Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    Ja po monitoringu Owulacja była płyn jest. W prawym byly 2 . 20 mm i 15mm w 12dc.Jeden z nich pęcherzyk nie pękł na chwilę obecną ma 22mm zas w lewym jajniku pecherzyk pekl ten co mnial 16 mm w 12dc. I nie wiem czy mam sie cieszć jest 76h po pregnylu.
  1.  permalink
    Kamba79 nie mam pojecia co oznacza, ze pekl akurat ten pecherzyk 16cm. Czy moze peknac jeszcze ten 22mm czy juz nie ma szans?
    Akurat tego nie umiem ocenic, bo ja sama jestem jakby w niewiedzy, bo nie bylam nigdy monitorowana po podaniu zastrzyku ovitrelle.

    Ja w kazdym razie po drugiej rozmowie o prace, dostalam odmowe hurra :D
    wszytsko sie rozwiazalo poki co, wiec dolaczam sie do staran.

    Powiedzcie mi prosze takie cos; jak sie staracie to rezygnujecie z latania samolotem? czy rezygnujecie z wakacji? czy planujecie wszytsko tak jakby jeszcze nic sie nie wydarzylo...?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    Kamba79, a wybierasz się jeszcze na monitoring? Z tego niepękniętego pęcherzyka zrobi się torbiel, którą trzeba obserwować. Jeśli bierzesz progesteron to powinna się wchłonąć ale jest dość duża, więc może to zająć trochę czasu.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 22nd 2015
     permalink
    Obe nie kazał mi przychodzić. Chyba pekł dziś w nocy bo mnie tak bolał jajnik i to był ten sam ból co 24h i 36h po pregnylu.A teraz nic cisza.

    Takajedna poczytałam no i pęcherzyki rosną w ciągu doby ok 2-3 mm jak moje w 12dc miały 20 , 16, 15 tak więc urosły. I owulacja może być z dwóch jajników.

    Czytam i czytam te nasze wszystkie wpisy na różnych forach i wyczytałam że można bete zrobić już 10 dni po podaniu Pregnylu.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 22nd 2015
     permalink
    Kamba79, no to się jednak zapisz na takie szybkie sprawdzenie tego niepękniętego pęcherzyka. Teoretycznie jak nie strzelił razem z innymi to po czasie już nie powinien tego zrobić, bo mu hormony na to nie pozwalają.
    Co do hcg w 10 dniu po podaniu pregnylu to jest tak samo jak z sikańcami ;) Przy in vitro robi się dopiero w 12 dpt a tam wiadomo, że już są zarodki. Szkoda się niepotrzebnie rozczarować :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 22nd 2015
     permalink
    Postaram się podskoczyć może mnie przyjmie. To prawda najgorsze jest rozczarowanie.
    Ale czytałam ze dziewczyny robily z sikanca wyszły II krechy a na drugi dzień nie. Tak wiec jak zrobie bete 10 i bedzie ze cos jest:)to powtórka 12 dpt i jak bedzie rosła to wtedy bedzie bosko:)A jak wyjdzie ,ze spada to wtedy zaczynamy kolejny cykl oby nieeeeeeeee
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 23rd 2015
     permalink
    A czy to nie jest tak, że 10 dnia to hcg jest jeszcze z pregnylu?
    Nie mniej jednak trzymam kciuki :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 23rd 2015
     permalink
    w poniedziałek idę na badania to będzie mój 23dc i muszę zrobić badanie progesteronu to przy okazji zrobię betę (jedno kucie).

    Obe zapewne jeszcze będzie ale to raczej śladowe ilości. Wiem w środę będę musiała powtórzyć. Najgorsze jest to czekanie.
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeSep 23rd 2015
     permalink
    Takajedna I pozostale panie. Ja zaczynam brac clo od jutro ale tym razem 50mg, w nastepny piatek jestem umowiona do ginekologa na monitoring I moze na zastrzyk. Jaki to jeszcze nie wiem.

    Treść doklejona: 23.09.15 18:54
    Takajedna szkoda troche ze tak wyszlo u Ciebie z ta nową pracą. Ale nie ma tego zlego Co by na dobre nie wyszlo.
  2.  permalink
    Bozena1b2 wiem , ze moze trudno w to uwierzyc, ale ja sie ucieszylam. Przynajmniej nie mialam dylematu co wybrac, a serce mi i tak podpowiadalo, zeby tam nie isc. Pewnie i tak bym w koncu nie odwazyla sie zaryzykowac z nowa praca. No i ten fakt, ze z dzieckiem musialabym z rok czekac :/ a rok w moim wieku to troche dlugo.
    Poki co jestem zadowolona, ze wszytsko sie tak ulozylo. Niby duzo sie wydarzylo w ostatnich dwoch miesiacach (ta stracona ciaza, nie dostalam pracy nowej) i moze powinnam miec dola,ale ja jakos dostalam energii. Moze te rzeczy musialy sie wydarzyc, zebym wiedziala, co chce tak naprawde teraz w zyciu.

    Ale teraz konkrety tak; do pt biore ten progesteron i czekam na @ i zaczynam znowu z zastrzykami. Tak dzis obliczylam, ze ostatnio w sierpniu nim moglam sobie zrobic zastrzyk ovitrelle, to byl az chyba 23 dzien cyklu. Strasznie dlugo co?!
    Ze az tez sie zastanawialam nad urlopem, bo chcielismy w listopadzie leciec, ze zaryzykowalabym w sumie tylko jeden cykl (jezeli za pierwszym razem by sie udalo, to bysmy nie mogli leciec), ale drugi raz testowania bylby jakos w listopadzie moze.
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeSep 23rd 2015
     permalink
    To probujemy dalej, ty piszesz ze nie masz czasu a Co ja mam powiedziec? Ale kazdej z nas jest tak samo trudno.
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 26th 2015
     permalink
    Tak się pilnowałam przyjmując Ecorton bym się nie przeziębiła. No nie udało się dzis jest 8dpt po pregnylu a ja przeziębiona w gardle drapie, katar , kości bolą ale gorączki brak. Ogólnie moje samopoczucie do....Już nie pale nie smakują mi:bigsmile: kawa cały czas gorzka nie wiem ile bym słodziła ,sutki mnie bolą i czasami brzuch. Nic poza tym . Wiadomo dzięki pregnylowi mam takie samopoczucie.
  3.  permalink
    Kamba79 --> pregnyl to odpowiednik ovitrelle a ja po tym nie mialam takich objawow, moze to "te" objawy ;)
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeSep 27th 2015
     permalink
    Kamba79. Mogl a bys opisac caly swoj cykl, uwzgledniajac jakie leki bierzesz I jak dlugo? Co lekarz zapropinowal w twoim przypadku Itd byla bym wdzieczna.

    Treść doklejona: 27.09.15 13:18
    Takajedna. A tu jakie plany?
  4.  permalink
    Ja skonczylam wczoraj brac progesteron, czekam na @ i zaczynam z zastrzykami gonal :)
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 27th 2015
     permalink
    bozena ja mam cykle jak mi to lekarz powiedział regularne 24-26d. Ja z Clo bujam się dość długo. Przez pierwsze pół roku brania nic później przerwa , HSG na niedrożność jajowodów międzyczasie zrobiona. I znowu Clo udaje sie na krótko dochodzi do poronienia. Po kilku miesiącach przerwy dostałam Encorton przyjmować mam od 2dc do 25dc, Clo od 4dc do 9dc, monitoring 12dc. 13dc podany pregnyl godz 9.00, po 24h intensywne przytulanka 2xdziennie przez 2 dni.
    23dc mam zrobić progesteron.
    A tak na marginesie zawsze brałam Clo od 4 dc do 9dc. I zawsze in kazał intensywne przytulania od 15dc. Raz tylko sie udało...
    Wyczytałam ze dziewczyny Encorton na dzień dobry w Novum dostają.

    Treść doklejona: 27.09.15 16:18
    przepisują po to by organizm kobiety nie odrzucił zarodka.
    Ostatnio byłam u innego gina po recepte to powiedział ,że dobrze ,że został mi przepisany. Biorę 5mg a w opakowaniu jest 20:bigsmile:
    A mam taki apetyt ,że lodówkę bym pochłonęła. Nie mogę nad tym zapanować. Kurcze :confused::confused:
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeSep 27th 2015
     permalink
    Kamba79.dzieki za skrutowe wyjasnienie. Jednak kazda z nas to Inn przypadek. Zobaczymy Co mi gin powie w piatek. Ja clo biore 2 cykl I dopiero pierwszy monitoring. U mnie w piatek bedzie 13 dzien cyklu moze I mi poda zastrzyk, Zobaczymy


    A Co u Ciebie takajedna?
  5.  permalink
    Bozena a do jakiego lekarza w koncu idziesz ? lecisz do PL?
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeSep 27th 2015
     permalink
    Ide tu w uk, znalzlam polska klinike a w nie polskiego gin z Białegostoku. Specjalizuje sie w bezplodnosci między innymi. Zobacze Co mi powie. Moze mi cos doradzi albo po prowadzi mnie. Wszystko okaze sie w piatek.

    Treść doklejona: 27.09.15 21:07
    Dzis Jest 4 dzien kiedys biore clo. Objawy te same. Pobolewanie brzucha na dole I czasami lekkie kłocie w lewym jajniku.
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    Odebrałam wyniki beta 6,7 progesteron 113.Nie wiem w jakich jednostkach:cry:
    Beta do powtórzenia za 2-3 dni. Ciekawe czy urośnie?
  6.  permalink
    Kamba79 widze , ze mialam nosa ;)
    a co to za smutna mina? podejrzewasz ze moze byc cos nie tak? przeciez dzis 10 dzien od wziecia zastrzyka czy nie ?

    Treść doklejona: 28.09.15 19:23
    chociaz ta beta moze po zastrzyku tez sie trzymac co...
    ale tez przeciez nie musi, moze to dobry znak...
    zycze ci w kazdym razie, zeby beta za 2 dni wystrzelila w gore :)
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    tak 10dzien minął.
    tylko pytanie czy beta będzie rosnąć?
    a może taki wynik dzięki pregnylowi.

    Treść doklejona: 28.09.15 19:32
    w środę powtarzam bete i wtedy wszystko sie wyjaśni.
    Ae mój mąz twierdzi,że jestem bo mam chore zachcianki np. Jedziemy samochodem a ja nagle mam ochotę na kiszona kapuste 30km przejechalam az w końcu kupiłam na wage 40dag i zjadłam:bigsmile:
    ale to tez moze po pregnylu tak :sad: juz głupia jestem
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    Kamba trzymam kciuki za powtorke bety. Ciekawe w jakich jednostkach ten progesteron bo wydaje się strasznie wysoki.
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    odebrane wyniki
    progesteron 113,32 nmol/l
    0,32-1.72- f. folikularna
    0,38-19,78 owulacja
    7,77-63,59 f. lutealna
    0,32-1,30 menopauza

    Beta HCG 6,7 mlU/ml
    0-5
    0-10 menopauza
    Jutro powtórka bety
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    wydaje się, że to bardzo malutka ciąża :)
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    asiunia obyś miałą rację:)
    Siedzę i szperam na forach i dziewczyna po pregnylu w 22 dc bete miała 1,37 a w25dc 15.
    Ja mam wynik z 23dc to jest 10dpt i wynosi 6,7.
    Zrobiłam teraz test 11dpt i jest bladziusia kreseczka. Mam nadzieję ze pregnyl juz się wypłukał.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    Kamba79, podchodź do tego spokojnie :) Nie miałaś transferu, więc nie jest to wynik z 10 dnia po transferze tylko z 10 dnia po zastrzyku ;) Do zagnieżdżenia zarodka dochodzi do 12 dni od zapłodnienia. A po zagnieżdżeniu hcg zaczyna być wykrywalne dopiero po 48 godzinach. Nie na darmo sugeruje się robienie badań w terminie spodziewanej @.
    Oczywiście, życzę Ci żeby to było to :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    Obe podchodzę wiem, ze mogę się rozczarować. Zobaczymy jutro czy urosło a może spadło.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    Życzę, żeby urosło :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    Nie dziękuje:)
    Cieszę się ,że zapaliło się to światełko w tym kierunku wreszcie....Oby nie zgasło. Jutro wszystko się wyjaśni.
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    Czekamy z niecierpliwością na dobre wieści :)
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    kiedy robisz następną betę ?
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    dzisiaj zrobiłam wynik po 17
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    3mam kciuki !
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    beta spadła na 4,5.Czekam do niedzieli na @ i zaczynamy nowy cykl.
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Kamba przykro mi ze się nie udało :( trzymaj się kochana.
    Może to pozostałość po lekach co?
    --
  7.  permalink
    och nieee szkoda Kamba:((

    Treść doklejona: 30.09.15 21:02
    Bedziemy chyba mialy teraz cykl w podobnym czasie, ja tez teraz oczekuje na @, niechze sie szybciej pojawi, bo czekam wrrr
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    czyli pewnie to pozostałość leków :/
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Kamba, za wcześnie zrobiłaś badanie. To pozostałość zastrzyku. Nie pamiętam ale w ulotce chyba pisze, że utrzymuje się w organizmie do 14 dni.
    Od zastrzyku do 48 godzin dochodzi do owulacji. Miałaś potwierdzoną w usg? Od tego momentu zaczyna się liczyć fazę lutealną i do zagnieżdżenia dochodzi od 4 do 12 dni. Po zagnieżdżeniu po 48 godzinach zarodek wydziela hcg. Policz sobie maksymalny a nie minimalny czas kiedy może wyjść test i wtedy go zrób.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Obe w ulotce jest napisane ,że do 10 utrzymuje się HCG.
    Ja zastrzyk dostałam w 13dc tj. 18.09.2015r potwierdzenie że owulacja była był monitoring 16dc (21.09.2015r). Pierwsza beta w 23dc i 25dc. Bety już robić nie będę bo wynik w poniedziałek a @ ma przyjść planowo w niedziele czyli 15dni po podaniu zastrzyku. Chyba ,że się skusze na test ciążowy koło soboty.
    Obe ale nie wydaje Ci się, ze beta powinna choć troszkę podskoczyć a nie spadać. Niby spadła o 2 aleeeee.

    Treść doklejona: 01.10.15 19:28
    Kami 87 sama już nie wiem co o tym myśleć. Może to są pozostałości po pregnylu ale w 12dp w ulotce napisane,,że utrzymuje się 10dni.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Kamba, przy IUI test robi się dopiero 14 dni po a najlepiej w dniu spodziewanej @ :) Przy in vitro dopiero 12 dnia po transferze 5-dniowego zarodka. Ty przy naturalnych staraniach, gdzie nic nie jest pewne na 100% trzasnęłaś test już 7 dni po monitoringu. A może dopiero się dzieć zagnieżdża? Poczekaj spokojnie do przyszłego tygodnia na rozwój sytuacji. I oby @ nie przyszła :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  8.  permalink
    a ja jestem zalamana;( bralam ten Chlormadinon, mial byc @ a nie ma nic ;( skonczylam go brac w zeszly tydzien, czyli juz 9dni minelo i nic :(
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Takajedna. Ja wczoraj Dostalam zastrzyk. Teraz czekam. W srode mam iść na monitoring. Gin chce Zobaczyc czy pękło I Co dalej. W 13 dc w prawy jajniku jajeczko 16mm a w lewym 21mm a w 14 dniu Dostalam zastrzyk. Dzis Jest 15 dc. Okaze sie w srode Co wyszlo. Ten gin odstawil mi luteina I ma mi podac cos innego, po usg, zapomnialam jaka nazwa. Tyler teraz czekam ale sie nie nastawiam bo juz wole byc mile zaskoczona niz kolejny raz rozczarowana.
  9.  permalink
    Bozena1b2 - to bylo na tej wizycie w Anglii?
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Tak. Znalazlam tu w Uk polskiego dobrego lekarza. Nie jest tani ale coz. Moze mi pomoze.
    A Co to ten Chlormadinon? Po Co to sie bierzesz? Co po tym wzrasta?

    Treść doklejona: 04.10.15 14:53
    Lekarz mi powiedzialam ze nie mam juz na Co czekac. Chodzilo mu o wiek, uswiadomil mnie chociaz sama to widzialam. Powiedzialam ze jak nie wyjdzie w do pol roku to zaplodnienie pozaustroiowe I nie ma na Co czekac. Tez jestem tego swiadoma. Jak tak bedzie to poddam sie temu.
    Takajedna a ty Co za leki bierzesz?

    Treść doklejona: 04.10.15 14:56
    Dostalam Pegnyl 5000j- ten zastrzyk na pekniecie.
  10.  permalink
    ten moj lek to rodzaj progesteronu tak zrozumialam, ze mial wywolac @, ale poki co nic se nie dzieje :(
    I skojarzylam tez fakty, po ostatnim braniu progesteronu jak bylam jeszcze w ciazy, to lekarz gin mowil, ze jest grube endomedrium i ze zaraz dostane @, a nic sie nie wydarzylo i bylam wtedy u swojej endokrynolog wtedy to tez ona powiedziala, ze jest cienkie endomedrium, ze nie dostane zadnej @ i wtedy zaczelam zazywac ww lek. I co :( nic sie nie dzieje ;(

    Bozena1b2 super ze masz teraz tego lekarza, dziwne, ze u was cos sie placi za lekarza, u nas nie ma czegos takiego, przynajmniej ja tego tak nie znam
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Ja chodze do polskiej kliniki I dla tego place bo to jest Prywatna klinika profesora z Białegostoku. Chodze tez na NHS i tu nic nie place ale chodze juz 2 late I nic. Milam tylko 2 wizyty I badania podstawowe. Musialam wiec szukac pomocy gdzie indziej. Wiec znalazlam ta klinike I ten profesora przyjezdza tu kilka razy w miesiacu. W pl zajmuje sie zapladnianiem pozaustrojowym. U dalo mi sie ale mowie nie jest tani.

    Treść doklejona: 04.10.15 20:14
    Powiedzial mi ze juz po 3 godz. Od podania zastrzyku mozna sie przytulac. Wiekszosc tu pisze ze po 36 h dopiero. Weisz cos moze na ten temat? Zdziwiona bylam ze odstawil mi luteine ktora milam brac od 15 dc powiedzial ze jak obejrze w srode Co sie wydarzylo to zadecyduje Co dalej. Ale nie wiem czy nie wspomnial o tym leku Co ty Teraz bralas? Napisze w srode Co postanowil.

    Treść doklejona: 04.10.15 20:15
    Takajedna. Mam nadzieje ze nam wszystkim tu kiedys sie uda.

    Treść doklejona: 04.10.15 20:20
    Takajedna. Wczoraj byl zastrzyk a dzis bol w podbrzuszu, zawroty glowy od rana, lekkie nudnosci, mam nadzieje ze to normalne objawy po zastrzyku.
  11.  permalink
    to tutaj tez mowia o zrobieniu zastrzyku (ja robie go zazwyczaj wieczorem) i tego wieczoru i kolejnego trzeba juz dzialac. Nie mowia tez nic o 36godz. Luteiny tez nie bralam nigdy.

    Ten lek biore pewnie na wzmocnienie progesteronu i wywolanie @, a wiec to nic dla ciebie.

    Dobra decyzje podjelas; moze i teraz zaplacisz troche za te wizyty,ale jakby mialo sie udac, to na pewno sie oplaca niz chodzic kolejny rok bez skutku do jakiegos panstwowego lekarza
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Sorki ze sie wcinam..Bozena a co to za klinika i jak nazywa sie ten lekarz?
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Luteina to tez progesteron.

    Takajedna ja bym na Twoim miejscu wybrala sie do gina. 9 dni to juz duzo i lepiej zeby sprawdzil co tam sie dzieje.

    Bozena lekaz odstawil luteine bo na pewno chce najpierw potwiedzic owulacje. Trzymam mocno kciuki!!!:)))
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.