Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Każda z nas chyba to zna: nowy sezon, nowe buty, nowe plastry... Podzielcie się Waszymi "przepisami" na zaprzyjaźnienie się z nowymi butami. Co robicie, jeśli but obciera, oddajecie do sklepu, jakoś zmiękczacie, klepiecie młotkiem? Jak radzić sobie z butami, które nie są zrobione ze skóry, np. górskimi?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    skorzane oddawalam do szewca na kopyto, czasami domowym sposobem rozciagalam jesli nieduzo do idealu brakowalo - nogi wymoczyc w goracej wodzie i takie mokre porzadnie cieple wpakowac do buta :P
    jesli obciera mnie 'zapietek', co niestety zdarzalo sie bardzo czesto, to kupuje podkladke pod piete, ale od pewnego czasu wystrzegam sie butow ktore sa bardziej zabudowane z tylu i maja wysoka czesc za pieta
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    No tak, ale co z górskimi? Nie pójdę w góry w klapach przecież...
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Rozchodzić przed wyjazdem. Chyba lepszego sposobu nie ma, ewentualnie, jak nie ma kiedy rozchodzić- ubierać 2 pary skarpet albo 1 grubsze.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Ano właśnie o to "rozchodzenie" pytam. Próbuję to robić, ale bez plastra ani rusz, bolesne bąble z płynem.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    to moze u szewca z tym "kopytem" sprobowac? kiedys botki oddawalam
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    przed studniówką mama kazała mi posmarować pięty w butach kropla oleju i nie obtarły mnie. Całą noc "klapaly", ale nie obtarły. Kiedy później je założyłam po dłuższym nienoszeniu, to oczywiście bez otarć się nie odbyło.
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    polecam plastry żelowe na bąble jak już się pojawią... przynajmniej przestaje boleć :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 31st 2011
     permalink
    Na jednym z niemieckich for dla wędrowniczków znalazłam radę, żeby zabierać ze sobą tubkę zmiękczającego kremu do stóp i jak najczęściej smarować.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Fiuu a mogę spytać jakiej firmy buty kupiłaś? Bo generalnie górskie nie powinny obcierać, nawet na początku. Ja mam Garmonty i są świetne - dobrze trzymają kostkę, mają anatomiczny kształt i ani razu mnie nie obtarły a przeszłam w nich wiele szlaków...
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Słyszałam o czymś takim jak sztyft przeciw otarciom marki Compeed, ale jeszcze nie wypróbowałam. Zrobię to przy okazji nowych butów.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Awaryjnie, jeśli na szlaku pojawi się pęcherz, można zastosować taki sposób na przetrwanie - przewlec przez niego igłą bawełnianą nitkę, która będzie wchłaniać pojawiąjący się płyn. Rozwiązanie tymczasowe, ale zmniejsza dyskomfort i pozwala normalnie dotrzeć do celu. Sprawdzone dawno, dwano temu na paru obozach wędrownych :smile:
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    ooo nie wiedzialam z ta nitka, bede pamietac : )
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    ale ze co przekluc babla i przeciagnac nitke jakbym szyc chciala? chyba bym zeszla z wrazenia :D
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Tak, tak, trzeba nawlec nić na igłę i przeszyć bąbla fastrygą :wink:
    •  
      CommentAuthorpoziomka11
    • CommentTimeMar 4th 2019 zmieniony
     permalink
    _hydro_: Tak, tak, trzeba nawlec nić na igłę i przeszyć bąbla fastrygą


    Oj nie.... Coś takiego nie jest odpowidnie.Babel to objaw tego, ze organizm się broni oraz jest to naturalny opatrunek obtartego miejsca. Sama kiedys równiez takie bąble przebijałam, potem jednak przestałam i zauwazyłam, ze o wiele szybciej takie miejsce mi się goi.

    Tobie również nie polecam przebijać bo można zrobić sobie krzywdę.Dziecku również trzeba tłumaczyć, ze nie powinno takich bąbli przebijać.

    Sama staram się raczej unikać kupowania niewygodnych butów.I tyczy się to zarówno butów moich jak również i butów dziecka. Stawiam raczej na dobrych znanych i polskich producentów. Kupuję <a href="https://e-butydladzieci.pl">tutaj</a>.
    • CommentAuthorrozmal
    • CommentTimeNov 22nd 2021 zmieniony
     permalink
    Staram się kupować dobrze dobrane rozmiarowo buty. Obuwie, które jest zbyt małe nie jest odpowiednie. Obuwie, ktore jest zbyt duże również nie jest odpowiednie. Zamawiam często buty przez internet ale zawsze dokładnie mierzę długość wkładki ,tak aby buty były dopasowane do mojej stopy Rozmiarówka dla poszczególnych sklepów bywa różna NIe ma co sugerować się tak do konca rozmiarem buta, ale najlepiej wziąc pod uwagę długość wkładki.
    • CommentAuthormerlenke
    • CommentTimeAug 20th 2022 zmieniony
     permalink
    U mnie niewiele co się sprawdza. Po prostu w niektórych butach nie jestem w stanie chodzić. W ostatnim czasie wybieram dla siebie jednak buty wygodne, komfortowe w których czuję się dobrze. Oraz w których mogę chodzić na długie spacery. Najlepsze są po prostu sneakersy:
    https://kobieta.dlastudenta.pl/artykul/modny-sport-czyli-sneakersy-damskie,145538.html

    W ktorych czuję się najlepiej :)

    Polecam sklep Suzana, w sklepie jest obuwie od wielu dobrych polskich producentów. Mozna upolować całkiem niezłe sztuki butów.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.