Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Szkoda ze watek upadł, podobalo mi sie kiedys zdaje sie na wp, jak dziewczyny zakladaly watki
    bedac w podobnym czasei ciazy, np wrzesniowe mamy itp
    łatwiej poczuc więź jak sie jest na tym samym etapie, gdy czytam o problemach
    z ostatnich tyg ciazy, trudno mi sie odnalezc, no i przekopac musze wiele postow
    ( choc ucze sie tez z nich :wink:)
    dziewczyny ktore sie znaja łatwiej nawiazuja kontakty ze znajomymi...to oczywiste, ktorym towarzysza juz dluuugo.

    mozna zawsze poszukac innego forum, choc tu znam juz sie z wieloma osobami, wiec mam sentyment
    szkoda ze nowe inicjatywy upadaja,....nie widzialabym nic zlego w podziale watkow na trymestry :clap: na ten przykład...byloby miło...
    i tez jakby ktos z 1 trymestru chcial poczytac o 3 cim to wygoda.

    mysle ze jestm dosc elastyczna i jakby mi ktos zaproponowal nowy pomysl czy rozwiazanie to nie ma sprawy...nie przeszkadza mi wielosc watkow
    a argument, ze tak zawsze było...nie przemawia do mnie...pozdrawiam was drogie staraczki i przyszłe mamusie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Dorit ten watek ma 23 strony, jakbyscie wszystkie dorbze spojrzaly to nie zostal on stworzony dla Mall tylko X czasu temu i trafialy tu wszystkie smieci z forum...


    a co do podzialu na trymestry - rozumiem ze po ukonczeniu 1 trymestru wszystkie hurtowo przeszlyby do watku o 2 a potem o 3? no i te ktore roznilyby sie 2 tygodniami zostawalyby w 1 a reszta szla juz do 2; na bank by siie znowu bajzello bum bum zrobilo
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Podział na trymestry to inna sprawa, ale to już ciężarówki powinny się dogadać i między sobą i z Moderatorem. Za to w przypadku tego upadłego pomysłu chodzi tylko i wyłącznie o to, że przy takich podziałach powstaje bajzel. Podam konkretny przykład. Otóż po wielkiej wojnie :wink: Mod zgodził się na wątek "staraczek po 30tce" gdzie walka toczyła się w analogiczny sposób czyli " nie chcecie to nie wchodźcie" "zostawcie nasz wątek w spokoju" "możecie sobie same chodzić na starajace się a my chcemy mieć staraczki po 30 do gadania o pierdołach". I finał jest taki, że któraś tutaj z dziewczyn, w tej dyskusji zadaje pytanie po co ktoś kto ma 30 lat wchodzi na wątek dla "starających się" jak ma wątek dla dziewczyn po 30tce - czyli nowe osoby już nie sa zorientowane co i dlaczego i upada argument "jak chcecie to nie wchodźcie". Mało tego w głównym wątku dla" starających się" poza chuchaniem na tempusię można było wyszukać naprawdę cenne info. A teraz mamy "staraczki po 30 - hydepark" i "starające się" w przeważającej ilości z postami o dupie maryni...A przypominam, że to jest portal można powiedzieć "specjalnego przeznaczenia" więc robienie z niego śmietnika jak to jest na innych jest po prostu pogwałceniem głównej idei, ze się tak wyrażę. A wątków pogaduszkowych jest przecież też wystarczająco dużo i też są podzielone na konkretne tamaty, po to, by każda dołączająca do portalu osoba mogła się łatwo odnaleźć. Nikt nikomu nie chce robić na złość przecież.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Nie za bardzo mam czas przekopywac tyle postow, choc i tak sporo tu czytam
    domyslilam sie tylko ze tu wyladowal ten watek Mal.:bigsmile: stad moj komentarz

    nie mam potrzeby kontroli kto gdzie pisze w ktorym trymestrze, moge pisac dziewczyny i kobiety w roznych, jak kto chce
    byc moze macie doswiadczenia ze kiedys sie robił jakis bałagan i to było męczące...

    ( choc nie wyobrazam sobie bałaganu, mysle ze to sie reguluje naturalnie gdzie kto chce pisac)
    na pewno im blizej konca tym raźniej w watku mamuś, gdyz idzie sie rowno i zna wszystkich juz...teraz niewiele nowych mam sie ujawnia
    choc bardzo kibicuje mamom w koncowce :thumbup: i tez doceniam ze moje pytania znajduja odpowiedzi!

    ale przy wpisaniu w google mamy sierpniowe otwieraja sie inne portale- wiec jest to alternatywa na pewno gdy chce jakies info tylko o swoim stanie na szybko
    jest tez wyszukiwarka tematów..
    reakcja starszych forumowiczek jednak mnie przeraziła swoja intensywnoscią, rozczarowała nieco...
    wiem, ze zmiany spotykaja sie czesto z niechecią i to w kazdej dziedzinie..w emocjami
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Dorit: nie mam potrzeby kontroli kto gdzie pisze w ktorym trymestrze, moge pisac dziewczyny i kobiety w roznych, jak kto chce

    w takim razie po co podział?

    Treść doklejona: 25.01.13 22:27
    Dorit: reakcja starszych forumowiczek jednak mnie przeraziła swoja intensywnoscią, rozczarowała nieco...

    a konkretnie dlaczego?
    Bo wg mnie podeszłyśmy dość humorystycznie do tego zamieszania, które akurat w ostatnich czasach dość często się pojawia. Pza tym w pierwszej kolejności padły konkretne argumenty dlaczego pomysł nam się nie podoba. Jednak trudno dyskutować na poważnie z hasłem 'jak ci się nie podoba to nie wchodź"
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    A ja trochę nie rozumiem tych krzyków o nowe wątki i zaśmiecanie. Na forum jest tyle martwych, śmieciowych wątków i nikomu one nie przeszkadzają. Gdyby kolejny powstający nie wypalił dołączyłby do tych innych. I tyle. Po co zagłuszać ludzi mających potrzebę pogadania? Miejsca na forum jest chyba dosyć. Zamiast od razu oceniać negatywnie może warto byłoby poczekać i zobaczyć jak ten nowy wątek się rozwija?
  1.  permalink
    No moze i warto :)
    Na takiej kafeterii pod hasłem Dyskusja Ogólna są 816432 wątki.
    Bijemy rekord? :cool:
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja tam na kafeterię nie zaglądam to nie wiem ;-p
    Cześć Szczypto. :-)
    A tych nowych u nas to wcale tak wiele się nie pojawia, chociaż za bardzo tego nie kontroluję, to może nie znam skali zjawiska. ;-)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Martwe wątki są niegroźne, bo nie wyskakują w rankingu 10 najświeższych to po pierwsze, a po drugie nie ma dwóch aktywnych dublujących się tematów tak jak teraz jest w staraniach. A tak przecież czy mamusia świeża czy nieświeża to chce czy nie jest "przyszłą mamusią", nie?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  2.  permalink
    czesc agusia :)
    Ja tez nie zaglądam, bo nie ma po co :)
    A tu to jak zwykle- to nie pierwszy taki wątek i nie ostatni
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Licho a to nie wiesz ze sa nie tylko swieze i nieswieze ale tez przeterminowane mamusie?
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    a może ja mam złe wspomnienia z ciągle wyskakującym na pierwszym miejscu wątkiem z milionem nowych postów, a każdy z nich to " w tym cyklu KU..A ZACHODZĘ W CIĄŻĘ" no uraz mi został czy co :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Bo to już nie pierwszy raz jest taka sytuacja, że ktoś zakłada nowy wątek i zaczyna się na nim dyskusja na temat zasadności zakładania. Ja rzadko bywam na forum, ale myślę, że warto dawać ludziom szansę - nie mówię o tych wątkach typu czy jestem w ciąży ale czasem pojawiają się inne i są w zarodku zagłuszane. Skoro dziewczyny mają potrzebę podziału na trymestry ciąży - to dlaczego nie mogą? Jeśli to by przeszło to chyba porządek forum by na tym nie ucierpiał?
  3.  permalink
    bo wątek dla cięzarnych juz jest i od lat sie sprawdza tu taka formuła
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    może Mel dlatego, ze rzadko bywasz to Ci to nie wadzi :wink:
    Na trymestry jak dla mnie nie ma sprawy, ale umówmy się, że przy istniejącym wątku "przyszłe mamusie" w obecnej formie, wątek "świeże mamusie" trochę zamieszania wprowadza.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Melodie: Skoro dziewczyny mają potrzebę podziału na trymestry ciąży - to dlaczego nie mogą?

    Dlaczego?
    Napiszę na swoim przykładzie.
    Do niedawna istniał jeden wątek- Mamusie rozpakowane. I tam każda mama mogła zadać pytanie, podzielić się troskami i pochwalić osiągnięciami.
    Potem nastąpił niejako "rozłam" i powstał wątek "Maluchy 1-3", istnieje również "3-6"
    Jakiś czas temu miałam problem ze swoim dzieckiem. I zastanawiałam się, gdzie zadać pytanie.
    Na rozpakowanych już nie, bo moje dziecko bardziej pasuje do "1-3"
    Na "1-3" średnio, bo moje dziecko tam raczej w tej wyższej granicy i problem dla wielu jeszcze "nieprzebyty"
    Na 3-6" jeszcze nie, bo trochę nam brakuje.
    --
    A rozpakowane to były rozpakowane. Tak samo przyszłe są przyszłymi, niezależnie od tygodnia ciąży:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Mel, a jakie inne zagłuszone w zarodku wątki masz na myśli? Bo ja zupełnie nie kojarzę, by pojawił się jakiś NOWY temat i został stłumiony.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Miałam na myśli te wątki o których pisze Sushi, ale one akurat trwają. Też jak zostały założone rozpętały się dyskusje czy są potrzebne. I chyba są skoro funkcjonują? Nawet jeśli nie wiadomo w którym się odezwać. ;-)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Za chwilę znajdzie się ktoś z potrzebą podzielenia "brzuszków i na usg maluszków" na "brzuszki" i "usg" a potem pewnie "świeże brzuszki" "średnie brzuszki" i "brzuszki na końcówce", "usg 3d " itp itd
    __
    albo "serc" na "smutki" i "radości":wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  4.  permalink
    funkcjonują, ale wg mnie gorzej
    Ja np wpadając na rozpakowane mimochodem mogłąm coś podpowiedziec mamie półroczniaka. Teraz nie czytam ani rozpakowanych ani 1-3, bo zwyczajnie to nie moja bajka
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: Teraz nie czytam ani rozpakowanych ani 1-3, bo zwyczajnie to nie moja bajka

    I to samo byłoby z "przyszłymi". Te z końcówki nie zaglądałyby pewnie zbyt często do "świeżych", a o to chyba chodzi, żeby m.in. dzielić się doświadczeniem, a nie tylko wymieniać dolegliwościami.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Z podziałem na trymestry też lipa z tego względu, że pewnie te z pierwszego dajmy na to już zaprzyjaźnione i odizolowane we własnym gronie kończyłyby przecież trymestr w różnym czasie i co przenosiłyby się może tak pojedynczo do kolejnego? Obawiam się , ze nie i, ze funkcjonowałyby 3 identyczne ciążowe wątki.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny pozostaje mi tylko dawać "oooo"

    polać im! dobrze gadają! :cool:

    a swoją drogą też początkowo mało się udzielałam na przyszłych mamusiach, ale mogłam podczytać, nigdy pytanie nie zostało pominięte czy jakaś moja wątpliwość- mimo iż temat krążył wokół "wyższych" ciąż...

    ale kurcze jest tyle dziewczyn we wczesnych ciążach, a kto im broni na wątku pomarudzić o wczesnej ciąży czy dolegliwościach?
    jak dla mnie głupie gadanie, ze temat się toczy wokół tych w "wyższej " ciąży... no skoro te "młodsze" sie nie odzywają to jak ma być?
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Fajnie, ze się odezwałaś Szczęściaro. Dzięki!!
    Problemów świata niestety nie rozwiążę :sad:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Organizacja forum to mój największy problem tego wieczoru. :-P
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Ale co za konstruktywna i wiele wnosząca wypowiedź :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    _sushi_: Ale co za konstruktywna i wiele wnosząca wypowiedź

    "ot tyle" :bigsmile:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  5.  permalink
    Fajnie,ze wpadłas Szczęsciaro :)
    Duzo wniosłas do rozmowy :thumbup:
  6.  permalink
    ej sushi....
    to ja to miałam napisac ;P
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Szczęsciara: swoją energię skupić na czymś przyjemniejszym i ważniejszym ;) Nieprawdaż?

    forum jest dla mnie bardzo ważne... wszak mam bure i nudne życie
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    no i lubisz dokuczac innym i sprawiac im przykrosc, nie zapominaj o tym :wink:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    z szerokim uśmiechem :bigsmile:

    Treść doklejona: 25.01.13 23:25
    Szczęsciara: Do rozmowy o takich bzdetach nie da się wiele wnieść :p

    ale trochę błotka się udało :) zawsze coś :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Szczęsciara: Wiedziałam,że przyjdą wszystkie Licha, Sushi, Szczypty i inne ;)

    o pardon! my już tu byłyśmy :bigsmile:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Szczesciara mowiac szczerze pierwszy raz cie na forum widze, czyzbys nick zmienila?
    poza tym wybacz... ale ja nie wierze w przypadki zwlaszcza ze udawadniasz jakie mialas oczekiwania
  7.  permalink
    jestem wzruszona :)
    wymieniłaś mnie :) dziękuję :)
    To jak promyk w moim beznadziejnym, nieskupionym na ważnych rzeczach zyciu :tooth:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    a ja sie chyba rozplacze, zostalam pominieta :cry::cry::cry:
    ach, musze sie poprawic w przyszlosci!!!
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Najlepszy wątek dla forumowych gwiazd. ;-) Posty nie na temat. Każdy może dołączyć. ;-p
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    MrsHyde: a ja sie chyba rozplacze, zostalam pominieta

    etam! a "i inne" hyhyhy
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    szczypta_chilli: wymieniłaś mnie :)

    I mnie, i mnie:crazy:
    Jah padnie z zazdrości:devil::devil::devil:
    --
  8.  permalink
    ej no szczesciaro, czy my się awanturujemy?
    no weeeeźźźźźźźźź
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Dobra, pokonałyście mnie siłą zbiorowej argumentacji więc się zbieram i spać idę. Życzę dobrej nocy i do zobaczenia. :-)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Pa Mel :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  9.  permalink
    nie, nie pomijamy takich tematów
    Ja niestety nie pomogę w kwestii 1% , bo juz zadeklarowałam się,ze przekazuję go dla innej naszej forumowej kolezanki
    Ale zyczę synkowi dużo zdrowia
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Szczesciara jesli bywasz na forum to powinnas wiedziec ze jest watek przeznaczony na takie prosby, wyszukiwarka nie gryzie :fingersear:

    a swoja droga szkoda tego falstartu lub jak kto woli strzalu w kolano w tym temacie :/
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Szczęściaro, swoją prośbę umieść tutaj
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Szczęsciara: wpisy już usunęłam, co by nie zaśmiecać.

    Ale wszystkie? Nieładnie...
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Szczęsciara: MrsHyde - wpisy już usunęłam, co by nie zaśmiecać.

    spryciula... i znów będzie, ze my takie nieuprzejme... następnym razem cytuję wszystko :updown:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Szczęsciara: Licho - dziekuję :) ale widzę, że tam już inne dzidzi potrzebuje pomocy - to nie będę się wciskać. Oj dużo tych chorych dzieciaczków niestety.

    wciskaj, w końcu wybór należy do wpłacającego i niech wszyscy mają równe szanse

    Treść doklejona: 25.01.13 23:47
    Szczęsciara: A które miałam zostawić? Rety ja się chyba nie nadaję na fora ;)
    Trzymajcie się kobitki :)

    Najlepiej wszystkie.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Szczęściara, jak się dyskutuje, to się potem nie usuwa wypowiedzi, tym bardziej, jeśli inne osoby się do niej odniosły- teraz to wygląda, jakby inni rozmawiali sami ze sobą.
    Życzę zdrowia synkowi, szkoda tylko, że prośbę o pomoc rozpoczęłaś takim wejściem...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.01.13 23:52</span>
    Aaaa- dobry wieczór wszystkim :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Chyba już tylko mnie Lex :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.