Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    Oj, pewnie mi tego nie zrobią... Słyszałam, że kortyzol robi się bardzo rano lub nocą, bo wtedy jest najbardziej wiarygodny wynik.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    dokładnie wczesnie rano tzn do 7:30 rano lub w nocy
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    No to jedno badanie mam już z głowy... :( Poza tym wczoraj wzięłam całą tabletkę bromka i czuję się rewelacyjnie, nawet głowa mnie nie boli.
  1.  permalink
    No to Ci zazdroszczę :) co prawda ja tez już się czuję dobrze ale na początku była straszna masakra hehe tylko w sumie nie wiem po czym się tak czułam czy po bromocornie czy po clo :) ale dobrze że nie masz skutków ubocznych :D a co masz wysoką prolaktynę?????

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 4th 2011
     permalink
    Mam mniej więcej 2 razy ponad normę, więc dość wysoką, za to po obciążeniu wzrosła jedynie 3 razy. Pobiorę miesiąc, przebadam się i zobaczymy... U mnie ta prolaktyna to wynik notorycznego stresu spowodowanego powrotem do leczenia, staraniami... Jak kurczowo o tym wszystkim nie myślałam, to była w normie, więc mam wrażenie, że sama wpędziłam się w taki stan...
    • CommentAuthorargissa
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    Witam piszę tutaj gdyż nie bardzo wiem co sie dzieje z moim ogranizmem,a lekarz używa zbyt fachowych nazw :)

    od 2 lat nie biore tabletek antykoncepcyjnych , a więc mam dopiero '24' cykle swoje..przyznam się ze nie bardzo sie w nie wczuwałam,nie planowałam ciązy i nie 'korzystalam z zycia' więc po prostu sie nie wsłuchiwałam w moj organizm. Mniej wiecej cykle wahały sie 32-45 dni , nie miałam PMS , ani boli piersi,nic sie ze mną nie działo poza tym ze moje libido spadło do 0. 3 miesiące temu poszlam do lekarza ponieważ przed kazdym okresem mialam 5-10 dni planienia . Zbadał mi hormony i wyszło ze mam 10cio krotnie podwyzszoną prolaktynę i za mało progesteronu. Przepisał bromergon 0,5 rano i 0,5 wieczorem + od 16dc luteine podjęzykowo przez 10 dni. Standardowo organizm przyjał to bez problemu , zero skutków ubocznych jeśli chodzi o bromergon,nawet nie czuje ze go jem. Nadal mam jednak plamienia przed @. Dzis dostalam okres ale przez 6 dni mialam planienia i bol brzucha. Wkurza mnie to.W piątek ide do lekarza bo koncza mi się leki,wypytam o co chodzi i czemu plamienia nadal są. Chciałąbym tez w przyszłym roku zacząc starania o dzidzie. Ktoś miał podobnie??Ktoś coś o tym wie???
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    a badałaś hormony tarczycy ?
    • CommentAuthorargissa
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    tak , 2 razy i są w normie
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    co to znaczy w normie jaki wynik przy jakiej normie ? Bo norma kliniczna normą kliniczną a inne parametry dotyczą osób w wieku rozrodczym, kolejna sprawa kontrolowałaś prolaktynę na bromergonie tzn jaki jest poziom? Badałaś ją z obciążeniem metoclopramidem? Miałaś rezonans przysadki robiony? Badałaś androgeny? Miałaś monitoring by sprawdzić wystąpienie owulacji? Jaki masz swój poziom progesteronu bez luteiny ?
    • CommentAuthorargissa
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    badania były robione 2 razy i konsultowane z ginekologiem i endykrynologiem wiec dwie niezależne osoby raczej sie nie pomylą w interpretacji. Prokatyka była kontrolowana narazie raz po obciązeniu było 10cio krotnie wyższa,kolejne badanie za 2 tyg , dokladnie po 3 miesiącach brania bromergonu,rezonans czysty , mialam robione badania kilka razy i lekarz uwaza ze to czynnosiowe tzn od stresu,przemeczenia - coż fakt jestem w pracy po 16h
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    Dobra to zadam inaczej pytanie wg wytycznych Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i WHO TSH u kobiet starających się tj w wieku rozrodczym powinno wynosić 1-1,5, wyjątek dla osób z Hashimoto 0,3-1 a ft3 i ft4 powinny stanowić 50 % normy czy tak jest u Ciebie ? Jeśli nie to tarczyca może być problemem plamień. Naskakujesz na mnie gdy chcę Ci pomóc po co zadajesz pytanie skoro od razu krytykujesz podsuwane pomysły ?
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    abortaW, spokojnie, wdech... wydech... Ja tu nie widzę, żeby argissa Cię krytykowała (no chyba, że w międzyczasie edytowała swoje wpisy). Poza tym widać, że jest tu nowa i nie musi wiedzieć, że Ty jesteś akurat dobrze zorientowana w temacie. Twoje rady są naprawdę bardzo cenne, spokojnie, spokojnie.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    Atomcia ależ ja nie jestem zdenerwowana tylko zadałam pytanie :) bo nie rozumiem pytania skoro każda sugestia i tak jest skrytykowana
    • CommentAuthorargissa
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    nie mam przy sobie wyników badan , sorry w torebce ich nie noszę , dwóch lekarzy ( na prawde dobrych lekarzy) sprawdzało bardzo wnikliwie tarczyce i wykluczyli mi jakieś problemy z tarczycą stąd moja odpowiedz, nie unoś się
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    Aborta... jeśli posty nie były edytowane to ja tu żadnej krytyki nie widzę... bez przesady. Dziewczyna normalnie na pytania odpowiada ;-). Chyba masz gorszy dzień ;-)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    To sobie je zweryfikuj, a tak a propos mi 9 endokrynologów z czego jeden ordynator kliniki endokrynologii mówili, że z moją tarczyca jest ok a mam subkliniczną niedoczynność i Hashimoto, więc czasem warto sprawdzić
    • CommentAuthorargissa
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    Bede w piątek u lekarza , zasugerować mu zbadanie mnie pod tym kątem ?? jak ??
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    przecież badania tarczycy możesz zrobić sama prywatnie, skierowanie od ginekologa i tak jest odpłatne w zakresie tych hormonów
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    ja to tylko odebrałam tak ,że argissa zadała pytania, Aborta sie wczuła i dzieląc sie doświadczeniem próbowała pomóc na co argissa od razu z góry odpowiada, że dwóch endo przeciez nie mogło sie pomylić (otóż uwierz , że mogło)
    Więc nasuwa się pytanie, po co ten temat i po co te pytania, skoro na konkretne pytania i sugestie aborty są takie odpowiedzi?

    Argissa moze wyjaśnij dokładniej o co Ci chodzi, bo teraz mam wrazenie , że mamy Ci znaleźć jakieś choroby z nieba skoro wg endokrynologów jest ok.

    Od siebie dodam , że za spadek libido na bank odpowiada prolaktyna, za plamienia również prl no i progesteron przede wszystkim.
    Miałaś monitoring cyklu lub obserwujesz cykle? Lekarz dał Ci luteine od 16dc a skąd pewność , że owulka wystepuje do 16dc a nie później?
    Starasz sie o dziecko ?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    a po co ma znowu badac tarczyce jak badała 2 razy ???
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    Zależy kiedy były wcześniejsze badania jeśli wcześniej niż 3 miesiące temu warto powtórzyć raz jeszcze, prolaktynę także warto zbadać bo może dawka bromergonu jest za niska, z monitoringiem też pytałam i jestem ciekawa odpowiedzi, a co do plamień za nie odpowiada i prolaktyna i tarczyca więc warto oba fronty sprawdzić
    • CommentAuthorargissa
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    abortaW mialam badanie tarczycy w sierpniu 2011 i w październiku 2011 raz sama się tam zwleklam bo nie wiedzialam czemu jestem zmeczona,spiąca i ciągle mi zimno.wyszło jednak niedociśnienie.Po raz drugi lekarz mnie wysłał szukając przyczyny hiperprolektolemiii. Oba wyniki są takie same , czyli według lekarzy miesiły się jaknajbardziej w normie i wykluczyli to. wiec dlatego pytam jakie mam zasugerować konkretnie badanie , bo chyba robic trzeci raz dokladnie to samo to mija sie z celem.


    eveke nie mialam robionego monitoringu , lekarz pytał czy chce dziecko teraz jesli nie to zaczniemy od unormowania prolaktyny a jeśli zachce ciązy to mam powiedziec odrazu zmieni mi leczenie i zacznie monitorowac owulację. Myslę o ciązy w drugim połroczu 2012..jak juz wczesniej powiedzialam - chaos - dopiero teraz zaczelam sie tym interesowac bo zaczynam myslec o stablizacji zyciowej.
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    agrissa, najlepiej, jakbyś mogła tu wpisać swoje wyniki badań wraz z normami - to ułatwi aborcie i innym doświadczonym w leczeniu dziewczynom coś Ci doradzić, bo wiesz, bez tego to jedna wielka loteria. Łatwiej Ci będzie dyskutować z lekarzem, jak tu się co nieco dowiesz. Nie mówię, że endo, u których byłaś, źle interpretują, ale jak już wyżej napisane, normy kliniczne to jedno, a normy w danej sytuacji to drugie. Np. w ciąży obniżenie/ podwyższenie pewnych parametrów krwi (hemoglobina, białe ciałka itp) jest do pewniego stopnia fizjologiczne. Przy staraniach norma TSH faktycznie jest węższa niż widełki podawane na kartce z laboratorium. Sztuką jest trafić na lekarza, który szuka przyczyny i patrzy też na pacjenta, a nie tylko na wyniki i leczenie objawów.
    Dlatego dziewczyny piszą tu tyle o różnych badaniach, monitoringu itp.
    Prowadzenie wykresu również jest pomocne w takich sytuacjach - sporo można z tego wyczytać, naprawdę.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    argissa niedoczynność tarczycy czy też nadczynność często wiążą się z niedociśnieniem czyli zza niskim ciśnieniem, więc tak jak napisała atomcia warto napisać nam wyniki z wszystkimi normami :)
    • CommentAuthorargissa
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    Poszukam wyników w domu i wpiszę,do tej pory ufalam bezgranicznie mojemu lekarzowi , prowadzi mnie od lat 10 i zanim cokolwiek zrobi/przepisze długo i szczegółowo wnika w objawy i kieruje do miliona innych lekarzy :/ choc powiem szczerze ze nie mowilam mu ze bede sie starać o dzidzie. Ja narazie pytam o te plamienia :) Zadzwonilam do niego i przestawilam wizyte z piątku na środę
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    abortaW: nadczynność często wiążą się z niedociśnieniem czyli zza niskim ciśnieniem

    wtrace sie: przy nadczynnosci czesto wystepuje nadcisnienie tetnicze, nie niedocisnienie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    w 15-18 % przypadków niedociśnienie ( moja mama jest w tym odsetku :D)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    aborta ale 15-18 % to jednak nie "często" :)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    często dotyczyło niedoczynności, wybaczcie lakoniczną i nie do końca jasną pierwszą wypowiedź ale jestem aktualnie w trakcie walki z grypą żołądkowo-jelitową :(
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    abortaW: wybaczcie lakoniczną i nie do końca jasną pierwszą wypowiedź ale jestem aktualnie w trakcie walki z grypą żołądkowo-jelitową :(

    aaaa, to wszystko wyjasnia! :wink:
    zdrowka zycze!
    --
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Dziewczyny jestem po pierwszym cyklu z Bromkiem (1 x 0,5 tabletki). Bilans tego cyklu: @ skróciła się do 5 dni zamiast 8, cykl wydłużył o 2 dni, lutealna 13 dni - nigdy nie miałam takiej długiej, zwykle było ledwie 10. Czuję się super. Nie jestem już taka ospała. Przez pierwsze kilka dni miałam lekkie mdłości, ale szybko mi przeszło. Mam nadzieję, że taki efekt się utrzyma.
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeDec 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Ja biorę już 3 cykl 1/4 tabletki, teraz 5 stycznia będę miała robione ponowne badanie PRL w momencie największego stresu (sesja + nieco ponad 2 tygodnie do ślubu). Ciekawa jestem wyników.
    Póki co to skróciły mi się cykle (zawsze ok. 30 dni) do 27-28 dni. Do tego jakieś takie dziwne bóle brzucha w fazie płodnej i okropna opuchlizna codziennie rano (biorę Bromergon na noc). Poza tym git :) Pytanie tylko co pokażą wyniki.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    1/4 tabletki , strasznie mała dawka, mój endo dziwił się , że biorę tylko 1 tabletke :)

    I ku pokrzepieniu
    marzec 2011 prolaktyna 59 ng/ml (ale nic z tym nie robiłam)
    czerwiec 2011 rozpoczęcie staran o maleństwo
    koniec września 2011 prolaktyna 73 ng/ml
    październik - gin, bromergon 1 tabletka dziennie, lepsze samopoczucie
    listopad - pierwszy cykl gdzie mam skok w 23 dc (a nie po 30dc)
    grudzień- dowiaduję się o ciąży :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Dopisz jeszcze, jaki był cykl grudniowy z poczęciem w porównaniu z poprzednimi.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeDec 24th 2011
     permalink
    Czyli w drugim cyklu z bromkiem się udało? No to mam nadzieję, że u mnie też tak będzie. Właśnie jestem w 11 dniu drugiego :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 24th 2011
     permalink
    Amazonko napisałam, skok w 23 dc a nie po 30dc... taka właśnie była różnica...

    agapeel tak, bromek brałam od 10 dnia cyklu w którym jeszcze nie byłam w ciąży , wtedy miałam skok 31dc , 13 dni FL i @
    i już następny cykl z poczęciem :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    to i ja napiszę, jak na mnie podziałał bromergon w dawce 1/2 tabl:

    pierwszy wynik prl 45 ng (czerwiec 2011), po miesiącu brania leku 4,3 ng (lipiec) i przestałam brac. zrobiłam kontrolnie w sierpniu i znowu 47 ng więc powrót do 1/2 tabl i już brałam aż w 2.11 zobaczyłam II kreski no i odstawiłam, choć może niepotrzebnie, bo poroniłam.

    moje cykle się nie zmieniły, tylko moje samopoczucie, przestały boleć piersi, a tak to prawie cały miesiąc, i odszedł w siną dal PMS:))) żadnych działań niepożądanych nie miałam.
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    u mnie tak samo, choć efektu w postaci dwóch kresek nie mam jeszcze to ok 4-5 miesięcy brania dostinexu w dwace pół tabletki raz na tydzień - poskutkowało likwidacja całkowitą pms-u, brakiem uciążliwych bóli piersi i poprawą samopoczucia. No i też włosy się poprawiły.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    ally bo bromka się nie odstawia tak szybko , nawet jeśli prl sie zbije, mi endo mowił ze leczenie moze trwac nawet 2 lata nim podziała tak na stałe...
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    czyli całą ciążę brać? chyba nie
    a Ty bierzesz bromka teraz?
    a mi się wydaje, że trafiam na ch...ch lekarzy, stolica k.!!!!!
    :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    Addictive miejmy nadzieję, że już niedługo pojawią sie II kreseczki.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    U mnie zaskakujących efektów nie widać. Biorę Brom. od połowy listopada, piersi przed @ wciąż bolą, a włosy lecą, jak leciały, w ciążę też nie zachodzę, zaś lekarz powiedział, że prl to na pewno nie powód, skoro jest owulacja w terminie... Może za krótko go biorę??
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    może to zbyt krótko. ?
    a co do włosów, to jak piszecie, to sobie przypomniałam, że garściami mi wypadały, a od jakiegoś czasu nie:) ale dalej się przetłuszczają.:((
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    ally nie w ciązy nie biorę, ale starające biorą chociaż do czasu pozytywnego testu, a z tego co zrozumiałam to Ty zbiłas w miesiąc i odstawiłaś a tak sie nie robi... starajace do pozytywnego testu a nie starające dłuższy czas tak jak pisalam
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej, a jeśli po tym, jak zrobię badanie, a prl się unormuje, to nadal powinnam brać Brom.? Nie chce mi się specjalnie chodzić do lekarza, żeby tylko o to pytać.
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    A ja się kurcze nie nacieszyłam dobroczynnym wpływem bromka. Pierwszy cykl super, wreszcie normalna długość 27 dni, bo tyle miałam zanim się zaczęło knocić, @ tez ok 5 dni a nie pól cyklu i lutealna jak na mnie rewelacja - 13 dni, a nie 9-10. Drugi cykl: 22 dni, 3 dni plamienia przed @, a lutealna 7 dni. Porażka. trochę mi uszka oklapły, nie powiem.
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    pierwszy wynik prl 45 ng (czerwiec 2011), po miesiącu brania leku 4,3 ng (lipiec) i przestałam brac. zrobiłam kontrolnie w sierpniu i znowu 47 ng więc powrót do 1/2 tabl i już brałam aż w 2.11 zobaczyłam II kreski no i odstawiłam, choć może niepotrzebnie, bo poroniłam.



    Eveke źle mnie zrozumiałaś brałam cały czas do pozytywnego testu, wklejam jeszcze raz. choć oczywiście nie znam przyczyny, może to nie była wina prolaktyny, tak tylko gdybam.....
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Efiaa spójrz na mój przypadek, u mnie jojo, odbiła z większa mocą.:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    To może i ja pobiorę to parę miesięcy...
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Efiaa mi endo mowił , że w celu leczenia bierze sie nawet i 2 lata a pozniej i tak bada i kontroluje czy nie skacze...

    ally jeśli można wiedzieć ile dni po terminie @ poroniłaś?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.