Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 13th 2006 zmieniony
     permalink
    Tak się składa, że mam totalnego świra na punkcie ubranek dziecięcych / kapci /zabawek z motywem szczurka i myszki. Już teraz zabrałam się za zbieranie wyjątkowo szczurkowej wyprawki, bo na szybko to nie będzie łatwo, takich kolekcji jest b. mało. Jako takiej samej wyprawki w myszki bądź szczurki nie znalazłam, ale monitoruję stale aukcje na allegro i wczoraj znalazłam 3 śliczne body, do tego w kolorze unisex - z motywem pięknej słodkiej mysi.
    I tu mój problem - jaki mam rozmiar kupić? Jest do wyboru :
    - Rozmiar 62
    - Rozmiar 68
    - Rozmiar 74
    - Rozmiar 80
    - Rozmiar 86

    I co ja mam zrobić? Czy może mi ktoś podpowiedzieć na jaki wiek mniej więcej jaki rozmiar?
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeOct 13th 2006 zmieniony
     permalink
    ngL dziecko w pierwszych miesiacach bardzo szybko rośnie i właściwie nie "opłaca się" kupwać ubranek w rozmiarze 57cm.
    rozmiar 62 do około pierwszych 4 do 7 miesięcy
    rozmiar 68 do roku
    74 1,5roku
    a dalej to juz zaleznie od tego jaka posturę będzie miał malec, jedne dzieci są maleńkie i drobne inne masywne i wysokie.
    Mój hajduczek chociaż ma 2,5 roku to dopiero od niedawna zaczełam zmieniać jej garderobę na rozmiar 92. Długi czas nosiła 74-86. A naszych znajomych syn choć o pół roku jest młodszy to już przewyższa ją, a więc i wcześniej musieli zwiększyć rozmiar.

    Moje dziewczyny urodziły się z rozmiarem 57cm :) :)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    weż też pod uwagę że rozmiar rozmiarowi nie równy, moja Julka ma prawie 2 lata rozmiar 86-92, ale spodnie które kupiłam ostatnio były na 112 a majteczki na 108 , dlatego czasem też trzeba kupować na oko a nie patrzeć na rozmiar.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 13th 2006 zmieniony
     permalink
    Acha, no tak, to wynika z tego że największy sens kupowania bodziaków jest przy rozmiarze 62... w końcu wcześniej częściej zakłada się pełne śpiochy niż body (rajtuzki pod spód, spodenki na wierzch to chyba raczej u starszych malców itp). Slicznie dziękuję, zastanowię ię jeszcze czy 62 - czy może 68. Mój maluch pewnie będzie drobny, bo zarówno ja jak i mój B urodziliśmy się jako maleństwa poniżej 50 cm mimo odpowiedniego wieku (oboje mamy teraz 170 cm, On może kilka cm więcej :))))
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    ngL kup wszystkie rozmiary, a Twoje maleństwo będzie miało śliczne body do 3 roku życia:rolling:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    hehehhe bedę mogła mówić, że ciuszki rosną z dzieckiem ;))) Zastanawiam się właśnie, czy nie kupić dwóch rozmiarów :D
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 13th 2006 zmieniony
     permalink
    Tfu tfu sorki za zmyłkę - myślałąm, że wpisałam rozmiar 56 bo był jeszcze 56 ;) a tu nie wpisałam ;) No właśnie i bałam się, że z którychś może za szybko wyrosnąć.

    Kupiłam 68 ;)
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    Ja od początku kupowałam rozmiar 62cm na synka i było w sam raz(jak się urodził mierzył 55cm i ważył 3,760kg), jak jakieś ubranko była lekko za duże to podwijałam rękawki, albo nogawki, z body nie było problemu bo zawsze dochodzi jeszcze pieluszka.
    Ten rozmiar(62cm) posłużył nam ok. 2 miesięcy,
    wieku 3 miesięcy już było 68cm
    w wieku 6 miesięcy 74cm
    w wieku 9 miesięcy 80cm
    w wieku 12 miesięcy i nadal(ma 16 miesięcy) jest 86cm bo teraz już tak szybko nie rośnie.
    Rozmiar 92 cm jest na ok. 2-3 latka
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    Ach no właśnie. Vicky mnie trochę przestraszyła co do możliwych rozmiarów dziecka i nie chciałabym móc założyć większości rzeczy tylko na główkę, bo po porodzie mogłoby się okazać, że wszystko za małe :D
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    Ngl ryzyko, że ubranko będzie za małe jest przy rozmiarze 56cm, urodziłam sporego synka(był wtedy największy na sali), a i tak ubranka były na niego nieco za duże, ale te 62.
    56cm było w sam raz, nawet nieco luźne bym powiedziała, tak, że łatwo się je zakładało.
    Większość moich znajomych mam zaczynało zakupy od rozmiaru 62cm i żadna nie pisała o za małych ubrankach, nawet koleżanka, która urodziła synka dł.61cm i ważącego 4,600kg!!!
    Za to bywało, że rozmiar 50/56cm okazał się za mały.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 13th 2006 zmieniony
     permalink
    Moja kuzynka urodziła córę ponad 65 cm i ważącą 6 kilo. Cesarka była bezdyskusyjna. Boję się że i na mnie padnie dziecko klocuś ;) A mała była tak grubiutka, że z oczek było widać tylko 2 kreski - zasłaniały je czoło i policzki :D
    No ale niestety nie wiem jak się mają rozmiary do cm (bo jak widać, Twój miał ponad 60 cm a pasowały na Niego ubranka o rozmiarze 56)
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    Mój synek miał 55 cm jak się urodził(nie 60cm), pasował na niego rozmiar 56, ale ja kupiłam rozmiar 62cm, bo wiedziałam, że będę mieć synka i że będzie duży już będąc w ciąży.
    Przeciętny noworodek waży ok. 3,5kg i mierzy ok.55cm.

    Jesteście z mężem wysocy, że boisz się dużego dziecka?

    Znam kobietę(186cm, mąż 202cm)a córeczka ważyła i mierzyła 4,100kg i 56cm przy porodzie. Nie martw się na zapas. Równie dobrze możesz urodzić dzidzię ważącą 2,800kg.
    Nic nie jest przesądzone. :-)) a przesada w żadną ze stron nie jest dobra.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    Nie, nie jesteśmy wysocy i myślę, że to wcale nie jest taka zależność. Tak samo kuzynka z chłopakiem - też mają 170 cm a dzieciak klocuś. My mamy oboje po 170 cm (tak samo jak Oni).
    Ja byłam najmniejsza z oddziału jak się urodziłam (w terminie) - niecałe 50 cm. Tak samo mój Połówek.
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    To ciekawie się składa bo ja i mój mąż też mamy po 170cm wzrostu.
    Nie martw się na zapas, na pewno kupisz ubranka odpowiedniej wielkości :-))
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    mojej kolazanki córka ma 182 cm, jej facet tez coś koło tego. lekarze jak była w ciąży mówili jej, że to bedzie duże dziecko, a okazało się 2800g a cm nie wiem.
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    ja też 170 , a po urodzeniu 52 cm, 3600g
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    ja malutka 160cm a dzidzia 3650 i 56 cm :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    wilekość dziecka zależy też od witamin jakie się w ciązy bierze. nie wiem czy jescze są w użyciu waitaminy Materna, ale po nich rodziły sie duże dzieci. moja kuzynka po nich urodziła cókę 5050g naturalnie i bez komplikacji. jak byłam na praktykach to było tam dziecko 5600g tez po Maternie.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    ja nie brałam żadnych witamin w ciąży , zdrowo się odżywiałam ( jestem technologiem żywności z wykształcenia) , brałam tylko kwas foliowy, więc moja dzidzia nie była sztucznie napasiona.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    Ciekawe - wiesz coś, czy były badania np robione w związku z tymi witaminami?
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 13th 2006
     permalink
    o badaniach żadnych nie słyszałam, to były opinie matek i lekarzy
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.