Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormrovka
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Dzięki. Kurcze, dopiero zaczynam rozumiec jak sportowcom pomaga doping publicznosci ;) Wasze cieple slowa bardzo pomocne. Testowanie odkladam do poniedzialku. Cwicze cieprpliwosc - Agosa mnie zachecila ;)
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Asizo, też trzymam kciuki żebyś załapała się ma zieloną falę :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    asizo testuj :) dzis
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    3mam kciuki
    ja też brałam luteinę i nigdy nie dostałam @ w trakcie branie, zawsze dopiero jak odstawiłam, następował spadek progesteronu i @
    Każda z nas jest inna...
    --
    •  
      CommentAuthormrovka
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Tak. Każda z nas jest inna, dlatego fajnie, że mamy takie miejsce jak to forum :D
    Niestety plamienie zamienia się w @. Nie mam już złudzeń, ale dzięki za Wasze wsparcie. Niniejszym rozpoczynam wiec nowa...hmm - powiedzmy przygodę ;)
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Agosa gratulacje!! Trzymam kciuki mocno i czekamy na przyrost bety!

    Mal, poki nie ma @ nie poddawaj sie, testy rzadko sie mylą, najlepiej isc na bete.
    Pozdrawiam wszystkie staraczki.:)
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Agosa, czyli zaczynasz rok płodności?? Ależ się cieszę :))
    Będzie dobrze!
    --
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    O jakie cudowne wieści Agosa wielkie gratulacje !!! dużo zdrowia przede wszystkim ;-);-);-):::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    Agosa, gratulacje! Natychmiast wyskakuj z listy :)
    •  
      CommentAuthormrovka
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    Zgadzam się - sio z listy ;) :cool:
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeJan 12th 2013
     permalink
    Witam się wieczornie:)
    Póki co na liscie jeszcze pozostane, jak usłyszę od lekarza jest zarodek i serduszko to się wymelduję :wink:
    montever: Agosa, czyli zaczynasz rok płodności??

    Wobec tego rok 2013 uważam za rozpoczęty!
    oby sypały się plusiki jeden po drugim!:crazy:
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Agosa gratulacje!!! :) A ja jestem w trakcie przygotowań do IMSI, w tym cyklu scratching endo od kolejnego stymulacja! Strasznie szybko wszystko, ale ja też mam zamiar wykorzystać rok płodności;)
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    flowka co to jest scratching endo?
    Powodzenia życzę :)
    --
    • CommentAuthoratra8
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Co do moich bóli to nie był wyrostek. Jajniki także w porządku. Za to z badania krwi wyszedł mi cholesterol ...352 (całkowity). Tarczyca ok. @ jak w zegarku. Od tygodnia olej lniany. Smakuje nieżle - jak herbatka ziołowa. Tak więc od siemienia do oleju...
    :confused:
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Atra, ja mam podobny objaw, również ból po prawej stronie, bardzo punktowy. Jajniki ok, wyrostek też. Mam go od dobrych kilku miesięcy z różnym nasileniem. Troszkę zmniejszył się po laparoskopii. Nie jest to mocny ból, ale z kategorii tych upierdliwych lub niepokojących bo wiem że coś tam jest. Zrobiłam nawet usg brzucha, wyszły mi kamienie ale gdzie woreczek a gdzie jajnik. Hmm..
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    lija, scratching pomaga w zagnieżdżeniu po transferze, tutaj możesz poczytać http://klinikanieplodnosci.pl/biopsja-endometrium.html
    --
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    niestety u mnie slabe wiesci, testy zamiast ciemniec zaczely blednac i niestety ciaza biochemiczna:( :cry: teraz juz nowy cykl i kolejne starania, mam nadzieje ze sie uda...
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Donuś uda się !!! Zobaczysz, że się uda :smile: Najważniejsze, że mimo wszystko naturalnie zaszłaś w ciążę. To daje duże nadzieje, że już niebawem zostaniesz Mamusią !!! Wszystkim nam się uda. Spokojnego tygodnia wszystkim Staraczkom życzę :wink:
    Mk28dni, atra8, czy badałyście się kiedyś pod kątem zespołu drażliwego jelita ? U mnie bywały takie bóle, które często myliłam z bólem jajnika, czy wyrostkiem, aż w końcu lekarz rodzinny wpadł na pomysł i kazał zmienić dietę, więcej pić, więcej się ruszać itd. No i bóle odeszły, jak ręką odjął, już ponad osiem miesięcy ich nie odczuwam, no może raz mi się pojawiły około 1,5 miesiąca temu, przegięłam któregoś wieczora z pikantnym jedzonkiem. Często poza bólem miewałam kłopoty z wypróżnianiem, od biegunki po zaparcia. Być może i u bóle powoduje właśnie to nieprzyjemne schorzenie, które tak naprawdę jest nieuleczalne, niestety. Jedynie można zapobiegać objawom.
    Do poczytania : Zespół drażliwego jelita - informacje
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Marble, przeszło mi przez myśl że to może być kwestia np. jakiegoś polipa, wrzoda itp. Czy twoje bóle były punktowe? w tym samym miejscu?
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Tak, były umiejscowione zawsze w tym samym miejscu. Miały rożne nasilenie, jednak miejsce było niezmienne.
    --
    •  
      CommentAuthormrovka
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Dona! Oczywiście, że się uda! Przecież tylu kobitkom na 28 już się udało. Do nas też się w końcu uśmiechną dwie kreski. Zobaczysz! Ściskam mocno!
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Dzięki Marble!
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Nie ma za co :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny, jakie bierzecie witaminy lub leki?
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    lija, ja brałam kwas foliowy i przez ostatni miesiąc mace :)
    próbowalam też z mleczkiem pszczelim ale jakoś mi nie podeszło:confused:
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    ja falvit i folik :)
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Folik - 1 tabl. dziennie + zioła o. Sroki + Duphaston (od 3. dnia po skoku) + Euthyrox N25 + Glucophage XR 750... sporo tego :) Wszystko oczywiście pod ścisłą kontrolą lekarza. Brałam przez jakiś czas Falvit, ale odkąd wykryte mam problemy z tarczycą, endokrynolog kazał odstawić.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    a to ja jeszcze lutkę biorę ale to nie w kategorii witaminek ;)
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    marble a pamiętasz może co Ci powiedział lekarz czemu nie można brać Falvitu przy problemach z tarczycą ? ja brałam go też a teraz mi endo przepisała Pharmaton Matruelle - a też biorę euthyrox 50, mam niedoczynność / hashimoto podejrzenie,

    do tego biorę Castagnusa, magnez 2 x dziennie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoreszka
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny! Jaki kwas foliowy jest najlepszy?
    •  
      CommentAuthorsheam
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Hej Fanta,a może w Falvivcie jest jod, a przy Hashomoto suplementacja jodu szkodzi tarczycy...
    --
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    a całkiem możliwe.... muszę sprawdzić co w tym moim Pharmaton Matruelle jest. Dziewczyny mam jeszcze pytanko : czy któraś sama reguluje sobie dawkę euthyroxu ? spotkałam się z historiami, że kobiety same zmniejszają / zwiększają sobie dawkę odpowiednio gdy tsh rośnie spada. Mam koleżankę co od 3 lat już nie była u endo - robi regularnie badania hormonu i jak jest za wysokie zwiększa dawkę jak wyreguluje wraca do starej... zastanawiam się, czy któraś z Was coś takiego na własną rękę praktykuje ?:bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    eszka ja biorę kwas foliowy na receptę,ale myślę, że te które są dostępne bez recepty różnią się tylko opakowaniem.
    fanta, brałam pharmaton matruelle, poleciła mi lek. i mówiła, że jest na prawdę dobry.
    --
    •  
      CommentAuthormrovka
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    eszka - mój gin zawsze twierdził, że Folik
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Ja też biorę Folik - i mój ginek właśnie ten polecał, jest to jeden z tańszych kwasów foliowych.
    Chyba jedyny który wychodzi taniej, to widziałam w kilku aptekach taki kwas foliowy w opakowaniach po 270tabletek - wychodziło sporo taniej, ale nie pamiętam firmy. Jak znajdę w jakiejś aptece w necie to wrzucę linka jak któraś byłaby zainteresowana.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    A ja biore folik i pije zioła po ktorych kilka moich przyjaciółek zaszlo :-). Sklad herbaty Fertili Tea: 1. niepokalanek pospolity (czyli dokladnie to co Agnus Castus lub w PL Castangus), 2. lisc maliny czerwonej, 3. zielona herbata, 4. przywrotnik, 5. lisc pokrzywy 6. lisc miety
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Mój lekarz stawiał jako nr 1 Femibion. Jest drogi, ale kupiłam na probę na promocji i jakoś tak lepiej się po nim czuję ale może to zbieg okoliczności.
    Dziewczyny, skoro zeszliśmy na tematy apteczne - poradźcie coś na obtarcoie okolic intymnych, wiecie, "zmęczenie materiału" po starankach :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Oliwka dla dzieci :-). Ja tak robie jak czasem mam zdarte podwozie :-)
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Hej
    nie jestem po 30 i zagladnelam tutaj calkiem przypadkiem
    i widze ze piszecie o foliku itd...
    w ciazy z Igorem wspomagalam sie witaminami ktore polecila mi jedna z uzytkowniczek tego portalu, dzieki nim jej sie udalo zajsc w upragniona ciaze i wydaje mi sie ze cos w tym jest, bo rowniez zaczelam je brac i w 4cyklu sie udalo...

    moze ktorejs z Was by to pomoglo...
    Ja:
    CASTAGNUS 1*2tab (nie bralam)
    wit B6 + Magnez 1*2tab
    witaminy A 1*2tab
    wiesiołek 3*1tab
    kwas foliowy 1*1tab
    tran 1*3tab
    lampka czerwonego wina ( nie pilam )
    herbata zielona ( nie pilam )
    orzechy (nie jadlam)

    mąż
    tran 1*3tab
    kwas foliowy 1*1tab
    wit C 1*2tab
    androvit 1*2tab
    salfazin 1*2tab
    l-karnityna (na ruchliwość) 1*2tab
    witaminy A 1*2tab

    to prawie pol apteki ale mysle ze warto sprobowac, teraz tez staramy sie o dzidziusia 3cykle bezskuteczne za Nami i chyba znowu skorzystam z tej listy...
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Mk ja nigdy nie korzystałam, ale koleżanka używa Lacibios femina żel 30 ml, podobno działa i lek jej poleciła.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Fanta - Dokładnie, tak jak pisze sheam w Falvicie jest jod, a ten jest niewskazany przy Hashimoto.
    --
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Dziękie dziewczyny,
    sprawdziłam i w pharmaton matruelle też jest Jod 200 µg 133% :surprised::angry:
    mam wizytę 25 u endo zapytam co ona na to ... ostatnio robiłam badanie TSH wzrosło z 2,2 do 2,7 a dziś PRL jest przy górnej granicy normy 490 / na 496
    Od miesiąca zażywam ten pharmaton, ciekawa jestem czy miał on wpływ na te wyniki ? no nic wkrótce się dowiem. I pewnie szykuje się powrót do Dostinexu ... ech :cry: w kółko to samo
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Hej, ja manipulowałam sobie raz z dawką. TSH rosło, a ja z 25 brałam 50 przez jedne miesiąc codziennie. Niestety, nic nie pomogło, bo i 50 to było najwyraźniej za mało.
    •  
      CommentAuthorsheam
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    cześć Fanta, powiem Ci że sądze że mógł mieć jod wpływ, ja wiem że jodu nie mogę i biorę ELEVIT pronatal, on np jodu nie ma, i dobrze się czuję po nim i nie wpływa mi na wyniki TSH i prolaktyny...ale spytaj swojego lekarza...
    --
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    no właśnie poruszę tą kwestię w piątek u endo. Poczytałam i rzeczywiście nie powinno się zażywać leków z jodem. Widziałam też gdzieś na forum, ze istnieje wersja falvitu bez jodu ale się z nią nie spotkałam. U mnie dziwna sytuacja, endo miesiąc temu zwiększyła dawkę euthyroxu a TSH zamiast spadać idzie w górę a wraz z nim PRL. Biorę się za samoobserwacje - popróbuje rożne dawki i będę zapisywać jak się po nich czuje i sprawdzać wyniki badań. Dziwi mnie też że endo nie zaleca mi wraz z TSH robić FT3,4 . W chwili obecnej jestem w pełnej niedoczynności :bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthormomigj
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny,mam pytanko-pare dni temu pisałyście na temat ziółek o.Sroki i podawałyście ich skład.Powiedzcie czy jak wybiorę się do apteki zielarskiej,to będę mogła kupić już gotową mieszankę,czy tylko poszczególne ziółka do jej sporządzenia?
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Ja dałam listę i panie same mi wymieszały:) Dostałam kilka torebek gotowej mieszanki, bo dużo tego wychodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    W kilku zielarskich sklepach w WAW pytałam o gotową mieszankę, ale niestety nigdzie nie było, ostatecznie kupiłam każde ziółko osobno i w domu wymieszałam je sama :) Tak, jak pisze Flowka - bardzo dużo tego wychodzi.
    --
    •  
      CommentAuthormomigj
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Ok.dzięki Dziewczyny,wezmę listę i wyruszę do apteki,może mi namieszają :wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.01.13 16:25</span>
    Powiedzcie mi jeszcze Dziewczyny,jaki jest ostateczny koszt takiej mieszanki?Ona chyba staracza na dosyć długo,bo po dodaniu wszystkich składników wychodzi ok.360g
    A i jeszcze od kiedy zaczyna się ją popijać,od początku cyklu?
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Jestem na bieżąco, bo paragon z 14.01.br. na kwotę 24,70... Jak większość dziewczyn - "mieszałam" sama. Ziołujemy się równo z mężem - ale myślę, że swobodnie mieszanki starczy na 3 miesiące (czyli ważne, żeby zwrócić uwagę na datę przydatności). Ja tam piję od "po owulacji", której nie było - na stronie bonimedu nie było nic na temat momentu, od którego możnaby zacząć, więc stwierdziłam, że nie powodu, żeby odkładać...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.