Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    pisalam do tej endokrynolog w piatek (czyli 7dzien), ale w tym meilu pytalam tez o preparat na wlosy czy moge go uzywac (strasznie mi wypadaja) i wspomnialam , ze nadal nie mam @.
    Boje sie, ze sie szybko nie pojawi :(
    Ale ta lekarka nawet nic nie wspomniala o tym, ze mam sie zglosic :(
    Jakos mam przeczucie, ze @ sie szybko nie pojawi, nic sie nie zapowiada, a tak czekam na to, by moc robic zastrzyki :( Jejku co sie ze mna dzieje :(
    Kolezanka mowila, ze do 2 tyg powinno sie pojawic krwawienie, chociaz to bardzo pozno.
    Ale zaczelo mnie zastanawiac, bo raz dostalam przez tydzien progesteron i tez nie bylo krwawienia, teraz byla juz druga porcja progesteronu ;(
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    takajedna34, luteina to progesteron :) Bierzesz go pod inną nazwą.
    bozena1b2, progesteron się bierze po owulacji, dlatego nie dziwię się, że lekarz Ci go odstawił przed zastrzykiem. Swoją drogą, już tu pisałyśmy wielokrotnie, że progesteron brany przed owulacją może ją blokować. A chyba nie o to Wam chodzi. Po potwierdzeniu owu pewnie dostaniesz jakąś nim suplementację, bo takie są standardy w PL.
    Co do przytulania po zastrzyku - to zależy od Waszej kondycji i parametrów nasienia ;) Jeśli jest słabe to trzeba tak celować, żeby wstrzelić się w owulację, która po podaniu pregnylu czy ovitrelle następuje po ok. 36 godzinach. A jak wiadomo jajko żyje jakieś 12 godzin a wiadomo, że plemniki muszą się do niego dostać :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Kriobank- Prof. Waldemar Kurczynski, Bialystok
  2.  permalink
    obe - moze i byc ze luteina to progesteron, ale tak do konca sama sie nie orientuje, bo dopiero dopiero teraz to dostalam. Z tego co wiem, to dziewczyny w PL dostaja to przy kazdym cyklu.
    Co do zastrzyku i przytulania; to nam od poczatku tak samo kazali sie przytulac (czyli w ten sam wieczor zastrzyku), mimo ze nie znali parametrow nasienia (dopiero po 3 cyklu mial moj partner to badanie)
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Ja wzielam zastrzyk w 14 dc kolo godz. 13 a wieczorem lekarz kazal juz sie przytulac. Jak wspomnialm o tych 36 godz. To powiedzial ze zastrzyk zaczynam dzialac juz 3 h po podaniu a jajeczko moze pęc nawet do 8 godz po podaniu. Ja mam cykle 29-30 dni. To raczej owulacja jest miedzy 13a15dc to jak bym mi ala czekac 36 h od 14 dnia to Jaki sens mail by ten zastrzyk? Nie wiem moze zle Mysle. Luteine milam brac od 15 dc po owulacja a ten lekarz mi odstawil I po usg powie Co dalej

    Treść doklejona: 04.10.15 22:10
    Dziewczyny jakie miałyscie objawy po pregnylu?
  3.  permalink
    no pewnie cos tak w brzuszku sie dzialo ;)
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Waldemar Kurczynski, nie Kurczynski, zle przeliterowalam

    Treść doklejona: 04.10.15 22:16
    Znowu zle, Kuczyński, ten moj tel. Pisze Co chce:angry:
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    bozena1b2, bardzo dobrze, że nie kazał Ci brać progesteronu w ciemno, bez sprawdzenia czy pęcherzyki pękły. Na tym etapie wzrostu mogą się porobić torbiele. A zastrzyk "na pęknięcie" jest nie tylko po to, żeby pękł pęcherzyk, ale też po to, żeby pękł wtedy kiedy będzie dojrzały i pełnowartościowy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    Ja zaczełam nowy cykl. Mój pierwszy cykl z pregnylem trwał 26dni. Bierzemy od nowa Ecorton od 2dc do 25dc, Clo od 4dc do 9dc, pregnyl ? ustalenie po monitoringu w 12dc.
    bozena 1b2 ja po pregnylu czułam sie dobrze. Trochę brzuch pobolewał do 72h po zastrzyku. Objawy ciążowe jak nic. Na brodawkach np. ja miałam gruczołki, powiększone brodawki, mdliło mnie, zachcianki, nie mogłam palić i kawa ciągle gorzka bez smaku.
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    Kamba79. Ja mam jutro monitoring. Gin chce zobaczyc czy cos sie wydarzylo i jak zadzialal zastrzyk.w14dc milam zastrzyk a 18dc kolejny monitoring. Czy to cos pokarze? Ja mialam podobne objawy po zastrzyku. Dzis sie uspokoilo troszke. Ile cykli moze trwac takie staranie?

    Treść doklejona: 06.10.15 13:29
    Chodzi mi o to jak dlugo mozna brac te wszystkie leki?
  4.  permalink
    Bozena1b2 >> i co tam sie urodzilo , ze tak sie wyraze? ;)
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    Takajedna. Owulacja byla w lewym i w prawym jajniku. Gin powiedzial mi ze zmienilo mi sie endometrium i tyle. Nie wiem
    O Co z tym chodzi? Wiesz moze? W nastepna srode znowu mam usg bo chce porownac to wlasnej endometrium

    Treść doklejona: 07.10.15 22:13
    Nie wiem co o tym wszystkim mam Myslec? Ja kompletnie nic nie wiem. Mam zdjecia z usg ktore mi nic nie mowia, I tak musze czekac.

    Treść doklejona: 07.10.15 22:14
    Nie kazal mi brac tej luteiny, tylko kwas foliowy I tyle.

    Treść doklejona: 07.10.15 22:16
    A Co u Ciebie?
  5.  permalink
    Ale nie powiedzial ile cm ma to endometrium? Bo musi miec odpowiednia grubosc z tego co mi wiadomo. Ale ty jestes po tym pregnylu, to nawet nie wiem jak to ma dalej sie rozwijac, moze ktos sie wypowie.

    Do mnie napisala wczoraj lekarka, zebym zaczela z gonalem, za tydzien mam przyjsc na monitoring. Do wczoraj nie pojawilo sie u mnie zadne krwawienie, ale mimo wszytsko kazala zaczac (w przeciwnym razie chyba bym sie nie doczekala) :/
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    U siebie wpisywal jakies cyfry I na tym zdjeciu z usg tez sa, powiedzial ze jest ladne to moze dobrze. A to endometrium to powinno byc grube? Cienkie? Tak czy inaczej nic wiecej nie widzial a usg to robil mi ze 40 min
  6.  permalink
    wiem ze jak trzeba wziac ten zastrzyk ovitrelle/pregnyl to musi miec co najmniej 8mm (u mnie nawet z tym byly czasami problemy :/ ).
    To jak powiedzial, ze "ladne" to chyba mowil prawde. A przypomnij mi prosze ile mialas tych pecherzykow jak mialas wziac pregnyl ?
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    A Po Co ten lek? Ja mam calkiem inaczej ale w sumie kazda z nas jest inna tylko cel ten sam. Poczytam w necie pozniej moze cos znajde. Glowa mnie juz boli od tego myslenia. Aaaa pytal jeszcze jak sie czuje po tym zastrzyku. Zapomnialam mu powiedziec ze mialam zawroty glowy tak do 36 godz po zastrzyku, Brzuch mnie caly czas pobolewa ale nie bardzo mocno,da sie wytrzymac.

    Treść doklejona: 07.10.15 22:45
    W lewym kolo 22mm a w prawym 20 mm, oby dwa pekly
  7.  permalink
    ooo to chcesz az dwojke ?

    ovitrelle to odpowiednik pregnylu o ile mi wiadomo, a ty chyba bralas pregnyl?
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Mi Gin powiedzial ze 18mm I w gore, to mozna podac zastrzyk bo wczesniej nie jest dojrzale.... Jeszcze cos powiedzial; ze nie ma płynu! Wiesz moze o jaki płyn mu Chodzilo? I ze dobrze ze go nie ma.

    Treść doklejona: 07.10.15 22:54
    Urosl w lewym I w prawym.... to juz ode mnie nie zalezy, oby tylko dobre wiadomosci.... Nie da sie tak przy tych lekach ze tylko w jednym jajniku rosnie, u mnie podzialalo na dwa od razu

    Treść doklejona: 07.10.15 22:55
    Tak Pregnyl
  8.  permalink
    acha ja pisalam wczesniej o rozmiarze endometrium (te 8mm)

    nie wiem o jaki plyn chodzi
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    Tak sobie Mysle ze moze przed miesiaczka to endomeyrum jest inne a gdy dojdzie do zaplodnienia jest inne, I dla tego mam przyjsc za tydzien, moze on juz zobaczy cos na usg? Moze o tych zmianach mowil I porownaniach

    Treść doklejona: 07.10.15 23:02
    To ja musze porownac zdjecie z wczesniejszym zdjeciem I Co sie zmienilo, a jakie powinno byc I miec? 8mm gdy dojdzie do zagnizdzenia?
  9.  permalink
    no endometrium na pewno sie zmienia

    tu masz jakies info np. http://www.21plus7.pl/slowniczek/zmiany-endometrium-w-cyklu-miesiaczkowym/#sthash.0EYOYh7E.dpbs
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    Dzieki, poczytm troche moze sie wiecej dowiem... ty zaczynasz nowy cykl?
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Endometrium rośnie fazie lutealnej. 8 mm ta takie minimum żeby dzidzia mogła się zagniezdzic.
    Przy peknieciu pęcherzyka wypływa z niego płyn, który zbiera się w zatoce dauglasa. Tuż po owulacji można zobaczyć płyn na usg.Ale nie wiadomo po jakim czasie ten płyn się wchłania ( kiedyś czytałam chyba 24h).
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    takajedna34, zaczynasz brać gonadotropiny przed zakończeniem cyklu?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Kami87. Mi gin powiedzial ze nie mam tego plynu w 17 dc. To dobrze czy zle. Zastrzyk mialam w 14 dc . O endometrium powiedzial ze jest ladne, nie wiem co to znaczy. Jak bym wiedziala wczesniej ze to sie mierzy to bym zapytala. Jak myslisz to dobrze ze juz nie byl widoczny ten plyn w 17 dc?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    bozena1b2, jeśli nie masz pęcherzyków i nie masz płynu to znaczy, że owulacja była jakiś czas temu. I tylko tyle. Po strukturze endometrium, po owulacji, można się zorientować (mniej więcej) jak się sprawy mają. Jeśli ładnie się trzyma to może coś się dzieje. Ale jeśli zacznie się starzeć to znaczy, że cykl się kończy.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Dokładnie Ci obe opisała. Bożena musisz o wszystko pytać lekarza jeśli masz wątpliwości. To żaden wstyd. Jeśli lekarz powiedział ze ładne to z pewnością je zmierzył i było ok. Pytać pytać i jeszcze raz pytać. Ja swojego tez zawsze za język ciągnęłam i wszystko mi później ładnie i prosto objaśnial.
    --
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    A mislyscie moze po pregnylu uczucie takiego n brzuchaapiecia w dole?kiedy to mine?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Zarówno po pregnylu jak i po ovitrelle ma się bardziej nasilone objawy owulacji, które po dniu czy dwóch mijają.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Takajedna. Mogla bys opisac swoj caly cykl? Jak to u Ciebie jest skimplikowane?
  10.  permalink
    Obe - Gonadotropiny?
    Nie mam pojecia co to jest. Ale co by to nie bylo to ja nie biore nic oprocz zastrzykow...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Gonal jest gonadotropiną, więc stosujesz ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  11.  permalink
    To odpowiadajac na twoje pytanie; to ciezko mi odpowiedziec co do czasu mojego cyklu... krwawienia teraz zadnego nie dostalam (pomimo progesteronu) i lekarka kazala zaczac z gonalem. W srode za tydzien ide na monitoring, ale prawdopodobnie nic nie bedzie sie tam jeszcze dzialo.

    Fajnie ma Bozena, ze juz w 14dc mogla wziac pregnyl. Wtedy ma sie wiecej szans. U mnie tak obliczylam, ze potrzebuje z ok. 20 dni od wziecia pierwszego zastrzyku gonalu, aby moc zrobic zastrzyk z ovitrelle. Czyli byloby to ok. 23dzien cyklu. Strasznie dlugo to sie ciagnie :(
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 8th 2015
     permalink
    Takajedna. To ile trwa twoj cykl? Nie wiem dlaczego to wszystko trwa u Ciebie? Ja wzielam w 14 dc bo chyba w tym czasie mogla nastapic ovulacja,i jajeczka juz byly odpowiedniej wielkosci. Czy ten zastrzyk pregnyl mozna np . podac np. W 18 dc przy cyklu np 28 dniowym? Jaki to ma sens? Wytlumaczcie mi prosze o co tu Naprawde chodzi? Im wiecej czytam tym mniej wiem. Malą mam wiedze na ten temat.

    Treść doklejona: 08.10.15 22:48
    Jak sie tyle obczytalam to Mysle ze o dzien za pozno mi dano ten zastrzyk. Wiec nie wiem czy to tak Fajnie mam. Zobaczymy ale wiem ze nie bedzie łatwo ogarnac to wszystko, bo zawsze coś. Juz wytrzymam te pare dni I zobaczymy.

    Treść doklejona: 08.10.15 22:50
    Dlaczego 20 dc ?
  12.  permalink
    jak ja przychodzilam do lekarza w 10dc to byly pecherzyki, ale za male. na kolejnej wizycie okazywalo sie, ze sie "cofnely" i jest np. jakis jeden pryz ktorym byla szansa, zeby urosl i czekalismy az podrosnie do odpowiedniego rozmiaru.
    jakos nie wydaje mi sie ze ten zastrzyk mialas za pozno. ja ostatnio mialam pecherzyk 23mm ok. godz. 14 i ok. 18 wzielam zastrzyk i bylam wtedy w ciazy.

    Treść doklejona: 08.10.15 23:02
    no u mnie cykl trwa z tego co widze dobre ponad 30 dni ...:/

    Treść doklejona: 08.10.15 23:04
    a co do ciebie, to mi sie wydaje gdyby lekarz widzial ze jest za pozno, to by ci nie kazal go wziac.
    przynajmniej u mnie jest monitoring, wyniki krwi i sprawdzaja czy tego dnia mozna podac ten zastrzyk
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    Ja przed podaniem pregnylu w 12dc miałam monitoring Pęcherzyki były ładne w prawym jajniku 20 i 15 w lewym 16. grubość Endo 8mm . Zastrzyk podany 13dc rano w2x5000 j. Zaś w 16dc byłam na monitoringu nie pękł ten pęcherzyk 15mm który w 16dc miał 22 mm. Lekarz powiedział, ze nawet jak pęknie nie dojdzie do zapłodnienia gdyż jest juz za późno bo jestem w fazie lukealnej czy cos takiego.

    Ja w ten poniedziałek idę do gina. Telefonicznie kazał brac Clo rano o 6 i ecorton o 22 a 11dc mam przyjść po receptę na pregnyl. I zapewne będzie monitoring ok 12 dc i ustalenie kiedy zastrzyk.

    takajedna34 ile godz. po podaniu zastrzyku były przytulanka?

    Dziewczyny jak to jest? pęcherzyki podobno szybko rosną w dobę mogą rosnąć do 3mm a po pregnylu pękają od 24do 36h jak to jest? jakie macie informacje od swoich gin?
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    Ja mialam podany zastrzyk w 14dc, kolo godz.13. Gin powiedzial ze moze dojsc do pekniecia za 3 godz, za 5 lub za 8 godz. Wieczorem mozna zaczac intensywne przytulako. Jak wspomnialm o tych 36 h czekania na przytulanko, po zastrzyku to powiedzial ze mija sie to celem. Tez tak pomyslalam bo juz by bylo dawno po owulacji. Moze te 24-36h trzeba odczekac jak podaja zastrzyk kolo 11-12dc, bo chodzi o dojrzalosc jajeczka. Zapytam teraz jak pojde.

    Treść doklejona: 09.10.15 09:34
    W 18dc czyli za 4 dni bylam na monitoringu I gin powiedzial ze pękły oby dwa I dawno bo juz płyn był niewidoczny ktory jest widoczny zaraz po peknieciu.
  13.  permalink
    u mnie nic lekarka nie mowila ile godzin trzeba czekac, czy w ogole trzeba.
    zawsze mowi tylko, ze danego dnia zastrzyk i tego dnia i kolejnego trzeba dzialac.

    ale raz mialam dziwna sytuacje; bylam w poniedzialek na monitoringu, pecherzyk byl jeszcze troszke za maly, kazala poczekac do srody z zastrzykiem a wspolzyc juz w poniedzialek i potem znowu w srode...
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    W sumie tosamo powiedzial mi.

    Treść doklejona: 10.10.15 15:12
    Hej dziewczyny. Od podania pregnylu minął już tydzien. Mnie caly czas pobolewa w dole brzucha I czuje tak jak by nabrzmienie, czy to normalne? Kłucie też pojawia sie od czasu do czasu, czy to normalne?
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeOct 10th 2015
     permalink
    mnie pobolewał prawie do dnia@. To kłucie przychodziło nagle tak samo przechodziło. Chyba większości kobiet tak ma po pregnylu. A jak z zachciankami? Są już?
  14.  permalink
    A tam po co sie łudzic zachciankami...tak jak dopatrywanie sie symptomow, a potem rozczarowanie...:(
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    A tam po co sie łudzic zachciankami...tak jak dopatrywanie sie symptomów, a potem rozczarowanie...:(
    takajedna tu nie chodzi o łudzenie. Po pregnylu tak jest , że kobiety organizm zachowuje się tak jak by była w ciąży. Hormon robi swoje. Poprawia się wygląd skóry,włosy nie wypadają, piersi nabrzmiałe, brodawki powiększone, mdłości, bóle w dole brzucha i zachcianki. Nad tymi symptomami kobieta nie potrafi zapanować. Wiadomo podejmując się podania pregnylu jest duża nie wiadoma albo się uda albo nie! i kolejny cykl starań...
  15.  permalink
    tak, czyli, ze te symptony nic nie oznaczaja. prawdopodobienstwo, ze jestes w ciazy jest 50:50, wiec po co je w ogole analizowac.
    Zreszta no nieistotne, kazdy robi jak chce :)
    • CommentAuthorbozena1b2
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Takajedna. Te objawy sa naprawde podobne. Mnie najbardziej zaniepokoil bol w dole brzucha. Mi jak nie wyjdzie metoda natural na to zdecyduje sie na in vitro. Lekarz z pl sam zapropinowal I powiedzial ze tez nie mo co z tym dlugo zwlekac. Najwyzej polece do pl...Mam jeszcze malą nadzieje ze nie bedzie to koniec ze ale roznie tez bywa. Kiedy mozna zrobic test zeby byl wiarygodny? A Co I Ciebie I u Was dziewczyny?
  16.  permalink
    Mi lekarka mowila zeby test zrobic po 2 tygodniach. Do 10 dniach niby moze byc wynik sfalszowany.
    Ja zazwyczaj tych dwoch tyg nie moglam wytrzymac i robilam wczesniej...
    Jaki czas temu mialas robiony ten zastrzyk pregnyl?

    Treść doklejona: 11.10.15 22:32
    Kurde jak ja bym chciala, zeby cos tam uroslo, zeby szybciej to wszystko sie dzialo ...:/
    Bozena1b2 ale zdeterminowana jestes. Ja nie wiem czy bym chciala in vitro. Teraz mi sie wydaje, ze jak tak sie nie uda, to damy sobie spokoj...
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Oj invitro nie takie straszne, a u nas okazało się zbawienne. Udało się przy pierwszym podejściu. Właśnie czekam na usg i mam wielką nadzieję, że zobaczę serduszko :)
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    kami87 możesz w skrócie napisać jakie są procedury by zakwalifikować się do invitro? nigdy się tym nie interesowałam ale chyba czas zacząć!
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Ja załapałam się chyba w ostatniej chwili, bo skończyły się pieniądze w klinikach na refundację. Ale trzeba mieć udokumentowane 6mc stymulacji i rok starań lub 24 mc gdy powód niepowodzeń nie jest znany. Może być też czynnik męski lub jajowodowy. Musisz poczytać dokładnie.
    Ja miałam rok starań i 6 cykli, dodatkowo mąż słabe nasienie, wiec kwalifikacje dostaliśmy od ręki.
    --
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    dzisiaj idę do swojego ginekologa i się go spytam jak on to widzi swoim okiem.
    Ja mam badania dobre. Mąż też plemniki ok. Tyle co pamiętam.
    Kami ty w pierwszą ciąże zaszłaś naturalnie ? czy były problemy?
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Też były problemy staraliśmy się 3 lata. W 7 cyklu z clo się udało, zaraz po hsg i przepchaniu zrostow w jajowodach .
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.