszcze nigdy temp. i nie badałam śluzu - chyba muszę się tego nauczyć.
    Poczytam dziś jeszcze i od jutra zaczynam .
    Dziękuję za radę !!
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 28th 2012 zmieniony
     permalink
    hmm skoro masz 35 dniowe a pani dr kazała ci w 16 dc czyli przy normalnych cyklach i fl 14 dniowej 3ciego dnia po skoku, a zdrowa faza lutealna to max 16 dni, zatem moim zdaniem nie powinnaś wcześniej brać duphastonu niż w 22 dniu cyklu a nawet później bo gdy 12 dni to w 26dc. Zacznij już od jutra mierzyć tempkę. Im wcześniej zaczniesz tym lepiej ;) Nie podważam kompetencji lekarzy, ale moja pani dr mówi, że wykresiki są bardzo pomocne i sama nawet stara się w nie wnikać i analizować. Nie narzucała mi że konkretnie powinnam brac dupka w danym dniu cyklu tylko podkreślała, że po skoku. Dlatego trzyma się jej, może nie jest specjalistą od NPR ale nie wyśmiewa się i docenia moje spostrzeżenia :)
    --
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeMay 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja podbijam jeszcze raz moje pytanko:)może akurat ktoś coś wie.A dokładniej to chodzi mi o to czy leki na zbicie prolaktyny np.bromergon, ułatwia np. pękanie pęcherzyka(podczas gdy np.wcześniej nie pękał) czy na to trzeba by brać inne leki? Pytam w zasadzie tak tylko dla poszerzenia swojej wiedzy, bo u mnie "nic oprócz" hiperprolaktynemi nie stwierdzono.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 28th 2012 zmieniony
     permalink
    anka zdaje sie , że ja już pisałam, tak prolaktyna blokuje pik LH a co za tym idzie pękanie pęcherzyka... pytaniem jest czy u Ciebie ma na to wpływ prolaktyna czy problem jest głębszy. Ja prawdopodobnie tak mam wysoka prl= brak owu.. prawdopodobnie pecherzyk nie pęka... zbita prl bromkiem, normalna owulka

    Treść doklejona: 29.05.12 01:10
    Dziewczyny pamiętajcie , że jeśli martucha nie ma pęcherzyka (tak napisała , że gin stwierdził tylko pytanie czy był regularny monit), w każdym razie to o czym Wy piszecie to branie dupka na wzmocnienie fazy lutealnej , podtrzymanie ewentualnej ciąży, natomiast u martuchy , skoro pęcherzyki nie rosną, cel brania mógł być inny... dostarcznie progesteronu i bardziej uregulowanie tego wszystkiego, pewnie po lekach gin zaleci monitoring cyklu i wtedy jeśli pęcherzyki będą rosły to zaleci duphaston po owulacji (a tak woli wyjaśnienia, dupek ponoć nie blokuje owulki :) )
    bo jeśli ona nie ma pęcherzyków to i nie ma skoku więc i tak nie wiedziała by od kiedy brać...
    --
    •  
      CommentAuthorsabcia_w
    • CommentTimeMay 29th 2012 zmieniony
     permalink
    eveke, mądrze napisałaś :) chciałam na to samo zwrócić uwagę odnośnie Duphastonu, bo są różne cele jego brania i różne schematy dawkowania w zależności od problemu...
    anka0176, jeśli ktoś ma problem z pękaniem pęcherzyka tylko z powodu prolaktyny to branie bromergonu powinno odblokować owulację i wtedy inne leki nie muszą być podawane. Ja mam tak, że w każdym cyklu mam niepęknięty pęcherzyk, mam hiperprolaktynemię czynnościową i jest to moja jedyna zdiagnozowana do tej pory nieprawidłowość. Bromka biorę już 9 cykl. W 5tym cyklu brania bromka zrobiłam monitoring i pęcherzyk nadal nie pękał (mimo dużej poprawy moich cykli), później z moich obserwacji i badań pośrednich też wynikało, że pęcherzyk nie pęka mimo, że prolaktynę mam już dawno unormowaną. W tamtym tygodniu byłam ponownie na diagnostyce w szpitalu gdzie zrobiono mi komplet badań - wszystko nadal wychodzi w normie a pęcherzyk nie pęka. Dzisiaj mam konsultację pohospitalizacyjną więc czekam na opinię mojego lekarza - może wpadnie na jakiś trop co jeszcze może blokować pękanie a jak nie to będziemy działać objawowo
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 29th 2012 zmieniony
     permalink
    eveke masz rację, Chcę byc mama nie ma pęcherzyka, więc dupek może być nawet w 16 df :) jeśli jest na wywołanie okresu.
    --
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny dziękuję Wam za odpowiedź :*
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Byłam w zeszłym tygodniu u gina i powiedział, że mam doczekać do 12 cyklu z Bromergonem (teraz mam 10-ty), a potem mogę śmiało odstawić. Zwłaszcza, że u mnie dawka była wręcz symboliczna.
    elfika - bierzesz Bromergon lub inne leki?
    U mnie nie było mlekotoku przy hiper, ale może dziewczyny Ci tutaj coś poradzą.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Witam wszyskich,
    Czy przy Waszych problemach z prl miałyście problem z krótszymi cyklami? ok 14-to dniowymi.
    -- []
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Hej, nigdy nie miałam takich cyklów, zawsze normalne.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Od ponad roku staramy się o dzidzię. do tej pory (3 miesiące wstecz) wszytko wydawało się OK. Ale zaczęłam mieć straszne bóle głowy, niskie cisnienie, krwotoki z nosa no i mlekotok. Zaczęły się wizyty testy (mieszkam w Anglii), GP skierowała do endo a ten na rezonans głowy. Teraz czekam na wynik, dzis wizyta z GP bo po raz drogi dostałam okres po 14 dniach:confused:
    do tej pory zawsze miałam rególarnie: lutealna 14 dni, a tu teraz takie klocki, a jak tylko zaczęłam te wszystkie badania to i owu przestałam mieć:( Sama nie wiem czy to ze stresu, czy akurat tak trafiłam z badaniami.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.06.12 17:36</span>
    tak jak myślałam GP nic jeszcze nie wie, endo się z nią nie kontaktował, ale przy mnie do nich zadzwoniła i zostawiła wiadomość. Mi powiedziała, że jak tylko odpowiedzą, zaraz do mnie bedzie dzwonić z wynikami. Oby nic poważnego się nie dzialo, to dostane tabletki. Czy któraś z Was stosowała Cabergoline? Pytam się dziewczyn z Anglii.
    -- []
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    Moja ginka twierdzi, że wysoka prolaktyna ma tez wpływ na problemy z utrzymaniem ciąży, nie tylko na pekanie pęcherzyków. Ja miałam mlekotok, po Bromergonie zniknął.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 21st 2012 zmieniony
     permalink
    agapeel a rozwinęła to jakoś? Ja pytałam o to 3 ginekologów i 2 endokrynologów i odpowiedź była taka , że w ciąży nie ma znaczenia...
    Do tego przecież w trakcie ciąży prl naturalnie wzrasta by później występowała laktacja....

    Jedyne wytłumaczenie jakie znam to takie , ze wysoka prl upośledza pracę ciałka żółtego , a wiadomo, że mała ilość progesteronu moze powodować nieutrzymanie ciąży, ale jeśli tu jest ok to nie widzę innych okolicznosci gdzie prl przeszkadza w utrzymaniu ciąży
    --
    • CommentAuthorcaterina1
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    Witam, ja też mam wysoką prolaktynę- prawie 39. Moja gin stwierdziła ze jeżeli mam ovu to nic nie trzeba z nią robić.
    Jednak staramy się z moim M od roku i nic.
    Teraz już drugi cykl łykam castagnus.
    Z tego co poczytałam to wysoka prolaktyna nie tyko hamuje ovu ale też odpowiada za uszkodzenie kom.jajowej i jej zagnieżdżanie.
    Jak myślicie powinnam łykać bromka ?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    Caterino, sądzę, że jeśli nie zadziała Castagnus (a różnie z nim bywa), powinnaś na wszelkie wypadek przejść na Bromergon albo inny łagodniejszy zamiennik.
  6.  permalink
    Moja prolaktyna – 456,50 mIU/l norma 102-496. Myślicie że powinna zrobić badanie po obciążeniu? Moje cykle są krótkie, @ skąpe, włosy mi wychodzą, przed @ plamienia. Gin twierdzi że prl jest w normie. A ja ciągle szukam przyczyn moich braków dziecka.
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Aniu, slyszalam ze lekarze juz odchodza od badania prl z obciazeniem, ale wcale nie uwazam tego za sluszne, bo moja PRL byla ok, dopiero po obciazeniu wyszla prawda- norma przekroczona 4x krotnie i zalecona terapia Bromkiem przez minimum rok. Badanie prywatnie kosztuje jakies symboliczne pieniadze (40 zl), a naprawde bardzo duzo wyjasnia.
    Zwlaszcza, ze u Ciebie ta norma jest juz na granicy. Ja bym sie nie wahala z tym PRL z obciazeniem. Jakbys sie wybierala do Waw to moge Ci podac namiary gabinetu prywatnego gdzie pracuje moja siostra- wtedy Ci zrobi pobranie :)
  7.  permalink
    Dzięki :) Wiem właśnie że to nie drogie badanie. U mnie w labo ( prywatnym ) owszem zrobią, ale muszę mieć skierowanie i swoją tabletkę. A nie chce mi się znowu lecieć do gina, bo niedawno byłam. Także pewnie na razie zaczekam z tym badaniem. Ale czuję że to może być ten psikus, który mi miesza. A powiedz mi Emi jak tam u Ciebie? Jak po ślubie? :)
  8.  permalink
    Witam, mam bardzo wysoką prolaktynę ponad 45. Badanie roniłam w piątym dniu cyklu. Powiedzcie mi proszę coś więcej na temat mojego wyniku.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Witaj, faktycznie jest dość podwyższona.... starasz się o dziecko? Miałaś inne badania, monit owulacji?

    Ja też mam wyniki w granicach 50 , ale zbijam regularnie bromergonem i jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJul 21st 2012
     permalink
    Ja ostatnio miałam 15 i zastanawiam się, czy zbijać do przepisowych 12.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 21st 2012
     permalink
    a cóż to za przepisowe 12? heh w życiu nie słyszałam... ;)

    najlepiej jak prolaktyna mieści się w normach i nie jest przy górnej granicy, a jeśli nawet jest to najważniejsze i tak czy zaburza owulację, jeśli nie to w czym problem?
    --
  9.  permalink
    Ja tez mam podwyższona prolaktyne 28,40 norma do 25,00 i Gin przepisala mi bromergon 2x1/2. Biorę go od wczoraj i chodzę jak pijana :? . Powiedzcie mi do ilu najlepiej powinna spaść ? Dodam, ze badania robiłam w 2 dc i staramy się o małego misia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeSep 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Problem z tym, że lekarze sami nie widzą, jaki powinien być jej poziom. Każdy mówi co innego i dlatego postanowiłam się tym nie zajmować. U mnie owulacji nie zaburza, a tu się co raz czyta o wskaźniku 12, więc to nie jest mój wymysł.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Aniaa ja juz się nie bede powtarzać, bo nad Twoim postem jest moja wypowiedz... ok gin Ci zapisał bromek ale czy miałaś zaburzenia owulacji przez prolaktyne?
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 21st 2012
     permalink
    Hej, czy Dostinex wywołuje jakieś skutki uboczne? Dziś mam wziąć pierwsze pół tabletki na ten tydzień i zastanawiam się, jak to będzie z samopoczuciem...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.