Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Każda z nas chyba to zna: nowy sezon, nowe buty, nowe plastry... Podzielcie się Waszymi "przepisami" na zaprzyjaźnienie się z nowymi butami. Co robicie, jeśli but obciera, oddajecie do sklepu, jakoś zmiękczacie, klepiecie młotkiem? Jak radzić sobie z butami, które nie są zrobione ze skóry, np. górskimi?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    skorzane oddawalam do szewca na kopyto, czasami domowym sposobem rozciagalam jesli nieduzo do idealu brakowalo - nogi wymoczyc w goracej wodzie i takie mokre porzadnie cieple wpakowac do buta :P
    jesli obciera mnie 'zapietek', co niestety zdarzalo sie bardzo czesto, to kupuje podkladke pod piete, ale od pewnego czasu wystrzegam sie butow ktore sa bardziej zabudowane z tylu i maja wysoka czesc za pieta
    •  
      CommentAuthorFiufiu
     permalink
    No tak, ale co z górskimi? Nie pójdę w góry w klapach przecież...
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
     permalink
    Rozchodzić przed wyjazdem. Chyba lepszego sposobu nie ma, ewentualnie, jak nie ma kiedy rozchodzić- ubierać 2 pary skarpet albo 1 grubsze.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorFiufiu
     permalink
    Ano właśnie o to "rozchodzenie" pytam. Próbuję to robić, ale bez plastra ani rusz, bolesne bąble z płynem.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    to moze u szewca z tym "kopytem" sprobowac? kiedys botki oddawalam
    •  
      CommentAuthorbladykot
     permalink
    przed studniówką mama kazała mi posmarować pięty w butach kropla oleju i nie obtarły mnie. Całą noc "klapaly", ale nie obtarły. Kiedy później je założyłam po dłuższym nienoszeniu, to oczywiście bez otarć się nie odbyło.
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
     permalink
    polecam plastry żelowe na bąble jak już się pojawią... przynajmniej przestaje boleć :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 31st 2011
     permalink
    Na jednym z niemieckich for dla wędrowniczków znalazłam radę, żeby zabierać ze sobą tubkę zmiękczającego kremu do stóp i jak najczęściej smarować.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 1st 2011
     permalink
    Fiuu a mogę spytać jakiej firmy buty kupiłaś? Bo generalnie górskie nie powinny obcierać, nawet na początku. Ja mam Garmonty i są świetne - dobrze trzymają kostkę, mają anatomiczny kształt i ani razu mnie nie obtarły a przeszłam w nich wiele szlaków...
    •  
      CommentAuthormorkub
     permalink
    Słyszałam o czymś takim jak sztyft przeciw otarciom marki Compeed, ale jeszcze nie wypróbowałam. Zrobię to przy okazji nowych butów.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
     permalink
    Awaryjnie, jeśli na szlaku pojawi się pęcherz, można zastosować taki sposób na przetrwanie - przewlec przez niego igłą bawełnianą nitkę, która będzie wchłaniać pojawiąjący się płyn. Rozwiązanie tymczasowe, ale zmniejsza dyskomfort i pozwala normalnie dotrzeć do celu. Sprawdzone dawno, dwano temu na paru obozach wędrownych :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
     permalink
    ooo nie wiedzialam z ta nitka, bede pamietac : )
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    ale ze co przekluc babla i przeciagnac nitke jakbym szyc chciala? chyba bym zeszla z wrazenia :D
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Tak, tak, trzeba nawlec nić na igłę i przeszyć bąbla fastrygą :wink:
    --
  1.  permalink
    Niestety nie ma innej opcji jak rozchodzić :)

permalink
    wkładki, bo mnie często podbicie boli więc kupuję jakieś miękkie poduszeczki xd